www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Visoka inteligencija - Dar Bozji ili Kazna?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
toledo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 61

Datum registracije: 28 Dec 2004
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 15, 2006 5:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pinkie je napisao/la sledeće:

hehehe Laughing nasmeja me sa ukrstenim recima. Wink Nisam clan mense pa ne znam sada koliko i kakvih aktivnosti oni kao clanovi imaju,


Ima ih raznih, i introvertnih i ekstrovertnih i kulturnih i nekulturnih.
Inteligencija jeste prednost i, sto rekose, Boziji dar. Pitanje je da li ce se i kako ce se taj dar iskoristiti. Setite se prof. Morijartija Wink

Za informacije o Mensi najbolje je obratiti se njima, sajt je na:
http://www.mensa.org.yu/
Forum je na
http://forum.mensa.org.yu/
Deo sajta je dostupan samo clanovima, forum je zatvorenog tipa. Mada mi se cini da su i tu moguci razni dogovori.

Na forumu je predstavljen i deo SIG-ova (Special Interest Group). Spisak se nalazi na sajtu. Izmedju ostalih, tu su sig-ovi za umetnost, fotografiju, paintball, sig hedonista, sig "Totalnih Obožavalaca Piva" itd.

Svrha sajta i foruma je komunikacija i druzenje. Postoje razne aktivnosti, neke su odlazak na izlozbe, na Exit, izleti na Palic, splavarenje Tarom, rostiljade, takmicenja itd.

Postoji i neka mogucnost da i oni koji nisu clanovi Mense budu upoznati sa aktivnostima, prisustvuju ili postanu clanovi nekog od sig-ova i prijave se na mail-listu. Ne znam proceduru, treba videti na sajtu i pitati nekog.

Sto se tice genetike, trenutno je vazece misljenje da ona presudno utice na inteligenciju. Tokom zivota inteligencija se ne moze povecati ili unaprediti, to misljenje preovladava. Postoje neka istrazivanja, npr. da je veca inteligencija kod onih koji su kao bebe dojeni majcinim mlekom barem 13 mesci, ali se ne secam izvora.


 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 15, 2006 7:50 pm    Naslov poruke: Re: Visoka inteligencija - Dar Bozji ili Kazna? Na vrh strane Na dno strane

aureliano je napisao/la sledeće:
E sad ce netko reci: Sta ce ovaj aureliano opet da trabunja? Kako moze biti visoka inteligencija kazna...

Dakle, necu trabunjat nego pitat...

Poznajemo neke bar osobe s vrlo visokom inteligencijom... POcesto se desava da ti ljudi zapravo nemaju nista od toga, rade uobicajene poslove, vuku se kroz zivot itd... i cesto su puta samotnjaci i ne ide im bas u drustvu.

Ja poznajem par takvih. Alienirani su sve do jednog, kroz zivot ih je njihov dar dosta kostao vec (na primjer, prelako su prolazili kroz skolu te ih je inteligencija vodila u lijenost, sve bi im u skoli bilo prelako te nisu stekli nikakve radne navike itd...). Takodjer - lako razumiju ljude oko sebe ali njih ljudi ne razumiju jer ne mogu doci na njihovu razinu razgovora.

Jedan od tih ljudi je moj prijatelj koji jos uvijek zivi u Zagrebu. Osnovnu i srednju skolu prosao je kao od sale, nikad nista nije ucio, uvijek je prvi bio koji bi zavrsio test. S vremenom skola mu je bila dosadna te je sve vise trazio nesto sto ga moze povesti, razonoditi, zaintrigirati...
Citao je puno. Malo je pomalo poceo piti a dosle su i droge na red. Otisao je na Fakultet, zavrsio redovno Filozofiju. Nikad nije imao puno prijatelja, uglavnom je samovao. Vrlo je malo nas koji smo mogli bar djelomicno dokuciti njegovu razinu. Ja sam mu jedan od rijetkih prijatelja, ako se takvim smijem nazvati.

Kad mu je bilo cca 30, zaputio se tragovima Veda za Indiju. Tamo je ozenio neku Indijku ali to nije trajalo duze od 3 godine. Vratio se u Zagreb gdje i danas zivi, skinuo se od droge ali jos uvijek redovno cuga. Ima neredovne poslove a provodi cijele dane za kompjuterom. Naravno, prijatelja jedva da ima. Mislim da kad mu umre mama umrijet ce jedini njegov pravi prijatelj...

Njegova inteligencija je cca 70-ak posto iznad prosjeka, clan je Mense... ali sta mu to vrijedi u zivotu??? Sad kad sam zadnji put bio doma u Zagrebu sreo sam ga (jer smo na kvartu). Covjek nema ni kuceta ni maceta a mozak ostar k'o noz...


Znam za isti takav slučaj-Čovjek je čitao po dvije knjige dnevno, puco od inteligencije, a sada je narkoman sa svim hepatitisima...grozno
 
guti
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Jun 2006
Poruke: 78
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 02, 2006 1:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja smatram da je inteligencija bozji dar sa neba. covek je onda veoma bogat.
 
LaNa83
rizmalovo srculence
rizmalovo srculence



Godine: 40

Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 4308
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 03, 2006 2:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pedjanbg je napisao/la sledeće:
Inteligentniji ljudi su po pravili skloniji depresiji i tmurnijem pogledu na svet. Dok je nekome dovoljno da bude sretan to sto ce nedelju popodne udobno provesti gledajuci formulu 1 i grickajuci pistace, drugi, i pored mnogo krupnijih zadovoljstava i dostignuca, osecaju veliku prazninu u dusi.
Neko rece kroz pesmu "Kako je lepo biti glup", jer nije tajna da su u vecini slucajeva gluplji ljudi zadovoljniji zivotom. Najzad, i nije toliko bitno koliko se postigne, bitno je da li smo srecni onim sto smo imamo i onim sto zivimo. Nekome treba veoma malo, dok neko, nazalost, nikada i ne moze biti sretan...
Ne mislim da visoko inteligentni ljudi obavezno postaju asocijalni. Drugi faktori uticu na to.
Ipak, mislim da je visoka inteligencija dar, jer je, i pored nekih negativnih aspekata, bolje razumevanje sveta u kom zivimo neprocenjiva stvar.



upravo bih ovako i ja formulisala moj odgovor...istina je da su manje inteligentni ljudi oslobodjeni velikih pitanja i misli zasto i kako...mnogo se lakse zadovoljavaju nekim stvarima dok oni visokoumni uvek imaju ono cuveno "ali"...

_________________

....tvoja i u dobru i u zlu....
 
whitesnake1710
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Okt 2006
Poruke: 598
Mesto: Limasol

cyprus.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 03, 2006 11:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitivno mac sa dve ostrice! Nazalost, ti ljudi nemaju dostojnog sagovornika, tako da im je i krug prijatelja strahovito mali. A kako ce u zivotu napredovati, mislim da ima dosta uticaja i detinjstvo. Takva deca se veoma brzo uoce. Prema tome, roditelji su ti koji moraju da uloze strahovito mnogo truda.
Ja takodje poznajem jadnog decka koji je propao iako natprosecno inteligentan. Postao je alkos. Buduci da su mu i roditelji alkoholicari i da se svacega nagledao od malena, sta rec???
Mozda su njihovi padovi bezanje od tvarnosti!?!

_________________
I'm only living the Parrish bywords, looking for that "ounce of excitement", that "whisper of a thrill there is no sense living your life without".
 
Jewelz
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 05 Okt 2006
Poruke: 14

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 03, 2006 11:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

inace se ne volim hvaliti s ovim, ali kad je tema vec takva...
ima natprosjecno visoku inteligenciju, moji roditelji su se uvjerili u to kad sam sa samo dve i po godine naucio pisati i citati i cirilicu i latinicu! i to veoma dobro! kroz osnovnu i srednju skolu sam prosao kao od sale, a strani jezici mi idu kao od sale! savrseno znam engleski, spanski i italijanski! zavrsio sam srednju elektrotehnicku skolu, iako su moji nastavnici u osnovnoj skoli htjeli da upisem gimnaziju, ja nisam, jer mi se ta skola ne dopada nimalo! sad sam upisao filozofski fakultet i dobio sam stipendiju za koledz u USA. tamo cu vjerovatno nastaviti sa elektrotehnikom posto me najvise interesuje pored stranih jezika. mrzim se hvaliti, ali moram se malo istresti...
i slazem se da su inteligentni ljudi vecinom pesimisticni, tj. sa crnjim pogledom na svijet, jer sam i ja takav, nista mi ne valjam! i isto tako cugam samo tako, ali se mogu kontrolisati, a da predjem na drogu ne pada mi na pamet! iako nisam bas iz dobrostojece porodice, iako sam prozivio dosta gubitaka dragih osoba kroz ovaj kratak zivot, drzim se i necu da propadnem samo tako, adroga je najlaksi nacin za to!
napisacu ovdje izreku jednog slavnog filozofa(ne sjecam se kojeg Rolling Eyes ):
"Pametan se moze praviti da je glup, ali glup se ne moze praviti da je pametan."...kao sto je vec navedeno u jednom od prethodnih postova

_________________
Prodajem kineski caj protiv smrti.
Info na tel: 066/224-588
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 03, 2006 2:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jewelz je napisao/la sledeće:
inace se ne volim hvaliti s ovim, ali kad je tema vec takva...
ima natprosjecno visoku inteligenciju, moji roditelji su se uvjerili u to kad sam sa samo dve i po godine naucio pisati i citati i cirilicu i latinicu! i to veoma dobro! kroz osnovnu i srednju skolu sam prosao kao od sale, a strani jezici mi idu kao od sale! savrseno znam engleski, spanski i italijanski! zavrsio sam srednju elektrotehnicku skolu, iako su moji nastavnici u osnovnoj skoli htjeli da upisem gimnaziju, ja nisam, jer mi se ta skola ne dopada nimalo! sad sam upisao filozofski fakultet i dobio sam stipendiju za koledz u USA. tamo cu vjerovatno nastaviti sa elektrotehnikom posto me najvise interesuje pored stranih jezika. mrzim se hvaliti, ali moram se malo istresti...
i slazem se da su inteligentni ljudi vecinom pesimisticni, tj. sa crnjim pogledom na svijet, jer sam i ja takav, nista mi ne valjam! i isto tako cugam samo tako, ali se mogu kontrolisati, a da predjem na drogu ne pada mi na pamet! iako nisam bas iz dobrostojece porodice, iako sam prozivio dosta gubitaka dragih osoba kroz ovaj kratak zivot, drzim se i necu da propadnem samo tako, adroga je najlaksi nacin za to!
napisacu ovdje izreku jednog slavnog filozofa(ne sjecam se kojeg Rolling Eyes ):
"Pametan se moze praviti da je glup, ali glup se ne moze praviti da je pametan."...kao sto je vec navedeno u jednom od prethodnih postova


Ne volim se ni ja hvaliti ali kad je već netko prije mene to napravio... Laughing da ne budem prva.

Inteligencija je zapravo sposobnost snalaženja u nepoznatim situacijama i brzog reagiranja...u čemu sam vrlo vješta. Gotovo uvijek imam odgovor iz rukava i ne mogu se sjetiti je li me netko ostavio bez riječi...
Ali to nije dobro! Puno je bolje biti prosječan. U svemu. Ni najgori ni najbolji. Zlatna sredina. Kažem to zbog toga što inteligentni ljudi previše razmišljaju i muče se većinom nepotrebnim pitanjima. razmišljaju o nekim čudnim situacijama, o problemima i o stvarima na koje ne mogu utjecati. Kod mene se ne događa da mi nešto na jedno uho uđe na drugo izađe. Ja sve po sto puta provrtim po glavi, stalno motam traku i imam osjećaj da ludim. Nastojim biti optimist, ali me uvijek sruši moje duboko ukorijenjeno pesimistično razmišljanje. I bojim se za sebe zbog toga.
 
Amerigo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 202

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 05, 2006 4:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moze biti kazna kada se previse mozga. covjek nema vremena nizasta drugo:(
 
sanjica980
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 24 Feb 2005
Poruke: 393
Mesto: beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 2:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

boziji dar,ali ipak takvi ljudi nisu skroz srecni,uvek im nesto fali

_________________
ljubav je gospodar, a ti si rob
 
NekiLudi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Nov 2006
Poruke: 55

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 18, 2006 2:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iskreno prokletstvo..Sad
jer uvijek se pitas nesto kako zasto i zbog cega..
nemas s nikime dobro iskustvo rasprave jer svakog pobijes na drugoj rijeci vec...prestrasno prokletstvo
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 21, 2006 11:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa takvi ljudi su svuda oko nas, tesko ih je razlikovati od drugih. Naprotiv, odlicno su uklopljeni u drustvo i ne prosipaju pamet na sve strane. Ima ih od kamiondzija do akademika, od narkomana do antialkoholicara, od onih koji spavaju 5 sati do onih koji toliko provedu budni, od onih koji citaju 2 knjige dnevno do onih koji su u zivotu procitali samo "Djiha-djiha". I nije svako pametan ko zavrsi fakultet, i obrnuto.
A da li je prokletstvo ili dar, sve zavisi kako je ko upotrebljava.
 
TweexY
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Sep 2006
Poruke: 116

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 22, 2006 1:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije dar, ukoliko si isforsiran da postanes pametan! To zapravo i nije inteligencija.
I slazem se sa jerotije.
Nije svako ko je zavrsio fakultet pametan!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Visoka inteligencija - Dar Bozji ili Kazna? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 2 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon