www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Bezuvjetni upis
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~
::  
Autor Poruka
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 25, 2007 11:25 pm    Naslov poruke: Bezuvjetni upis Na vrh strane Na dno strane

Može li mi netko pojasniti o čemu se tu sad radi? Jel' to isto dio Bolonje?

Koliko je meni jasno, bez obzira na to koliko sam ispita dala, ja upisujem godinu koja mi sleduje, onog trenutka kad se navrši 01.10. ili što?
Rolling Eyes


 
Zsejla
Dragonfly
Dragonfly



Godine: 39

Datum registracije: 28 Mar 2007
Poruke: 3296
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 26, 2007 1:00 pm    Naslov poruke: Re: Bezuvjetni upis Na vrh strane Na dno strane

Anđela je napisao/la sledeće:
Može li mi netko pojasniti o čemu se tu sad radi? Jel' to isto dio Bolonje?

Koliko je meni jasno, bez obzira na to koliko sam ispita dala, ja upisujem godinu koja mi sleduje, onog trenutka kad se navrši 01.10. ili što?
Rolling Eyes


Ovako... to nema veze s Bolonjom, bar ne da je dio nje. Kod nas je bezuslovni upis uveden kako se studenti koji studiraju po starom planu ne bi preklopili s ovim sa Bolonje. A taj upis znaci, da ti upisujes godinu bez obzira sta si polozila od ispita, kol'ko si cega prenijela s koje godine, to vise ne igra nikakvu ulogu. Znaci, sama si rekla, upisujes godinu koja te sljeduje, bez ikakvih uslova...Wink

_________________
Beer is the cause and solution to all of life's problems. ~Homer Simpson~
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 26, 2007 6:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Aha..skužila sam ja da se mnogi tome raduju, pa mi nije bilo jasno zašto to uopće postoji, netko mi je rekao da to rade da ne bi bilo više obnavljanja i plaćanja školarine po pola, itd..Hvala ti , Zsejla
Jel' se to isplati doista?
 
Zsejla
Dragonfly
Dragonfly



Godine: 39

Datum registracije: 28 Mar 2007
Poruke: 3296
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 27, 2007 11:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni je to medvjedja usluga...kod nas sad ima ljudi koji su upisali cetvrtu godinu a imaju svega polozenih 5 ispita s prve...tako da je jako relativno koliko je to sve usluga i da li se isplati... Rolling Eyes

_________________
Beer is the cause and solution to all of life's problems. ~Homer Simpson~
 
Mjesecarka
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 36

Datum registracije: 06 Feb 2005
Poruke: 864
Mesto: Novi Sad, na Dunavu...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 11, 2007 3:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije to toliko dobro kao sto deluje... Znam ljude koju su apsolventi, a imaju jos vise od pola ispita da daju... Ima i Bolonja svoje lose strane, naravno, ali mi ovo ipak deluje kao sve osim korisnog... Ko ce sad uciti, kad zna da ne mora, a nikom se ne uci?

_________________
...Reci bi sve pokvarile...
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 12, 2007 4:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja kontam da je to, to da mozes da upises sledecu godinu bez obzira na to koliko si ispita dala tj koliko ces ispita preneti iz predhodne godine

_________________
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 12, 2007 4:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

andrejica je napisao/la sledeće:
Ja kontam da je to, to da mozes da upises sledecu godinu bez obzira na to koliko si ispita dala tj koliko ces ispita preneti iz predhodne godine


Da, jeste. S tim, što na mojem fakultetu ipak moram dat dva uslovna a ostale mogu sama izabrat. I ako hoću budžet, do lipnja moram dati bar 6 sa prosjekom 8,5. Za sad mi ide dobro Mr. Green
Ali moja frendica je upisala III godinu na taj način i sad ima 16 predmeta Laughing Pa, eto, nekome je dobro, nekome ne.
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 12, 2007 5:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

za mene je to nemoguce Laughing Laughing

_________________
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 12, 2007 6:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na nekim fakultetima ni bezuslovan upis nije srecna okolnost Rolling Eyes Uglavnom je to praksa kada se radi o upisu poslednje godine studija, da daju bezuslovan upis, ali ako ovako nastave da se igraju "bolonjom", morace pustati studente iz godine u godinu bezuslovno, pa cemo dobiti gomilu apsolvenata sa 30 nepolozenih ispita Mr. Green

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 12, 2007 6:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ili ce biti da cesh da budesh "exmatrikulisan" - hteo/la ti ili ne. ima i ta opcija.

_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 12, 2007 11:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

škorpijica je napisao/la sledeće:
pa cemo dobiti gomilu apsolvenata sa 30 nepolozenih ispita Mr. Green



Kod mene ih već ima Very Happy
Mene samo nešto interesira, ako već postoji taj bezuvjetni upis i da li znate na vašim fakultetima da li praktikuju to da - mogu upisat III godinu ako nisam položila predmete iz prve. Pitam zbog frendice. Prije nismo mogli upisat III ako ne damo iz prve, pa me zanima jel' zna netko može li se sad? I može li se preći na budžet ako ne damo neke predmete iz prve?

Fakat ću izludit zbog STatistike??!
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 12, 2007 11:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na vecini fakulteta bez ciste prve ne mozes na trecu, takav je slucaj i na mom fakultetu, pa cak i ako ti fali polovina jednog ispita, ne moze. Mislim da ima fakulteta koji praktikuju princip da je vazno samo da imas odredjen broj polozenih ispita, nije vazno da li je cista prva ili druga. Kada i pitas u studentskoj sluzbi, bez ciste prve ne mozes na trecu, kao i da nema bezuslovnog upisa, a u praksi uvek postoje izuzeci, koji ne znam na koji fazon ipak dobiju tu privilegiju Wink A ovo za budzet nema pravila, sve zavisi od akulteta do fakulteta, kao i od slucaja do slucaja. U krajnjem slucaju, slozis neku srceparajucu molbu, mozda upali Mr. Green

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Škola, fax, posao ~ -> Bezuvjetni upis Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon