www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sočiva u boji..
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
***Srna***
Chilly
Chilly





Datum registracije: 09 Apr 2006
Poruke: 13261

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 04, 2006 2:35 pm    Naslov poruke: Sočiva u boji.. Na vrh strane Na dno strane

Pošto moja drugarica želi uskoro da ih kupi, zanima me kakva ste iskustva imali sa sočivima u boji, gde ih je najbolje kupiti u Beogradu?

 
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 06, 2006 1:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam nosila kontaktna sociva u boji imal sam nebesko plava, 5 god sam ih nosila i naprosto su mi dosadila posto imas obaveza oko njih stavljati skidati, cistiti, itd al nisu losa opet cu se vrattii na sociva al sad ce biti zelena to su meka sociva koja ne smetaju toliko ocima a meka mogu biti samo ako je manja dioptrija a ako je veca dioptrija onda idu tvrda i ta ne mog biti u boji
 
***Srna***
Chilly
Chilly





Datum registracije: 09 Apr 2006
Poruke: 13261

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 06, 2006 2:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slatka_sanerka je napisao/la sledeće:
ja sam nosila kontaktna sociva u boji imal sam nebesko plava, 5 god sam ih nosila i naprosto su mi dosadila posto imas obaveza oko njih stavljati skidati, cistiti, itd al nisu losa opet cu se vrattii na sociva al sad ce biti zelena to su meka sociva koja ne smetaju toliko ocima a meka mogu biti samo ako je manja dioptrija a ako je veca dioptrija onda idu tvrda i ta ne mog biti u boji


Zanima me koliko si ih platila?
 
Babily
Veciti optimista
Veciti optimista





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5506

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 06, 2006 2:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam nosila sociva u boji (zelena) oko 6 meseci sve dok jedno nisam izgubila.
Meni je to skroz dobra stvar. Ja sam ih platila 120 e ali sada se mogu naci i za 50 pa cak i manje... Wink

Ali evo nesto sto kaze da sociva u boji i nisu bas tako dobra:


Kada se opredeljuju da nose kontaktna sočiva umesto naočara, neki će se opredeliti za kontaktna sočiva u boji; ako im je ideja zabavna i ako im finansijska sredstva to dopuštaju, čak i za nekoliko boja kontaktnih sočiva - tako mogu da po volji menjaju boju očiju. To neće uvek biti prirodne boje, to jest boje koje se obično javljaju kod ljudi - nekad će to biti boje koje se retko javljaju (siva, ljubičasta...), a nekad i boje koje se nikad ne jave kod ljudskog bića (na primer, žuta).

U Americi su dekorativna kontaktna sočiva izuzetno popularna, kako ona koja su samo neke nemoguće boje, tako i ona koja prilično menjaju izgled oka (recimo, tako da oko liči na mačje ili na oko nekog izmišljenog stvorenja). Ova popularnost je tolika da će nemali broj Amerikanaca koristiti dekorativna sočiva koja su samo to - dekorativna - iako, što se medicinskih razloga tiče, uopšte nemaju nikakvu potrebu za ovakvim pomagalom. Razume se, tu nastaje problem.

Kakvi su sve problemi sa sočivima najbolje znaju oni koji ih (silom prilika) nose: ma koliko dobro bilo napravljeno, sočivo je ipak strano telo u oku. Sočiva mogu oštetiti rožnjaču, a mogu doprineti i infekciji oka, infekciji toliko jakoj da dovede do gubitka vida. Prema tome, nema baš mnogo smisla rizikovati nešto slično samo zabave i dekoracije radi.

Zbog enormne popularnosti dekorativnih kontaktnih sočiva u Americi i, shodno tome, povećane učestalosti oštećenja očiju, američka Nacionalna uprava za hranu i lekove donela je zakon kojim se zabranjuje uvoz i prodaja dekorativnih sočiva. Odsad će kontaktna sočiva u Americi moći da se nabavljaju jedino ako je to oftalmolog prepisao.

Što se onih koji vole "uvrnut" izgled tiče, moraće da nađu neki drugi način da izgledaju neobično. Srećom po njih, uz malo mašte nije nimalo teško naći mnogo takvih načina, koji, pored toga što su zabavni, ne ugrožavaju zdravlje.


Poslednja prepravka: Babily datum Ned Feb 18, 2007 6:01 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Milena Carica
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 11 Avg 2005
Poruke: 676
Mesto: Cik pogodi?! :-)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 07, 2006 4:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam nekada davno imala zelene kao macka. Izgledalo je bas vestacki pa ih nisam ni nosila. Najbolje je da uzmes u boji svojih ociju.

_________________
Mozes da kupis:
postelju ali ne i san,
sat ali ne i vreme,
lek ali ne i zdravlje,
seks ali ne i ljubav.
Para vrti, ali sreca moze vise!!
Gde ponos dodje po svoje, tu ljubav kofere vec pakuje!
 
***Srna***
Chilly
Chilly





Datum registracije: 09 Apr 2006
Poruke: 13261

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 07, 2006 4:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Milena Carica je napisao/la sledeće:
Ja sam nekada davno imala zelene kao macka. Izgledalo je bas vestacki pa ih nisam ni nosila. Najbolje je da uzmes u boji svojih ociju.


Pa šta će ih uzimati onda? Very Happy Ne uzima ih zbog dioptrije, nego ovako iz zezanja.
Mene zanima gde se u Beogradu mogu kupiti? Very Happy
Very Happy Very Happy
 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 07, 2006 8:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nemojte to nositi, pogotovo ne one jeftine! Znam curu koja je imala užasnih problema s infekcijama oka. Vid joj je oslabio i nikad se nije vratio u normalu.
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 07, 2006 10:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Blago vama da ste uspele da nosite sociva...ja stavila na oku na tren i toliko mi smetalo da sam odmah ih sklonila a steta jer tako sam htela da ih nosim...mislim cisto da bih promenila...
 
Bestijica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Apr 2005
Poruke: 190
Mesto: Melbourne

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 18, 2006 5:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne zivim u Beogradu tako da ti nemogu pomoci pri lokaciji
ja sam probala dvije razlicite boje ali je izgledalo toliko neprirodno nevjerovatno tako da ih nikada nisam nosila
mislim da ima puno boljih stvari na koje bi drugarica mogla trositi lovu
 
rara
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 10 Jul 2005
Poruke: 485
Mesto: Yverdon

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 18, 2006 10:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sociva u boji su super, ja imam sociva plave boje :D
 
genius25
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 43

Datum registracije: 28 Sep 2005
Poruke: 908

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 20, 2006 11:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U svakoj optici mozes kupiti lece u boji ali ako ih nisi prije nosila treba ti obuka kako ces ih stavljati Lijepo izgledaju ako imas dioptriju pročitaj savjet prije mog Velika mana mekanih leca je ta sta sto iznimno naglasavam iznimno moras paziti na cistocu jer mozes dobiti takve upale ociju da neces th dana moci na svjetlo izaci Moja frendica je dobila keratitis i to ti se antibioticima lijeci

_________________
...Da sam žirafa i da mi netko kaže da sam zmija,ja bih ipak znao da sam ŽIRAFA.....
 
***Srna***
Chilly
Chilly





Datum registracije: 09 Apr 2006
Poruke: 13261

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 21, 2006 1:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

genius25 je napisao/la sledeće:
U svakoj optici mozes kupiti lece u boji ali ako ih nisi prije nosila treba ti obuka kako ces ih stavljati Lijepo izgledaju ako imas dioptriju pročitaj savjet prije mog Velika mana mekanih leca je ta sta sto iznimno naglasavam iznimno moras paziti na cistocu jer mozes dobiti takve upale ociju da neces th dana moci na svjetlo izaci Moja frendica je dobila keratitis i to ti se antibioticima lijeci


Hvala na savetu,preneću drugarici, a čula sam baš razna mišljenja.
Ok, hvala Vam u svakom slučaju!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Sočiva u boji.. Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon