www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

World Of Warcraft - The Burning Crusade
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Gaming World ~ -> ~ PC Igre ~
::  
Autor Poruka
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 18, 2007 12:15 am    Naslov poruke: World Of Warcraft - The Burning Crusade Na vrh strane Na dno strane

World Of Warcraft - The Burning Crusade




Blizzard Entertainment nije kompanija koja je poznata po poštovanju obećanih rokova, ali izgleda da su u slučaju prve ekspanzije za WoW rešili da raskrste sa statusom večnog odlagača. The Burning Crusade je najavljen za prazničnu sezonu tekuće godine, a sudeći po beta verziji koju smo detaljno iskušali, izgleda da će uspeti da je završe pre početka nove 2007. Nekoliko članova naše redakcije upalo je u ekskluzivno društvo testera Bete, zatvorene za javnost. Rezultat inicijalnih impresija od sredine oktobra je pred vama.

Na početku valja reći da se ovde nećemo baviti opštepoznatim činjenicama o TBC-u koje su već duže vreme dostupne na oficijelnom Web sajtu (www.wow-europe.com/en/burningcrusade), istorijom Blood Elfova i Draeneia, genezom Outlanda i globalnom podlogom zapleta ekspanzije. Fokusiraćemo se na neposredne impresije vezane za implementaciju novih elemenata u igru, što je, je li, i poenta nečega što se zove „prvi utisak”.

World of Warcraft: The Burning Crusade je trenutno u ranoj beta fazi, što podrazumeva sledećih nekoliko ograničenja: od sedam zona Outlanda trenutno je otvoreno samo četiri (Hellfire Peninsula, Zangarmarsh, Nagrand i Terrokar Forest); pokušaj ulaska u Blade’s Egde Mountains, Netherstorm i Shadowmoon Valley biva propraćen simpatičnim debuffom („No man’s land: You shouldn’t be here”) i teleportacijom u zonu iz koje ste pokušali intruziju. Ovo u praksi znači da u trenutnoj fazi igre imate quest „materijala” za levelovanje do 64. nivoa (od maksimalnih 70 koje će doneti puna verzija). Naravno, niko vas ne sprečava da grindom nabijete preostalih šest nivoa, ali to nije poenta, kaj ne? Leteći mounti (Netherdrakes) još uvek nisu implementirani u igru, što pomalo razočarava jer bi to trebalo da bude glavni sales point TBC-a. Kad smo već kod toga... Letenje na Netherdrakesima će zahtevati poseban skill koji, kao i u slučaju regularnih mounta, dolazi u standardnoj i epic formi. Normalni raiding skill će vas koštati 800 g, a epic, gasp, celih 5000 g! Leteći mounti će biti neophodni za ulazak u finalnu instancu TBC-a (Black Temple) gde stoluje naš stari prijatelj Illidan Stormrage (neće paliti fora sa slanjem warlocka i dvojice pomagača za summon ostatka raida zbog magične oluje koja ometa summon). Ovo podseća na foru sa Naxxramas attunementom, u dramatično skupljoj formi.

Prve četiri zone su srazmerno veće od ekvivalentnih u standardnom WoW-u: Hellfire Peninsula, recimo, ima kombinovani obim WPL-a i EPL-a. Dizajn teritorija prijatno iznenađuje specifičnim alien šmekom, a Blizzardovi dizajneri su se zaista potrudili da se zone međusobno totalno razlikuju. Incijalni questovi su prilično standardni i ne razlikuju se mnogo od onoga na šta ste uveliko navikli. Item rewardsi su, međutim, totalno disproporcionalni njihovoj težini: zeleni komadi oružja i oklopa na samom početku TBC-a (van instanci) prilično su uporedivi sa MC/BWL lootom! Ovo je, u nedostatku boljeg izraza, čista svinjarija od strane Blizzarda. Valjda su rešili da naprave uravnilovku sovjetskog tipa i da omoguće svakoj prokletoj budali u zelenoj opremi da u roku od sat vremena postane moćan kao „epixzorz” Tier 2 drugari koji su raidovali poslednjih godinu dana, ali su počinili neoprostiv greh jer nisu odmah kupili ekspanziju. Iskreno se nadamo da će ovo ispraviti u finalnoj verziji, inače žali Bože jadnika koji pljuju krv u Naxxu zarad loota koji će vrlo brzo postati prevaziđen.

Što se tiče novih rasa, moramo primetiti da Blizzard koristi prilično kvarne fazone vezane za tzv. „racialse”, čineći Blood Elfove i Draeneie mnooogo prijemčivijim za igranje. Na primer, Blood Elfovi imaju mana tap (leech mane bilo kog castera) i arcane torrent (AoE sillence) što deluje totalno overpowered. Zamislite samo šta će end-game opremljen Blood Elf rogue raditi alliance casterima u PVP-u... Draenei, pored ostalog, imaju inherentni HoT (Heal-over-time) spell čija potencija raste sa levelom (zamislite šta će Draenei warriori raditi hordaškim melee igračima u PVP-u...). Blizzard je ovim simpatično namagarčio likove koji WoW igraju od početka sa „prevaziđenim” rasama i njihovim ne tako dobrim PVP racialsima (sa izuzetkom WotF kod Forsakena). Bleh.

Verovatno već znate da u TBC-u Horda dobija paladine (Blood Elf), a Alijansa šamane (Draenei), čija će funkcionalnost biti nadopunjena Bloodlustom (sećate ga se iz Warcrafta) i Heroism buffom (Alliance varijanta), čime bi u teoriji šamani trebalo da sačuvaju svoje mseto u smanjenim (25 men) raidima i ne budu totalno potisnuti od strane paladina.

Startne zone Draeneia i Blood Elfova drastično variraju u nekoliko aspekata, a pre svega u vizuelnom doživljaju. Exodar, mesto rušenja Draenei svemirskog broda, izgleda kao kombinacija Elwyna i Dustwallow Marsha sa malim daškom vanzemaljštine i izaziva „brzosmor” efekat. Silvermoon, sa druge strane, predstavlja najmoćnije dizajniranu startnu zonu u celokupnom WoW-u: prelepi Blood Elf magični grad je sjajna motivacija da zaigrate kao BE (iako je opštepoznato da su svi Elfovi, Blood ili Night sorte – gay...).



Izvor: Svet Kompjutera


 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 20, 2007 1:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mala napomena: Posle instalacije TBC-a svi patchevi posle verzije 2.0.1 se uninstaliraju. Znaci nemojte brisati patch 2.0.1 -> 2.0.3 (oko 250MB) i 2.0.3 -> 2.0.5 (2.85MB) jer cete morati ponovo da ih instalirate Very Happy
 
vedodux
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 20 Jan 2007
Poruke: 20

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 21, 2007 3:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cuo sam da je dodatak veoma dobar a i znam da mora bit dobar jer ima sad 10 levela vise a znali ko koliko kosta dodatak

_________________
dj'dux
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 21, 2007 3:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sam dodatak ti kosta 2000 dinara ( e sad ti preracunaj koliko je to kod vas). Inace ja sam ga u petak vece instalirao i fenomenalan je. Ima raznih poboljsanja kao sto je ovo sto si ti rekao, znaci max lvl je sad 70, zatim sada mozete imati mounte koji mogu da lete a vi ih kontrolisete, nova instanca i naravno Outlands koji je fenomenalan Very Happy
 
vedodux
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 20 Jan 2007
Poruke: 20

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 21, 2007 3:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa mislim da nebi bilo lose uzeti dodatak i ako je skup jer igram vec dugo vremena tako da sam na neki nacin postao i ovisan od igre Laughing

htio sam pitati.. dali je moguce da na ovako dobrom sajtu nema niko vise da igra wow

_________________
dj'dux
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 22, 2007 12:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mislim da ima dosta ljudi koji bi igrali ali najveci problem je to sto je za igranje potreban original...

_________________
Master
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 22, 2007 12:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam nabavio expanziju...mozda i ocu, ne znam, videcu Laughing

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 22, 2007 2:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ispravka ljudi ja sam malo pobrkao Smile Obican WOW idalje kosta 2000 (tj. 1999) dinara a expanzija je oko 3500 do 4000 kako gde. Game kartice su 15 evra i najbolja opcija (po meni) je uzeti za 30 evra na svaka 2 meseca game karticu i uzivati Very Happy
 
Tark
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 32

Datum registracije: 02 Apr 2006
Poruke: 74
Mesto: Pa gdje god samo da ima ljudi i da ima partya!

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 22, 2007 11:57 am    Naslov poruke: Igra Na vrh strane Na dno strane

Definitivno igra godine nema jace od nje...... Toliko novi i dobrih stvari tako nema niti u jednoj drugoj igri!

_________________
THE DEATH IS ONLY THE BEGINNING!
 
vedodux
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 20 Jan 2007
Poruke: 20

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 23, 2007 6:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

neko je napisao da treba original to jest ali imam ja nekoliko petcheva pomocu kojih mozes uci u igru bez accaunta i mozes obilaziti cijeli wow svijet sti da nema nigdje nikoga ali je kao zezancija veoma dobro

_________________
dj'dux
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 23, 2007 7:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vedodux je napisao/la sledeće:
neko je napisao da treba original to jest ali imam ja nekoliko petcheva pomocu kojih mozes uci u igru bez accaunta i mozes obilaziti cijeli wow svijet sti da nema nigdje nikoga ali je kao zezancija veoma dobro

Postoji mnogo piratskih servera za WoW i na njima moze da se igra bez originala ali njih "napada" i gasi Blizzard...Dosta ovih servera je i puno bug-ova pa ne moze normalno da se igra.

_________________
Master
 
vedodux
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 20 Jan 2007
Poruke: 20

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 25, 2007 10:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne ja sam rekao da se mozes zezati i malo lutati svijetom a za te servere ne bih nikad nikome preporucio to do svakog ko to zeli igrati!!!

_________________
dj'dux
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Gaming World ~ -> ~ PC Igre ~ -> World Of Warcraft - The Burning Crusade Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon