www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Posle brijanja
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 30, 2005 10:57 am    Naslov poruke: Posle brijanja Na vrh strane Na dno strane

mali saveti za nase momke.... Wink

Da li ste se zapitali koje su najčešće neugodnosti na koži izazvane brijanjem? Evo nekih odgovora i na ta pitanja.

Ako vaša koža reaguje na brijač tako što postaje crvena, a celo lice dobija izgled nekog tek izašlog iz opasne tuče, kozmetičari predlažu Bvlgari emulziju posle brijanja. Ova emulzija je nešto između losiona i balzama, koža je brzo upija, dobija vlagu a na licu nema nikakvog traga masnoće.

Ukoliko vaša koža posle brijanja liči na egipatski papirus, nema sumnje da imate izrazito suvu kožu. U tom slučaju predlaže se nežni balzam Herrera for men. Njegova nežna struktura ne sadrži alkohol, a pored toga obogaćena je vitaminima B, C, F i D i dodacima koji koži daju vlagu.

Volite li ujutru da spavate, a za brijanje vam treba tek tričavih pet minuta, jer vaša koža ostaje nepovređena, preporučuje se univerzalno sredstvo posle brijanja - Xeryus. On sadrži nemasni krem sa komponentama za pojačanu vlažnost.

Ukoliko vaše lice podseća na površinu Meseca, a koža vam je debela, sjajna i puna pora, pored toga što češće morate posećivati kozmetičara, neophodno je i da je negujete vrlo pažljivo odabranim preparatima. To su losioni posle brijanja sa alkoholom, jer osvežavaju i dezinfikuju kožu, a to mogu biti Rykiel Homme ili Yohl Homme. Sadrže mali procenat alkohola, meke antiseptike, kao i komponente za relaksaciju i omekšavanje kože.

Ukoliko je vaš posao zahteva boravak napolju, pa mnogo vremena provodite na otvorenom, lice vam je stalno izloženo suncu, vetru i svim vremenskim uticajima, kožu morate zaštititi specijalnim preparatom. Kozmetičari predlažu balzam posle brijanja Contradiction Kelvina Klajna. On sadrži zaštitne filtre za sunce koji stvaraju zaštitni film na koži.



_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 30, 2005 11:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tajna savršene brade

Šta žene najviše privlači kod muškarca? Bicepsi, tricepsi, pun novčanik i brza kola? Ne! Čistoća, urednost i negovan izgled uvek će privući žensku pažnju, a sve ostalo dolazi kasnije. Negovan izgled, naravno, podrazumeva, pored brige o svom telu, i redovno brijanje brade. Da biste imali savršeno urednu bradu, morate odvojiti dovoljno vremena za negu svog lica. Uvek se brijte ujutru, posle tuširanja, pošto je tada koža lica najopuštenija, a brada mekša. To će vam znatno olakšati brijanje. Da bi brijač bolje klizio niz kožu, da ne bi zapinjao i pravio neugodne posekotine, radije koristite gel ili kremu za brijanje, a izbegavajte penu i sapun.

Nemojte štedeti na kvalitetu brijača koji koristite i, po mogućstvu, koristite onaj koji ima dve ili tri oštrice. Možda je to malo veći izdatak, ali kada je vaše lice u pitanju, ne smete biti štedljivi. Kada dođe red na ispiranje brijača, obavezno koristite vruću vodu. Brijač ispirajte posle svakog poteza koji povučete, kako biste pojačali njegovu efikasnost i smanjili rizik od oštećenja kože. Kratki i precizni potezi najsigurnije su rešenje.

Imajte stalno na umu da je za mali muški ritual brijanja potrebno dovoljno vremena. Nikada se nemojte brijati na brzinu, dok žurite u grad ili na posao! Usput, kožu uvek obrijte dva puta. Prvog puta prelazite sečivom u smeru rasta dlake, a zatim, pošto ponovo stavite gel ili kremu, još jednom pređite brijačem u suprotnom smeru. Tako će vaše lice postati sasvim glatko. Posle svakog brijanja, dobro isperite i obrišite lice kako ne bi ostali tragovi gela ili kreme koju ste koristili. Zatim nanesite losion ili kremu sa smirujućim dejstvom. Na kraju, ukoliko ne spadate u kategoriju muškaraca sa "brzorastućom bradom", bradu treba brijati svakog drugog ili trećeg dana.

_________________
 
Bekara
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 07 Jun 2005
Poruke: 11

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 07, 2005 11:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemojte me pogresno razumeti ali vec godinama koristim domacu rakiju posle brijanja i nikada nikakav osip niti infekciju nisam dobio
 
knele123
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Jun 2005
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 14, 2005 7:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

96% alkohol je najbolji jes' da smrdi ali ne izlaze bobuljice
 
nnvlahovic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Jun 2005
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 15, 2005 9:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja koristim nivein losion i dobar je za sve + ima i dobar miris.
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 15, 2005 12:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Yasmin kako ti znas sta je dobro kads se ne brijes? Laughing
Ne pomaze tu nista... Neko jednostavno ima kozu da moze da se brije svakih sat vremena a nekom se iziritira i posle dva-tri dana.
 
Ludi Milojko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 12 Jun 2005
Poruke: 12
Mesto: Pula

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 15, 2005 6:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja koristim ovaj novi nivea balsam poslje brijanja,i nije mi suha koža,ne peče me ništa,nema onih sitnih prištića,odlićan je,a od onih alkoholnih su mi stalno izlazili prištiči,izgleda da mi taj alkohol nadražuje kožu šta ja znam

_________________
Udri Mujooo
 
Lana-marija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 42

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 18, 2005 1:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Draga moja Yasmin ovde si ti izgleda pobrkala neke loncice mislim nije bas krivo sto si napisala ali za sve te probleme koze potrebno je "MALO" vise od toga sto si ti napisala!!!!
Ja radim na tom poslu vec dest godina i znam vrlo dobro sta je sve potrebno da bi se oporavila strpacirana koza!!!!!! Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
 
gilence
Princ bez konja - stara garda
Princ bez konja - stara garda



Godine: 45

Datum registracije: 01 Jun 2005
Poruke: 1001
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 29, 2005 1:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobro rece Velja... zavisi od tipa koze..

Ja licno nemam nekih vecih problema. Valjda je i koza navikla. Godinama se brijem ujutru posle kupanja....
Istina je da je mnogo prijatnije, a i efektnije brijati se posle kupanja....
U vojsci sam se brijao, a da se pre tog cina nisam kupao.... meni nije prijalo.... i cak mi je koza iznad vrata znala da pocrveni....

Ne stavljam nikakav afther shave, posto nanosim na lice dnevnu kremu i sasvim mi odgovara i kao zamena bilo kakvom sredstvu posle brijanja.......
 
crni_labudan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 03 Jul 2005
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 03, 2005 8:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li je glupost bacati pare na nove M3 Gillette brijace?
 
palla1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 03 Jul 2005
Poruke: 9

sweden.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 03, 2005 9:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa zavisi...nekome vise odgovara mach 3 a nekome manje ...
 
palla1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 03 Jul 2005
Poruke: 9

sweden.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 03, 2005 9:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mene naprimer puno znaci mach 3 ....neverujem da bih mogao da se brijem sa onim starijim brijacima......ja sad neznam zbog cega ali tako je Very Happy
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Posle brijanja Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon