www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

UAE
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Arhiva - Svet i putovanja ~
::  
Autor Poruka
zvoncica
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 45

Datum registracije: 05 Sep 2004
Poruke: 3839

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 15, 2004 4:11 pm    Naslov poruke: UAE Na vrh strane Na dno strane

Da li bi neko mogao nesto da napise o Dubaiu?Hvala Very Happy

 
shaky86
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 27 Feb 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 27, 2005 10:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam samo da u dubaju ima najskuplji hotel na svetu
 
ICvorovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 27 Jan 2005
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 28, 2005 10:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iz prica cujem da je do j...
samo jos da skupim nekih 2 konja love pa da se i ja tamo malo zakitim 22k zutim
 
djeremic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 14 Jan 2005
Poruke: 17
Mesto: gteborg

sweden.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 03, 2005 12:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jel se ono u emiratima upravo gradi 8. svetsko cudo?

vestacko ostrvo u obliku palme sa lancem najekskluzivnijih hotelskih kompleksa koje je zemlja videla i te sitnice.

a u vezi tog najpoznatijeg hotela u dubaiju: www.burj-al-arab.com

ehhhh ... smrc!
 
handofsibir
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 03, 2005 1:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mozes zamisliti u bojleru hlade vodu da bi se mogli istusirati
 
maki007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 63

Datum registracije: 05 Mar 2004
Poruke: 163

slovakia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 03, 2005 2:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ujedinjeni Arapski Emirati (UAE) su unija sedam suverenih seikata nastali 1971 godine posle povlacenja Britanaca iz Golfskog zaliva. Ima 2,4 miliona stanovnika, glavni grad je Abu Dhabi sa pola miliona, a najpoznatiji je Dubai po duty-free sopingu i beduinskoj pijaci. Ima najbolju turisticku infrastrukturu, ali uglavnom za dublji dzep. Dnevni troskovi boravka su oko 50 USD ( polovina od toga u Dubai i Fujairah, ali duplo vise u Abu Dhabi). Lokalna moneta je Dirham. Najbolji period za posetu je izmedju Novembra i Aprila. Atrakcije su jos: Al-Ain, Sharjah, Dibba, Ras al-Khaimah. Gradski prevoz je dostupan samo u Dubai i Al-Ain. Taxi ima merace km i po tome naplacuje samo u Dubai, Al-Ain i Abu Dhabi. U ostalim emiratima ne. Hrana je arapska, specijaliteti su fuul (pasta od pasulja, belog luka i limuna), shwarma (jagnjetina ili piletina servirana na pecenom hlebu ili piti slicnom nasojpalacinki) Alkohol je dostupan ( u Sharjahu uopste ne) samo u hotelima sa preko tri zvezdice i po cenama koje su basnoslovne. Trenutno je boravak tamo prilicno bezbedan ali ga vecina evropskih zemalja preporucuje uz veliki oprez zbog mogucih teroristickih napada.

_________________
吉国 久美子
六週間も居ていないので特に日本が恋しいですよね。
 
maki007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 63

Datum registracije: 05 Mar 2004
Poruke: 163

slovakia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 05, 2005 6:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Interesantno u UAE je da je samo 19% stanovnistva sa drzavljanstvom UAE i zovu se lokalci. Imaju dosta privilegija, besplatno skolovanje, zdravstvene usluge, socijalnu zastitu i jednom godisnje placeni 30 dnevni odmor. Ukoliko drzavljani UAE medjusobno sklpe brak dobijaju od drzave znacajnu finansijsku potporu i besplatan stan. Stranci po zakonu ne mogu uopste dobiti UAE drzavljanstvo. Odnos muskog i zenskog stanovnistva je 2,5 prema 1. Znaci ima vise od polovine manje zena.

_________________
吉国 久美子
六週間も居ていないので特に日本が恋しいですよね。
 
AnjaSwe
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Mar 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 05, 2005 1:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hahahah....izgleda da obozavama dubaji Very Happy ... zbog topplootee
 
komandante
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 19
Mesto: daleko

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 13, 2005 9:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bio sam dosta putovao po UAE i ljepo je za posjetit,ali za zivit tamo ne bi preporucio
razlike u kulturi su prevelike i to nakon nekog vremena ispliva na povrsinu
inace bogata i raskosna zemlja i mislim da ni sada nije opasna mada je ne preporucuju zapadnjacima za posjetu
 
zvoncica
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 45

Datum registracije: 05 Sep 2004
Poruke: 3839

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 14, 2005 5:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala svima na odgovorima! Very Happy

_________________
zvoncic@

Najvrednije i najlepse stvari na svetu ne mogu se videti ili dodirnuti.One se mogu samo osetiti srcem!!!
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 14, 2005 5:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

danas sam bas isto gledao reportazu o tim hotel-u!!

jedna noc tamo kosta izmedju 2.500 do 9.400! ali sve ja tamo naj-naj bolje... ovako sam gledao dok sam buljio u ekran Shocked
 
Lana1982
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Mar 2005
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 21, 2005 4:17 pm    Naslov poruke: Dubai Na vrh strane Na dno strane

Bio sam nedavno u dubaju i prespavao sam u burj-al-arabu.
To vam je najbolji hotel na svetu.

Imao sam Suite sa skoro 200 m2.
u sobu je sve sto je sijalo bilo od cistog zlata.

Emirat Dubai je cistiji nego sve sto bi mogao zamisliti.
80 % stranaca koji tamo saradjuju.

To videti je izuzetno i sa zainteresovane obaveza:-)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Arhiva - Svet i putovanja ~ -> UAE Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon