www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Palma de Mallorca
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~
::  
Autor Poruka
KristinaNS
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 38

Datum registracije: 16 Feb 2005
Poruke: 4683
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 19, 2007 12:07 am    Naslov poruke: Palma de Mallorca Na vrh strane Na dno strane

Zanima me da li je neko bio na ovom ostrvu, i kakve su mu impresije?U kom mestu je bio, koje bi preporucio i slicno. El Arenal,Magalluf,Palma Nova....
Planiram ovog leta da idem pa mi je svaka informacija dobro dosla.
E da i jel istina da su 80% turista Nemci?



_________________
Ako treba da ogulim kolena da ti priznam kolko sam te volela,ja cu prva...
Na kraj sveta da ti nosim kofere da ih skupljam ako ti se otvore,ja cu prva...
Svako pismo krvlju da ti napise da na tvoje prevare sva mirisem,samo reci idem prva...
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 20, 2007 9:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo što ću ti odmah odgovoriti je da su pomenuti Nemci i Englezi - svuda na Mediteranu najmasovniji Very Happy Very Happy ..Dakle, svuda ih ima, svuda putuju, uvijek su prepoznatljivi i oni prilično uživaju svugdje...Tako da, ne znam, ako ti je to bitno, vjerojatno ih ima..

Drugo ne mogu mnogo šta da ti kažem, osim da ti kopiram ovaj link.
Tu su posjetioci dali svoje opise, pa valjda možeš nešto pronaći zanimljivo:

Evo jednog citata:
Citat:
Majorka je jedno od Balearskih ostrva koje je poznato po prelepim plazama. Mesto u kome sam ja bila smestena, je grad El Arenal koji je udaljen od glavnog grada jedno 2 do 3km i tipicno je turisticko mesto. Ovde necete naci neke posebne atrakcije, osim duge pescane plaze. Iako postoji nekoliko klubova i kafea, prosek starosti je 18, 19 godina, a 80% turista su Nemci! Zato bolje iznajmite kola ili autobusom idite do glavnog grada Palme gde je sve na potpuno drugacijem nivou. Palma je luxuzan grad, na samoj obali, gde cete naci i lepe plaze i dobar provod ( klubovi poput Titosa). Ako zelite da obilazite znamenitosti obavezno idite do Katedrale koja se nalazi u starom delu grada. Ipak, ako uspete da pristedite, a zelite fantasticno da se provedete obavezno napravite turu do Ibize!! Samo pazite pri kupovini karata, jer cene variraju u zavisnosti od toga gde se nalazi agencija kod koje pravite rezervacije (zato izbegavajte agencije u centru)! Do Ibice brzim trajektom put traje oko 2 sata, a sporim 4, ali ako se vracate oko 1 ujutru put se moze oduziti i do 5-6 sati, ali necete zazaliti!! Od hrane probajte paelju, a od pica Sangriu! Very Happy Very Happy
Shopping savet: Ako ste planirali da kupujete parfem ovo je pravo mesto za to, cene parfema su dosta nize! Smile


http://www.putovanja.info/sr/destinacije/6-Španija/letovanje/423-Palma/opisi
 
PiNkLaDy
Miss Smart
Miss Smart



Godine: 39

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 14060
Mesto: Beograd/USA

usa.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 21, 2007 2:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam bila prosle godine tamo i prezadovoljna sam...Palma kao grad je jako lepa,ima dosta toga da se vidi,nocu je ziva itd...ali ono sto bih ti ja preporucila je da uzmes hotel izvan Palme,npr Palma Nova,Pragera i sl...plaze su mnogo lepse,jer Palma kao Palma ima javnu plazu koja je dosta udaljena...sto se tice plaza i ostrva,ima zaista mnogooooooooooo uvala,koje oni zivu "Cala",gde zaista ima plaza koje ce te ostaviti bez daha...najbolja varijanta ti je hotel izvan grada i rent a car,pa u obilazak...Wink sigurna sam da ces se vratiti puna utisaka...Wink ako ti treba bilo kakva dalja informacija,tu sam...Wink


P.S.sto se tice turista,tacno je da ima dosta Nemaca,kao i Engleza ( njih ces uglavnom vidjati nocu ili ranom zorom,kako se vracaju iz nocnog provoda ),Holandjana,Svedjana,Rusa itd...

_________________
Nocu kada spavas
sanjivo te gledam
I gusim slatku ceznju
koja me nosi
I dok mazim te ja mislim
zar je moralo ovako
Menjas se i boli me
al' trpim jer volim te...
 
KristinaNS
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 38

Datum registracije: 16 Feb 2005
Poruke: 4683
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 13, 2007 12:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala na informacijama, znam za taj sajt putovanja ali o Palmi ima samo tri opisa

_________________
Ako treba da ogulim kolena da ti priznam kolko sam te volela,ja cu prva...
Na kraj sveta da ti nosim kofere da ih skupljam ako ti se otvore,ja cu prva...
Svako pismo krvlju da ti napise da na tvoje prevare sva mirisem,samo reci idem prva...
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 13, 2010 3:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Majorka čeka na vas

Otkako možemo da putujemo bez viza, sve više srpskih turista odlučuje da dragocenih desetak dana godišnjeg odmora provede u Španiji.

"Posle dve decenije, ponovo može da se putuje bez viza u Španiju što je odmah dovelo do povećenog interesovanja naših turista za ovu zemlju. Posebno za Majorku i Kosta Bravu, gde imamo stvrno odličnu ponudu", kaže za MONDO Đorđe Šibalić iz agencije Jolly Travel.

Sa trista sunčanih dana godišnje, najveće špansko ostrvo, Majorka, predvodi listu turističkih "bisera" Evrope. Fascinatna priroda, bistro more, prelepe peščane plaže, palme, idilična sela, ali i bogat noćni život, svakako su ono što ovo ostrvo drži na vrhu popularnosti, kako trendsetera, tako i onih koji su željni kvalitetnog odmora.

Na ovom ostrvu ćete na najbolji mogući način osetiti duh Španije, uživajući u netaknutoj prirodi i bogatom noćnom životu.

Majorka je ostrvo uzavrelih dešavanja, diskoteke, klubovi i pabovi privlače ljubitelje noćnog provoda iz čitave Evrope, gde zabava ne prestaje do ranih jutarnjih sati, ali i sa velikim brojem plaža na kojima se jednako dobro možete zabaviti i tokom dana.

(MONDO)
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 16, 2010 4:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Palma de Majorka - šta videti

U Palmi je teško izgubiti se. Orijentišite se prema veličanstvenoj katedrali La Seu koja gleda na more i čiji se tornjevi vide iz maltene svake tačke u gradu.



Zbog čega ići baš sada?

Zato što je leto iznenađujuće mirno u Palmi, jer tada i turisti i lokalci odlaze na plaže izvan glavnog grada ostrva.

Orijentacija

U Palmi je teško izgubiti se. Orijentišite se prema veličanstvenoj katedrali Seu koja gleda na more i čiji se tornjevi vide iz maltene svake tačke u gradu. Ostatak grada prostire se iza katedrale. Simpatični trg Plaça Major nalazi se severoistočno od katedrale, a prometni Plaça Espanya označava severnu ivicu centra grada. Najbolji pogled na istorijsko jezgro je sa jedine kružne gotske tvrđave u Španiji, Castell de Bellver iz 14. veka koja se nalazi na zapadu. U njoj je smešten istorijski muzej grada Museu d'Història de la Ciutat (00 34 971 73 06 57; radno vreme 8h - 20.30h svakog dana osim nedelje).

Obiđite grad peške

Za Stari grad (Sa Llotja) su karakteristične uske, starinske ulice, dok su Rambla i Passeig des Born široke i tipične su mediteranske promenade.

Obilazak grada započnite od katedrale ka centralnoj tački grada, trgu Plaça Cort u čijem centralnom delu je drvo masline, navodno stare preko 1.000 godina. Odatle pođite do arkada trga Plaça Major, a zatim glavnom pešačkom ulicom u Palmi, Carrer de San Miguel. Tu se nalazi muzej savremene španske umetnosti Museu d'Art Espanyol Contemporani (00 34 971 35 15; march.es/museupalma; radno vreme 10h - 18.30h od ponedeljka do petka, 10.30h - 14h subotom; ulaz besplatan).

Nastavite istom ulicom ka Plaça Espanya, a zatim skrenite levo, pa još jednom levo do bulevara La Rambla koji podseća na mnogo poznatiju Ramblu u Barseloni. Prođite pored tezgi sa cvećem, a zatim skrenite desno (ka zapadu) pored talasastih fasada katalonskog modernizma Casas Cassayas i stići ćete do trga Plaça Rei Joan Carles. Skrenite levo šik promenadom Passeig des Born, a zatim senovitom ulicom Sant Feliu poznatom po ekskluzivnim umetničkim galerijama, i na kraju opet levo niz Montenegró nazad do kaldrmisanih uličica Starog grada (Sa Llotja).

Ručak na brzinu

Za tapas na brzinu, svratite u La Bóveda u ulici Carrer de Boteria 3 (00 34 971 714 863; radno vreme 13.30h-16h, 20h-00h, od ponedeljka do petka). Dođite ranije, zauzmite mesto za šankom i naručite klasični majorkanski pa amb oli (hleb i maslinovo ulje), jamon, gambas al ajillo, boquerones i na kraju sve to zalijte šerbetom od limuna sa votkom.

Kulturno popodne

Es Baluard, prvoklasna galerija moderne umetnosti u Palmi zvanično je poznata je kao Museu d'Art Modern i Contemporani de Palma (00 34 971 90 82 00; esbaluard.org), a otvorena je od sredine juna do septembra, od 10h do 13h svakog dana osim ponedeljka; ulaz 6 €. Zgrada muzeja je atrakcija sama za sebe, jer je staro utvrđenje inkorporisano u jasne linije betona i stakla. U muzeju su između ostalih izložena dela Pikasa, Miroa (koji je svoje poslednje godine proveo u Palmi) i Magrita. Ne propustite sliku Zidine i Katedrala (autor Firmin Massot), koja visi u holu u pravcu krova muzeja gde se nalazi kafe sa fantastičnim pogledom na grad.

Pogledajte izloge

Skupe prodavnice poput Loewe i Hugo Boss nižu se ulicom Passeig des Born. Svratite i u prvu konceptualnu radnju u gradu, Rialto Living u ulici Carrer de Sant Feliu 3c (00 34 971 713 331; rialtoliving.com ).

Aperitiv

Možete ga popiti u baru u "urbanoj oazi" hotela Puro (adresa: Carrer Montenegro 12; 00 34 971 42 54 50; purohotel.com), trendi butik-hotelu u starom gradu, a zatim za nešto sasvim drugačije pređite ulicu do verovatno najskupljeg bara na svetu - Abaco (adresa: Carrer Sant Joan 1; 00 34 971 714 939; bar-abaco.com). Smešten je u palati iz 16. veka, ukrašenoj cvećem, voćem, i pticama koje pevaju u kavezima.

Večerajte sa lokalcima

Ako imate vremena, idite do udaljenog predgrađa Gnova gde se nalazi navodno najprometniji restoran na ostrvu, Meson C'an Pedro 1 (adresa: Carrer Rector Vives 4; 00 34 971 40 24 79; mesoncanpedro.com). Naručite pan tostado con tomate, frito mallorquin, paprike padró, a nakon toga paletilla de cordero (jagnjetinu) ili chulletitas (kotlete). Posmatrajte lokalce koji na večeru dolaze mnogo posle 10 uveče, i sa sobom redovno vode decu.

Nedelja ujutro - pravac crkva

Rivom, ali i čitavim gradom dominira La Seu. Završena je 1601. nakon 400 godina gradnje i danas je jedna od najlepših gotskih katedrala u Evropi.

Gaudi je ovde radio između 1904. i 1914. i zaslužan je za mnogobrojne modifikacije na katedrali. Desno od oltara je mural savremenog majorkanskog umetnika Miquel-a Barceló-a, koji je završen 2007. godine.

Prošetajte kroz park

Do pre 30 godina, obala je bila maltene kod samih zidova katedrale, ali 1984. godine između katedrale i luke je napravljeno veštačko jezero koje čini deo parka Parc de la Mar. U parku obratite pažnju na jedan Miroov mural, kao i na skulpturu Josepa Guinovarta.

Na branč

U popularnom, ali i malo ofucanom kvartu Santa Catalina svratite na brunch u jedan od najpoznatijih restorana u Palmi: Fabrica 23 at Carrer Cotoner 42-44 (22) (00 34 971 45 31 25; fabrica23.com). Nedeljom se između 13h i 15h služi "menu del dia", u kojem se tradicionalna majorkanska kuhinja kombinuje sa savremenim evropskim uticajima.

Napišite razglednicu

Popodne možete sesti u Bar Bosch na trgu Plaça Rei Joan Carles, na početku ulice Passeig des Born. Naručite kafu i ensamada, slatku majorkansku zemičku, i posmatrajte svet koji se okuplja na centralnoj tački grada.

Provozajte se

Vožnja vozom Ferrocarril de Sóller je obavezna prilikom dolaska u Majorku (00 34 971 75 20 51; trendesoller.com, povratna karta košta 17 €). Šest vozova dnevno, sa drvenim kupeima, mesinganim detaljima i gasnim lampama, polazi sa iz Palme na Playa Espanya preko brda i kroz tunele do lučkog grada Sóller na severu ostrva.

(Independent)

----------------------

ISTORIJA PALME

Današnju Palmu prvi su naselili Rimljani, koji su tu osnovali vojni logor. Nakon Rimljana Palmom je vladala Vizantija, a od 707. godine do 1229. Majorka je bila pod islamskom vlašću. Grad je bio naseljen hrišćanima, koji su priznavali vlast kalifa od Damaska, a zauzvrat su uživali punu autonomiju. Za najveći deo stanovništva pljačkanje brodova (i muslimanskih i hrišćanskih) koji prolaze kroz vode ostrva bio je dugo najvažniji izvor bogatstva.

Nakon intervencije katalonskih trgovaca da se nešto preduzme protiv sve učestalijih napada pirata sa Majorke, Đaume I Osvajač je 1229. osvojio Majorku uz pomoć katalonske vojske. Muslimansko stanovništvo je ubrzo pobeglo, a ostrvo su naselili Katalonci. Zbog povoljnog položaja ostrva, cvetala je trgovina sa okolnim državama, pre svega sa Katalonijom, Valensijom, Provansom, ali i severnom Afrikom i italijanskim gradovima.

MASOVNI TURIZAM

U moderno vreme, Majorka je simbol turizma. Prvi čarter avion sleteo je 1950. godine, i od tada je ovo ostrvo uspelo da postane jedno od najtraženijih turističkih destinacija. Danas Majorku poseti više od 10 miliona turista godišnje.

(B92)
 
KristinaNS
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 38

Datum registracije: 16 Feb 2005
Poruke: 4683
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 24, 2011 12:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

El Arenal je stvarno predivan sto se tice plaze i mora..... sve je cisto, pesak krupniji beli.... more bistro, cisto, prelepo Smile. Jedino sto mi je malo smetalo je cinjenica da je sve podredjeno Nemcima, tamo ni konobari u kaficima i restoranima ne govore nista drugo sem Nemackog, uzas.
Zato sam se ove godine odlucila za Magalluf, slicno mesto kao El Arenal samo sa Engleskim turistima. Zanima me da li je neko bio tamo?? I kakva je plaza?
Mi smo upolatili hotel Sol Antillas Barbados, jer sve sto sam procitala ne netu za taj hotel je u superlativu

_________________
Ako treba da ogulim kolena da ti priznam kolko sam te volela,ja cu prva...
Na kraj sveta da ti nosim kofere da ih skupljam ako ti se otvore,ja cu prva...
Svako pismo krvlju da ti napise da na tvoje prevare sva mirisem,samo reci idem prva...
 
bozosrdic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Okt 2008
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 05, 2012 9:56 pm    Naslov poruke: Sezonski poslovi na Majorci Na vrh strane Na dno strane

Pozdrav ljudi, interesuje me da li je neko bio na Majorci a da je radio neke od sezonskih poslova preko leta, i ako jeste da napise neka svoja iskustva. Hvala Very Happy
 
Camaron
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Jun 2012
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 22, 2012 4:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako je to lepo ostrvo...Ziveo sam tamo 6 godina.Definisao bi kao raj na zemlji,i dalje ceznem za tim vremenima Crying or Very sad
 
Pavlito1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Apr 2014
Poruke: 3

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 08, 2014 9:33 am    Naslov poruke: Za odmaranje Na vrh strane Na dno strane

Ja znam jako puno ljudi koji su bili, i svi su se tamo odmorili... kažu da je mirno i da je priroda prelepa, ali da tamo treba ići samo ako hoćeš sebi da ugodiš, pijući lepa vina i ako hoćeš fino da klopaš, i odmaraš na ležaljci uz more i divnu priodu. Svi su bili zadovoljni, što je veliki plus kada to čuješ sa dosta različitih strana. Very Happy
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Turizam ~ -> Palma de Mallorca Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon