www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Hong Kong
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
Nexus_PFC
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 14 Mar 2006
Poruke: 12
Mesto: Hong Kong

hong_kong.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 08, 2006 9:42 am    Naslov poruke: Hong Kong Na vrh strane Na dno strane

Kakvo je vase misljenje o Hong Kongu, i da li ste ikada bili?


_________________
LKF, forever and always!!!!!!!
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 08, 2006 4:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zbog posla sam bio mnogo puta u Hong Kongu, dva put ove godine, u sedmom i osmom mjesecu. Cesce sam ostajao na Kowloon starni, manje na otocima ali sam i otoke obisao - tu ukljucujem i Lama i Lantau otok. Jos mi se najmanje od svega dopada TST...
Izniman grad! Victoria Peak, Big Buddha, Times Square, Kowloon i jos mnogo toga... odlican shopping i odlican night life. Imaju par interesantnih parkova, sad su jos dodali i Disneyland mada je mojoj bebacici Ocean Park bio drazi.
Za shopping - svi oni silni shopping mallovi, pa Night Market, Mongkok, Sham Shui Po, pa Hong Kong island - pravi shopping raj... Ma mogao bih danima govorit o ovom gradu, arhitektonskom cudu...
Proveso sam dobar dio zivota po Kineskim gradovima (Peking/Beijing, Shanghai, Hong Kong & recently Macau) i Hong Kong je jos uvijek najjaci mada ga Shanghai dostize.

(jedino su mi Hongkonzani kao ljudi malo previse materijalisti, lova je tamo sve... ali o tom potom...)

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
kadija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 58

papuanewguinea.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 8:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisam bio ali mislim da nebi volio biti tamo pretrpan fgrad
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 10:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Istina je da je prenatrpan (poznato je da je to najgusce naseljeno podrucje na svijetu) ali to nije razlog da se ovaj zivi i razvijeni grad ne vidi.
Na kraju krajeva prenatrpan je jedino u nekim dijelovima (sjeverna strana Hong Kong otoka te mainland: Tsim Sha Tsui, Kowloon, Mongkok, Sham Sui Po, Prince Edward i to...) dok na otocima veciinom kao i na Novim Teritorijama (New Teritories) ima jos mjesta itekako.
Vjerovao ili ne ali u Hong Kongu ima i mjesta gdje je gotovo pa netaknuta priroda i ako si za setnje po ne bas utabanim putevima i sumarcima - ima i toga!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 21, 2006 9:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hong Kong je grad u jugoistočnoj Kini.

Sredinom 19. vijeka je postao britanski kolonijalni posjed. Zahvaljujući geostrateškom položaju razvio se u vodeći ekonomski i kulturni centar Istočne Azije. Od godine 1941. do 1945., za vrijem drugog svjetskog rata bio je pod japanskom okupacijom, da bi ga ponovno zaposjeli Britanci. Godine 1997. je predat na upravljanje NR Kini.

Poznat je kao centar prilično agilne filmske industrije.


Nikada nisam bila tamo, al zelela bih. Imala sam drugaricu koja je tamo zivela Wink
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 21, 2006 10:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikad nisam bila ali treba biti fantastican grad...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Hong Kong Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon