www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li je učenje nekih jezika gubljenje vremena?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~
::  
Autor Poruka
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 04, 2006 1:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slazem se sa svima kada kazu da ucenje nijednog jezika nije gubljenje vremena. mislim da smo svi manje, vise kroz zivot vidjeli sta znaci znati tudje jezike.

neko je napisao da mi lakse ucimo strane jezike, nego englezi. ne slazem se sa time. englezi nisu primorani da uce druge jezike. 99% njih uopste i ne zeli da uci neki drugi jezik. gdje god odu, uvijek ce se snaci. druga stvar je sto smo mi kao narod usli u tu situaciju da moramo da znamo druge jezike. ja, na primjer zivim u zemlji gdje se prica engleski. prije toga sam zivjela u zemlji gdje se pricao njemacki. jedan obicni englez nema razloga da napusta svoju zemlju i time da bude primoran da nauci neki drugi jezik. oni cak i ako napuste svoju domovinu, svugdje lako prolaze sa engleskim, tako da se i ne trude da savladaju novi jezik.

neko je napisao da se engleski jezik toliko izopacio da se oni sami ne razumiju. ne znam, mi se ovdje dobro razumijemo. Razz naravno, svaki jezik se mjenja; nista nije konstantno. samo kada se pogledaju uticaji imigranata na engleski. svako podrucje ima svoje specificne imigrante; engleska ima indijce, dok ameriku spanska rasa polako gusi. o ulickim ili crnackim engleskim i da ne pricam. Wink

koliko vidim iz postova gore, nasi studenti na faksu moraju da uce strane jezike iako to ne studiraju. jesam li dobro razumjela? ako je to stvarno tako, to me jako cudi. meni jezici dobro idu, ali poznajem mnogo ljudi, kojima uopste ne leze. znaci, ako studiram matematiku, sta ja imam sa nekim tamo engleskim ili spanskim ili sta vec? po meni je to pogresno. ovdje studenti nisu primorani ni engleski da uzmu, a kamoli neke strane jezike.


 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 10:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam napisala da englezi teze uce strane jezike, jer je to prosto cinjenica. Ja ovde zivim okruzena englezima i engleskinjama koji su ovde u brakovima, imaju decu, deca im idu (uglavnom) u grcke skole, tako da i nije bas da im engleski ne treba (treba detetu nekad i pomoci oko skole). Samnom u skoli za grcki jezik, u istoj grupi su bile 3 engleskinje i 4 engleza. Niko od njih nije uspeo da se makne sa pocetka, dok smo svi mi bili pred ispitom. Smarala se profesorka sa njima danima i posle casova, no-nije islo! Pogadjas-iz cele grupe, samo oni nisu prosli na sledeci nivo! Rolling Eyes Niti i jedno od njih sedmoro! A svi visoko obrazovani! Toiliko o tome.
Drugo, za izopacenost engleskog jezika, nemoj me molim te. I mi se super razumemo sa grcima, rumunima, rusima....kad pricamo engleski. Englezi se ne razumeju kako valja, a kamoli ostali da ih razumeju nesmetano. Prosto, opet logicno-jer mi pricamo "skolski" engleski, dok oni pricaju onaj koji se izopacio. I ne pricam o emigrantima, vec o cistim britancima, sa kojima sam bar ja, svakodnevno u kontaktu prilican broj sati (sto uzivio, sto telefonom). Prema tome, izlisno je da sada neko, ko ne zivi tamo, neko ko nema toliko kontakata sa engleskim zivljem, prica da nesto nije tako, kako jeste cinjenicno sto i ti sami englezi prvi priznaju! Rolling Eyes

_________________


 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 6:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:
Prema tome, izlisno je da sada neko, ko ne zivi tamo, neko ko nema toliko kontakata sa engleskim zivljem, prica da nesto nije tako, kako jeste cinjenicno sto i ti sami englezi prvi priznaju! Rolling Eyes


da si procitala poruku iznad, sigurno bi vidjela da sam napisala da zivim u zemlji gdje se prica engleski.

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 10:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jezici su jako vaznih da se nauce i nije gubitak vremena...recimo engleski ga dosta razumem ali volela bih ga bolje nauciti...
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 07, 2006 11:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

srna2422 je napisao/la sledeće:
knknpnkn je napisao/la sledeće:
Prema tome, izlisno je da sada neko, ko ne zivi tamo, neko ko nema toliko kontakata sa engleskim zivljem, prica da nesto nije tako, kako jeste cinjenicno sto i ti sami englezi prvi priznaju! Rolling Eyes


da si procitala poruku iznad, sigurno bi vidjela da sam napisala da zivim u zemlji gdje se prica engleski.


Oticicemo u off topik, ali ne pise da zivis u Engleskoj! A ziveti u Engleskoj i slusati njihov jezik, ili ziveti u drugoj zemlji gde se prica engleski, u mnogocemu je drugacije! Ja zivim u zemlji gde se prica engleski (u zemlji kloja je bila engleska kolonija do pre 40 godina), ali to nije ni slicno Engleskoj! To moje "TAMO" odnosilo se na UK i samo UK. To je valjda jasno! Wink

Izvinjavam se koleginici na "off-topic" poruci". Necu vise, obecavam!

_________________


 
kumalu
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Okt 2006
Poruke: 69

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 13, 2006 5:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaki jezik vredi.Nemoj da smatras da je to gubljenje vremena.Na kreju ce se isplatiti.
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 13, 2006 5:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikako gubljenje vremena.
To ti samo moze pomoci.
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 13, 2006 5:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to je bogatstvo..da mogu i imam toliko pameti pokusao bih sve jezike sveta da naucim..

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
milem
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 30

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 20, 2006 3:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Niposto ruski se dosta i zapostavio u cg rus i njemcki su perspektiva
 
Sandan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Nov 2006
Poruke: 67

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 20, 2006 11:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikada ucenje jezika nije gubljenje vremena.
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 7:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije. Ko zna kada ce ti zatrebati Hindu ili Sanskrit.
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 22, 2006 9:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Smatram da nijedan jezik nije gubljenje vremena.
Ja da mogu, ucila bih dosta jezika, a medju njima bi bio i taj "neupotrebljivi" ruski. Ja jezike ne ucim zato sto smatram da ce mi kasnije biti korisni pri zaposljavanju. Jezike ucim jer ih volim.
Trenutno, ucim srpski, engleski i spanski. Naravno, srpski je normalno sto ga ucim i svi ga tretiraju kao obican jezik koji uopste ne treba nabrajati pri pominjanju koje jezike ucim. No, ja smatram da treba, jer ipak, nas jezik je poseban i upravo zbog toga nastojim da ga sto bolje naucim.
Jezike i njihovo ucenje, ne tretiram kao obavezu, vec kao uzivanje.
Idem u skolu u kojoj su jezici primarni predmeti i upravo zbog toga sam je izabrala.

Taj ko misli da je ucenje jezika "gubljenje vremena", treba malo da se zapita sta mu nije gubljenje vremena!

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~ -> Da li je učenje nekih jezika gubljenje vremena? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 2 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon