www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Overclock - Da ili Ne?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 28, 2007 11:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

lukawar je napisao/la sledeće:
nikako ne jer se sistem ubrzanom procedurom razvaljuje. hardware počinje otkazivati jako brzo iako temperatura nije visoka
Vidis gresis,CPU radi na toliko na koliko mi mozemo da ga overklokujemo ali zbog nize temperature da ne bi uz CPU dolazio skup kuler sto bi povecalo cenu proizvoda a samim tim smanjilo prodaju proizvodjaci podesavaju CPU-ove da rade na manje od maximalnog moguceg rada...
Evo moj komp je 5 godina OC na maxinum pa mu nije nista i cak sta vise mojim drugovima koji nis nisu pipali su se kompovi kvarili a meni ni jedan deo nije,....
Ali naravno treba znati kad stati s OC-om sto ljudi uglavnom ne znaju i zato dolazi do ostecenja Hardwera...I naravno poboljsati hladjenje,....



_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
milicik
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2006
Poruke: 3396

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 7:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evako stavio sam memoriju na 333, FSB na 185 ,ali se brzo greje sto se moze resiti jacim hladjenjem.Maksimum je 2.05 vise nece pa nece.Nasao sam mnozioc gde je ali kako god da ga stavim ili na 11 ili 15 a FSB na 166 isto je MHz Rolling Eyes
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 11, 2007 8:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

milicik je napisao/la sledeće:
Evako stavio sam memoriju na 333, FSB na 185 ,ali se brzo greje sto se moze resiti jacim hladjenjem.Maksimum je 2.05 vise nece pa nece.Nasao sam mnozioc gde je ali kako god da ga stavim ili na 11 ili 15 a FSB na 166 isto je MHz Rolling Eyes
pa naravno da ti treba jace hladjenje,vidi kad ga uzmes mozda ces moci da ga dignes jos ali moraces da dizes dsta napon ali to ti ne bi preporucivao,digao si ga preko 2ghz radnih i sada ga ostavi tako toti je moja preporuka...Samo naravno vidi da sto pre nabavis jaci kuler da ne bi sprzio CPU....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
milicik
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2006
Poruke: 3396

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 12, 2007 1:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
pa naravno da ti treba jace hladjenje,vidi kad ga uzmes mozda ces moci da ga dignes jos ali moraces da dizes dsta napon ali to ti ne bi preporucivao,digao si ga preko 2ghz radnih i sada ga ostavi tako toti je moja preporuka...Samo naravno vidi da sto pre nabavis jaci kuler da ne bi sprzio CPU....

2.05 je dosta ali koji kuler.Mozes li da mi kazes neki dobar
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 12, 2007 2:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako uzimas kuler za OC CPU onda ti preporucujem neki Thermaltake ili Zelman ja npr imam
Thermalthake VolcanoTX 7+


3 brzine
1.oko 3300 o/min
2.oko 4800 o/min
3.oko 6.200 o/min (maksimalno ako zatreba ce se zavrteti i do 8500 o/min ali to do sada se kod mene desilo samo 1)

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
milicik
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2006
Poruke: 3396

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 12, 2007 5:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Koliko kosta Thermalthake VolcanoTX 7+
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 12, 2007 5:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

problem je naci ga a kad sam ga ja uzimao bio je oko 35e ali to je bilo pre oko 3 godine,...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
milicik
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2006
Poruke: 3396

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 12, 2007 5:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Probacu da ga nadjem a ako nema taj mozes li da mi preporucis neki drugi i da stavis njegov izgled
 
milicik
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2006
Poruke: 3396

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 12, 2007 5:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozes li nesto da mi kazes o Zelman i da postavis sliku
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 12, 2007 11:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

potrazicu pa ccu da vidim tvoj je bese soket A???

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
milicik
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 09 Maj 2006
Poruke: 3396

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 13, 2007 12:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja imam ovaj.Nije za nista
 
AzzO
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 28 Nov 2005
Poruke: 104
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 13, 2007 9:05 am    Naslov poruke: odgovor Na vrh strane Na dno strane

Bolje ne posto nista neprave savrseno nisu ni tvoju maticnu ni procesor!zato ces svakog casa cekati da rikne kao i sugavi amd!

_________________
AzzO
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Overclock - Da ili Ne? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 4 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon