www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Putovanje kroz vreme???
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 4:55 pm    Naslov poruke: Putovanje kroz vreme??? Na vrh strane Na dno strane

Ne znam dal bas ova tema spada pod ovaj deo foruma ako ne molim moderatore da je premeste gdce misle da treba da se nalazi ova tema...



E ovak pre neki dan sam gledao emisiju u kojoj je glavna tema bila da ce ljudi moci da putuju kroz vreme.Pa su spomenuli 2 teorije.
1.Ajnstajnova da je vreme kao reka i da moze da ubrzava usporava tece konstantnom brzinom i da povremeno menja smer....
2.Nazalost ne secam se imena naucnika koji je nju postavio i po kome se zove ova druga teorija i izvinjavam se sto ne znam al videcu da saznam.Po ovoj teoriji-vreme je kao strela kad se jeddnom ispusti ono kontinualno tece i nista ne moze da utice na njega....

e sada evo npr sinoc smo vratili sat u nazad...Dali mislite da jee to 1 vrsta putovanja kroz vreme.Ja mislim da jeste jer mi ostajemo isti(nas biloski sat se ne pomera) a vreme pomeramo 2 puta godisnje.evo Npr uzmimo za referentno vreme zimsko.U martu bese cemo pomerati sat unapred.Znaci bicemo sat vremena ispred referentnog vremena dok cemo se vratiti u nase vreme opet u ovo vreme sledece godine....


Koja je po vama definicija tj teorija pribliznija od gore 2 navedene?I da li se slazete samnom da s tacke gledanja fizicke(kao nauke) da mi pomeranjem sata putujemo kroz vreme???A ako se ne slazete ni sa jednom navedenom opcijom i teorijom iznesite svoju pa da vidimo ko sta misli....
Rolling Eyes Question Shocked Idea Exclamation Arrow





_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 11:34 pm    Naslov poruke: Re: Putovanje kroz vreme??? Na vrh strane Na dno strane

rizmal je napisao/la sledeće:
e sada evo npr sinoc smo vratili sat u nazad...Dali mislite da jee to 1 vrsta putovanja kroz vreme.Ja mislim da jeste jer mi ostajemo isti(nas biloski sat se ne pomera) a vreme pomeramo 2 puta godisnje.evo Npr uzmimo za referentno vreme zimsko.U martu bese cemo pomerati sat unapred.Znaci bicemo sat vremena ispred referentnog vremena dok cemo se vratiti u nase vreme opet u ovo vreme sledece godine....


Jok. To ti je "daylight saving time" i nije putovanje kroz vreme. U engleskom nazivu ti je sve objasnjeno. Napravljeno je to zbog one nagnutosti zemljine kugle i zbog toga sto su dani zimi kraci, a leti duzi.

A mi vec putujemo kroz vreme i to brzinom od 1 sekunde po sekundi. Very Happy

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 31, 2006 12:46 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neka ostane ova tema,mada mislim da je pomalo besmislena,ali evo da ti odgovorim.Pa sam kazes da dva puta godisnje pomeramo sat +1h i -1h,sto znaci da smo na onoj dobro poznatoj nuli,gde se nista nije promenilo.Tvoja prica o Ajnstajnu vec pomalo zalazi u nauku,al sa filozofske strane gledanja, vreme je jos prilicno neobjasnjena tema,putovanje kroz vreme tek..Jer mi o vremenu znamo samo neke stvari,znamo da ga merimo i da pratimo desavanja u odnosu na vreme i to je manje-vise sve.Mozda ce nauka jednog dana uznapredovati pa stvarno odputujemo u neka daleka/prosla vremena,ili mi to vec sad mozemo samo na neki drugaciji nacin? Very Happy
 
s38121rs
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Dec 2005
Poruke: 141

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 02, 2006 12:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sto se pomeranja sata tice, to se radi iz cisto prakticnih razloga i nema neke velike veze sa fizikom ili filozofijom, a po meni brzina kojom vreme tece zavisi od velicine i inertnosti.
 
guti
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Jun 2006
Poruke: 78
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 02, 2006 1:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja bih volela da mogu da vratim vreme
 
Amerigo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 202

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 05, 2006 4:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

interesantno ali upravo citam neku literaturu o putovanju kroz vrijeme;-)
izgleda je sve moguce
 
sanjica980
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 24 Feb 2005
Poruke: 393
Mesto: beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 2:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ajnstajnova mi je za nijansu logicnija,mada ne verujem ni u jednu

_________________
ljubav je gospodar, a ti si rob
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 5:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ono za "krivudanje" vremena mi nije bas mnogo jasno, ali ono za ubrzavanje i usporavanje jeste. Very Happy

Ako imas dva ista sata i jedan das astronautu da odnese u svemir i on ga vrati posle 24 sata, videces da ce njegov sat da mnogo kasni, bez obzira na ispravnost oba casovnika.
Drugo, ako astronaut putuje brzinom svetlosti 24 sata, po njemu, na Zemlji bi proslo 60-70 godina! U oba slucaja, kretanje objekta utice na protok vremena tog objekta.

E, to ti je ta Ajstanova teorija koja se oslanja na konstantno kretanje. Jos nije bilo slucajeva da vreme ide unazad...

No, Ajnstajn je rekao i ovo: ako treba da sedis 5 minuta na usijanoj ringli, tih pet minuta ce ti se ciniti kao citav sat! A ako pricas sat vremena sa zgodnom damom, onda ce ti se tih sat vremena ciniti kao pet minuta. Wink

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 8:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
Ono za "krivudanje" vremena mi nije bas mnogo jasno, ali ono za ubrzavanje i usporavanje jeste. Very Happy

Ako imas dva ista sata i jedan das astronautu da odnese u svemir i on ga vrati posle 24 sata, videces da ce njegov sat da mnogo kasni, bez obzira na ispravnost oba casovnika.
Drugo, ako astronaut putuje brzinom svetlosti 24 sata, po njemu, na Zemlji bi proslo 60-70 godina! U oba slucaja, kretanje objekta utice na protok vremena tog objekta.

E, to ti je ta Ajstanova teorija koja se oslanja na konstantno kretanje. Jos nije bilo slucajeva da vreme ide unazad...

No, Ajnstajn je rekao i ovo: ako treba da sedis 5 minuta na usijanoj ringli, tih pet minuta ce ti se ciniti kao citav sat! A ako pricas sat vremena sa zgodnom damom, onda ce ti se tih sat vremena ciniti kao pet minuta. Wink
e to mi nikad nece ici u glavu doduse sat na zemlji sigurno sporije meri vreme zbog uticaja garvitacije koja utice na kazaljke i zupcanike a u svemiru ne....a sa ovom poslednjom tvrdnjom se slazem jer znam koliko mi brzo proleti vreme kad sam s mojom ljubavi.......

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Dr_Feelgood
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Nov 2006
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 2:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Twisted Evil
Iskreno, mislim da putovanje kroz vrijeme nije niti ce ikada biti moguce. Jednostavno, ako je moguce, mozda i mi zivimo u nekoj izmijenjenoj sadasnjosti odn. necijoj proslosti. Da nebih ja previse filozofirao, tu su naucnici pa neka se oni pozabave tom temom. Ja mogu jedino da im kazem da je to uzaludno.
 
duh_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 30 Avg 2006
Poruke: 3

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 09, 2006 6:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Potpuno je nemoguce putovati kroz vreme
 
noname21
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Sep 2006
Poruke: 28

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 10, 2006 4:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da bi prvo trebalo da se zapitamo sta je to vreme? Wink
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Putovanje kroz vreme??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon