www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Izlet na onu stranu zivota
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~
::  
Autor Poruka
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 9:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I meni se to desavalo, ali mislim da sam to ja u glavi pokusavao da zamislim, a ne da sam stvarno bio iznad.

 
Lilly lovedoll
*GiMmE mOrE*
<b>*GiMmE mOrE*</b>





Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 3257

north_korea.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 2:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
Kad je zivot u opasnosti ili pred smrt, ceo zivot proleti pred ocima kao film.
Razlog: mozak trazi neku slicnu situaciju da bi nekako izbegao smrt.

To ti je prirodni odbrambeni mehanizam i nije nikakva misterija.

Nisi rekao sa koje visine si pao, ali si imao ludu srecu da prezivis.


Izvini, cime se ti bavis?Ja za ovo do sad nisam cula pa mi izgleda zanimljivo...A da li su te slike zivota realne ili ima i neceg subjektivnog iz nase maste, mislim to kada je zivot u opasnosti?
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 5:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Folk~girl je napisao/la sledeće:
coco_bill je napisao/la sledeće:
Kad je zivot u opasnosti ili pred smrt, ceo zivot proleti pred ocima kao film.
Razlog: mozak trazi neku slicnu situaciju da bi nekako izbegao smrt.

To ti je prirodni odbrambeni mehanizam i nije nikakva misterija.

Nisi rekao sa koje visine si pao, ali si imao ludu srecu da prezivis.


Izvini, cime se ti bavis?Ja za ovo do sad nisam cula pa mi izgleda zanimljivo...A da li su te slike zivota realne ili ima i neceg subjektivnog iz nase maste, mislim to kada je zivot u opasnosti?


Eto, volim naucne emisije. Very Happy A i puno sam citao "Zabavnik" Laughing
Verujem da su te slike realne. Na svu srecu, nisam to dozivljavao. Very Happy

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
brana21
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 03 Jul 2006
Poruke: 117

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 21, 2007 12:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

razumio sam

_________________
BRANA
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 21, 2007 1:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kad sam imao dve i po godine,bio sam operisan od slepog creva.I sećam se slike kako mi daju vodu na kašičicu,jer nisam smeo da pijem vodu pred operaciju,i sve to pre nego što su mi dali anesteziju.Sledeća slika koje se sećam je da ja stojim u svemiru,a ispod mene je Zemlja.Nebo crno,plava Zemlja,a ja sam.Znam da sam osetio veliki strah i da sam tražio majku.I dan danas se ''uplašim'',tj. ne mogu da gledam i ne osećam se prijatno kad vidim snimak Zemlje iz svemira,nebitno da li je snimak iz velike daljine ili satelitski snimak snimljen sa manje udaljenosti(npr. 500 km).Stvarno ne znam zašto je to tako?

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
^^CRNOGORKA^^
~..Hail Mary..~
~..Hail Mary..~





Datum registracije: 08 Maj 2007
Poruke: 6342

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 21, 2007 1:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pričao mi je brat, da je njegov drug davno, kada je bio strašno bolestan, sanjao da se nalazi na šine, i sa jedne strane šina je stajao njegov pokojni đed, a sa druge strane njegova živa baba. Pokojni đed ga je zvao da dođe kod njega i kako kaže sam pripovjedač ovoga sna, bio je veoma čudan, a baba mu je govorila 'Ne sine moj! Nemoj! Dođi kod babe, ne smiješ kod đeda da odeš nikako!...' on se u snu približavao đedu i tu se probudio...
Njegovo zdravlje se poslije toga sna pogoršalo. Kažu, da je u snu otišao kod svoga pokojnog đeda, da se nebi više probudio tj. otišao bi kod njega na 'onaj svijet'...
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 22, 2007 5:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@ Johnny-Delija:
To ti je obicna trauma zbog toga sto si napustio svoje telo. A mozemo da kazemo i da je to bila realisticna nocna mora, bar sudeci po trajanju i po tome sto nisi objasnio kako se zavrsava [tj. kako si se vratio u svoje telo].

@ Crnogorka:
Kad se tumace snovi, pokojnici se mogu tumaciti na dva nacina:
1. prema vec opisanim situacijama u sanovnicima
2. bukvalno kao obicna poseta pokojnika [obicno tipa: "e, ja dosao da vidim kako si pa idem"]. Zbog toga se i kaze "Posetio me je _____ u snu". Ovakav slucaj se cesto desava ako je proslo 40 dana [6 nedelja] od sahrane.

Moja tetka sa sela vec godinama sanja svog pokojnog muza kako "dolazi da je vodi". U snu je on i odvede, ali ne i na onaj svet. To je iz prostog razloga sto ga je mnogo volela, a voli ga i sad, pa ga zato cesto sanja [tj. nedostaje joj mnogo].

Meni se dvaput desilo da imam takve posete:
- Posle smrti, kako mi kaze ta tetka, pokojnik jos 40 dana obilazi kucu, rodbinu i prijatelje, pa posle ide na onaj svet. Sanjao sam da sa babom po majci ispracam babu po ocu [pokojna], a tu su i obe dede da je odvedu [obojica pokojni]. Kad sam se probudio - setio sam se da bas toga dana idemo da damo toj babi 40 dana!
- Kad sam dobio jednu malo zescu "korpu" [ne bih sad o tome Rolling Eyes], sanjao sam pokojnu drugaricu iz osnovne [sa kojom se inace nisam puno druzio], kako mi kaze: "Sta? Opet si sam? Neka, bicemo nas dvoje zajedno Wink". Ona je sahranjena odmah pored groba mog dede i babe, pa kad obilazim njih, obavezno obidjem i nju, pa verovatno zbog toga me je i posetila.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 25, 2007 1:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
@ Johnny-Delija:
To ti je obicna trauma zbog toga sto si napustio svoje telo. A mozemo da kazemo i da je to bila realisticna nocna mora, bar sudeci po trajanju i po tome sto nisi objasnio kako se zavrsava [tj. kako si se vratio u svoje telo].




Ne sećam se.Samo se sećam slike da stojim u svemiru i da je ispod mene bila Zemlja i bila je tamno plave boje.Sledeće čega se sećam da se igram kod kuće.Ipak sam bio isuviše mali da bih mogao da se sećam svih segmenata života.Tada još nisam imao pune tri godine.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 28, 2007 12:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
Kad je zivot u opasnosti ili pred smrt, ceo zivot proleti pred ocima kao film.
Razlog: mozak trazi neku slicnu situaciju da bi nekako izbegao smrt.

To ti je prirodni odbrambeni mehanizam i nije nikakva misterija.

Nisi rekao sa koje visine si pao, ali si imao ludu srecu da prezivis.


gledala sam dokumentarac u kojem su se bavili tim pitanjem.raspravljalo se o tim slikama zivota pred ocima.utvrdjeno je da tu nesto ima.jedan je covjek umiro, nije sad vazno od cega, bio je klinicki mrtav, to je vazno.isto tako je vidio situacije iz svog zivota, svoje voljene, ljude koje je poznavao, ali medju njima i nepoznatu zenu sa djevojcicom.kad su ga spasili ta slika mu nije dala mira, kopao je po svojoj proslosti ne bi li se sjetio tko je ta zena bila.i sjetio se.bila je to zena koju je davno ostavio.opet zagonetka nije bila do kraja rijesena jer nije znao tko je djevojcica pa je odlucio i to istrazit.potrazio je tu zenu koju je davno ostavio i saznao da je bila trudna, tj. da imaju kcer.djevojcica koju je vidio kad je umirao bila je njegova vlastita kcer za koju uopce nije znao a kamo li da ju je ikad vidio.

bilo je jos kojekakvih slucajeva iz tog dokumentarca al se nemrem sad sjetit.

pa eto da vidim kako cete objasnit to

sto se tice Johnny-Delija...istina moze to bit trauma, ipak je bio mali, bilo ga je strah i to mu je bio velik stres pa se moze objasnit kao nekom nocnom morom, al opet meni malo cudno da je tako malo dijete svjesno izgleda Zemlje iz svemira.ako je negdje vidjelo tu sliku ziher u tako mladoj dobi nije bio svjestan sto to ustvari je, niti je bio svjestan bilo kakvih vantjelesnih putovanja da bi on sam mogo izazvat neke slike u svom mozgu.ne kazem da je tu nesto bilo, al ne kazem ni da nije.kazem samo da mi je cudno da bi tako malo dijete moglo samo tako proizvest sliku sebe kako lebdi u svemiru iznad Zemlje

_________________
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 28, 2007 2:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvi san kojeg se sećam je da sam sanjao da me pojela ajkula.U tom snu sam ''plivao'',tj. hodao u vodi.U vodi je bio i moj stric koji je u tom snu držao ajkulu za rep.Smejao se govoreći mi nešto kao:''Gledaj,držim ajkulu!''.Potom ju je ispustio i ajkula me je pojela.Tada sam se probudio.Taj san sam sanjao kada sam imao manje od dve godine.I za ''divno čudo'' nisam se uplašio.Medjutim,čudno je da ja pre toga nikad nisam plivao,niti se kupao u vodi ili reci,tj. niko me nije kupao ni u moru,ni u reci.
Samo da napomenem da deca sanjaju prvi put sa šest meseci,ali da se,naravno,ne sećaju ničeg.Ovo sam negde pročitao u novinama.Kažu da su bebe koje su ''nešto sanjale'' pokušavale da na javi ''prikažu'' stvari iz sna tako što su pokazivali predmete,ljude ili životinje koje su sanjale.Ne znam odakle im to,ali tako sam pročitao.
Što se tiče mog sna u vezi Zemlje,moguće da to ima veze sa najavnom špicom obrazovnog programa tadašnje Televizije Beograd u kojem se prikazuje slika Meseca,a potom i Zemlje,kao i sa najavnom špicom Dnevnika Televizije Sarajevo(tvsa) u kojem je,prikazana komjuterska animacija(jeste kompjuterska animacija iako su u pitanju osamdesete),prikaza Zemlje iz svemira.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 28, 2007 2:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

al opet iako si vidio te kompjuterske animacije malo mi cudno da si bi o svjestan o cemu se radilo, kkao izgleda svemir, sto on uopce je, sto uopce je Zemlja, a pogotovo da bi ti mogo odprhnut u svemir i lebdjet, o kud si tad znao da se u svemiru moze lebdjet.sav si cudan Laughing

_________________
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 28, 2007 2:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

He,he,poison!Ja čudan?Pazi ovaj san!U pitanju je najčudniji san koji sam ikad sanjao.
San ide ovako...
Sedim u sobi.Sledeća slika je kao putujem kolima za Beograd,na aerodrom.Sledeća slika je kao letim avionom i slećem u Hjustom.Sledeća slika je kao odlazim u centar NASA i kao oblačim skafander astronauta.Sledeća slika je da sam u spejs-šatlu i kao letim ka svemirskoj stanici.Zatim sam u nekom većem svemirskom brodu koji juri kroz Sunčev sistem.Pored mene ''prolaze'' planete.Pa potom ostaje iza mene ceo Sunčev sistem,pa cela galaksija,pa potom čitava jata galaksija i zatim sve je crno,totalni mrak.A zatim sve postaje belo.Nalazim se na mestu gde je sve belo.Malo dalje od mene stoji čovek,sav u belom.Ja stojim s njegove desne strane iskosa malo iza,ali dovoljno dobro da mogu da mu vidim deo lica.On stoji ispred crne kugle koja koja je prepuna svetlih tačkica.On pravi pokrete kao kad vidovnjak gleda u kristalnu kuglu.E,sve bi to bilo u redu da taj čovek koji to radi sam u stvari ja,tj. ja sam u tom snu ugledao sebe.Jako sam se uplašio i tada sam se probudio.
Znam,znam,sad ćeš da mi kažeš da postoji slična scena u ''Odiseji u svemiru 2001.'',ali moram da ti napomenem da sam ja taj film gledao prvi put jedno dve-tri godine posle ovog što sam sanjao.

P.S.:Ono,ja jesam čudan,jer sam sva slova znao sa dve i po godine,sa tri sam čitao ćirilicu,sa četiri latinicu i znao da sabiram i oduzimam,a sa šest sam znao glavne gradove bar stotinak država sveta.Što se tiče poznavanja ''postojanja Zemlje u svemiru'' nije ništa čudno,jer sam stvarno bio svestan tada šta ''znače'' one slike Zemlje iz svemira.Ne znam kao,ali jesam.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Riznica tajni ~ -> ~ Misterije ~ -> Izlet na onu stranu zivota Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon