www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Spor mi je PC! Pomoc!
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 10, 2006 7:29 pm    Naslov poruke: Spor mi je PC! Pomoc! Na vrh strane Na dno strane

Spor mi je PC, a ne znam zasto. Problem mislim da nije u software. Formatirao sam HD, sve sam lepo instalirao. Nema viruse, nema spyware, nema nista. Updatovao sam driver od maticne ploce....ali nista, i dalje koci. Imam P4, 512mb, 120gb hd...tako da bi on trebao da radi kao sat. Medjutim muzika vec koci samo kad minimalizujem winamp a kamoli ako radim nesto drugo...

pomoc, molim vas!



_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 8:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E pa vlado dosao ti BMW glave Wink
e si defragmentovo HD?Ako nisi defragmentuj ga.
Takodje komp zna da uspori mnogo i ako ti je HD prepun mada neverujem da je to slucaj...
Skini s neta ovaj program:
http://softex.meganet.lt/news.php?readmore=3002
veoma je dobar i lako se koristi...
provuci komp kroz opciju 1 click maintenance a nakon toga takodje preko njega defragmentuj registre tto bi trebalo da ti pomogne(naravno pre svega ovoga uradi disk defragment)....makar meni to pomaze kad mi uspori komp....pa javi rezultate
PS-vidimo se pod forumom auto-moto Wink

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
nadrealist
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 16 Apr 2006
Poruke: 23
Mesto: Metković

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 3:33 pm    Naslov poruke: pc Na vrh strane Na dno strane

ja san imao sličan problem sa sporim kompom rješenje sam našao u formatiranju diska ili particije na kojoj je sistem sad radi odlično nikad bolje
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 3:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rizmal je napisao/la sledeće:
E pa vlado dosao ti BMW glave Wink
e si defragmentovo HD?Ako nisi defragmentuj ga.
Takodje komp zna da uspori mnogo i ako ti je HD prepun mada neverujem da je to slucaj...
Skini s neta ovaj program:
http://softex.meganet.lt/news.php?readmore=3002
veoma je dobar i lako se koristi...
provuci komp kroz opciju 1 click maintenance a nakon toga takodje preko njega defragmentuj registre tto bi trebalo da ti pomogne(naravno pre svega ovoga uradi disk defragment)....makar meni to pomaze kad mi uspori komp....pa javi rezultate
PS-vidimo se pod forumom auto-moto Wink


HD je defragmentiran, formatiran i TuneUp ne pomaze. Stvarno mislim da je hardware problem u pitanju. Mozda mi memorija ne radi dobro sa ovom maticnom plocom? Nesto u tom fazonu, ko zna?

UPOMOOOOOC Exclamation

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 3:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vlada_R je napisao/la sledeće:
rizmal je napisao/la sledeće:
E pa vlado dosao ti BMW glave Wink
e si defragmentovo HD?Ako nisi defragmentuj ga.
Takodje komp zna da uspori mnogo i ako ti je HD prepun mada neverujem da je to slucaj...
Skini s neta ovaj program:
http://softex.meganet.lt/news.php?readmore=3002
veoma je dobar i lako se koristi...
provuci komp kroz opciju 1 click maintenance a nakon toga takodje preko njega defragmentuj registre tto bi trebalo da ti pomogne(naravno pre svega ovoga uradi disk defragment)....makar meni to pomaze kad mi uspori komp....pa javi rezultate
PS-vidimo se pod forumom auto-moto Wink


HD je defragmentiran, formatiran i TuneUp ne pomaze. Stvarno mislim da je hardware problem u pitanju. Mozda mi memorija ne radi dobro sa ovom maticnom plocom? Nesto u tom fazonu, ko zna?

UPOMOOOOOC Exclamation
a e si vido u biosu da ti ploca nije oborila performanse cpu-a tj radnu frek mamoriji i cpu-u???pa da ti je zato sve sporije...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 5:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To sam prvo gledao, i to nije slucaj Crying or Very sad

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 10:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vlada_R je napisao/la sledeće:
To sam prvo gledao, i to nije slucaj Crying or Very sad
ne znam onda sta je slucaj,da ti se ne pokrece puno procesa s kompom
ako nije ni to formatiraj sistem jer ti se nesto mozda lose iskopiralo pa ga instaliraj ponovo jer zna da se desi da se lose ponekad instalira sistem...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 2:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rizmal je napisao/la sledeće:
Vlada_R je napisao/la sledeće:
To sam prvo gledao, i to nije slucaj Crying or Very sad
ne znam onda sta je slucaj,da ti se ne pokrece puno procesa s kompom
ako nije ni to formatiraj sistem jer ti se nesto mozda lose iskopiralo pa ga instaliraj ponovo jer zna da se desi da se lose ponekad instalira sistem...


Procesa ima jako malo. Formatirao sam i instalirao sve ponovo, ne pomaze.

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 5:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vlada_R je napisao/la sledeće:
rizmal je napisao/la sledeće:
Vlada_R je napisao/la sledeće:
To sam prvo gledao, i to nije slucaj Crying or Very sad
ne znam onda sta je slucaj,da ti se ne pokrece puno procesa s kompom
ako nije ni to formatiraj sistem jer ti se nesto mozda lose iskopiralo pa ga instaliraj ponovo jer zna da se desi da se lose ponekad instalira sistem...


Procesa ima jako malo. Formatirao sam i instalirao sve ponovo, ne pomaze.
ne znam onda nepada mi trenutno nis na pamet...jedino da ti nije crkla memorija ako imas vise slotova al trebalo bi da ti komp to javi da je tako....jedino ako ti nije crklo nesto u najapajanju pa da ti zato ne daje dovoljno snage ploci,pa samim tim ti se komp gusi jer komp zna da uspori kad nema dovoljno snage....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 14, 2006 2:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jesi gledao pod taskmanager, kod performance, kako reaguje cpu i ram? Aj pogledaj pa javi?
Wink

Pogledaj i da li ti masina prikazuje RAM, pod propert my comp!

imas program ,jako mali i solidan,da ti ocita cijeli sistem i stanje pa skini, cpu-z-136

pa pogledaj ,sta kaze alat Wink

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 14, 2006 6:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hoho je napisao/la sledeće:
Jesi gledao pod taskmanager, kod performance, kako reaguje cpu i ram? Aj pogledaj pa javi?
Wink

Pogledaj i da li ti masina prikazuje RAM, pod propert my comp!

imas program ,jako mali i solidan,da ti ocita cijeli sistem i stanje pa skini, cpu-z-136

pa pogledaj ,sta kaze alat Wink


Gledao sam, mislim da je sve normalno. Da ti napravim screenshot?

_________________
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 15, 2006 8:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Napravi i postavi ga, da vidimo sta pricaju procesi i onda pod performance isto napravi 1 screenshot kada masina radi normalno, da vidimo sta prica Wink


probaj i ovo, izavdi jednu ram plocicu, ukoliko imas 2, jer ima slucaja kada je 1 ram plocica zarazena, a sumnjas recimo na disk da je prob Smile i onda zeza, nikad se ne zna od prve sta je, dok se ne isproba! Il pokusaj stavit od nekog drugu vrstu ram-a, pa vidi reakcije

jesi pogledao temperature cpu-a, ploce, hd-a ?

Imas program H-Monitor, jako dobar, radi i kao softwarski cooler, pa skini ga i pogledaj temperature komponenti!

pozz Wink

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Spor mi je PC! Pomoc! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon