www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

u cemu je razlika?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 27, 2006 5:25 pm    Naslov poruke: u cemu je razlika? Na vrh strane Na dno strane

Sta je bolje amd 2800+ili intel 2.8ghz.Ja imam athlon 64 2800+ ali ispod toga pise 1.81GHz.U cemu je kvaka?Cuo sam nesto kao zbog eksternog kesa al nemam pojma.Pojasnite mi

 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 8:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PA ovako oznaka kod AMD-a to 2800+ ti je oznaka koja sluzi za uporedjivanjee AMD-ovih CPU-a sa Intelovim.Znaci AMD 2800+ =Intel 2800
al radi na koliko si ti reko 1.81Ghz.
e sad kod intela ti neemozes da vidis na koliko realno radi zato jer je to zakljucano pa pokazuje kao priblizno 2.7999ghz al veruj mi nije tako,i taj intel radi na otprilike 1.8ghz.Jos nesto iz iskustva znam da je amd brzi.Ja sam svojevremeno imao athlon 2400+ soket a konfiguraciju a moj kum je uzeo intel 2400+ konfiguraciju i jedino pored cpu-a sto nam se raazlikovalo je ploca srazmerno razlicitim cpu-ovima mada identicnoh performansi,a ostali hardwer nam je bio isti.I njemu je komp u odnosu na moj bio oko 10-ak % sporiji.
TNadam se da sam ti pojasnio... Wink
Znaci AMD oznaka xxxx+ govori s kojim cpu-om kod Intela to moze da se poredi....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 11:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jasno mi je.Ajd da ne otvaram novu temu,ali to sto mi je 64bit-a jel mi to sad nesto znaci ili moram da cekam OS koji ce da fura tih 64bit-a kao onaj windows koji je kao pravljen zaa 64bit-a?
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 1:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

paja1911 je napisao/la sledeće:
jasno mi je.Ajd da ne otvaram novu temu,ali to sto mi je 64bit-a jel mi to sad nesto znaci ili moram da cekam OS koji ce da fura tih 64bit-a kao onaj windows koji je kao pravljen zaa 64bit-a?
ne to sto ti je win 64bit-a to nema veze na njega mozes da instaliras i 32bit-nu verziju windowsa al mu to 64bit-a znaci da ima duplo vevci propusni opseg od 32bit-a tako da je brzi procesor znaci novija tehnologija.Al npr na 32bitn-u verziju cpu-a ne mozes da insttaliras 64bit-ni win.Znaci sve ti jedno koji ces win da koristis jer ti mozes oba mada je bolje ako mozes da nadjes 64bit-nu verziju koja nebaguje da inst nju posto ce ti ona u potpunosti iskoriscavati komp tj cpu....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
marko14
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 37

Datum registracije: 13 Avg 2006
Poruke: 1263
Mesto: Somewhere

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 4:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rizmal mislim da uopste nisi u pravu sto se tice AMD-a i Intela, AMD da je brzi od Intelevog procesora nema sanse, to sto je tvoj kum imao Intelov procesor to je vjerovatno bio Celeron, a sto se tice Intel Pentium procesora pogledaj cenu i sve ce ti biti jasno, ja sam svoj pentium procesor 3.4Ghz platio 540 KM prije pola godine. AMD procesor moze raditi na 2.4Ghz kao Pentiumov procesor, ali zato pogledaj temperaturu procesora, AMD ide i do 65-70C zbog toga sto sa 1.8GHz mora povecati radni takt na 2.4Ghz, dok Intel retko kad predje 50C.
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 4:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

marko14 je napisao/la sledeće:
Rizmal mislim da uopste nisi u pravu sto se tice AMD-a i Intela, AMD da je brzi od Intelevog procesora nema sanse, to sto je tvoj kum imao Intelov procesor to je vjerovatno bio Celeron, a sto se tice Intel Pentium procesora pogledaj cenu i sve ce ti biti jasno, ja sam svoj pentium procesor 3.4Ghz platio 540 KM prije pola godine. AMD procesor moze raditi na 2.4Ghz kao Pentiumov procesor, ali zato pogledaj temperaturu procesora, AMD ide i do 65-70C zbog toga sto sa 1.8GHz mora povecati radni takt na 2.4Ghz, dok Intel retko kad predje 50C.
veruj mi u pravu sam raspitaj se malo i videeces....poseti par foruma vezanih za klokovanje ,hardver i slicno....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 31, 2006 3:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a jel ima negde da se uzme windows 64bit-a?Znam da imaju neke bete verzije,al jel ima kompletna?
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 31, 2006 4:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

paja1911 je napisao/la sledeće:
a jel ima negde da se uzme windows 64bit-a?Znam da imaju neke bete verzije,al jel ima kompletna?
imas da skines preko torenta a i sigurno imas da kupis na ulici....A odavno imaju full final verzije

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 31, 2006 4:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a koliko je tezak?
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 31, 2006 4:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

paja1911 je napisao/la sledeće:
a koliko je tezak?
oko 700mb...imas da skines preko torenta

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 31, 2006 4:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mnogo mi je.Imam kablovski internet.Usput da pitam kako se to prepoznaje,sigurno nije dial-up,nego???I onaj program tune up rizmal sto si dao nekom liku je extra Very Happy
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 31, 2006 4:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

paja1911 je napisao/la sledeće:
mnogo mi je.Imam kablovski internet.Usput da pitam kako se to prepoznaje,sigurno nije dial-up,nego???I onaj program tune up rizmal sto si dao nekom liku je extra Very Happy
da program je extra stvarno ima sve u sebi i potpuno odrzava svaki deo kompa,samim tim i njegovu brzinu.Sta kako se prepoznaje ???

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> u cemu je razlika? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon