www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

problem sa monitorom
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 9:50 pm    Naslov poruke: problem sa monitorom Na vrh strane Na dno strane

Imam tft samsung 913V.Podrhtava mi slika.Rezolucija mi je 1024*768 32bit-a 60hertz-a.Ne znam do cega je.I hteo bih da pitam,zasto na igricama ne mogu da stavim vecu rezoluciju od 800*600?Stavim ja ovako na 1024*768 ali mi mnogo sece,a kad stavim na 800*600 mogu sve na high da stavim.Help

 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 10:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Podrhtava ti jer je na 60Hz-a stavi na 80Hz (ako ti monitor podrzava a trebalo bi) i nece ti podrhtavati (u svakom slucaju stavi vishe od 60Hz jer je sad obavezno da monitori podrzavaju vishe od 60Hz).

Sto se igrica tice problem ti je do graficke kartice, RAM-a ili CPU-a Smile Po tvojoj prici rekao bih da je Graficka u pitanju.
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 11:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da ne otvaram novu temu:

Kod mene na monitoru je sve tamno jer polako crkava. Imam "Siemens" i interesuje me da li moze nekako [fabricki] da se prosvetli?
Graficka 100% nije jer sam nosio kuciste kod drugara.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 30, 2006 12:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

75hz mi je maximum.Na 1024*768 mi sljaka dobro ali kad stavim na 1240 onda mi i dalje isti problema to mu je kao default rezolucija Sad
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 30, 2006 8:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

paja1911 je napisao/la sledeće:
75hz mi je maximum.Na 1024*768 mi sljaka dobro ali kad stavim na 1240 onda mi i dalje isti problema to mu je kao default rezolucija Sad


TFT Monitor na default rezoluciji mora da podrzi 75Hz bar koliko se ja u taj deo razumem.

@coco_bill

Ako nije do kucista nego bas do monitora tu tesko da moze nesto da se uradi. Teoretski bi moglo ali bi te u praksi skupo kostalo. Sama osvetljenost zavisi od katodne cevi (ako je CRT monitor) tj. od jacine mlaza elektrona koji se pustaju iz katode. Ako je - a pretpostavljam da jeste otisao taj deo (znaci katoda i anode koje sluze za usmeravanje i fokusiranje snopa) tu tesko da mozes nesto. Eventualno da potrazis po servisima ispravnu katodnu cev za svoj monitor pa da promenis celu ali to ti je po meni bezveze. Najbolje je da kupis nov monitor.
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 30, 2006 8:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako ti je povezan monitor sa gafickom, preko VGA ili DVI kabla?
Ako ti je pod garancijom, reklamiraj ga jer ne bi trebalo nista da podrhtava...

_________________
 
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 31, 2006 3:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

normalno je zakacen,nema onaj dodatak.Kazem ti da na 1024 radi super,a podrhtava na 1240 a to je kao rezolucija uz koju najbolje radi.Garanciju imam.Kupio sam ga oko marta ove godine tako da nije istekla sigurno.Jel mogu ja da menjam zbog toga monitor?
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 31, 2006 3:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@paja1911

pa ako na 1240 ne moze preko 60Hz i to pise u specifikaciji monitora ne mozes da promenis :S Smesno mi zvuci da ne moze preko 60Hz na toj rezoluciji. Ako u specifikaciji koji su dobio uz monitor pise da MORA da podrzi 75-80Hz a ti ne mozes da dignes vishe od 60Hz odnesi i reklamiraj!
 
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 31, 2006 4:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pise da na optimalnoj rezoluciji stavim 60hz(recommended).A za rezoluciju pise ovako:"Adjust computer resolution and screen injection rate (refresh rate) in control panel of computer as described below to enjoy the best quality of picture.You can have an uneven quality of picture in the screen if the best quality of picture is not provided in TFT-LCD. I dalje pise za svaku velicinu monitora ovako:
-15 inch:1024*768
-17 inch wide:1024*768
-17,18,19:1280*1024
A u proslom postu sam pogresio ne 1240 nego 1280 Smile
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 31, 2006 4:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bez obzira sto pise da treba na 60Hz stavi na 75Hz ako moze. Ja svoj monitor drzim na tom refresh rate-u i nemam problema.
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 31, 2006 7:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kolega, ne znam dal ti imas LCD ili CRT monitor, ali LCD monitori ne smeju da podrhtavaju upste bez obzira na refresh rate jer oni ne rade na istom principu kao i CRT monitori. Moj LCD radi na maksimalnoj rezoluciji od 1280x1024 ~ 60Hz (na kojoj je i preporuceno da radi) i nista ne trepti niti drhce, ali je takodje povezan preko DVI prikljucka jer moja graficka kartica osim standardnog VGA izlaza ima i DVI izlaz i slika je savrsena.

@paja1911, tebi preporucujem da se konsultujes sa ljudima koji su ti prodali monitor, jer to ne bi trebalo da se desava, no mozda postoji neka caka koju mi ne znamo i zato je najbolje ako je monitor jos uvek pod garancijom da ih pitas sta se desava.

_________________
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 31, 2006 8:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zoran_Karavla je napisao/la sledeće:
Kolega, ne znam dal ti imas LCD ili CRT monitor, ali LCD monitori ne smeju da podrhtavaju upste bez obzira na refresh rate jer oni ne rade na istom principu kao i CRT monitori. Moj LCD radi na maksimalnoj rezoluciji od 1280x1024 ~ 60Hz (na kojoj je i preporuceno da radi) i nista ne trepti niti drhce, ali je takodje povezan preko DVI prikljucka jer moja graficka kartica osim standardnog VGA izlaza ima i DVI izlaz i slika je savrsena.

@paja1911, tebi preporucujem da se konsultujes sa ljudima koji su ti prodali monitor, jer to ne bi trebalo da se desava, no mozda postoji neka caka koju mi ne znamo i zato je najbolje ako je monitor jos uvek pod garancijom da ih pitas sta se desava.


Ja koristim CRT pa sam a positovetio sa LCDom (mada znam razliku al ga nikad nisam koristio). Ako je tako onda bi sigurno trebao da reklamira.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> problem sa monitorom Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon