www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Koje marke se kvarile najvise ove godine?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Ostala vozila i zanimljivosti ~
::  
Autor Poruka
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 30, 2006 7:26 pm    Naslov poruke: Koje marke se kvarile najvise ove godine? Na vrh strane Na dno strane

U jednom casopisu sam procitao podatke o kvarenju automobile.

Na prvo mesto sto se tice kvarova je Renault, imaju 5 modela koje se mnogo cesto kvare.

Na drugom mestu je Opel sa modelom Vectra.

Osim ovih marke i modele (koje su odskocile iz podataka posto se kvare vise nego prosecno) se odprilike auta svih marke kvare ponekad. Tako Mercedesova E-Klasa i dalje ima problema sa elektronikom. Veliki igraci iz Evrope, Azije i Amerike kao sto su Volvo, BMW, Toyota, Chrysler. Se isto kvare povremeno.

Marke koje se uopste nisu kvarile su Honda i Subaru (obadvoje iz Azije).



Sta mozes da uradis da smanjis sansu kvarova...

Odgovor na ovo pitanje je jednostavno:

- dobro odrzavanje
- normalna voznja

Ako se pridrzavas ovih pravila, auto ti se u principu nikad nece kvariti. Ako je greska vec kad je izasao iz fabrike onda ne mozes nista da uradis, ali ovako barem smanjis sansu...




_________________
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 16, 2006 2:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vidi ja sam prvo pomislila da je ova tema postavljena da bi se pljuvalo po yugu a ono....sve sami stranci Smile
Sto se tice samih kvarova najbitniji je faktor covek, jer razumem da moze auto da se pokvari sam od sebe, ali to su izuzetne prilike. Ono sto ljudi upropaste- sama masina sebe ne moze, svako misli da zna da vozi a non-stop mu nesto riknjava, da li je to samo do auta????????????????
Kada je kupljen nov auto njemu je redovan servis najbitniji, svi znamo da je u pitanju potrosni materijal koji svaki ponaosob ima odredjenu kilometrazu posle koje zamenjujemo te delove ili ulje, sve zavisi sta je na redu ili koliko smo presli km. Dalje vodimo racuna i o delovima koji ne spadaju u potrosni materijal a mogu se ishabati kao i o staticnim i nestaticnim (zna se koji pre riknjavaju).
Sto se polovnih auta tice tu je prvenstveno faktor rizika da li je auto mehanicki , limarijski ispravan, kako ga je taj neko pre nas odrzavao, kako ga je vozio itd.
Ne znam nikog ko je na ovo dobio iskrene odgovore jer svi koji prodaju kola su ih odrzavali " Bog zna kako", znaci pored faktora rizika imamo troskove u samom startu, menjamo gume, potrosne materijale i po potrebi cak i delove u samom motoru.
Malo je sada glupo voditi politiku o tome koji se auto vise a koji manje kvari, da li su u pitanju novi ili stari automobili ili su opet to neki potezi top menadzera nekih auto fabrika.
Ja sam navela kako i sta bi trebalo ono osnovno da se radi bilo da imamo nova ili stara kola, proizvodjaca vise biramo po mogucnosti i po ukusu, tako da je glupo komentarisati kao ovaj ili onaj se vise kvari kada to iskljucivo zavisi od vlasnika cetvorotockasa.
Zivi dokaz da sam u pravu su ekstra ocuvani oldtajmeri....
I cisto informacija za sve one koji su skepticni , meni se yugo nikada nije pokvario....

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 16, 2006 10:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da ovde fali lexus koji ima najbolju statistiku,najmanje se kvar koliko sam ja upoznat,....
Sto se tice kvarova,....pa srbinu sta god da das on ce ga pokvari,daj mu porse on ce s njm da gradi kucu,prevozi svinje itd,....
sto se tice juga tacno je da je dosta nekvalitetan al ako ti zapadne malo kvalitetniji i ako ga pazis ko dixy onda ce da sljaka OK,...
a ako cemo iskreno jugo je pravi auto za nase prostore,...em sto je izdrzljiv (podnosi sve moguce gradjevinske i ostale terete,..) samo mislim da treba da ima malo jaci motor i veci stepen bezbednosti al zato s tu roll barovi,....inace jos 1 + za juga za nasse drumove je ko savrsen dovoljno visok za rupe i ivicnjake tako da ....
sve u svemu svaki auto je krs ako se ne odrzava,ma koje marke bio,........

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 17, 2006 11:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E to sam i ja od prilike rekla....ljudi si ti koji pokazuju koji je auto dobar ili ne, kakav vlasnik-takav auto...

_________________
 
vladimir86
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 38

Datum registracije: 28 Nov 2006
Poruke: 1097
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 21, 2006 1:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Veliki deo zavisi i od samog vlasnika, ako ga odrzava, naravno da ce trajati duze, i obratno! Vozio sam Renoa i Alfu. Mnogo se kvare, stalno odlkazuju neke sitnice, ali kad se to stavi na papir nije ni malo naivno. Vozio sam i novu bubu koja je skroz ok, samo je malo plastisna, ne kvari se puno! Ubedljivo najlosiji auto je ALFA ROMEO!
 
g_bmw_m3
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 20 Dec 2006
Poruke: 442

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 21, 2006 4:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alfa je i po mom misljenju los automobil! Ne samo zbog kvarova vec je i na losem glasu oko NCAP testa... Alfa 147 je lep automobil i jakog motora ali sta ce ti to kad ima 3 zvezdice za bezbednost! Wink

Sto se tice ,,kakav gazda, takav auto,, tu se Rolling Eyes slazem ali opet najbolji auto ili marka je Toyota koja se retko kvari! Najprodavaniji auto!
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 21, 2006 4:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja znam bar njih 20 koji se zale na Toyotu...to ti je svaki ciga svog konja hvali, opet kazem retko ko ce priznati da mu je auto krsh....
Ja sam vozila YUGA 55, nista budzen, malte ne se nije kvario, samo redovan servis a YUGO je krsh nad krsevima....ali posluzi....i super je isao....

_________________
 
speedoje
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 358

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 21, 2006 4:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Problem kod vecine vozaca je neredovno servisiranj, a naravno kad se to ne radi, povlaci i vece kvarove jel te i hbanaje ostalih delovo. Pa samo jedna ne balansirana guma moze da vam poremeti i unisti ceo sistem upravljanja i oslanjanja, tako da pamet u glavu. Wink
 
g_bmw_m3
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 20 Dec 2006
Poruke: 442

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 21, 2006 4:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije Dixy, nije to ,,svaki ciga svog konja hvali,,

Treba auto da se cuva ali Toyota jeste najbolji auto bar ovih zadnjih nekoliko godina! Rolling Eyes
Moj cale ima Mazdu 626 -90 i nije krsh..super ide i odrzava je i mislim da su japanci najbolji po pitanju motora...



Zaboravih...za te 4 godine koliko je vozio proslu Toyotu Corollu, verovali ili ne promenio joj je samo gumeni zglob i apsolutno nista vise! Wink ali to su 4 godine!
 
*~*Dixy*~*
~ToRqUe~
~ToRqUe~



Godine: 42

Datum registracije: 28 Okt 2006
Poruke: 4248
Mesto: BEOGRAD-CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA....i da..._ne diram te, ne diraj me_...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 21, 2006 11:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svi i ni jedan....takav je odgovor na tvoje pitanje...Gore u nekom od mojih post-ova ti sve jasno pise o tome.... Wink

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Ostala vozila i zanimljivosti ~ -> Koje marke se kvarile najvise ove godine? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon