www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

programiranje u c++
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~
::  
Autor Poruka
btdp
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 05 Jun 2007
Poruke: 1

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 03, 2008 2:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sansei je napisao/la sledeće:
Vladimiri je napisao/la sledeće:
Citat:
Nauciti prvo C.


Nema smisla, sto ga savetovati da uci C?



ne znam jesil ucio oba jezika al istina je da razumjevanje programiranja u c-u puno pomaze kod ucenja u c++,znam za tu izjavu tvorca c++ al svako hvali svoj proizvod i cjela se informaticka javnost razilazi po tom pitanju da li je bolje ucit c prije c++ ili nije.

Bolje je uciti prvo C++ jer od C-a nema kruha zato ko god misli da je bolje prvo C uciti gadno se zezno stroustrup ti sve odma objasni skini C++ Programming language 3rd Edition za sve koji razmisljaju knjigu kao sto je receno herbert schild ili on i naucit cete za 1 godinu C++ bez problema


 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 03, 2008 2:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi nemojte se zavaravati. Ne mozete vi nauciti da programirate za 5 dana, 5 meseci ili godinu dana... Programiranje se uchi ceo zivot. Najmanji problem u programiranju je nauchiti sintaksu - ali nauciti polimorfizam, enkapsulaciju i implemetaciju (ne mislim na definiciije nego primeniti to na konkretan projekat) je mukotrpan posao.
 
kosta00
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 243

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 03, 2008 2:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Upravo sto rece Mr. Bond, sintaksa, prog jezici se uce brzo (bar meni nije problem).
Programiranje zahteva sirinu, jer potrebno je znanje iz drugih oblasti radi resavanja. Sve zavisi sta programiras. Ne moze covek da programira nesto u sta nije upucen.
Ja mogu napisati program za upravljanje nekim masinama, cak i manjeg robota, ali nemogu program za knjigovostvo. Jer oblasti u koje sam upoucen dobro su : elektronika, masinstvo, matematika, fizika. Mogao bi da pisem prog za oblasti koje nisam upucen, ali da je tu stalno covek koji ce reci sta tacno i kako to treba da radi i opet moram biti bar malo upucen u to.

_________________
--------------
100010100100001001001011011101010010101010010101000010001001
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 03, 2008 3:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Upravo tako, najveci problem pocetnicima je da nauce da MISLE kao programeri Smile Zadati problem resiti na najjednostavniji nachin i naravno uz optimalno koriscenje kompjuterskih resursa. Sama sintaksa ... nista strasno Wink
 
Ptolemej
uvatija te, anđele
<b>uvatija te, anđele</b>





Datum registracije: 09 Feb 2008
Poruke: 12662
Mesto: Negdi na balkanu ...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 11, 2008 12:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mi na faksu smo odma krenili od c++ i bez vježbe i puno ispisanih programa nema prolaza, ne znam koja je razlika izmedju c , vjerovatno je jednostavnije objašnjen al tih naredbi i petlji ima do krova

_________________
 
Nebojsa___
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Sep 2008
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 09, 2008 10:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

C++ je jedan od najtezih jezika tako da nemoj da ocekujes da ces da ga naucis lako (a ni brzo).
 
Sami_91
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 06 Maj 2008
Poruke: 12
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 19, 2009 6:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaki program napisan u C smatrata se kao program napisan u C++,dok sa programima napisanim u C to nije slucaj,znaci ucite C++.

A sto se tice programiranja slazem se da se to nemoze naucit za 5 dana ili 5 godina nego se uci citav zivot,a po meni najbolji nacin je stalnim radom.
 
ღ kača ღ
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jun 2009
Poruke: 31

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 10, 2009 5:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po osobnom iskustvu, najbolje je prvo C, a onda C++.

Osnove stvari kako tko brzo nauči, nekome treba oko mj. dana, nekome duže, ali ako se zapne, osonove se mogu jako brzo naučiti i skužiti Wink.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~ -> programiranje u c++ Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon