www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako učite jezik(e)?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~
::  
Autor Poruka
Annya
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 16 Nov 2006
Poruke: 172
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 13, 2007 2:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa sto se nemackog tice, ucila sam ga i u skoli i privatno i preko tv-a, a i dosta slusam nemacku muziku, pa sam i tu dosta naucila.Engleski licno ne volim i to sto znam naucila sam preko muzike i filmova i nesto malo u skoli...Spanski sam naucila preko sapunica koje sam gledala kao mala Laughing

 
bree
BabyG´s mezimica
BabyG´s mezimica



Godine: 33

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 3890
Mesto: daleko u mislima

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 16, 2007 12:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ne znam, ne mogu da kazem kako se uci jedan jezik,jer iako po prilicno dobro govorim Engleski,jos uvek smatram da ga ne znam.Jednom je neki covek kod mene u kuci rekao"Znanje jezika..hmm..lako je pricati,ali znati jedan jezik,to je mnogo".Ja cak mislim da jos postoje stvari u Srpskom jeziku koje ne znam,prema tome,kako mogu da znam neki drugi jezik.Nacin na koji covek moze da nauci da govori jedan jezik se postize komunikacijom i gledanjem serija.Mislim da je jako tesko nauciti neki strani jezik,ako sedis kod kuce.Jezik se najbolje uci kada odes u zemlju u kojoj se govori taj jezik,kada svi oko tebe govore taj jezik,i niko ne zna ni reci Srpskog,a ti moras,ali moras da se sporazumes sa tim ljudima...tako se uci jezik,...ali tesko je!

_________________
~People will always talk,I might as well give them something to talk about!!!~

Jedna je CECA i jedna je CRVENA ZVEZDA!
 
zile442
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 105
Mesto: Sombor

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 08, 2007 3:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najbolje, po meni, da se sve reci prepisuju u neku svesku i da se sto vise koristi. tako jedino se lako zapamti

_________________
ZILE
 
Mare34
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 25 Mar 2005
Poruke: 125
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 12, 2007 6:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u poslednje vreme sam poceo da praktikujem poliglotsko ucenje, gde se za jednu rec uci na vise jezika i uocavaju se slicnosti u korenu reci, to je dobro raditi za srodne jezike

_________________
Don't worry, be happy.
 
~SonicLady~
~Smiley~
~Smiley~



Godine: 38

Datum registracije: 12 Avg 2004
Poruke: 11224
Mesto: tamo negde

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 14, 2007 1:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Engleski sam ucila 14 godina...
Najraniji poceci - imala sam 5 godina kada sam se prvi put susrela sa ucenjem stranog jezika... Sve je pocelo od slicica, igrica, crteza... Naravno, bio je to plan i program za decu mojih godina.
Zatim je krenulo sve po standardnom postupku - gramatika i razvijanje vokabulara uz mnogo truda sa moje strane - gledanje filmova i dopisivanje sa ljudima ciji je maternji jezik bio engleski, kucni "kaseta" dodatni kursevi jezika koje sam slusala u slobodno vreme... Sve po malo je doprinelo da se trud i rad na kraju isplati dobijanjem jedne vrlo znacajne diplome priznate na internacionalnom nivou Smile
Danas engleski koristim svaki dan, u kontaktu sa mnogim ljudima, na fakultetu itd. I maksimalno uzivam u tome Smile

_________________
The spaces between our fingers were created so that another person's fingers could fill them in. Hope you'll find your dream hand to hold you forever.
 
Majda_T
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Jul 2006
Poruke: 155

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 14, 2007 7:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

heh..najbolje je za strane jezike otici u tu neku zemlju i uciti ih ovako kod nas to vec ide malo teze
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 14, 2007 8:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Engleski govorim prirodno i nisam ga nikad trebao učiti. Sam došao od sebe.
Kad sam bio klinac odrastao sam dijelom u Francuskoj pa mi je i francuski ostao u glavi.
Njemački sam imao u školi a naučio ga skoro pa nikako - nije mi ni simpatičan ionako.
Španjolski učim ovako s ulice sad...

Btw. da li je netko ikad probao Rosetta Stone sistem učenja?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Hot Cherry
Banovan!

-!Every Girl's Nightmare!-
-!Every Girl's Nightmare!-





Datum registracije: 22 Dec 2006
Poruke: 29710
Mesto: PederLand

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 15, 2007 2:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako želim naučiti jezik - pravac letim u tu državu i učim, tako svak jezik može se naučiti za 5 meseci maksimum i taj metod mi se najviše sviđa

_________________

 
sjena23
~Shadow Lady In Love~
~Shadow Lady In Love~





Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 9824

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 26, 2007 4:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Njemački sam učila 12 godina, a engleski 7 godina, najviše mi treba za fakultet i jednog dana ako se budem htjela usavršavat na Microsoft tečajevima. Uspjela sam svladat i jednu i drugu gramatiku, samo nemam trenutno gdje ih koristit, ali u svakom slučaju ih je lijepo znat, jedino što mi fale riječi iz struke, al to učim sama, kad nešto ne znam na kompu otvorim riječnik i potražim, pa tako i zapamtim.
 
lady_blue
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 11 Mar 2007
Poruke: 160

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 28, 2007 4:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zanimljivo je upoznati se sa sto vise jezika, na taj nacin postaju nam blizi drugi narodi i njihova kultura... za ucenje jezika svako vreme je pravo... naravno, lakse je i kvalitetnije ako se sa ucenjem pocne sa sto manje godina... najopasniji je strah od novih jezika... retko kada smo svesni koliko zaista poznajemo neki strani jezik...

_________________
*****
 
spiderwoman
diacetylmorphine
<b>diacetylmorphine</b>





Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 1670
Mesto: preko okeana

cuba.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 14, 2007 7:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Njemacki sam sama ucila prije preko nekog programa,ali sam ga dosta i zaboravila sada.
Engleski sam najvise ucila kroz muziku,prevodeci sama textove,pjesme,sve i svasta,isla na razne kurseve,a ruski sam ucila 12 god a kuma mi je Ruskinja tako da ga obnavljam svakodnevno. Wink

_________________
Osmijeh na lice i bice sve ok!
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 09, 2007 11:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slovenacki zato sto sam skolovana tamo
nemacki kao obavezan strani jezik u skoli (ali ga ne volim,nije melodican,zvuci mi kao kad kerovi laju Very Happy )
engleski sam "nahvatala" u prolazu,putujuci
francuski sto sam morala (inace me ne bi razumeli a ni ja njih) Wink
*mnogo citam,mislim da to pomaze ogromno ucenju jezika

_________________
www.ONE.org
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~ -> Kako učite jezik(e)? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 2 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon