www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Hockey na ledu (Ice Hockey , Nhl)
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 19, 2006 5:51 pm    Naslov poruke: Hockey na ledu (Ice Hockey , Nhl) Na vrh strane Na dno strane

Cao dragi clanovi,

Vidim da niko nije otvorio temu, pa rekoh ajd da ja to uradim! Very Happy

Danas sam malo pratio utakmicu izmedju Rusije i Latvije na ZOI, pa sam se prisetio da sam to pre nekih 5-6 godina redovno pratio. Svaku tekmu na SP sam gledao i nisam se odvajao od televizora! 8)

Takodje sam jedno vreme pratio NHL (National Hockey League) dok su igrali Wayne Gretzky, Mario Lemieux i jos neki velikani americkog i kanadskog Hokeja.

Dakle, sta mislite o ovom sportu?? Jeste li se ikada bavili tim sportom?? Ste bili mozda prisutni na nekoj utakmici ili bi voleli da se bavite s time???



Informacije o tom sportu:

Istorija

Igru slicnu hokeju igrali su pocetkom 19 veka kanadski indijanci. Igra je imala elemenata irskog "harleja" igre stapovima i drevne kocke umesto lopte. Ima elemenata koji su kasnije preuzeti iz hokeja na travi - na primer tzv. "buli". Pojava paka umesto lopte registrovana je 1860. godine u Kingston Harburu u kanadskoj drzavi Ontario.

Prva zvanicna hokejaska utakmica u zatvorenom prostoru - dvorani, odigrana je 1875. godine u Montrealu na Klizalistu "Viktorija" izmedju dva tima studenata univerziteta Mek Gil. Sledilo je stvaranje prvog organizovanog kluba 1877. godine - Mek Gil univerzitetskog hokej kluba, a zatim 1885 . god. i nastanak Amaterskog hokej saveza Kanade AHA (Amateur Hockey Association).

Pocetkom 20. veka proizvodili su se stapovi za hokej, stitnici za noge, golmani su imali zastitnik na grudima, ali led u halama je bio prirodan i nije bilo grejnja za publiku. Profesionalni hokej je 1904. godine u Kanadi dobio svoju ligu.

U Evropu je hokej stigao krajem 19. veka, a 1908. god. u Parizu je osnovan Medjunarodni savez hokeja na ledu - LIHG (Ligue Internationale de Hockey sur Glace). Evropska prvenstva se igraju od 1910. a od 1924. godine kada su odrzane prve zimske Olimpijske igre hokej je stalno u programu ovog takmicenja. U Beogradu je 1936. godine na Tasmajdanu pocelo s radom klizaliste, a ujedno zapocinje razvoj hokeja stvaranjem posebne sekcije. Jugoslavija je postala clan medjunarodnog saveza 1939. godine. Medjunarodni savez je 1954. promenio ime i postao IIHF (International Ice Hockey Federation).

Jugoslavija se prvi put pojavila na svetskom prvenstvu 1939., na prvenstvu Evrope 1940, a na Olimpijskim igrama 1964. godine.



O sportu

Hokejasko igraliste je dugacko od 56 do 61m, a siroko od 26 do 39m. Gol je visine 1,2m i sirine 1,8m.

Pak je izradjen od tvrde gume, precnika 7,6cm i debljine 2,5cm, a tezak je izmedju 156 i 170 grama.

Igraci ispod dresova nose obavezno stitnike za noge, ruke i ramena. Zastitne kacige sa zastitnom maskom za lice je deo obavezne opreme. Posebnu, mnogo vecu zastitu poseduju golmani - kompletna golmanska oprema tezi i do 18kg.

Preuzeto sa: http://solair.eunet.yu/~repajic/baza/hokej.htm



 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 19, 2006 11:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne pratim toliko hokej kao kolega iznad mene Wink i nikada se nisam bavio tim spotrom. Do sada sam utakmice gledao samo na TV-u i to samo ako se slučajno zadesim pred TV-om kad ima neka utakmica.
Da li bih voleo da se bavim tim sportom??? Pa nemam nešto preteranu želju ali zašto da ne, voleo bih da probam, možda mi se i svidi.

_________________
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 25, 2006 2:27 pm    Naslov poruke: Re: Hokej na ledu (Ice Hockey)... Na vrh strane Na dno strane

Jako zanimljivo Jugi, svaka cast sto pratis ovoliko ovaj sport.Ja volim da gledam hokej, odigram i po neki mec u kladionici ako ima...ali sve to povremeno (umereno) Smile
Nisam se nikad bavio hokejom, ali mogao bih da probam Mr. Green jer sam 2-3 puta isao na klizanje (ne zelite da znate kako klizam Embarassed).

Edit by Belphegore
Nema potrebe da navodiš ceo text Wink

_________________
Master
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 03, 2006 10:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

02/04/2006 | Izvor: B92, Sportski žurnal
Hokej, SP: 'Plavi' za treće mesto

Reprezentacija Srbije i Crne Gore pred poslednje kolo Svetskog prvenstva Divizije 2 u hokeju na ledu, zauzima treće mesto u grupi i sa vodećom selekcijom Rumunije igraće samo za prestiž.

'Plavi' su u četvrtom kolu pobedili ekipu Južne Afrike sa 14:5 (3:1, 8:1, 3:3), a golove su postigli Radović, Rus, Juloski, Raković i Bogdanović po dva, I. Prokić, Gabrić, Savić i Milojković.

Pobeda nad slabim predstavnikom Afrike nije ublažila nezadovoljstvo zbog poraza od domaćina, Bugarske, koji je 'plavi' tim udaljio od borbe za prvo mesto. Rezultati poslednjeg kola odlučiće, najverovatnije, da li će naš tim završiti na trećem ili četvrtom mestu.

U prva tri kola selekcija Srbije i Crne Gore savladala je Španiju (4:1), igrala nerešeno sa Belgijom (2:2) i izgubila od Bugarske (4:2).

_________________
I C E M A N
 
Bajadk
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 49

Datum registracije: 08 Mar 2004
Poruke: 1077
Mesto: Podgorica - Danmark

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 03, 2006 11:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Fenomenalna igra. najbolje je bilo za vrijeme SSSR, SAD, Kanade i Cehoslovacke. to su bile zestoke borbe.
 
V kolona
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Okt 2005
Poruke: 220

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 03, 2006 10:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hokej je fenomenalan sport ali volim da ga gledam samo uzivo.Na zalost kvalitet hokeja u Srbiji je katastrofa!A, nekad je bilo divno gledati hokej u ex YU.Jesenice, Olimpija, Cinkarna Celje,Zvezda, Partizan...puna ledena dvorana Pionir!A, danas Sad Sad Sad
 
kama ajdin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 204
Mesto: sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 08, 2006 2:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hokej je jedan od mojih omiljenih sportova najvise pratim nfl Smile

_________________
ajdin begic-bega
 
sebastijan24
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 11, 2006 3:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Grubijani
 
La'Magia
~ La Victoria Siempre ~
~ La Victoria Siempre ~



Godine: 38

Datum registracije: 23 Mar 2006
Poruke: 1584
Mesto: * Novi Sad *

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 12, 2006 1:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sport je extra,brz,dinamican i grub. Ali nije za nase uslove.

Mi imamo samo cetiri klizalista u zemljli,tako da mozemo samo da ga gledamo na tv-u!!!
 
lela17
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 24 Mar 2006
Poruke: 163
Mesto: BoGu IzA LeDjA BrE :)

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 16, 2006 2:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma hokej je zakon...to je najbolja igra na svetu...obožavam je gledati bila sam i na par utekmica. Jest grub ali u tome je i ljepota tog sporta Very Happy zato je i vrlo zanimljiv! Very Happy Svaki put kad sam bila na koji utekmici svaki put su se istukli... Very Happy Very Happy Very Happy Ma šta reči hokej je fenomenalan Wink
 
mimy
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 30 Mar 2005
Poruke: 313

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 20, 2006 4:17 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jako mi je zanimljiv,skroz dinamican sport,pravi muski,grub....
obozavam da gledam i bas uzivam i divim se ljudima kako klizu...na zalost nisam ga gledala nikad uzivo,a na tv-u to nije to,nikad ne vidim kuda leti pak..... Sad
 
RistoMKD
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Okt 2006
Poruke: 22

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 09, 2006 10:59 pm    Naslov poruke: NHL Na vrh strane Na dno strane

Nekoj toka gleda Hockey NHL
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Hockey na ledu (Ice Hockey , Nhl) Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon