www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li je učenje nekih jezika gubljenje vremena?
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~
::  
Autor Poruka
gric202
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 02, 2006 11:42 am    Naslov poruke: Da li je učenje nekih jezika gubljenje vremena? Na vrh strane Na dno strane

Koji jezici bi po Vama trebali da se uče u školama. Neki kažu da je Italijanski potreban, neki kažu da je gubljenje vremena. Ja npr mislim da je učenje ruskog gubljenje vremena, jer ga nigde ne primenjujemo.. Šta vi mislite?

 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 06, 2006 12:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ja mislim da je engleski ipak svetski jezik...i kud god da odete, a naravno ako ga znate i govorite, mozete se snaci i sporazumeti pomocu istog...

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
skondic
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 20

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 06, 2006 12:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja mislim isto što i maja s. Nemam drugo da dodam

ili ako odete u tunis dobro će vam doći francuski, nemački :d

[Edit by Annabel_Lee: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]

Ukoliko nešto zaboravite da napišete, koristite blagodeti opcije edit. Hvala Wink
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 06, 2006 10:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smatram da nijedan jezik nije gubljenje vremena. Nisam ni ja ljubitelj ruskog recimo, ili nekih drugih jezika, tj. smatram da bi engleski, spanski,nemacki pa i italijanski kao i mnogi drugi jezici imali daleko vecu korist, no poznavati jedan jezik je pravo blago, ma koji to jezik bio. Nikad se ne zna sta vam zivot moze doneti i koji vam jezik moze zatrebati. Ja sam naucila makedonski, uz makedonski i bugarski(ne perfektno ali dovoljno za komunikaciju i razumevanje) Wink I uopste sama cinjenica da poznajete jedan jezik, da ste samim tim deo neke kulture i nacije, makar i kroz poznavanje jezika, za mene je sasvim dovoljno... Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 02, 2006 3:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako ucenje bilo kog jezika, moze da bude gubljenje vremena? Drugo, to je vrlo relativna i diskutabilna stvar. Recimo, da ne moram, u zivotu mi na pamet ne bi palo, da ucim engleski, koji je po mom misljenju, jedan od najidiotskijih jezika na svetu.
U Francuskoj ili spaniji, znanje engleskog jezika vam nece puno pomoci, jer oni ljudi, prosto ne zele da pricaju taj jezik. Tako da, neko ga smatra korisnim, neko beskorisnim.
Ruski jezik je prelep jezik! Mnogo lepsi, odredjeniji i milozvucniji od engleskog (za moj ukus). Daleko savrseniji. Eto, na primer, meni je znanje ruskog, naseg i bugarskog, bilo presudno za dobijanje ovog sadasnjeg posla. Svi ostali koji su se prijavili, znali su engleski (cak je vecina skolovana u UK-u), ali kad su na mojoj aplikaciji videli ova tri jezika-ja dobih posao. Drugo, sad i nije nesto bitno znati engleski, za dobijanje nekog posla, jer svaka druga osoba ga prica. Ali znati recimo arapski, ili velski, japanski ili hebrejski-itekako je korisno. U svakom slucaju, cim zavrsim sa usavrsavanjem grckog, pocecu da ucim hebrejski ili arapski. (ako "usavrsavanje grckog" ne potraje predugo, pa ne postanem senilna bakica) Very Happy 8)

_________________


 
MISS_J
ELeCTRiC_ChiCK
ELeCTRiC_ChiCK





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 3261

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 02, 2006 4:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znanje jezika nikad nije na odmet...Ne vidim nikakvo gubljenje vremena kad je ucenje jezika u pitanju... Wink
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 02, 2006 4:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da učenje jezika nije gubljenje vremena bez obzira hoćete li ga kasnije koristiti ili ne. uostalom, nikad ne znate hoće li vam trebati to znanje. Koliko ljudi dobije neki posao samo zbog jezika! Znam curu koja je diplomirala ukrajinski i turski. Svi smo mislili da je čudakinja ali ona sad radi kao prevodioc za zavidnu plaću. Mislim da nikako nije greška znati neki jezik koji malo ljudi zna.
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 02, 2006 5:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
sad i nije nesto bitno znati engleski, za dobijanje nekog posla, jer svaka druga osoba ga prica


Kiki, ne bih se složila sa tobom, mislim oko ovoga citiranog. Slažem se svakako sa tvojim gorepomenutim stavovima, ali ne i sa ovim mišljenjem.

Da, svaka druga osoba priča engleski i barata njime, ali je znatno manji broj osoba koje se njima kvalitetno i pravilno služe, što pismeno, što usmeno.

Druga stvar se tiče toga da sam direktni svedok koliko je engleski jezik danas bitan i neophodan za dobijanje kakvog posla. Kurs koji držim organizujemo u saradnji sa Zavodom za zapošljavanje, većina ljudi koji oni upućuju, koji nam dolaze i koji pohađaju kurs, tu su upravo zbog zaposlenja. Ja imam običaj da kažem da su danas za posao neophodni: znanje rada na kompjuteru, znanje engleskog jezika i vozačka dozvola (i, za žensko, da je neudata i, ako je ikako moguće, ne planira da se udaje i zasniva porodicu Rolling Eyes ). Srećna sam što mogu da im pomognem Very Happy

Volim engleski i podučavam ljude engleskom jeziku sa velikom ljubavlju, ali ne želim da zvučim subjektivno, već realno Wink Tražen je i postaje lingua franca Wink

Jednostavno postoje jezici koje je korisno znati, od slučaja do slučaja, situacija se menja, možda će za nekoga biti presudno znanje švedskog ili ukrajinskog, ne zna se Wink

Svakako sam pobornik teorije da je odlično znati što više jezika, prema tome, učenje jezika je obogaćivanje uma, nikako gubljenje vremena Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 03, 2006 7:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slazem se da je engleski jezik polako poceo da ulazi u sve pore sveta.......nemora da znaci da je to pojava kojoj se ljudi raduju ili je hoce......ali je realnost da je postao jezik svetskog biznisa, prava, inace komunikacije......licno se najezim kada cujem neke engleske reci u svakidasnjem srpskom, ali ajde to je druga tema........ Rolling Eyes

ali sto se tice gubljenja vremena uceci strane jezike......sa tim se uopste ne slazem......ja pricam cetiri jezika, i da imam vremena jos bih ih toliko naucila.......jezik je odraz kulture.......i svaki put kada se uci neki strani jezik uci se i o kulturi te zemlje, ili zemalja u kojima se taj jezik prica.......prema tome, kako ucenje o necijoj kulturi i obogacenje sopstvenog spektra znanja moze biti nazvano gubljenjem vremena....... Rolling Eyes

jezik je bogatstvo naroda i cuvar kulture i istorije.......i svi se trebamo ponositi na nas najlepsi na svetu..... Very Happy ........a i postovati i uciti tudje...... Very Happy

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 03, 2006 9:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Annabel, nisam ja rekla da je totalno nebitno. Vec da nije vise toliko bitno,jer sve vise i vide odoba ga znaju. A drugo-vrlo je diskutabilno to "znanje" engleskog jezika. Retko koja kompanija za neke manje pozicije, trazi "kvalitetno" znanje engleskog jezika. Traze bazicno znanje, nikako kvalitetno. Moja kompanija je posredovala otvaranju kompanije (svetski poznata kompanija), naseg klijenta, u Srbiji. Licno sam prisustvovala intervjuima sa kandidatima. Hoces da ti kazem,d a od primljenih kandidata, 1 jedini decko je znao odlicno engleski. Ostalih 32-je ga je znalo iz skole. Very Happy Znaci-znali su osnove, koje su im potrebne u sporazumevanju. Ali, jako je bitno da je jedna od njih zavrsila francuski i taj jezik joj je jaci od srpskog, bukvalno. Druga je polu Rumunka, tako da joj je rumunski drugi maternji-presudno sto su je uzeli. Opet, meni za intervju, za moj posao, su rekli da im je bitnod a znam osnove engleskog, da se sporazumem. Znaci, nista od napisanog nisam lupila, vec pricam iz iskustva. Moja bliska rodjaka je primljena u Beogradu opet u staru kompaniju, a osnovni engleski (najosnovniji osnovni Very Happy ) je ono cime moze da se "pohvali". Prema tome, jeste bitan, ali ne toliko i jeste bitno znati ga, ali ne i parlati ga, a to i potpisujem i garantujem! Wink
U svakom slucaju, treba ga znati, ali nikako ne treba stati na engleskom, jer kao sto rekoh-daleko bilo da je od presudnog znacaja. Svedok sam toga, da mi znanje engleskog u centru Pariza, pa davnih dana u Alikanteu, nije puno pomoglo. Cak ni da objasnim taksisti gde hocu da idem. Wink Moja poenta je bila: svaki jezik je bitan. I ne postoji bitniji i nebitniji. Znanje bilo kog jezika je samo plus, nikako minus. Wink

_________________


 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 03, 2006 10:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kiki, i ja sam kada sam pomenula ljude koje obučavam na kursu, a koji su nezaposleni, mislila na osnovno znanje Wink , rupe u našem obrazovanju su ogromne, a i većina njih koristi kompjuter za šta im je takođe potrebno izvesno poznavanje engleskog jezika. To je ono što poslodavci zahtevaju za raznorazne profile.

Svakako da je znanje bilo kog jezika imperativ i prednost, kao što i sama kažeš.

Mada, autor ove teme je potegao još jedno zanimljivo pitanje-
Citat:
Koji jezici bi po Vama trebali da se uče u školama.
, pa je spomenuo italijanski za koji znam da se uči na BK Univerzitetu u Kraljevu. Studenti su birali između nemačkog i italijanskog (pored redovnog engleskog) i odabrali ovaj drugi. Inače, tiče se studija menadžmenta. Šta Vi mislite o tome?

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 03, 2006 10:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa mislim da je i to super. Recimo, mi smo jedna od retkih drzava, gde je obavezno ucenje dva strana jezika. Jedino, da se ja pitam, dala bih mnogo siri izbor. Posto se u osnovnoj, uci uglavnom, pored englekog: ruski, nemacki ili francuski. Ja bih i tu i u srednjoj, pa i na fakultetima, ubacila jos jezika i dala mnogo veci izbor. Ali opet, u poredjenju sa ostalima, sto se toga tice-sjajni smo. Sto se tice "rupa u nasem obrazovanju", necu da sirim temu, ali samo moram da kazem, da se ostro ne slazem, jer nema rupe u obrazovanju,s amo u nastavnicima. Drugo, u svim drzavama je tako. Upoznah ovde sve moguce i nemoguce nacionalnosti, pa je zakljucak isti: ma koliko godina ucili jezik u skoli, dok ga ne koristis svakodnevno, kao jedini vid komunikacije i jedini jezik komunikacije, dok nisi primoran da ga slusas 24/7, citas i pises- skolsko znanje ostaje.......pa najosnovnije, osnovno znanje. Ja sam iz engleskog vazda imala 5! Cak, moja razredna me je terala da upisem filolosku(engleski), isla na raznorazne kurseve...... kad dodjoh ovde, prvi dan radeci sa englezima-zgranuh se koliko (ne) znam Very Happy Moj prvi komentar je bio: pobogu ljudi, vi svoj maternji jezik pricate kao tarzani! Uzas i tuga. Sad cu malo otici off topik, ali samo da objasnim nesto, uvezi tog ucenja.
Engleski jezik je toliko upropascen u engleskoj poslednjih godina, da se oni sami, medjusobno tesko sporazumevaju. Profesor istorije na engleskom univerzitetu, divan covek, objasnio nam je, da ne postoji mesto u UK, gde ces jos uvek cuti pravilan engleski. To, kako ga englezi pricaju danas, zvuci kao arapski, sa prizvukom engleskog. Tako da, sve sto mi naucismo, pade u vodu i morasmo da krenemo iz pocetka. Polako shvatajuci kad nam englez dodje i kaze B'EA (bukvalno tako zvuci), sta ustvari hoce! Kad dodje i kaze L'EA-sta je covek hteo reci.......
Ucenje u skolama ne znaci mnogo, ako se taj jezik ne koristi svakodnevno. Moja sestra je ruski pricala kao srpski, pa ga danas ne zna uospte, jer ga nije pricala. Tako da, to sto mi ucimo po skolama, moze samo da nam bude neko pocetno znanje, koje ce se, pogotovo sa engleskim, izgleda iz godine u godinu menjati. Zato se ne bih bazirala na ucenju jednog jezika, kao glavnog, vec na vise njih, pored engleskog. Super mi je to sto taj sistem imamo, jer nasi ljudi, mnogo lakse savladavaju druge jezike, od engleza, na primer. Jer smo tome nauceni od svoje devete godine (treci osnovne, kad dobijamo jos jedan jezik). Zato bih ubacila u srednje, engleski i jedan, bilo koji, po izboru. Pa bi onda, ljudi imali mogucnost, da pored dva jezika koje su ucili u osnovnoj, nauce i treci strani jezik, pa na fakultetu mozda i cetvrti. Osnove-osnove, ali kad imas te osnove, lakse ces kasnije nadograditi sta ti treba. Znaci-dajte ljudima jezike, sto vise jezika! Mr. Green

_________________


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~ -> Da li je učenje nekih jezika gubljenje vremena? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 1 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon