www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li se ikada mislite vratiti???
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 08, 2009 4:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Konjanik je napisao/la sledeće:

Opet sam pročitao post kuvara, to su riječi koje znaće! A bogami i Aureliano piše kako bi trebalo, bar JA tako mislim. Svi se zgražamo kad čitamo šta se dešava u zemljama našim, a svi bi se ko fol vratili. A i ono, za 300 eura radit???? Bogati, ljepo od tebe da bi se vratila/o al ipak kad staviš prst na čelo, bolje ti je tamo gdje jesi. Čuti i radi (dok imaš poso).


Hvala Konjaniche...

Jest, stvarno je odlican kuvarov post. Nikakva prazna prica o 300 eura i slicno, nego realisticki, na zemlji i sabrano.

Citam zivot slusam o tome kako ce tamo biti bolje. Prvo je bila Juga, sepava, prezaduzena, "nema kave, ulja, secera" zemlja... Pa dodje Markovic, kao - bit ce sad bolje... Pa onda dodje demokracija pa kazu opet: "bit ce bolje". Pa se otcijepimo i opet isti refren: "bit ce bolje". I od tad se taj refren ponavlja i ponavlja svako malo dok ti ne pukne u glavu da tamo nikad nece taj refren postati i stvarnost.

Dignitet je ono sto covjek treba ma gdje god zivio, a dignitet i prazan trbuh ne idu zajedno. Sto je trbuh prazniji to je dignitet manji. Manite se praznih prica o ajvaru i slicnim stvarima (koje ionako mozes sad kupiti svugdje, ako nista onda preko interneta). Godisnji odmor u starom kraju je divna stvar ali ja ne zelim da moje dijete raste u okrilju zatucanosti, mrznje, ocajnog skolstva, nasilja i primitivnosti i slicnih bezvezarija koje truju Balkan, sve vise i vise.

Kako ono rece Edo Maajka - "Necu vise metke da ispucavam za sumnjive pretke! Necu cijeli zivot da zivim pocetke!"

---

P.S. Nostalgija je cudna stvar. Ja sam pet godina proveo u Singapuru. Vjerovali ili ne ali ja osjecam nostalgiju i prema tom Singapuru - ipak je dobar dio mog zivota ostao tamo (mjesta, ljudi, sjecanja...). A daleko od toga da mi je Singapur rodna gruda Smile



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Mrs Bella
jagode sa šlagom.
jagode sa šlagom.





Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 1906
Mesto: Djevojacki san :*

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 04, 2009 2:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Zbogom Balkane... budi mi silan i dobro mi stoj!!!


Wow,, znas kako sam se najezila kada sam ovo procitala..
Jednostavno, ja toliko volim svoju zemlju, jos nije ni moja rodna zemlja.
Ali nemogu zamisliti da neko stvarno ovako misli..tako mi je zao cuti takve stvari..
Jednostavno da dijaspora zaboravlja svoje porijeklo, da sve manje i manje cijeni i cuva svoju kulturu.
Vjeruj mi, za 100godina najmladih tvoje 'dinastije' nece znati ni nas jezik pricati.
Mozda ces ti reci da ti je to svejedno, ok, tu nema nista lose. Ali zamisli to!! Zar ti nije zao sve ono tamo ostaviti?
Zar te nista ne vuce Balkanu? Zar te ne vuce rodni kraj? Zar te ne vuce nas narod?

Naravno da ima dosta toga to nije lijepo na Balkanu, moze biti najlosiji mjesto na svijetu, ali to za mene nije bitno.
Bitno je da je famelija tu kada ti treba, da imas s nekim slaviti praznike, ponekada se skupiti i popricati,
da je tvoj narod tu, pa kakav god bio..

_________________
Gdje god me put odvede, ja uvijek ostajem tvoja..
Uvijek sam tu za tebe, ako me zelis, jedina ljubavi moja...
 
deda_na_ex
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Nov 2009
Poruke: 92

australia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 04, 2009 2:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da vratio bi se zbog jedne opasne machkice. Ali i posetio sam, ona nije bila tu, druge shto upoznah su bile za onim shto ostaju i poznaju nego sa nekim koji ide peshke sa velikom kamerom. Confused
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 04, 2009 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mrs Bella je napisao/la sledeće:

Jednostavno da dijaspora zaboravlja svoje porijeklo, da sve manje i manje cijeni i cuva svoju kulturu.
Vjeruj mi, za 100godina najmladih tvoje 'dinastije' nece znati ni nas jezik pricati.
Mozda ces ti reci da ti je to svejedno, ok, tu nema nista lose. Ali zamisli to!! Zar ti nije zao sve ono tamo ostaviti?
Zar te nista ne vuce Balkanu? Zar te ne vuce rodni kraj? Zar te ne vuce nas narod?
---
Bitno je da je famelija tu kada ti treba, da imas s nekim slaviti praznike, ponekada se skupiti i popricati,
da je tvoj narod tu, pa kakav god bio..


Prosao sam ja sve to, i proslo me je. Rodni kraj? Neki dan sam (avionom) preletio preko svog rodnog grada (putujuci iz jedne EU zemlje u drugu). I - pa i nije mi nesto padalo na pamet da trazim padobran Smile A zasto, pitat ces se? Pa - jednostavno - taj moj "rodni grad" je samo to ostao svojim imenom i zemljopisnom lokacijom. Nicim drugim on to vise nije. U tom gradu ne zive oni isti ljudi koji su tamo zivjeli prije. Danasnja mladost je neka druga mladost, nije ona s kojom sam rastao - pozitivna, progresivna i vedra. Danas je to nesto drugo - moj grad, kao i mnogi drugi - se, sto zbog rata, sto zbog nekih drugih stvari - uzasno promijenio. Na nesto za sto slobodno osjecam da je mnogo losije. Tako da se i ne nalazim u tome svemu i svaki put sam tamo sve veci stranac. A to vrijedi i za pretty much kompletan Balkan, takodjer!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
nicaZeDozivotno
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 19 Nov 2009
Poruke: 16

usa.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 20, 2009 6:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zivim trenutno u Americi, na Floridi. Inace zivim u Americi ukupno nekih osam ili devet godina, ali zadnje dvije godine sam bio ponovo zivio u BiH.

Sto je covjek nekad proklet, neznam vise gdje bi. Nigdje nije med i mljeko, al brate kuca je tamo gdje je srce, nazalost tamo gdje je srce nema dovoljno posla da se zaradi novac.
 
tanjushka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 27 Nov 2005
Poruke: 130
Mesto: Friedberg

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 19, 2009 10:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja ne bih se vratila, ja sam rodjena u nemackoj. tako sam navikla zivot ovde da nebih mogla zamisliti da se vratim.
 
URMYALL89
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 16 Maj 2010
Poruke: 1

canada.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 31, 2010 8:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bih svaki dan... Imam 20 godina, i moji su me doveli u Kanadu pre 10...sad mi je nekako sve gore iako zavrsavam fakultet ovde, ja bih da se vratim i da zivim negde u BG-u...Iako imam drzavljanstvo, nikad necu smatrati ovo mojom zemljom zato sto ja o Srbiji razmisljam skoro svaki trenutak Crying or Very sad
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 21, 2010 1:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

URMYALL89 je napisao/la sledeće:
Ja bih svaki dan... Imam 20 godina, i moji su me doveli u Kanadu pre 10...sad mi je nekako sve gore iako zavrsavam fakultet ovde, ja bih da se vratim i da zivim negde u BG-u...Iako imam drzavljanstvo, nikad necu smatrati ovo mojom zemljom zato sto ja o Srbiji razmisljam skoro svaki trenutak Crying or Very sad


Kontam, i ja razmisljam o Srbiji svaki dan. Smile
Jako sam vezana za društvo u Srbiji, porodicu, i priznajem, kad god se vraćamo iz Srbije za Sloveniju, plačem k'o najveća plačipi*ka sa svojih 19 god xD , jer sam se i ja k'o i ti tamo rodila, isla u vrtić, osnovnu itd.. Smile

ali.. da me je neko pitao pre 2 godine: Da li bi se vratila? Smile .. rekla bih: da. Cool
al' sad kad razmislim.. upisala sam fax ovde, ako Bog da, zavrsicu ga za koju godinu, naći sebi fin poslić.. da se selim u Srb, da mi plata bude 300eu.. ma neka hvala Smile Od ljubavi i vazduha se ne živi... Smile al' kad se nema para u kući, isto nije baš fina situacija Smile
Tamo skoro neće biti bolje: slušao je moj deda kako su pričali da će biti bolje, slušao je i sluša moj otac, slušam ja, slušaće moja deca.. Neću da se preselim pa da mi od deteta traže 6.000eu da ga prime na fakultet, kao što su tražili drugarici iz Srbije. Mah. Za*ebi za*ebavanje.
Nostalgija, ovo ono.. kontam, sve je to lepo Smile Odeš u Srbiju na dve-tri nedelje, milina, dušu dalo.. al' da se vratim, ne. Smile
Možda po stare dane. Ako se već pre ne vratim, pa crknem jer nemam čime da ložim vatru. Eto ti tvoje domovine.
Wink

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 21, 2010 11:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Kako ono rece Edo Maajka - "Necu vise metke da ispucavam za sumnjive pretke! Necu cijeli zivot da zivim pocetke!"

offtopic:
Ja znam ko su mi i shta su preci, i sa citatom iznad cu se u potpunosti sloziti - upravo zbog onih koji svoje pretke ne znaju, ili sakrivaju svoje poreklo smo i doshli tu gde jesmo, svi zajedno.. Zato smo tu gde jesmo, i zato je svet tu gde jeste.
Zashto to pojedini kriju ko zmija noge? Razloga/kompleksa je puno.. al' u 90% slucajeva dovode do krize identiteta koja apsolutno nishta dobro svetu nije donela osim arogancije na racun "tolerancije"..
Zivim u Vojvodini tako da vrlo dobro znam ko se deklarishe kao "vojvodjanin"..

.. i onda se mishevi udruze, a mackama ne daju da postupe po svojoj prirodi..


a sad da se vratim na temu,
U'vatim ponekad na Fejsu i ja one naslove grupa
tipa: "If you can't handle me at my worse, then you sure as hell don't deserve me at my best".. pa poshto vidim da je bash aktuelna,
Nemojte se vracati, k'o Boga vas molim..

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 23, 2010 11:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam ja tako neke Balkance...

tamo sve neki veliki Hrvati, Srbi, Bosnjaci i slicni Balkanci. A dupeta bi dali za Zelenu kartu. Eno onaj konobar u hotelu gdje ja zivim. Ilegalac. Cigan - Zvezdas. radi za 6 i pol dolara na sat. Ali da mu netko ponudi sutra sex za Zelenu kartu - dao bi on... prema tome, nemojte meni o nostalgiji, Yugi, zemljicama koje su nastale iz iste i nekoj tam odanosti domovini ili otadzbini. To su price za malu djecicu.

Kako ono rece Newt Gingrich: brinut cu se za SAD kad vise ljudi budu emigrirale iz nje nego emigrirale u nju.

Sto se nece tako skoro desiti, naravno...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
DomaciGermany
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Maj 2013
Poruke: 42

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 21, 2013 11:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogi su imali ideju, da zarade novce, a onda se jednoga dana iz Njemacke vrate u svoju domovinu sa parama...

Kada su zaradili penziju, i prethodno napravili kucu u domovini, shvatili su da ako se vrate nece imati sve ono sto su stekli u Njemackoj, pored toga nece imati pravnu niti zdravstvenu zastiti u svojoj zemlji...

Tako da se mnogi, na zalost preko 95% njih, nikada nece vratiti nazad'
 
gox013
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Nov 2008
Poruke: 1

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 24, 2014 2:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

anabela je napisao/la sledeće:
svi se vrate kad tad jer nema do Balkana!


mozda, ako odu iz vlasti svi ti indijanci Mad
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Da li se ikada mislite vratiti??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 9 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon