www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Eurobasket 2007
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 16, 2007 8:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

15. avgust 2007. | Izvor: B92, Beta | ĐL, IV
Mišanović prekobrojan, čeka se Ilić

BetaSelektor košarkaške reprezentacije Zoran Slavnić skratio je danas spisak kandidata za EP u Španiji za jedno ime. Centar Nenad Mišanović je u ovom trenutku prekobrojan, a prema rečima Slavnića za tri dana biće poznato da li će zbog obnovljene povrede zgloba pripreme prekinuti još jedan centar Mile Ilić.

"Ja imam svoje ludačke želje, ali čovek sa 58 godina ne sme da lupa i da tako priča o svojim željama. Objektivno, ako moj tim bude imao visok stepen odgovornosti u odnosu na kolektiv, onda smo krajnje opasni", rekao je Slavnić novinarima u Kovilovu.

Srbija je odigrala dva pripremna turnira do sada, u kojima je pretrpela poraze od Hrvatske, Slovenije i Francuske, dok je pobedila u ostalima. Najupečatljiviji trijumf ostvaren je nad evropskim prvakom Grčkom, koji je pobedjen sa 31 poenom razlike.

"Rekao sam igračima posle te utakmice da više nama foliranja da nam je cilj na EP samo plasman na Olimpijadu. To što smo odigrali protiv
Grka je vrlo ponovljivo, nije to bio dan ludila. Opteretio sam namerno igrače da pokažu koliko mogu", objasnio je Slavnić.

Selektor je rekao da se "sa dozom sete" zahvalio Mišanoviću i pohvalio je pristup i ponašanje igrača tokom priprema. Slavnić je rekao da će na turnir u Tursku voditi 13 igrača, što znači da će skratiti spisak za još dvojicu igrača.

Ako se stanje sa povredom ne popravi, pripreme će napustiti Mile Ilić, dok je treći kandidat za sada nepoznat.


BetaSlavnić je rekao da je su za njega ključni igrači plejmejkeri, sa naglaskom na najstarijeg i najiskusnijeg Marka Jarića.

Srbija će na EP igrati u grupi sa Rusijom, Grčkom i timom iz kvalifikacija. Slavnić je rekao da je najviše koncentrisan na svoj tim, ali je rekao da poštuje rivale.

"Što se tiče pobede nad Grčkom, mogu da kažem da je preferans lepa društvena igra, ali da pad na betlu ostavlja posledice. Sigurno će više njih opomenuti taj poraz nego što će nas ohrabriti", rekao je Slavnić.

"Mora da se sada 16 ruskih predsednika prevrće u grobu, ali to što su naturalizovali (Amerikanca Džona Roberta) Holdena pokazuje da im je dogorelo do nokata i da je nekada velikoj Rusiji mnogo stalo do uspeha", rekao je Slavnić.

Kapiten reprezentacije Milan Gurović rekao je da je reprezentacija u Francuskoj pokazala 70 odsto svojih pravih mogućnosti i da jedino što želi je da tim ostane zdrav.

"Samo da ostanemo zdravi i biće sve u redu. Optimista sam, kao i uvek. Cilj nam je medalja, a zašto ne i zlatna. Ubedjen sam da možemo svakog da pobedimo bez problema ako se uigramo kako treba", rekao je Gurović.



_________________
I C E M A N
 
Plesni
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 08 Avg 2007
Poruke: 20

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 17, 2007 11:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bicemo iznenadjenje na EP!!!!!!!
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 20, 2007 12:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

20. avgust 2007. | Izvor: B92 | MR
Slavnić vodi 14 igrača u Tursku
Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Zoran Slavnić odložio je odluku o skraćivanju spiska za Evropsko prvenstvo u Španiji i na pripremni turnir u Turskoj povešće 14 igrača. Slavnić je prvobitno najavio da će posle Nenada Mišanovića, sa spiska igrača pred odlazaka u Tursku eliminisati još jedno ime, ali je ipak odlučio da odloži tu odluku do povratka sa Efes kupa, koji se igra u Izmiru od 22. do 26. avgusta.

"Sa 90 odsto verovatnoće vodiću u Izmir svih 14 igrača. Hoću da steknem pravu sliku o svim igračima, kako bih bio siguran da nisam pogrešio u donošenju konačne odluke. Svi kandidati imaće još jednu priliku na turniru u Izmiru. Kada se vratimo iz Turske, bićemo u Beogradu još dva dana, a zatim putujemo u Granadu", rekao je Slavnić u Kovilovu i dodao da se oporavak centra Nju Džersija Mileta Ilića kreće u dobrom pravcu.

"Pojačali smo tempo na treninzima, što se fizičke spreme tiče, nema nikakve dileme da možemo da trčimo sa svima u Evropi. Kroz utakmice u Turskoj proverićemo dokle smo stigli na ostalim poljima. Jedno je sigurno, odbrana može i mora da se popravi do početka Evropskog prvenstva u Španiji", kaže selektor Slavnić.

Rivali Srbije u prvom krugu turnira u Turskoj biće selekcije Kine (23. avgust) i Poljske (24. avgust), dok se u drugoj grupi takmiče Turska, Hrvatska i Letonija.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 24, 2007 11:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

23. avgust 2007. | Izvor: B92 | A G
Košarkaši lako protiv Kine
Košarkaška reprezentacija Srbije uspešno je startovala na internacionalnom turniru „Efes Pilsen Kup“, koji se održava u turskom Izmiru po šesti put. Izabranici Moke Slavnića u prvom kolu savladali su Kinu rezultatom 96:76. Najefikasniji u našoj ekipi bili su Branko Cvetković i Zoran Erceg sa po 16 poena, Nemanja Aleksandrov je ubacio 13, a Mile Ilić 12. Naredni protivnik Srbije na turniru u Izmiru je Poljska, a meč se igra u petak od 17 časova.

Srbija: Cvetković 16, Radivojević 8, Erceg 16 (4 skoka, 3 asistencije), Ilić 12 (8 skokova, 3 asistencije), Jarić 2 (3 skoka, 5 asistencija), Miličić 9, (4 skoka), Aleksandrov 13, Tepić 2 (5 skokova), Gurović 9, Veličković 5 (7 skokova).

„Svi su favoriti, naročito ekipe koje u svojim redovima imaju NBA igrače. Ali, kao što sam i ranije rekao danas svi znaju da igraju košarku, i biće jako teško“, rekao je plej Srbije Marko Jarić nakon meča.

Naša reprezentacija nalazi se u grupi A zajedno sa Poljskom i Kinom, dok grupu B čine Turska, Letonija i Hrvatska.

Prvog dana turnira Poljska je u grupi A savladala Kinu rezultatom 83:66, dok je u grupi B Turska bila bolja od Letonije – 74:68.

_________________
I C E M A N
 
Ronaldo27
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 03 Jul 2006
Poruke: 313
Mesto: New Now , Ruma City

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 26, 2007 2:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mnogo smo najslabiji!! Opet cemo se obrukati!!

_________________
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 27, 2007 8:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

26. avgust 2007. | Izvor: B92, www.poltika.co.yu | Željko Čačija
Bez Ilića i Rašića na EP u Španiji
Posle utakmice sa Turskom na turniru u Izmiru, koju je naša selekcija izgubila 91:80, selektor Slavnić doneo je odluku koja dva igrača neće putovati u Španiju na EP. "Prekobrojni" su Aleksandar Rašić i Mile Ilić, prenosi Politika. Dvanaest igrača koji će braniti boje Srbije u Španiji su: Teodosić, Cvetković, Radivojević, Erceg, Labović, Jarić, Miličić, Tepić, Gurović, Aleksandrov, Marković i Veličković.

Aleksandar Rašić za koga se pretpostavljalo da će biti jedan od dvojice igrača koji neće igrati u Španiji nije zamerio selektoru zbog takve odluke.

„Selektor mi je u subotu saopštio odluku da ću izostati sa EP. Bilo je žao i meni i njemu kao i Iliću, ali je sve prošlo bez ikakvih problema. Rastali smo se sa rečima da će ubuduće računati na mene“, rekao je Rašić koji je nedavno iz „Efes Pilsen-a“ prešao u moskovski „Dinamo“ koji trenira naš Svetislav Pešić.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 27, 2007 8:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

26. avgust 2007. | Izvor: B92, Tanjug | Saša Ozmo
Srbija treća na Efes kupu
Košarkaši Srbije pobedili su Poljsku rezultatom 90:85 (22:25, 22:19, 21:23, 20:19) i tako osvojili treće mesto na Efes kupu koji se održava u Izmiru. Najbolji u našoj selekciji bio je Novica Večićković sa 20 poena, 9 skokova i 4 asistencije, Tepić je ubacio 17, dok je Jarić imao 14 poena, 4 uhvaćene lopte i 3 asistencije. U poraženoj ekipi najefikasniji je bio Lukas Košarek sa 13 poena. Pobednik turnira je reprezentacija Hrvatske, koja je u finalnom meču savladala domaćina Tursku sa 77:69.

Za razliku od meča u grupi, Poljska je tokom većeg dela susreta bila ravnopravan rival, a razlog tome valja potražiti u odsustvu Gurovića, Mličića i Ercega, ali i ne preterano velikoj motivaciji naših momaka.

Pobednik je odlučen tek u poslednjoj četvrtini, pošto je na semaforu 4 minuta pre kraja stajalo 79:77 za izabranike Moke Slavnića. Tada su Veličković i Jarić preuzeli glavnu reč, Srbija se odvojila na +7 i sa slobodnih bacanja lagano sačuvala prednost.

Meč sa Poljacima bio je poslednji ispit za našu reprezentaciju pred Evropsko prvenstvo u Španiji, koje se odigrava od 3. do 16. septembra.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 31, 2007 12:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

30. avgust 2007. | Izvor: B92 | ŽČ, MT
Slavnić: "Pucamo od snage!"
Do početka Evropskog prvenstva u košarci ostalo je još samo tri dana. Selektor reprezentacije Zoran Slavnić održao je poslednju konferenciju za novinare pred polazak na kojoj je istakao da je zadovoljan obavljenim pripremama i da su svi igrači spremni i puni snage. Plejmejker reprezentacije Marko Jarić naveo je da postoji zajedništvo u ekipi koje bi moglo da bude od presudnog uticaja na rezultate našeg nacionalnog tima.

Selektor Zoran Slavnić je zadovoljan kako je reprezentacija obavila pripreme i posebno ističe visoku fizičku spremnost svih igrača.

"Znam da su neke reprezentacije juče igrale pripremne utakmice. Mnogi se čude što je takva situacija kod ostalih pošto je do prvenstva ostalo samo 3 dana i postoji velika mogućnost da se neko povredi. Mi smo odigrali 12 pripremnih utakmica, veoma sam zadovoljan postignutim. Rezultatski te pripreme nisu bile bitne, iako je možda moglo da bude više pobeda. Kondicioni trener Jakić je odradio odličan posao, svi su spremni i pucamo od snage. Najvažnije nam je da se plasiramo na OI, a ja se nadam da možemo i do medalje. Ukoliko ne budemo napravili uspeh na ovom prvenstvu, razići ćemo se kao prijatelji".

Marko Jarić je istakao da je timski duh u reprezentaciji na visokom nivou.

"Postoji fluid u timu koji je veoma bitan i najvažnije je da postoji zajedništvo u ekipi. Biće sigurno situacija gde ćemo gubiti po 10-15 razlike i bez tog jedinstva koje sada imamo nećemo moći ništa da uradimo na prvenstvu. Ja sam optimista i mislim da možemo da odemo daleko".

Jarić veruje da Evropsko prvenstvo možemo da počnemo pobedom nad favorizovanim Rusima.

"Ne smatram da je prvi meč na prvenstvu najvažniji i presudan, ali je veoma bitan i mislim da ipak možemo da dobijemo sve, pa i Ruse".

Prvu utakmicu na EP reprezentacija Srbije igra sa Rusijom, 3. septembra od 18 časova.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 05, 2007 1:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

4. septembar 2007. | Izvor: B92 | VI, KI
Košarkaši Srbije: "Pokradeni smo"
Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Grčke posle produžetka sa 68:67 u sigurno najdramatičnijem meču koji je do sada odigran na Evropskom Prvenstvu. Iako su "ginuli" 45 minuta u duelu sa aktuelnim prvakom Evrope, Miličić, Jarić, Gruović i ostali nisu uspeli da osvoje prva dva boda u Španiji. I pored nekoliko propusta u finišu, naši reprezentativci u izjavi za B92 smatraju da je Grčka imala veliku pomoć sudija u dvorani u Granadi.

Milan Gurović: "Katastrofa, ovo je strašno!Videli ste koja je to kradja. Neverovatno, mi idemo na živce zadnjih 12 godina svima na svetu i sada su očigledno rešili...znate već na šta mislim.Ja sam igrao katastrofalno, nisam mogao da dodjem do vazduha pošto su me tukli kao idiota ceo meč. Sebi bih najradio odsekao glavu zbog očajnog šuta, ali ostali momci su odigrali herojski...Ne možeš...Ej, jedan Rumun ti sudi onako, meni zaista nije jasno kako ga je FIBA odredila da sudi ovde, da nas unakazi. Ma, to važi i za ostalu dvojicu. Ovo su svi videli, šta su nam radili. Papadopulosu nisu svirali korake, pa onda faul u napadu. Ma, katastrofa!

Izjave Aleksandrova, Tepića,Veličkovića,Radivojevića, Gurovića posle dramatičnog poraza od prvaka Evrope, možete pročitati na stranici Eurobasket 2007

Reprezentacija Srbije poslednji meč u prvoj fazi igra u sredu ode 18 časova sa Izraelom. Pobednik tog duela ide u narednu fazu takmičenja.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 05, 2007 1:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

5. septembar 2007. | Izvor: B92
FIBA: Saslušanje Miličića u pola 2
Apelaciona komisija FIBA saslušaće u 13 i 30h u Granadi centra reprezentacije Srbije Darka Miličića, povodom optužbi i rečnika koji je tom prilikom upotrebio, optužujući sudije da su direktno uticale na rezultat meča sa Grčkom.

U sastavu apelacione komisije su 3 člana, medjutim, iz FIBA su najavili još jedan zatvoreni sastanak kome će u 17 sati prisustvovati i predsednik našeg saveza Dragan Kapičić, čime su počele spekulacije da će centar Srbije biti na neki način kažnjen, možda i suspendovan.

Utakmica Srbija – Izrael koja direktno odlučuje o poslednjem putniku iz Grupe A u narednu fazu, počinje u 18 sati.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 05, 2007 3:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

5. septembar 2007. | Izvor: B92, Beta | IV
Miličić bez 10000 evra, ali igra
Košarkaška reprezentacije Srbije igraće kompletna u odlučujućoj utakmici za plasman u drugu fazu Evropskog prvenstva u Španiji. Tročlana komisija FIBA saslušala je u sredu Darka Miličića povodom njegovih optužbi i neprimerenog rečnika posle utakmice Srbija - Grčka na račun sudija, i odlučila je da kazni Miličića najvećom mogućom novčanom kaznom od 10 hiljada evra.

Centru Srbije pretila je i kazna od jednog do tri meča suspenzije.

Rok za žalbu na kaznu je sedam dana, a depozit mora da se uplati odmah. Iako su neki izvori bliski FIBA tvrdili da će Miličić sigurno biti kažnjen makar i uslovnom kaznom neigranja, prvi (i jedini) centar košarkaške reprezentacije Srbije na ovom takmičenju predvodiće naš tim i na poslednjem meču u Granadi i nadamo se u Madridu.

Predsednik Košarkaškog saveza Srbije Dragan Kapičić rekao je novinarima u Granadi da je zadovoljan što Miličić nije suspendovan. Kapičić je dodao da će Savez naknadno doneti odluku o tome da li će se žaliti na kaznu.

Glavni sponzor KSS-a, vlasnik kompanije "Si&Si" Vojin Djordjević, bio je u blizini kada je Kapičić to izgovorio, pa je dodao da će sa zadovoljstvom platiti kaznu za Miličića.

Srbija sa Izraelom igra od 19h, a pobednik tog meča nastaviće borbu za plaman na Evrobasketu i mestu koje vodi na Olimpijske igre u Pekingu.

_________________
I C E M A N
 
Ignjatovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Okt 2006
Poruke: 2
Mesto: Austrija Bec/Srbija-Sabac

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 05, 2007 8:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zavrsili Takmicenje

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Izraela sa 87:83, u trećem kolu prve faze Evropskog prvenstva u Španiji. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Grin sa 26 i Halperin sa 17 poena. U ekipi Srbije Milan Gurović je postigao 19 poena, Darko Miličić je meč završio sa poenom manje.

Reprezentacija Srbije završila je tako takmičenje na Evropskom prvenstvu sa tri poraza.

_________________
www.yuspace.tk
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Eurobasket 2007 Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 4 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon