www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Makrobiotika
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
yeki
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 597
Mesto: beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 30, 2006 10:37 pm    Naslov poruke: Makrobiotika Na vrh strane Na dno strane

Ovo je tema koja me je bas pocela interesovati u poslednje vreme. Inace, ne vodim nimalo zdrav zivot, ali igrom slucaja sam skoro procitala jednu zanimljivu knjigu na ovu temu (zaboravila sam naziv).
Naravno - Japanci su krivi za sve Very Happy Sad ozbiljno:
Pocetak knjige je malo vezan za istocnjacku filozofiju (znate ono jing&jang, joga, meditacija), da bi se kasnije pocelo pisati o nekim energijama drveta,vatre,zemlje, metala i vode, i kako je koje godisnje doba povezano sa pojedinim bolestima.
Naravno, 90% knjige je o zitaticama, vocu, povrcu... (Ali ja sam veliki mesozder, mada volim i corn flex i ostalo)...
Zanimljivosti:
-dosta osecanja su povezani sa nasim nacinom ishrane (npr. ukoliko cesto osecate strah i tugu, bez nekog konkretnog razloga, najverovatnije imate problema sa crevima i bubrezima)
-vecina bolesti je povezana sa tkz. jing(energija tela) i jang(energija duha) namirnicama (cak su opisivali u detalje glavobolju - tj. ako vas boli glava u potiljku nedostaju vam namirnice iz jedne od ove dve grupe)

Deo knjige posvecen je i raku. Pored nekih navedenih uzroka koji uslovljavaju onu tesku bolest - dati su i neki primeri za izlecenje: unosenje Magnezijuma u kombinaciju sa periodom gladovanja (gde se piju samo sokovi od povrca).
Zatim, detoksizacija tela... Tu je najbolje koristiti kuvanu rizu i jesti samo nju makar jednom u 7 dana.
Itd...
Ja sam ovo mnogo laicki ispisala.

Zanima me da li se neko hrani makrobioticki? Volela bih vise da saznam o ovome.



_________________
Strip smile
Lose cool
Bleed the day
And break the rule
 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 04, 2006 11:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mene je to zanimalo i gledala sam jednu emisiju o tome. Uglavnom, cijeli dan se jede kuhano povrće-nezačinjeno i ber kruha. To je lijepo i zdravo, ali se ja nažalost ne mogu tako hraniti. Kad sam cijeli dan na faksu kad ću stići pojesti kuhano povrće? Najjednostavnije je uzeti pizzu il burek....makrobiotika je za one koji imaju vremena napretek
 
Bonžita
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 60

Datum registracije: 27 Nov 2006
Poruke: 25
Mesto: čardak ni na nebu, ni na zemlji

tanzania.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 7:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Haj yeki i ostali potencijalni makrobiotičari Razz
Od skoro (pre nekoliko meseci) je i mene počela da interesuje ova tema, a sad sam već dobro zašla u pomenutu problematiku. Najbolje je prvo pročitati nekoliko knjižica, preporučujem Makrobiotika energetska hrana, autor Kacudžo Niši ili bilo koje izdanje autora Mičio Kušija ili Džordža Osawe. :read2:
Zatim se uključite na forum makrokutak.net, gde je najfenomenalnija ekipa na svetu i saznate sve što vas interesuje o MB. Naravno, tamo postoji i spisak preporučenih knjiga i izdavača :171: , kao i korisnih linkova :59: , npr. makronova.hr i sl. Posle toga, ako ste i dalje zainteresovani za MB, saznajte koje su prave prodavnice zdrave hrane u mestu u kojem živite, a potom je preporuka da se završi neki kurs MB kuvanja i pripremanja hrane. Nabavite neki od MB kuvara i napred! :159: :161:
S R E Ć N O
:kuvaar: :letisrce:

_________________
Ja bih da pevam još malo,
jer je život samo jedan,
i do njega mi je stalo, meni je vredan...
 
RedStarGirl
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 08 Dec 2005
Poruke: 307

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 9:30 am    Naslov poruke: zdrava hrana Na vrh strane Na dno strane

divim se ljudima koji se hrane isključivo makrobiotikom, mislim da je to stvar navike i da bi svi trebali da se okrenemo zdravom načinu ishrane
 
yeki
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 12 Feb 2003
Poruke: 597
Mesto: beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 09, 2006 7:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slabo meni ide ovo prebacivanje Wink
Najvise sto sam uspela je da se naviknem da ujutru jedem korn flex ili musli, a posle da normalno rucam (por ovim normalno - mislim na obrok sa mesom). Ali dovoljno za pocetak...
@Bonžita: Hvala za sajt... Sad cu da ga posetim. Smile

_________________
Strip smile
Lose cool
Bleed the day
And break the rule
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Makrobiotika Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon