www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Hdd reck kao spoljni disk
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~
::  
Autor Poruka
SLV
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 464

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 02, 2006 7:37 pm    Naslov poruke: Hdd reck kao spoljni disk Na vrh strane Na dno strane

Da li postoje HDD Reckovi tj fioke za hard diskove koji mogu da sluze kao eksterni hard diskovi ali da budu sledecih karakteristika

1. da su velicine 3,5 inca

2. da su od aluminijuma

3. da imaju ugradjene kulere

4. da se napajaju preko usb porta tj da imaju dva usb kabla jedan za
napajanje a drugi za prenos podataka

Neki ljudi mi kazu da 3,5 incni rekovi postoje samo sa klasicnim 220v
napajanjem , a opet neki ljudi mi tvrde da postoje 3,5 incni rekovi sa usb napajanjem

Pokusala sam da u Srbiji tj u Beogradu pronadjem 3,5 incni rek sa usb napajanjem ali nisam uspela , moja dilema da li postoji to sto ja trazim ili ne ?



_________________
POZDRAV SLV
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 4:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam za velicinu, ali fioka sa ovim ostalim karakteristikama bi trebala postoji. E sad gde to ima ne bi znao da ti kazem, ali verujem da ces je verovatno malo teze naci jer se tako nesto slabo prodaje...

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 5:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da imaju takav reck u klubu studenata tehnike u kneza milosa kod trezora i u kopijuter drimu u sarajevskoj...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
SLV
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 464

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 06, 2006 7:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala na odgovorima i pomoci

_________________
POZDRAV SLV
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 07, 2006 12:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

SLV je napisao/la sledeće:
Hvala na odgovorima i pomoci
no problemo tu imas te drangulije sigurno ja vido...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
XduleX
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 17 Sep 2006
Poruke: 183

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 08, 2006 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma postoje samo ne znam za velicinu.Rekovi imaju napajanje preko ispravljaca, malko ih je teze naci, a za to nadji neki polovan hard u dobrom stanju i ubaci u rek, usb kabl dobijes uz rek...

_________________
Neki kazu "simpatican momak", ja im kazem bilo kako bilo samo je zezanje - provod, pice i lepe devojke stvarno. sve ostalo je....
 
SLV
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 40

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 464

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 7:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li je bitno kada se ubacuje hard disk u spoljasnji hdd rack da je hard disk
" master " tipa ?

Ako je hard disk " slave " tipa da li to moze da pravi problem prilikom
prikljucivanja na usb port da racunar ne prepozna ekterni hard disk ?

_________________
POZDRAV SLV
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 03, 2006 11:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

SLV je napisao/la sledeće:
Da li je bitno kada se ubacuje hard disk u spoljasnji hdd rack da je hard disk
" master " tipa ?

Ako je hard disk " slave " tipa da li to moze da pravi problem prilikom
prikljucivanja na usb port da racunar ne prepozna ekterni hard disk ?
e to ne znam,al mislim da je bolje da ga prebacis na master...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 03, 2006 8:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema u principu veze, jedino sto ce na jedan nacin raditi a na drugi nece... tj. ako je master pozicija vec zauzeta, moras prebaciti na slave.

_________________
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 03, 2006 11:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zoran_Karavla je napisao/la sledeće:
Nema u principu veze, jedino sto ce na jedan nacin raditi a na drugi nece... tj. ako je master pozicija vec zauzeta, moras prebaciti na slave.
kakve veze ima master i slave pozicija unutrasnjih hdd-a s hdd-om koji se povezuje preko usb-a???ja koliko znam to nema apsolutno bas nikakve veze...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 1:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

USB HDD nece moci da koristi kao boot hard - bar koliko ja znam. A to Master ili Slave cak i ne postoji za USB jer to ne ide preko ATA magistrale i PATA kabla nego sa USB-a preko USB magistrale. Mislim da to nema veze.
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 1:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DJ Intruder je napisao/la sledeće:
USB HDD nece moci da koristi kao boot hard - bar koliko ja znam. A to Master ili Slave cak i ne postoji za USB jer to ne ide preko ATA magistrale i PATA kabla nego sa USB-a preko USB magistrale. Mislim da to nema veze.
i ja mislim da tio nema veze al devojka pta da zna ...al mislim da je bolje da ga stavi na master zbog elektronike u reku...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Hardware ~ -> ~ Arhiva - Hardware ~ -> Hdd reck kao spoljni disk Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon