www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nissan Skyline '08
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~
::  
Autor Poruka
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 08, 2006 9:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

himalaja je napisao/la sledeće:
izuzetno dobar auto pogotovu gt-r r34
strasan auto jako dobar za styling a perspektivan kad je tuning u pitanju stvarno moze dosta da izdrzi sto se povecanja performansi tice
iako su ga kao prekrili stvarno se dosta moze videti sa slika i bice fenomenalan jedva cekam premijeru verovatno na nekom velikom sajmu
da r 34 gtr je fenomenalan jest da je malo pretezak al auto je zakon jer je ccak i sa tom tezinom jako okretan i brz.A ovaj novi je ko sto se vidi po izgledu dosta futuristicniji a nadam se da ce bitti i bolji od r34 gtr.Ostaje nam da vidimo.....


_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 21, 2006 3:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo malo starijih modela Wink
1964 Nissan Skyline 2000GT:

1973 Nissan Skyline H/T 2000GT-R:

1987 Nissan Skyline 2000GTS-R:

1996 Nismo Skyline GT-R LM:

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 22, 2006 9:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nissan predstavio novi Skyline...

Nissan je predstavio 12-tu generaciju modela Skyline potpuno novog
dizajna.Koncept na kome je nastala poslednja generacija glasi: „atraktivnost, sofisticiranost i visoke performanse“.

Eksterijer novog Skylinea ima aerodinamičan i sportski izgled sa dosta blagim linijama karoserije. Automobil je niži za 20 mm i širi je 20 mm u odnosu na prethodnika.
Prednjim krajem Skyline-a dominiraju veliki farovi L oblika, koji zajedno sa istaknutim blatobranima u odnosu na središnji deo haube daju pomalo agresivan izgled. Tom utisku doprinosi i naglašen usisnik za vazduh prednjeg branika. Zadnji kraj Nisanna je već dosta diskutabilan i verovatno ne spada u briljantna dizajnerska rešenja. Primenjen je L oblik svetala kao i na prednjem kraju koje vezuje spojler lučnog oblika. Donjim krajem zadnjeg branika dominiraju dve izduvne cevi koje jasno demonstriraju karakter ove limuzine.


Kupcima će biti na raspolaganju 7 boja karoserije sa tri potpuno nove boje: Stratosphere plava, Blade srebrna i Crimson crvena.

Unutrašnjost novog Skylinea je prilično odmerena i dosta dopadljiva na prvi pogled. Stiče se utisak kvaliteta, a dominiraju kožom obloženi, ručno rađeni, volan i ručica menjača uklopljeni sa diskretnim detaljima od aluminijuma. Pozicija sedišta je 27 mm niža radi stvaranja sportskog osećaja kod vozača. Sedišta su pažljivo oblikovana sa naglašenim bočnim osloncima sa ciljem da pruže što bolju podršku telu i komfor, a istovremeno osiguraju vožnju bez suvišnog napora na dužim, ali i kraćim relacijama. Nissan tvrdi i da je prostor na zadnjoj klupi najveći koji je moguće naći u klasi.
Kupcima će biti dostupno pet kombinacija boja enterijera sa željom da se udovolji različitim ukusima.

Nissanovi inženjeri su se tokom razvoja fokusirali na tri ključna polja – veća snaga motora, superioran balans performansi i komfora, kao i sigurnost i ekološka prihvatljivost.

Skyline pokreću VQ35HR I VQ25HR V6 motori. Verzija zapremine 3,5 lit razvija 315 KS i 360 Nm obrtnog momenta, a vrti se do maksimalnih 7500 ob/min, dok verzija od 2,5 litara razvija 225 KS i maksimalni obrtni momenat od 263 Nm. Motori su upareni sa 5-stepenim automatskim menjačem, koji raspolaže adaptivnom kontrolom menjanja brzina, omogućavajući vozaču da u potpunosti kontroliše snagu motora. DS mod dozvoljava agresivniju vožnju optimizirajuci izbor stepena prenosa u zavisnosti od stila vožnje. Menjač je opremljen i sa sistemom za kontrolu broja obrtaja motora.

Sportske SP I P vezije opremljene su volanom sa polugama za promenu brzina iza volana dajući mogućnost vozaču da sam bira brzine. Same poluge su urađene od solidnog i laganog magnezijuma.

Japanski proizvođač predstavlja Skyline kao automobil koji vozaču nudi perfektan balans agilnosti i komfora tokom vožnje u gradskim uslovima, stabilnost i uglađenost na otvorenom putu, kao i precizno upravljenje za vijugave planinske puteve.

Karoserija je čvršća i prenosi manje buke i vibracija u putnički prostor bez povećanja težine u odnosu na prethodnika. Karakteristično za Skyline je prvi aktivan sistem upravljanja svim točkovima, koji menja ugao upravljanja prednjih i zadnjih točkova u zavinosti od brzine kretanja i zahteva od strane vozača. Na taj način se omogućava veća kontrolu pri manjim i srednjim brzinama, te uglađenost i lagano krstarenje pri većim brzinama. Ovaj upravljački sistem je opcion kod SP I P modela.

Skyline je opremljen sa 18” sportskim I 17” standardnim aluminijumskim naplatcima. Sportski modeli su opremljeni gumama različitih dimenzija - napred (225/50R) i pozadi (245/45R).

Po pitanju pasivne bezbednosti putnika Skyline nudi visok nivo bezbednosti uz pomoć ojačane karoserije, dok istovremeno minimizira opasnost po druge automobile prilikom sudara. Automobil je dizajniran da umanji i povrede pešaka , posebno glave i donjih ekstremiteta.

Po pitanju ekološke prihvatljivosti Skyline zadovoljava SU LEV standarde po pitanju emisije štetnih gasova sa redukcijom emisije azotnih oksida za 75 posto u odnosu na prethodnika.


izvor:nacionalnaklasa.com

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 22, 2006 10:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vidim sedan...stime mi se pojavljuje jedno pitanje u glavi:KAD CE COUPE????

Ovaj sedan mi uopste nije zanimljiv...

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 22, 2006 10:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao sto sam rekao predstavljanje kupe GTR verzije je zakazano za AS u Tokiju krajem godine znaci jos maximalno mesec dana a kupe bi trebao da izgleda ovako:





He stvorio sam panorama pogled 8)

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 11, 2006 3:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prve slike produkcijske verzije modela GT-R, nissanovog odgovora na 911 Turbo

Sljedeća generacija nissanovog GT-R u prodaju će krenuti nakon tokijskog Motor Showa koji će se održati u jesen 2007. Pokretat će ga novi 3,7-litreni biturbo V6 motor koji je sposoban razviti 450 KS. Za odlične performanse će se pobrinuti i novo razvijeni ATTESA ET-S 4WD sustav pogona na sva četiri kotača te posebno za ovaj model pripremljene gume od 20 cola. Sudeći prema trenutno dostupnim informacijama, uz novi GT-R bi trebao biti dostupan i 7-stupanjski automatski mjenjač s ručicama na upravljaču.

Još jedna važna stvar. Kada napokon dođe na tržište, GT-R bi trebao biti osjetno jeftiniji od svog najljućeg protivnika, Porsche 911 Turbo.
izvor:autonet.hr

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 11, 2006 11:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ta dva auta su iako slicna po mnogim karakteristikama, ipak svaki prica za sebe. Porsche kao vrhunski proizvodjac sportskih modela je na jednoj strani a Nissan koji izbaci vise komercijalnih nego sportskih modela je na drugoj ali i sa novim i sa starim Skyline-om prkosio je svim ostalim sportski uvezbanim proizvodjacima...
Uopste ne sumnjam da ce i ovaj kao i ostali Nissanovi modeli Skyline-a biti sam vrh sportske auto ponude.

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 12, 2006 12:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dixy_24 je napisao/la sledeće:
Ta dva auta su iako slicna po mnogim karakteristikama, ipak svaki prica za sebe. Porsche kao vrhunski proizvodjac sportskih modela je na jednoj strani a Nissan koji izbaci vise komercijalnih nego sportskih modela je na drugoj ali i sa novim i sa starim Skyline-om prkosio je svim ostalim sportski uvezbanim proizvodjacima...
Uopste ne sumnjam da ce i ovaj kao i ostali Nissanovi modeli Skyline-a biti sam vrh sportske auto ponude.
slazem se ja s tvojom konstatacijom al Porschea nikad skyline nece doseci po mom misljenju,smesno je porediti 911 turbo i skylinea gtr bar poo meni,...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 12, 2006 12:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa znas sta da nisam videla neke klipove sta Skyline radi i Porscheu i BMW-u kao i ostalima nikad ovako nesto ne bih napisala...s obzirom da sam i ja jedna od ljubitelja Porschea.. Smile

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 12, 2006 1:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dixy_24 je napisao/la sledeće:
Pa znas sta da nisam videla neke klipove sta Skyline radi i Porscheu i BMW-u kao i ostalima nikad ovako nesto ne bih napisala...s obzirom da sam i ja jedna od ljubitelja Porschea.. Smile
gledo sam i ja raznih klipova i sta sve ne al nikad mi skyline nece biti bolji od porsea jednostavno nije toliko ni kvalitetan ni jedinstven,...jos samo 1 u nizu nabudzenih japanaca(ne kazem da je los) al nije to to,uostalom dal ce za 2 stotinke brze proci kroz krivinu ili ne sve jedno je jer ne mozes toliko da jurcas u realnim okolnostima,a na pravcima nema sanse da pridje ni porseu ni bmw-u,....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 12, 2006 1:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se u to ne bih kladila...

_________________
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 12, 2006 9:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dixy_24 je napisao/la sledeće:
Ja se u to ne bih kladila...

Slazem se...

rizmal, ti si mozda previse opsednut Porcshe-om pa se bojis da priznas da i njegovi modeli imaju slabosti i mana prema nekim drugim automobilima...Verovatno u sebi to znas ali teras svoju svest da nije tako...

Elem, da se vratimo na temu...
Zar vam se ne cini da je ovaj SkyLine malo previse...nekako spicast...?

_________________
Master
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Automobili ~ -> Nissan Skyline '08 Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon