www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li se ikada mislite vratiti???
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
RomEo_90
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 13 Sep 2007
Poruke: 338
Mesto: Loznica/Malmö

sweden.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 25, 2008 8:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo je ono sto mene muci ( ne post, vec reci u njemu )

konjanik je napisao/la sledeće:
nisam ni otišao, al čitajuči ove postove, razmišljao sam šta bi ja uradio. . .

sve to mnogo zavisi koliko dugo smo vani. . . Čemu da se vratimo? Svijet iz kojeg smo otišli garant se promjenio, i mi smo se promjenili. Jesmol ostvarili život tu gdje jesmo ili tek životarimo? Mnoga pitanja a teški odgovori. Zavisi mnogo od svakog pojedinca. . .

i šta bi ja uradio? Ko zna, ne znam očul ovdje ostati? Kako da znam gdje ču da se vratim


Moj brate, kol'ko sam ja sebi puta postavljao ova pitanja. . . . Dok nisam otisao - e, da mi je da dobijem te papire, nikad se necu vratiti. . . A sad - sad vise ne znam ni sta zelim. . . Kad sam sam kuci, izvristim se, ugrizem se za jezik najjace sto mogu da na sekund zaboravim na bol koja mi izjeda dusu i srce. . . Crying or Very sad kad sam krenuo ovamo, u svedsku, moji su matorci sve poprodali, tako da sad, i ako hocu, nemam gde da se vratim. . . i o5, i svaki dan Crying or Very sad probudim se nocu, sanjao sam najbolje drugove, sedim sa njima u gradu, u pesackoj zoni, pijemo kafu i smejemo se zajedno. . . Ali to je samo san. . . Onda ne mogu da zaspim. . . U svom gradu sam imao sve sto mi je trebalo - imao sam devojku, svoju nerodjenu bracu, skolu ( bio sam zenski frizer ), skupile se bile polako i pare za auto, jos malo sam trebao i casove da izvozam za vozacku. . . Ovde nemam nista. Cale mi je 15 godina u Svedskoj, propali je kockar i alkos, keva ni dana radnog staza, burazer ima 14 godina. Ovde sam 3 meseca, zaradio sam 1500 evra na crno, a nemam ni dinara jednog od toga. Devojke nemam, sa starom sam raskinuo jer nisam hteo da je vezujem za sebe, zelim da bude sutra srecna, i tako sam samo dolio ulje na vatru. . . .
ovo je sve tako konfuzno. . . Ako neko ima neki savet kako da malo zaboravim na sve dole, nek javi molim vas. . . . A moj konacan odgovor je - cim skupim 5000 evra, ili dobijem pasos, sta bude pre, ja se vracam u rodnu grudu, pa makar propao, makar crkao - nemam sta da izgubim. Nisam ja sad jedan od onih - e, sad sam tu, u instranstvu, ajde da pravim pare i zivot. . . Nije zivot tamo gde su pare, vec gde su emocije. Toliko od mene



[Edit by *miss jr*: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] je zabranjeno Pravilnik-om. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako želite nešto da naglasite.]


 
nanica123
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 28 Maj 2008
Poruke: 84

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 29, 2008 1:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam rodena u Njemacckoj i tesko je se odluciti na takav korak.......cijeli zivot ovdje zivim a tih par dana sto odem dolje nije bas dovoljno da bi mogla donjeti odluku da se selim odavde za uvjek.....
 
erilla
~kuin lumihiutale~
<b>~kuin lumihiutale~</b>





Datum registracije: 24 Apr 2007
Poruke: 11947

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 01, 2008 12:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je vrlo je tesko reci "nikad se necu vratiti" ili "sigurno cu se vratiti" jer ja nikad nisam ni otisla. Ovde sam se rodila, zivim, idem u skolu, moje drustvo je ovde (pretezno slovenci)...vrlo rado sam kod rodbine (ponekad budem i citavo leto i super se provedem ali svejedno jedva cekam da se vratim kuci) ali primecujem da mi neke stvari "smetaju" jer sam ja navikla drugcije. Najverovatnije cu ostati ovde (posao, bolji uslovi zivota...) ali nikad se ne zna....mozda se dole zaljubim i preselim se....Smile

Ipak ljudi koji su dosli u stranu zemlju povodom rata ili zbog posla malo drugcije gledaju na to. Moj otac ima jos par godina do penzije i oduvek govori kako ce se odma vratiti u svoj rodni kraj, jer on je u stvari otisao i oduvek je "patio" zbog toga.


Negde sam procitala "Lud zivi tamo gde se rodio, a pametan gde mu je bolje" i ima dosta istine u tome Smile
 
Kotromanovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 17

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 05, 2008 9:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Isto kao erilla.Nemam gde da se "vratim" jer nisam nikad ni "došao".Rođen sam ovde, prilično asimiliran..
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 05, 2008 10:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

RomEo_90 je napisao/la sledeće:
Ovo je ono sto mene muci ( ne post, vec reci u njemu )

konjanik je napisao/la sledeće:
nisam ni otišao, al čitajuči ove postove, razmišljao sam šta bi ja uradio. . .

sve to mnogo zavisi koliko dugo smo vani. . . Čemu da se vratimo? Svijet iz kojeg smo otišli garant se promjenio, i mi smo se promjenili. Jesmol ostvarili život tu gdje jesmo ili tek životarimo? Mnoga pitanja a teški odgovori. Zavisi mnogo od svakog pojedinca. . .

i šta bi ja uradio? Ko zna, ne znam očul ovdje ostati? Kako da znam gdje ču da se vratim


Moj brate, kol'ko sam ja sebi puta postavljao ova pitanja. . . . Dok nisam otisao - e, da mi je da dobijem te papire, nikad se necu vratiti. . . A sad - sad vise ne znam ni sta zelim. . . Kad sam sam kuci, izvristim se, ugrizem se za jezik najjace sto mogu da na sekund zaboravim na bol koja mi izjeda dusu i srce. . . Crying or Very sad kad sam krenuo ovamo, u svedsku, moji su matorci sve poprodali, tako da sad, i ako hocu, nemam gde da se vratim. . . i o5, i svaki dan Crying or Very sad probudim se nocu, sanjao sam najbolje drugove, sedim sa njima u gradu, u pesackoj zoni, pijemo kafu i smejemo se zajedno. . . Ali to je samo san. . . Onda ne mogu da zaspim. . . U svom gradu sam imao sve sto mi je trebalo - imao sam devojku, svoju nerodjenu bracu, skolu ( bio sam zenski frizer ), skupile se bile polako i pare za auto, jos malo sam trebao i casove da izvozam za vozacku. . . Ovde nemam nista. Cale mi je 15 godina u Svedskoj, propali je kockar i alkos, keva ni dana radnog staza, burazer ima 14 godina. Ovde sam 3 meseca, zaradio sam 1500 evra na crno, a nemam ni dinara jednog od toga. Devojke nemam, sa starom sam raskinuo jer nisam hteo da je vezujem za sebe, zelim da bude sutra srecna, i tako sam samo dolio ulje na vatru. . . .
ovo je sve tako konfuzno. . . Ako neko ima neki savet kako da malo zaboravim na sve dole, nek javi molim vas. . . . A moj konacan odgovor je - cim skupim 5000 evra, ili dobijem pasos, sta bude pre, ja se vracam u rodnu grudu, pa makar propao, makar crkao - nemam sta da izgubim. Nisam ja sad jedan od onih - e, sad sam tu, u instranstvu, ajde da pravim pare i zivot. . . Nije zivot tamo gde su pare, vec gde su emocije. Toliko od mene



[Edit by *miss jr*: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] je zabranjeno Pravilnik-om. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako želite nešto da naglasite.]


Nemaš ti 17 godina Wink

Vidi, ja sam rođen u Sloveniji, tako da če mi ako jednog dana nekud odem, faliti ova Slovenija. Ovdje trenutno ima sve, prijatelje, posao, roditelji su tu, tu če se i ukopat jednog dana, jedna sestra mi je tu... Ti si u mnogo težoj situaciji, i potpuno razumijem šta želiš da kažeš i kako ti je. I u tvom slučaju, Švedska ti dođe ko zatvor, i ako ti imalo znaći sve što laprdam ovdje, idi odande, zaradi koju kintu, da imaš dole dok se ne snađeš i fajronat. Do tad, grizi, radi, stisni, sve dok ne mogneš ići. Trpi, jbga, nema ti druge.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
anchi22
•• 20:01 ••
<b>•• 20:01 ••</b>





Datum registracije: 09 Jul 2008
Poruke: 53463

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 09, 2008 2:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sigurno cu se vratiti jednog dana, ako ne pre onda po stare dane bar tad, nista lepse od svoje domovine, ja ne mislim ovde cekati starost Wink
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 09, 2008 3:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tice mene ja se ne bih vratio zauvek jer je u SFRJ losa situacija koja se nece bas tako lako popraviti .. ali .. voleo bih da imam tamo kucu pa kad odem na odmor da mogu da odem i da imam svoje mesto da mogu da se odmorim.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Twix
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 17 Mar 2005
Poruke: 120
Mesto: Johannesburg

southafrica.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 10, 2008 10:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Boky je napisao/la sledeće:
Sto se tice mene ja se ne bih vratio zauvek jer je u SFRJ losa situacija...


Eh, al to bese davno,davno Smile
SFRJ

Inace ja sam poslednja generacija pionira Smile
 
sweetlady
..femme fatale..la vraie..
<b>..femme fatale..la vraie..</b>





Datum registracije: 26 Maj 2008
Poruke: 11499
Mesto: Srcem u Srbiji

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 11, 2008 1:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Procitala sam ovo sto je napisao RomEo_90 i jako me je rastuzilo znam da nisam dobar savetnik jer me je zivot vise mazio nego stavljao u iskusenja ali moram da napisem koju rec bar sto se ovog tice
RomEo_90 je napisao/la sledeće:

. . . Ako neko ima neki savet kako da malo zaboravim na sve dole, nek javi molim vas. . . . A moj konacan odgovor je - cim skupim 5000 evra, ili dobijem pasos, sta bude pre, ja se vracam u rodnu grudu, pa makar propao, makar crkao - nemam sta da izgubim. Nisam ja sad jedan od onih - e, sad sam tu, u instranstvu, ajde da pravim pare i zivot. . . Nije zivot tamo gde su pare, vec gde su emocije. Toliko od mene

Mislim da bi jednostavno trebao imati neki cilj, ako zelis nazad potrudi se da zaradis dovoljno da imas cime da otvoris neki frizerski salon ako vec imas tu skolu mislim da ti nista ne znaci da se vratis dole praznih ruku i da ponovo budes u problemima,u pravu si da nije zivot tamo gde su pare vec emocije ali ti mozes imati i puno lepih emocija i tamo gde si sada bar dok ne postignes svoj cilj. kiss i hrabro

Sto se mene tice otici da zivim u Srbiji mozda u Francuskoj ambasadi sa Francuskom platom Laughing
 
dacaizoka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Jul 2008
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 21, 2008 11:32 am    Naslov poruke: VRACANJE Na vrh strane Na dno strane

razmisljala sam o tome. kad smo kretali za austriju bila sam maLa. i niko me nije pitao. ali sam tamo odrasla i drustvo me veze dosta za srbiju isto kao i rodbina ali kazu mi uvek,svako ce otici na svoju stranu nema nista od tok drustva. mada ja bi se vratila makar i sa jednom torbom stvari
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 24, 2008 8:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne. Dok god bum imala ovoliko ponuda da odlazim i dalje nego gdje sam i sad, neću.
Znam da su mi tamo mater, frendovi, etc. Ali nisam nostalgičar i ne vjerujem da ću se ikad vratit. Na po par tjedna da, ali zauvijek ne. Ovo je za mene tek početak. Tak da.. Odgovor je ne. Znam 100 % da bih se osjećala zatvoreno i neispunjeno kad bih se vratila u Zg.
 
meeee
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 25 Dec 2007
Poruke: 221

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 25, 2008 4:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam...mozda,ali male su sanse...ma ne znam!!!najiskreniji odg je da ne znam.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Da li se ikada mislite vratiti??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 7 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon