www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li je religija opium za mase?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  

Da li je religija opium za narod?
Jest, svakako!
57%
 57%  [ 16 ]
Nije, nema sanse!
17%
 17%  [ 5 ]
Moja religija nije, ostale jesu!
7%
 7%  [ 2 ]
Moja jest, ostale nisu.
0%
 0%  [ 0 ]
Ne znam.
17%
 17%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 28

Autor Poruka
Fjodor14
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Okt 2006
Poruke: 160

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 13, 2006 5:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Да. Религија је опијум за масе. Бог не постоји....

Само што незнате да одговорите ко вас је створио онда. Наравно, теорија еволуције је одавно пала у воду, само што је људима лакше да зажмуре него да размишљају.

У реду је, направили су вас мама и тата, али ко удахне живот у то што се направило од спрематозоида и јајне ћелије? Немојте рећи нико, јер онда сваки мушкарац има у себи ко зна колико људи (сперматозоида)


 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 14, 2006 6:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Fjodor14

Кажи слободно нешто више о томе ко нас је створио...какво је твоје мишљење?
 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 12, 2011 8:22 pm    Naslov poruke: Re: Da li je religija opium za mase? Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Znamo za tu famoznu recenicu koja kaze da je religija opium za narod.

A sto vi mislite - da li je religija opium za narod?



Religije koje su nastale sa nekim verovanjima u raznorazne bogove ili još gore one koji se klanjaju satani. Ti koji i dan danas prinose žrtve nevinih ljudi i ubijaju ih u zabačenim mestima i šumama ili svojim hramovima, kojima se priklonila većina, nažalost ...
E te religije i takva verovanja su opumi za masu naroda i zbog toga čovečanstvo propada sve više i sve je više zla oko nas!

 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 13, 2011 12:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smile

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Bobak_BL
* Domaci Lazov *
<b>* Domaci Lazov *</b>





Datum registracije: 06 Avg 2010
Poruke: 8210
Mesto: sta te briga...za moje mjesto...

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 13, 2011 1:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma jasta je...
no kao i svaki opijat...ako se umjereno uzima u odredjenim dozama...
i ne pojacava terapija...sasvim je ok...
ali kao i sa svakim drugim sredstvom za ispiranje mozga...
ako pretjeras...mozes da puknes...kao sijalica...

_________________
S ljubavlju je isto
kao i sa sjenom...
ako za njom trcis,
dostici je neces nikada.
no samo joj okreni ledja,
ona ce te zauvijek slijediti....
Rolling Eyes
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 13, 2011 3:55 am    Naslov poruke: Re: Da li je religija opium za mase? Na vrh strane Na dno strane

dragana.m je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:
Znamo za tu famoznu recenicu koja kaze da je religija opium za narod.

A sto vi mislite - da li je religija opium za narod?



Religije koje su nastale sa nekim verovanjima u raznorazne bogove



Tako je. Samo... sto su to sve religije! Sve se furaju na neke raznorazne bogove...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
dragana.m
♫♪~unique~♪♫
<b>♫♪~unique~♪♫</b>





Datum registracije: 19 Sep 2008
Poruke: 9154

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 13, 2011 10:10 am    Naslov poruke: Re: Da li je religija opium za mase? Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
dragana.m je napisao/la sledeće:
aureliano je napisao/la sledeće:
Znamo za tu famoznu recenicu koja kaze da je religija opium za narod.

A sto vi mislite - da li je religija opium za narod?



Religije koje su nastale sa nekim verovanjima u raznorazne bogove



Tako je. Samo... sto su to sve religije! Sve se furaju na neke raznorazne bogove...


Da. Ali postoji samo jedan pravi Tvorac koji se otkrio svetu. Koji je jedan jedini i pravi Bog.
Ono kako se on otkrio svetu i sve što danas golim okom imamo dokaze da vidimo ... To je Bog. Koji dugo dugo trpi i čeka da zaustavi ovo zlo koje hara ovom planetom.
Neko ga prihvata,neko ne, dok mnogi veruju u baš te raznorazne druge bogove, mole im se, prave razne ceremonije isteruju bolesti navodno preko tih bogova ili ubijaju životinje za njih verujući da time prizivaju neko dobro ili kao što već rekoh malu decu i ljude ubijaju, ... itd itd.
Sve je to delo satane koji obmanjuie ovaj jadan naivni narod od pravog Boga! On vlada od postanka i zaludjuje svet i okreće od naše lepe večnosti koja nam se pruža, koju će nažalost većina da izgubi i otići u večnu propast.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 13, 2011 4:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, jeste za one koji se povode i koji su previše lakoumni i koji nemaju određen stav i argumente u životu. Religija kao religija nije opasna ako razmišljate malo i svojom glavom, a ne propovjednikovom, jer i on je samo čovjek koji želi što više sljedbenika i koji smatra da je njegovo jedino mišljenje i jedinio ispravno. Mogu vjerovati u nešto, ali nisam povodljiva toliko da idem za masom ljudi i kao opijena slušam nekoga ko ima cilj, a to je da ga slušaju slijepo kao ovce. Bezbožnik nisam, ponavljam, samo imam mali problem sa autoritetom i ljubljenjem ruku sveštenim licima, Doduše, to nikad nisam učinila niti mislim.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 13, 2011 7:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Problem kod ovih religioznih je da oni misle kako je jedino njihova religija u pravu a sve ostale su zle, iskvarene, glupe, vrijedne ismijavanja. To je kao kad alkoholicar koji pije samo vino ismijava alkoholicare i ostale ovisnike koji se truju svacim drugim.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 28, 2011 5:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pitanjce...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 07, 2011 10:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Generacijo, meni se to ne može desiti. Nemam problem takve vrste, nisam ga svojoj majci napravila, niti će ga moja kćer donijeti meni jer je neću ni imati. A lično, ta priča kod mene nikad nije imala argumente. Niti može proći.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 26, 2011 2:44 pm    Naslov poruke: Isusovci plaćaju 166 milijuna dolara žrtvama pedofila Na vrh strane Na dno strane

Isusovci plaćaju 166 milijuna dolara žrtvama pedofila

Rimokatolički isusovački red u SAD-u pristao je na nagodbu i plaćanje 166 milijuna dolara za više od 500 djece seksualno zlostavljane od svećenika u pet država, izjavili su u petak odvjetnici.
Novac će isplatiti oregonska pokrajina Družbe Isusove koja pokriva isusovački red u Oregonu, Washingtonu, Aljasci, Idahu i Montani. Sporazumom se rješava dvogodišnji postupak, a riječ je o jednoj od najvećih nagodbi u slučajevima seksualnog zlostavljanja u crkvama.

Žrtve, većinom Indijanci iz udaljenih aljaških domorodačkih sela ili indijanskih rezervata na sjeverozapadu Sjeverne Amerike, bile su kao djeca seksualno ili psihički zlostavljane od isusovaca misionara od 1940-ih do 1990-ih, izjavili su odvjetnici žrtava.

"Nijedan iznos ne može vratiti izgubljeno djetinjstvo, uništenu kulturu ili polomljenu vjeru," kazao je odvjetnik Blaine Tamaki koji zastupa 90-ak žrtava.

"Ova nagodba priznaje da su isusovci izdali povjerenje stotina male djece u njihovoj skrbi. Te vjerske osobe trebale bi biti odgovorne za zaštitu djece, ali umjesto toga one su ih silovale i zlostavljale", kazao je Tamaki.

Rekao je da će isusovci 166 milijuna dolara isplatiti za rješavanje 524 prijavljenih slučajeva zlostavljanja u pet država.

Druga odvjetnica žrtava Rebecca Rhoades izjavila je da su dogovori o nagodbi počeli u listopadu 2010., a zaključeni ovoga tjedna. Sporazum, koji su odobrile sve stranke, bit će 29. ožujka podnesen sudu u Portlandu. (H)


monitor.hr

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Da li je religija opium za mase? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon