www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako učite jezik(e)?
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~
::  
Autor Poruka
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 30, 2006 8:16 pm    Naslov poruke: Kako učite jezik(e)? Na vrh strane Na dno strane

Kako učite jezik? Kako ste ga naučili, odn. kako su Vas učili? Da li Vam se primenjene metode sviđaju? Kakav način učenja jezika Vam se dopada? Akcenat na pisanju, čitanju, komunikaciji,...? Šta Vam 'ide od ruke' (da ne kažem jezika Laughing )?

Da li Vas zanimaju kursevi, online kursevi, CD/kaseta kursevi, privatni časovi? Šta smatrate najefektivnijim?

Po Vašem mišljenju, koji je najraniji/najkasniji period života i koji je 'pravi' period za početak usvajanja jezika (jednog ili više)?



_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ


Poslednja prepravka: Annabel_Lee datum Pet Nov 03, 2006 7:01 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 01, 2006 4:26 am    Naslov poruke: Re: Učenje jezika Na vrh strane Na dno strane

Annabel_Lee je napisao/la sledeće:
Kako učite jezik? Kako ste ga naučili, odn. kako su Vas učili? Da li Vam se primenjene metode sviđaju? Kakav način učenja jezika Vam se dopada? Akcenat na pisanju, čitanju, komunikaciji,...? Šta Vam 'ide od ruke' (da ne kažem jezika Laughing )?

Da li Vas zanimaju kursevi, online kursevi, CD/kaseta kursevi, privatni časovi? Šta smatrate najefektivnijim?

Po Vašem mišljenju, koji je najraniji/najkasniji period života i koji je 'pravi' period za početak usvajanja jezika (jednog ili više)?


Pfuuuuuuuuuuuuu, naredjala si pitanja... Ko za leksikon

Kako učite jezik?
- Prvo pismo, pa naglasak [glasovi kojih nema u nasem jeziku], pa gramatika, vremena...

Da li Vam se primenjene metode sviđaju?
Kakav način učenja jezika Vam se dopada?
- Ovo je isto pitanje. Bilo koji metod je dobar, samo treba naci koji najvise odgovara onom koji ga uci. Ljudi su razliciti, zar ne?

Akcenat na pisanju, čitanju, komunikaciji,...?
- Prvo je bitno ako jezik ima zeznut nacin pisanja [kao engleski, irski, francuski, kineski...]. Drugo je bitno zbog pravilnog izgovaranja, a trece je najbitnije da se jezik ne zaboravi kao sto sam ja vec skoro i zaboravio grcki.

Šta Vam 'ide od ruke' (da ne kažem jezika Laughing )?
- Velški [sad imam osecaj da se mnogo ponavljam]. Moracu uskoro da probam i havajski. Very Happy

Da li Vas zanimaju kursevi, online kursevi, CD/kaseta kursevi, privatni časovi?
- Naravno!

Šta smatrate najefektivnijim?
- Ako mozes da se oslonis na prethodno znanje onda sve ide lako.
Na primer, u velskom ne postoji rec za "da", nego odgovaraju sa glagolom [jesam, jeste, jesi...]. Na tom sajtu su to lose objasnili [jer je sajt namenjen ucenicima sa engleskog govornog podrucja], ali sam to brzo uklavirio.

Po Vašem mišljenju, koji je najraniji/najkasniji period života i koji je 'pravi' period za početak usvajanja jezika (jednog ili više)?
- Od rodjenja, sudeci po mojim drugarima koji dobro barataju i srpskim i njihovim maternjim jezikom [madjarski, rusinski, slovacki...]

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 02, 2006 11:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Pfuuuuuuuuuuuuu, naredjala si pitanja... Ko za leksikon


Mislim da je poenta foruma i forumaškog razmenjivanja mišljenja diskusija, te se stoga trudim da je iniciram Wink i pružim konstruktivne ideje Wink

Citat:
gramatika, vremena


Ne znam zašto masa ljudi poistovećuje gramatiku sa gramatičkim vremenima, ali tako je Wink . Gramatika podrazumeva još jaaako mnogo raznovrsnih stvari, kao što su, između ostalog, i fonetika (glasovi, govor) i morfologija (građenje reči) i semantika (značenje reči) i dr.

Citat:
Bilo koji metod je dobar, samo treba naci koji najvise odgovara onom koji ga uci. Ljudi su razliciti, zar ne?


Da, naravno, ljudi imaju različite stilove učenja, pristupe informacijama, inteligenciju, talenat,...da ne nabrajam, da, jesu različiti, ja sam volela da čujem koji je VAŠ omiljeni način, stil, pristup, nazovite to kako hoćete Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 06, 2006 12:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa naravno da je najprije potrebna neka osnova....e, kada se to savlada posle se samo nadogradjuje...postepeno..

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
tikis
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 13 Mar 2006
Poruke: 161

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 22, 2006 10:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najvise volim da uzmem nekoliko privatnih casova a posle sam samouka
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 24, 2006 6:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uvijek sam prvo pocinjala sa gramatikom (u to svrstavam i konjugaciju i deklinaciju). onda poboljsavam fond rijeci. to jeste, tako su me naucili njemacki i engleski.
mislim da je prosto nemoguce nauciti bilo koji jezik dok covjek ne zivi (ili barem provede neko vrijeme) u zemlji gdje se taj jezik prica. odavno se mucim sa spanskim. i mada mi je u zadnje vrijeme bolji (to jeste, nije vise na nuli Wink ), necu ga nikada nauciti sve dok se ne preselim na kubu. nadam se da cu ga ubrzo nabaciti. Mr. Green

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 7:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kroz razgovor, ili kroz teme koje me interesuju.
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 19, 2006 8:00 pm    Naslov poruke: Re: Kako učite jezik(e)? Na vrh strane Na dno strane

Kako učite jezik? Kako ste ga naučili, odn. kako su Vas učili?

Kad zelim da naucim neki jezik, prvo (jeste da ovo zvuci pomalo glupo, ali...) gledam neke serije/filmove kako bih skontala kakav je jezik - kako zvuci, reci, akcenat, izgovor.... Cisto da bih imala neki uvod u ono sta me ocekuje i na sta treba da obratim paznju - koliko mogu da shvatim.
Kako su me ucili... Pa, dosta profesorica jezika sam promenila i svaka je imala svoj metod. Jedino mi je zao sto nijedna nije forsirala vise gramatiku, odnosno govor.

Da li Vam se primenjene metode sviđaju?

Iskreno, nista posebno jer svaka profka ima svoj "trip" koji fura i u 80% slucajeva nije prihvacen.

Kakav način učenja jezika Vam se dopada? Akcenat na pisanju, čitanju, komunikaciji,...? Šta Vam 'ide od ruke' ?

METOD - svidja mi se kada profesor jednako trazi i vocabular & reading & grammar & talking & sve!---> iz prostog razloga da nisi u manjku sto se tice poznavanja jezika.
AKCENAT NA.. - na ovo sam vec odgovorila u prethodnoj recenici. Mislim da kod profesora koji sve podjednako cene i forsira sve "delove" jezika; i oni ucenici koji imaju jadnu 2 - zasluzuju tu dvojku i znaju za tu ocenu.
STA MI "BOLJE IDE" - pa... Imam problema sa pricom, ali fond reci i pisanje mi je zadovoljavajuci, kao i citanje. Mr. Green . Gramatika mi malo slabije ide Sad ali nauicu je kako treba jednog dana - zato i idem u Gimnaziju. Smile

Po Vašem mišljenju, koji je najraniji/najkasniji period života i koji je 'pravi' period za početak usvajanja jezika (jednog ili više)?

Najbolje je kad se jezik uci od "malih nogu". Tada se to toliko ne shvata kao "obaveza" vec kao "zabava" jer sva mala deca su radoznala i zele sve da nauce.
Najkasniji period - najkasniji period je kad ne zelis da naucis neki jezik. Wink Nikad nije kasno ako zelis da naucis neki jezik jer se covek uci dok je ziv. Dok postoji zelja, postoji i snaga, volja i vreme bez obzira imao ti 10, 30 ili 100 godina.

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
Rakelly
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 449
Mesto: Valjevo

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 25, 2007 1:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prilikom ucenja stranog jezika, najpre se trudim da zapamtim sto je moguce vise reci. Gramatika i pravopis su u drugom planu, mada se trudim da ih ne zapostavljam.
Najbolji nacin za ucenje jezika je u neposrednoj komunikaciji, ali u nedostatku tog metoda dobri su i ostali (kursevi, cd-i, audio trake). Dobar nacin za "usvajanje" reci je i pomno pracenje stranog filma uz pojacan ton. Strucnjaci kazu da je dobro neke strane izraze nauciti napamet, pa kasnije u razgovoru koristiti reci iz tih izraza, mada licno volim kada ucim bez "presije".
Na kraju da napomenem da je mnogo lakse savladati neki strani jezik u mladosti, nego u starijem dobu, jer je utvrdjeno da se centri u mozgu koji se koriste za upotrebu maternjeg i ucenje stranih jezika, a koji su u periodu detinjstva povezani, sa odrastanjem i starenjem sve vise razdvajaju. Posledica toga je mnogo teze "usvajanje" stranih reci, kod osoba, kod kojih se zbog broja svecica, rodjendanska torta pretvara u buktinju (sala upucena na sopstveni racun).


Poslednja prepravka: Rakelly on Čet Jan 25, 2007 2:33 am; ukupno izmenjena 2 puta
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 25, 2007 2:28 am    Naslov poruke: Re: Kako učite jezik(e)? Na vrh strane Na dno strane

Engleski mogu reci da sam naucila tako sto su me moji sa 3 godine "gurnuli" u obdaniste u Engleskoj gde smo tada ziveli i ostavili na "milost i nemilost". Mesec dana nisam rec progovarala (kako mi moji kazu), a onda sam pocela da pricam engleski sama od sebe.
Kasnije, kad smo se vratili u BGD, nastavila sam redovno da idem na casove da bih odrzavala govor, i terali su me dosta da pisem (jer to je jedino sto nisam u Engleskoj radila).
Sto se engleskog tice, gramatiku nikad nisam znala, koje je koje vreme, neka pravila za gradjenje recenica...nista od toga. Sve sam govorila i govorim i dalje po osecaju i bez razmisljanja...i uvek je ispravno. To je valjda tako kad se jezik ucauri u mozgu skoro kao maternji od malih nogu...I eto odgovora kad je pravi trenutak poceti sa ucenjem jezika.

Sto se tice francuskog i spanskog, njih sam dosta kasnije krenula da ucim. Prvo sam pocela od gramatike (takve su knjige bile)...Zato mi i danas treba po nekoliko sekundi da razmislim kako cu nesto reci da bih bila sigurna da je ispravno. Akcenat stavljam na govor i komunikaciju. Na tome i izmedju ostalog najvise insistiraju u kulturnim centrima (fr i esp) gde i idem na kurseve. Nazalost nista od svega toga dok se ne ode u zemlju gde je taj jezik maternji i dok se ne pusti jezik na slobodu...

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 04, 2007 6:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa trebalo bih da ucim malo bolje engleski...uzecu neku knjigu ili cu sa cd i slusati ovako ili preko neta...uzela bih neki profesor ali dosta kosta pa cu za sad tako pocneti...
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 12, 2007 4:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Engleski jezik sam naučila živeći par mjeseci u inostranstvu još dok sam bila djete.Kad si djete, upijaš sve kao spužva. Moji su stari uvijek insistirali na tome da učim engleski tako što sam gledala filmove, slušala stranu muziku i uspjevalo je.Nisam se mučila, nisam imala nekih problema. Jednostavno sam ga naučila i mogu ga tečno pričati. Kada sam upisala studije, počeo je potpuno drugi način učenja. Naravno , svatko tera svoju priču, tj svaki profesor engleskog ima neki svoj način predavanja, učenja itd. Tu sam se malo teže snašla ali uspjela sam. Kad imaš osnovno znanje, sve je lakše.
I naravno da me i dalje zanimaju kursevi engleskog jezika, kasnije vjerovatno nekog poslovnog (tj bankarskog,turističkog itd ovisno čime ću se baviti).
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~ -> Kako učite jezik(e)? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon