www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li se ikada mislite vratiti???
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
*** carmen ***
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 11 Sep 2008
Poruke: 407
Mesto: u zemlji nedodjiji ;)

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 11, 2008 9:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

anchi22 je napisao/la sledeće:
Sigurno cu se vratiti jednog dana, ako ne pre onda po stare dane bar tad, nista lepse od svoje domovine, ja ne mislim ovde cekati starost Wink


bas tako. mada ja cekam upravo ponudu iz srbije i eto mene nazad. pa makar radila i za 300 € nema nicega lepseg od svoje zemlje. nije sve u parama


 
nino141
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 17 Jan 2005
Poruke: 40

france.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 23, 2008 9:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

HEhe Posebno standardno pitanje....

Ja se licno mnogo krecem, ne drzi me mesto, ranije dok sam isao i vracao se iz Juge s'roditeljima sam plakao, bio tuzan, sve me je izgledalo kao da sam svoj zivot tamo ostavljao a da sam u francuskoj jednostavno prezivljavao...

I mislim da je mnogo ljudi iz dijaspore u tome fazonu, prezivljavaju, rade, crnce po zapadu ne bi li nesto usicarili... Al im zivot propada sve do momente dok ne shvata, Da gde god da bili su trenutno kod kuce...

Tako sam postao optimista (jbg strelac sam), meni je prelepo kad odem u Srbiju, bosnu, il cak i u Hrvatsku, drugovi su i dalje tu, decko koji je pricao o emocijama lepo govori.. Al isto tako me veze za Lion(FR), drugovi, secanja i Zivot... Jer sam konkretno odlucio da ga zivim punom parom..

A za kraj gde me put odvede znam da ce mi biti lepo, znaci nisam vise Ju Nostalgicar, jer u meni tece krv sa Balkana, i gde god da odem to i dokazem, Juga je u Meni ako ja nisam u Njoj trenutno

Srecno svima, i Uzivajte u Zivotu naravno
Poz

Darko
 
kuvar011
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 12 Dec 2005
Poruke: 1
Mesto: beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 27, 2008 12:00 pm    Naslov poruke: Huh... ja na ovo imam malo duzi odgovor... Na vrh strane Na dno strane


Ja imam samo 21 godinu i zivim u Kanadi, sam. Moji su svi prijatelji i rodbina u Srbiji. Po zanimanju sam kuvar.

Vratiti se u Srbiju za mene bi bilo ubistvo... Ja sam ovde dosao i posle osam meseci postao sef kuhinje. Radio sam kao konj, dokazao sam se i dobio sto sam zaslusio. Istu stvar sam radio i u Beogradu i to niko nikada nije zeleo da primeti da vidi i da postuje. Srbija ima dosta problema, i sta tamo moze da me ucini srecnim...ajde molim te... svi kazu ljubav prema domovini pa pakuj kofere i majko Srbijo eto me dolazim.

Para vrti gde burgija nece. Meni je bitna materijalna situacija. Ne zelim da moja deca prolaze kroz nesto sto sam ja morao. Ako im ovde u Kanadi nista ne nedostaje, zasto bi ih slao tamo gde nece imati nista. Da bi znali svoj jezik i istoriju, ma mani me toga. Ne puca me nostalgija za srpskim kajmakom i ajvarom i drugim stvarima.

Gde da mi se deca skoluju kad se fakulteti ne priznaju i ne saradjuju ni sa jednim od medjunarodno priznatim institucijama. Ja kad sam studirao u Beogradu, trazili su mi pare da bih prosao ispit.... Takva diploma mi ne treba.

Gde da dobiju posao sa fakultetom? U lokalnom kaficu, cvecari ili pitari... Veliki je izbor... Lopova je previse. Nema u Srbiji zivota ni za 100 godina.
Meni se zivot u Kanadi svidja, nije mi bilo tesko da se na bolje naviknem.
Neko reche, ni ne poznaju prve komsije, cudno jer ja svoje poznajem, ali to sto se sve vrti oko novca to je nesto drugo to je svuda u svetu.
Neka ljubavi tamo gde joj je mesto. Ja ne zivim od vazduha, molitve i kladionice... kao i od svakodnevnih 40 poziva Astro-Numero-Tarot Centru...
 
Domaci Sladoled
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Nov 2008
Poruke: 3

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 05, 2008 11:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Standardi, to je to .
Ja sam se rodio u Austriji, i uvek volim da odem na Odmor u Srbiji .
Ali kad pogledam kolika je razlika po Standardima onda moram reci da Srbiji treba jos mnogo Godina da bi imala ovakve Standarde kao sto su na Zapadu . Siguran sam da bi se cela Diaspora vratila kad bi Drzava bila na svom Mestu . Ko zna sve je moguce, mozda ce mo svi mi jednog Dana ziveti u Srbiji i dopisivati i opisivati kako je nekada lepo bilo na Zapadu . Cao Svima . Cool
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 05, 2008 1:31 pm    Naslov poruke: Re: Huh... ja na ovo imam malo duzi odgovor... Na vrh strane Na dno strane

kuvar011 je napisao/la sledeće:

Ja imam samo 21 godinu i zivim u Kanadi, sam. Moji su svi prijatelji i rodbina u Srbiji. Po zanimanju sam kuvar.

Vratiti se u Srbiju za mene bi bilo ubistvo... Ja sam ovde dosao i posle osam meseci postao sef kuhinje. Radio sam kao konj, dokazao sam se i dobio sto sam zaslusio. Istu stvar sam radio i u Beogradu i to niko nikada nije zeleo da primeti da vidi i da postuje. Srbija ima dosta problema, i sta tamo moze da me ucini srecnim...ajde molim te... svi kazu ljubav prema domovini pa pakuj kofere i majko Srbijo eto me dolazim.

Para vrti gde burgija nece. Meni je bitna materijalna situacija. Ne zelim da moja deca prolaze kroz nesto sto sam ja morao. Ako im ovde u Kanadi nista ne nedostaje, zasto bi ih slao tamo gde nece imati nista. Da bi znali svoj jezik i istoriju, ma mani me toga. Ne puca me nostalgija za srpskim kajmakom i ajvarom i drugim stvarima.

Gde da mi se deca skoluju kad se fakulteti ne priznaju i ne saradjuju ni sa jednim od medjunarodno priznatim institucijama. Ja kad sam studirao u Beogradu, trazili su mi pare da bih prosao ispit.... Takva diploma mi ne treba.

Gde da dobiju posao sa fakultetom? U lokalnom kaficu, cvecari ili pitari... Veliki je izbor... Lopova je previse. Nema u Srbiji zivota ni za 100 godina.
Meni se zivot u Kanadi svidja, nije mi bilo tesko da se na bolje naviknem.
Neko reche, ni ne poznaju prve komsije, cudno jer ja svoje poznajem, ali to sto se sve vrti oko novca to je nesto drugo to je svuda u svetu.
Neka ljubavi tamo gde joj je mesto. Ja ne zivim od vazduha, molitve i kladionice... kao i od svakodnevnih 40 poziva Astro-Numero-Tarot Centru...


U zadnje vrijeme najbolji post na domaćem, svaka čast.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
miljan789
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Mar 2006
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 16, 2008 2:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam u kanadi budite sigurni da nidje nije kao u nasu zemlju. Svuda moze bolje da se zaradi nego tamo , ali nidje nije lijepo kao tamo! Ja sam odje a srce tuce za crnom gorom (volimo vas brda tvrda i stravicne vase klance )


[Edit by anchi22: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] je zabranjeno Pravilnik-om. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako želite nešto da naglasite.]
 
Lavlje Srce
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 16 Dec 2008
Poruke: 1141

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 16, 2008 2:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a ti se onda Miljane odmah vrni nazad Wink ....kao ja sto sam Wink
 
beyondmyself
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2007
Poruke: 46

germany.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 10, 2009 12:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*** carmen *** je napisao/la sledeće:
anchi22 je napisao/la sledeće:
Sigurno cu se vratiti jednog dana, ako ne pre onda po stare dane bar tad, nista lepse od svoje domovine, ja ne mislim ovde cekati starost Wink


bas tako. mada ja cekam upravo ponudu iz srbije i eto mene nazad. pa makar radila i za 300 € nema nicega lepseg od svoje zemlje. nije sve u parama

bas mi javi kako ti je lep zivot sa 300 e plate a troskovi su ti 700e!? pa kad ti stomak zakrci, gazda lupa na vrata, a dete zakmeci u prodavnici da mu kupis kinder jaje, tad mi reci da nije sve u parama.
srecan ti put i sve najbolje Wink

kuvar svaka cast za post- to samo mi znamo koji smo jeli suv' leba u srbiji i sire. da cenimo ono sto nasi vrsnjaci koji su rodjeni u dijaspori ne cene- nego misle da je idila zasnovana na percepciji godisnjeg odmora od mesec dana- konstanta! da,da - juce!
svi koji misle da je u srbiji bolje- nek se pakuju- srbija jedva ceka svez kapital i pamet iz sveta
Razz

nikad necu reci nikad- ali....ne znam....da se samo ja pitam ne bih! kopala bih suecki kanal rukama ako treba samo da se u srbiju ne vratim trajno. ne patim za sljvom, jer sam se rodila u gradskom smogu. ajvar, kore za burek koji pravim, kiseli kupus, cvarci, sve ima i ovde. nekako, vise mi prija park ispred kuce, nego gradiliste koje zjapi otvoreno 15 godina Mr. Green

_________________
Blago onom ko rano poludi,zivot mu prodje u radosti i veselju Smile
 
beclijka1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Avg 2009
Poruke: 6

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 17, 2009 7:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U potpunosti se slazem sa Beyondmyself.Ja samo da moram bih se vratila

_________________
DA LI MOZEMO NESTO OCEKIVATI,STO SAMI NISMO SPREMNI DATI?
 
Mrs Bella
jagode sa šlagom.
jagode sa šlagom.





Datum registracije: 21 Feb 2009
Poruke: 1906
Mesto: Djevojacki san :*

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 18, 2009 5:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vratila bih se. I vratit cu se- to znam.
Meni je ovdje lijepo, ne, super mi je.. Zivot mi je ovdje kao blistavi brilijant, kao sto Merlin pjeva.. Imam sve sto pozelim.
Ali dusa mi je tamo, u Bosni, na Balkanu. Svaki dan mislim da tu zemlju tamo daleko. Ja se ne mislim vratit za 10godina, ali za 30, 40, 50??
Zasto da ne? Rolling Eyes Kada vidim da sam gotova ovdje u ovoj drzavi, da sam zavrsila dobar posao, djecu i unucad uputila na pravi put, sto se
onda ne bih vratila? Da ostarim ovdje, da ovdje budem starica? Nemogu zamisliti!! Shocked

Nostalgicar sam, vuce me moja zemlja..!

_________________
Gdje god me put odvede, ja uvijek ostajem tvoja..
Uvijek sam tu za tebe, ako me zelis, jedina ljubavi moja...
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 08, 2009 1:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskreno - kod mene se to ubrzano mijenja i svaki dan sam sve vise uvjeren da se NE zelim vratiti...

Na stranu nostalgija... ponekad me malo pukne zelja i mislim si da bi bilo lijepo opet nazad u stare krajeve. Ali, onda... vidim vijesti na netu i dosta mi je svega. Primitivizam je nevjerovatan, ekonomija trula. Na vlasti barabe i lopovi, zivi se za gnjurac. Napuhani kreteni, mamini sinovi, sponzoruse, bahati primitivci, nadrogirani navijaci, debili i kriminalci koji vode poduzeca, korumpirana policija, losa vlast itd... uvijek ista prica.

Odem ja tamo, ponekad. I svaki put se razocaram. Dojma sam da normalnost nikad nece zivjeti tamo. Prepotentnost, arogancija, sebicnost i zlo u ljudima je pobijedilo i nece tamo ni u 100 godina biti bolje. Bit ce samo losije. Ne vidim se u tom filmu...

Ovo naravno vrijedi za sve zemlje tamo. Nije ni Slovenija iznimka (mada misle Slovenci da jest).

Odavno mi je jasno da sam ja jedan od onih "boljih" koje je Djole najbolje opisao u pjesmi "Ziveti Slobodno":

S tamne strane globusa bolje se vidi da Najbolji odlaze
Plocnici Toronta Oci boje fronta Lozinka svih nas...



Zbogom Balkane... budi mi silan i dobro mi stoj!!!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 08, 2009 10:35 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
Ovo naravno vrijedi za sve zemlje tamo. Nije ni Slovenija iznimka (mada misle Slovenci da jest).


Ma kakva Slovenija... iz prve ruke: nije vala ni ovdje dobro. Evo, upravo sam ostao bez posla, ko i gdje i za koliko ču ga naći??? Balkan je Balkan raja.

Opet sam pročitao post kuvara, to su riječi koje znaće! A bogami i Aureliano piše kako bi trebalo, bar JA tako mislim. Svi se zgražamo kad čitamo šta se dešava u zemljama našim, a svi bi se ko fol vratili. A i ono, za 300 eura radit???? Bogati, ljepo od tebe da bi se vratila/o al ipak kad staviš prst na čelo, bolje ti je tamo gdje jesi. Čuti i radi (dok imaš poso).

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Da li se ikada mislite vratiti??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  sledeća
Strana 8 od 10

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon