www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Je li moguća trudnoća za vrijeme menstruacije?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
mar4kos
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 09 Dec 2006
Poruke: 115

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 06, 2007 6:18 pm    Naslov poruke: er Na vrh strane Na dno strane

Za vrijeme menstruacije nije moguce zatrudniti.Ali bilo je i takvih slucajeva zbog pojave tkz. lazne menstruacije.

 
mala_plava_18
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Nov 2005
Poruke: 292

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 12:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da je moguce,nema se tu reci da nije logicno.
 
baabica
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Feb 2007
Poruke: 103

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 9:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da moguce je.... dođe do poremecaja te se zrela jajna stanica otpusti prije vremena... to smo ucili na teen staru(seksologiji) još u osnovnoj
 
ljubica1105
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 21 Jan 2006
Poruke: 328
Mesto: BENKOVAC

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 10:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da je ali nisam sigurna..rijetki us to slucajevi..
 
*miss jr*
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 08 Feb 2006
Poruke: 10666
Mesto: ... u srcu jednom... tamo gde su ptice stale u letu... i zemlja se vise ne vrti...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 4:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PedjaS je napisao/la sledeće:
Very Happy Pozzz svima!
Ajmo malo matematike za analizu napisanog.
"2% žena imalo plodni prozor u prva četiri dana ciklusa (prvi dan ciklusa je prvi dan menstruacije), a 17% do sedmog dana. Svaki dan između 6. i 21. dana ciklusa je postojala prosječna vjerojatnost od 10% za trudnoću. Osim toga, žene koje su imale prethodno pravilne cikluse imale su do 6% vjerojatnost za biti plodne na dan kad je trebala početi menstruacija." kad sve saberet 35% gde su i kada 65% zatrudnele?
Papir trpi svašta, a tek internet! Crying or Very sad
Drage moje nije toliko bitno što jajna ćelija živi 24h, a spermići 72h, a po nekima i nešto duže, bitno je što postoji tzv. "nidacijski prozor" tj. receptivnost sluzokože materice (endometrijuma) da primi oplođenu jajnu ćeliju koja se mora (usaditi) nidirati!
Ako se ne usadi ispada vani! Nemože opstati da lebdi i čekati da sluzokoža sazri.
Proces sazrevanja endometrijuma i folikula na jajniku u kome sazreva jajna ćelija je sinhron proces, što je opštepoznato među stručnim licima. To mogu odgovorno i ja tvrditi na uzorku od 1000 žena jer sam ih lično pratio ultrazvučno transvaginalnom sondom u monitoringu ovulacije.
Gde se odigrava spajanje spermića i jajne ćelije niko video nije, predpostavlja se po jednima u ampuli jajovoda, mada neki tvrde i u Duglasovom prostoru pa bivaju usisani od strane jajovoda (tube).
Ovulacija je bez obzira na dužinu ciklusa uvek 2 nedelje pre očekivane menstruacije, kada je i moguće začeće, sve ostalo je malo verovatno, a u vreme menstruacije neverovatno!
Moguća su začeća i u snu, te da se pacijentkinje ne sećaju samog čina?

Pozdrav Dr Peđa


Mogu na ovo pitanje samo da ponovim reci od Pedje. Nista drugo! Neverovatno je da bilo ko moze da zatrudni u periodu menstruacije!

_________________
Ohanzee
.:The Dream Guardian:.


 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 45

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 1:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Veoma redak slucaj ali je moguce i te kako
 
sanjica980
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 24 Feb 2005
Poruke: 393
Mesto: beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 12:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moguce je,sve je moguce,ja nisam zatrudnela za vreme menstruacije,ali zatrudnela sam u sred neplodnih dana

_________________
ljubav je gospodar, a ti si rob
 
ninna_4
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Apr 2007
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 08, 2007 6:29 pm    Naslov poruke: hm... Na vrh strane Na dno strane

Trudnoca je najmanje istrazeno podrucje...tj. ni ne moze se istrazit dovoljno jer sve ovisi od zene do zene..pa je uvijek sve moguce.Moja najbolja frendica zatrudnila je i imala mengu cijelo vrijeme tako da nije ni skuzila da je trudna do 6 mj trudnoce.....
 
~brza~
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2007
Poruke: 497
Mesto: Dubrovnik

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 09, 2007 5:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A ne znam neki kažu da, neki ne al znam žene koje su imale menstruaciju a bile su trudne Confused
 
Lilly lovedoll
*GiMmE mOrE*
<b>*GiMmE mOrE*</b>





Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 3257

north_korea.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 16, 2007 2:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, uprkos sirokom vjerovanju da su to sigurni dani. Confused
 
mrgude
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Mar 2007
Poruke: 446

namibia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 25, 2007 9:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kolkiko ja znam moze se to desiti Rolling Eyes

_________________
 
TAMARA MAGIS
***bombica***
<b>***bombica***</b>



Godine: 44

Datum registracije: 10 Mar 2007
Poruke: 52380

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 10, 2007 10:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sta znam mislim da moze,mada neki pricaju da nema sanse

_________________
Tek kada se nadjes daleko, od onog koga volis,
mozes da shvatis koliko ti je njegovo prisustvo znacilo,
i koliko je sve sto je u tvom zivotu imalo neki znacaj,
bilo vezano za tu osobu ...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Je li moguća trudnoća za vrijeme menstruacije? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 2 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon