www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ceten-alva
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Dezerti ~
::  
Autor Poruka
maestrale
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 56

Datum registracije: 14 Dec 2005
Poruke: 2

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 14, 2005 2:02 pm    Naslov poruke: Ceten-alva Na vrh strane Na dno strane

da li neko zna pravi recept za ceten-alvu? ako moze i da bude dovoljno jednostavan da bih umela ida naoravim Very Happy


_________________
proslost je stena a buducnost glina
 
BabyG
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 20 Jun 2005
Poruke: 4980
Mesto: ...caught in the heart of an angel...

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 15, 2005 5:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Domaca alva

U jednu serpu staviti 1/4kg masla ili 200gr masti da se dobro rastopi. U vrelo maslo ili mast dodati 4 velike kasike brasna, pa brasno neprestano mesati dok ne postane zlatno-zute boje. Za to vreme staviti u jedan cist lonac 1/2kg secera kristala s malo vode da na stednjaku prokuva. Odmah staviti i komad vanile i sve zajedno sa secerom kuvati. U uprzenu zaprsku, neprestano mesajuci, dodavati ukuvani sirup da alva ima gustinu da se kasikom iz nje moze masa vaditi. Skinuti alvu s vatre, umakati kasiku u rastopljeno maslo, vaditi alvu i redjati je na okruglu staklenu zdelu. Posuti je sitnim secerom izmesanim sa vanilom i sluziti hladnu.



Wink

_________________
~*Ode noć, još uvijek imam istu moć da do tebe mogu doć, samo pružim dlan od morske vode slan zlatnim prahom začaran, da uđe tiho u tvoj san i nježno te budi kao kad te ljubi...*~

 
ivajan73
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Jun 2005
Poruke: 30

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 24, 2006 9:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

BELA ALVA ZA NOVU GODINU
NAČIN PRIPREME: Umutiti 4 sveza belanceta i postepeno dodavati 1/4kg kristal-secera, mutiti neprestano i dalje dok se secer u snegu ne rastopi. U serpicu, na stednjaku, staviti 100gr meda, rastopiti ga, a zatim usuti u ulupani sneg. Kazance sa masom staviti u vecu serpu kljucale vode i sve zajedno mutiti. Kad je masa gusta, skinuti je s vatre i dodati 200gr krupnije isecenih oraha. Kupiti vecu oblandu i preseci je na polovinu. Na jednu polovinu rastanjiti mokrim nozem ravnomerno masu, a drugom polovinom poklopiti je i pritisnuti odozgo tezim predmetom, da bi se masa slegla. Tek sutradan seci kolac na stanglice.
 
ivajan73
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Jun 2005
Poruke: 30

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 24, 2006 9:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ALVA SA PEKMEZOM
NAČIN PRIPREME: Rastopiti mast ili maslo i napuniti solju za belu kafu. Odmereno maslo ili mast usuti u serpu i polako dodavati brasno, pa prziti kao svaku zaprsku, ali paziti da zaprska ostane bela. U zaprsku najzad sipati solju pekmeza razblazenog s 2 solje vode i brzo izmesati sa zaprskom. Izruciti masu na jednu kamenu plocu, oklagijom razvuci koru, seci na kocke i sluziti.
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 09, 2007 1:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Njam njam Very Happy Alva jedan od najdivnijih slatkiša na svetu Very Happy Kao klinka sam je tamanila Very Happy Nedavno sam se podsetila, kad sam sela, nisam znala kad mi je dosta Mr. Green

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
perakojot013
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 27 Okt 2005
Poruke: 535

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 22, 2007 11:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je najomiljenija alva sa pistacima. Ko je nije probao neka je obavezno proba. Svidja mi se i sa cokoladom, ali alva-pistaci je definitivno najbolja.
 
olakomeestas
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 20 Sep 2007
Poruke: 45

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 21, 2007 6:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Probajte alvu sa crnom Jacobs kafom ,mmm.njam,njam Wink
Grci i Bliskoistocnjaci su zakon u pravljenju alve

_________________
..and they live happily ever after..


ide maca oko tebe
 
Captain Jack Sparrow
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 61

Datum registracije: 06 Jul 2008
Poruke: 1
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 06, 2008 4:25 pm    Naslov poruke: Sudzuk ali ne govedja kobasica nego poslastica Na vrh strane Na dno strane

Moja baka mi je pravila kao malom cesto Sudzuk i on ide sjajno uz ceten alvu! a pravi se otprilike ovako( neznam tacno na grame ) u dva litra vode stavite oko 100 grama secera ( treba da bude blago slatko jel je alva jako slatka) i kuvate dok se ne zagreje dobro (oko70c), a pre toga se secer istopi... za to vreme u oko 300-350 grama secera dodajete vodu i mesate dok se smesa ne ujednaci i bude dovoljno retka da je lako sipate u vodu koja je na stednjaku na blagoj vatri ( ne treba da vri) po sipanju rastopljenog brasna vatru pojacate i stalno mesate da ne zagori sve dok se smesa ne stegne. potom sipate u nju saku dve oraha ( po ukusu) i izlijete u sud u kome ce se ohladiti. kad se dobro smlaci stavite u frizider da se dobro ohladi. najbolje je sluziti je posle bar 5-6 sati u frizideru a jos bolje pripremiti je uvece i da onda odlezi do sutra. Uz sudzuk mozete da dodate naknadno orahe i ceten alvu i najbolje je da se ne mesa u tanjiru nego u ustima .
Sudzuk mozete i pripremati na sledeci nacin. kad je smesa jos vruca u serpi prethodno nanizane orahe na koncicu umacite u vise navrata ( kao kada pravite svecu. umocite ostavite na hladjenje i sve tako nekoliko puta) na kraju izvadite konac kada se "slatke kobasice" potpuno ohlade i sluzite ih opet sa komadom ceten alve...
nadam se ce se nekome svideti ovaj recept, a sve varijacije su dozvoljene i dodavanje malo cvrstina i slicno

_________________
Srecno ozenjen Wink
 
Zasne
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 46

Datum registracije: 05 Maj 2008
Poruke: 1126
Mesto: Bijeljina

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 14, 2008 12:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja najviše volim onu pravu smeđkastobela mmmmm a jeste preslatko ali je dobro

_________________
Ti si moj trenutak i moj san
i sjajna moja rec u sumu
i samo si lepota koliko si tajna
i samo istina koliko si zudnja.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Male tajne velikih majstora kuhinje ~ -> ~ Dezerti ~ -> Ceten-alva Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon