www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kojem tipu licnosti pripadate?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Astrologija i horoskopi ~
::  
Autor Poruka
SrebrnaTresnjica011
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 40

Datum registracije: 14 Jul 2004
Poruke: 4277

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 02, 2004 7:37 pm    Naslov poruke: Kojem tipu licnosti pripadate? Na vrh strane Na dno strane

koliko poznajete sebe?

Na osnovu jedne od cuvenih psiholoskih teorija o osnovnim tipovima licnosti i njihovoj klasifikaciji postoji devet bazicnih tipova licnosti. Poznavati odredjeni tip licnosti znaci poznavati i razlikovati osnovne modele ponasanja u raznim situacijama, zatim u komunikaciji ili izrazavanju i prilikom njihovog delovanja.

Osobe koje pripadaju "istom" tipu licnosti u velikoj meri su i slicne medju sobom. Ipak, izvesne razlike koje postoje u okviru svakog tipa ponaosob poticu od nekoliko faktora od kojih su najznacajniji: mentalni i intelektualni stupanj razvoja, uzrast, urodjene osobine, socijalna sredina u kojoj odrasta i kultura kojoj pripada.

Pomalo utesno, ali pomalo i porazno zvuci saznanje da postoji mnogo ljudi koji su nam slicni. Dakle, sifra tajanstvenog odgovora ili sustinskog objasnjenja zbog cega, ipak, nismo svi isti nalazi se u brojnim oblicima naseg ponasanja, odnosno u njihovoj razlicitosti od jedne do druge individue.


GLAVNE ODLIKE DEVET OSNOVNIH TIPOVA LICNOSTI

Procitajte osobine svakog tipa licnosti, dobro se zamislite i na osnovu tih glavnih osobina identifikujte se sa jednim od njih.

1. Ako se ponasate savesno, odgovorno i principijelno; imate realna shvatanja i stavove, zatim visoke ideale ili ambicije i nastojite da zivite u skladu sa njima, Vi ste PERFEKCIONISTA. Korespondira sa horoskopskim znakom: Jarac, Devica, Vaga, Bik.

2. Ako se ponasate srdacno i saosecajno, zainteresovani ste i osetljivi za potrebe drugih ljudi, posedujete emotivnu sirinu, razumevanje i toplinu, Vi ste POKROVITELJ. Korespondira sa horoskopskim znakom: Ribe, Strelac, Vodolija, Rak.

3. Ako se ponasate energicno, vrlo ambiciozno i preduzimljivo, delujete kao optimista, sigurni ste u sebe i orijentisani prema jasnim -- fiksiranim ciljevima, Vi ste REALIZATOR. Korespondira sa horoskopskim znakom: Strelac, Skorpion, Ovan, Lav.

4. Ako ste vrlo osecajni, srdacni, nezni i uvidjajni prema drugima, delujete veoma senzibilno i osetljivo, povodite se za svojim emocijama, culima ili osecanjima, Vi ste ROMANTICAR. Korespondira sa horoskopskim znakom: Rak, Ribe, Lav, Vaga.

5. Ako ste povuceni, znatizeljni, analiticni i pronicljivi jer imate vrlo naglasenu potrebu za saznanjem i ucenjem, delujete misaono, radoznalo i konstruktivno, Vi ste POSMATRAC. Korespondira sa horoskopskim znakom: Blizanci, Devica, Vodolija, Ribe.

6. Ako ste odgovorni, pouzdani, privrzeni porodici, prijateljima i drustvenim grupama, tezite ka velikim izazovima, vrlo ste otvorenog duha i kao avangardna licnost pomalo skloni protivljenju, Vi ste ISTRAZIVAC. Korespondira sa horoskopskim znakom: Skorpion, Devica, Jarac, Ovan.

7. Ako ste energicni, dinamicni, poletni i optimista, a u zelji da ucinite nesto veliko ili dobro za sve nikada se potpuno ne smirujete, pa Vam zivot lici na "dugo, zanimljivo ili neobicno putovanje", Vi ste AVANTURISTA. Korespondira sa horoskopskim znakom: Ovan, Strelac, Vaga, Blizanci.

8. Ako ste veoma sigurni u sebe i samouvereni, direktni i prodorni, zatim ulivate veliko poverenje i delujete zastitnicki, ponasate se preduzimljivo, inicijativno i aktivno, skloni ste riziku, Vi ste SAMOPOUZDANI. Korespondira sa horoskopskim znakom: Skorpion, Jarac, Ovan, Lav.

9. Ako ste otvoreni, izuzetno drustveni, srdacni i predusretljivi, kulturni i lepo vaspitani pri ophodjenju, diplomatski mudri, puni razumevanja za druge i uvek spremni da pruzite podrsku pa Vas zato mnogi vole, Vi ste KOMUNIKATIVNI. Korespondira sa horoskopskim znakom: Blizanci, Strelac, Rak, Vodolija.

STA VAS VODI KROZ ZIVOT?

POKROVITELJE, REALIZATORE I ROMANTICARE kroz zivot vodi SRCE (OSECANJA). Korespondira sa horoskopskim znakom: Rak, Ribe, Lav, Ovan.

POSMATRACE, ISTRAZIVACE I AVANTURISTE kroz zivot vodi GLAVA (MISLJENJE). Korespondira sa horoskopskim znakom: Blizanci, Strelac, Devica, Vodolija.

SAMOPOUZDANE, KOMUNIKATIVNE I PERFEKCIONISTE kroz zivot vode INSTINKTI. Korespondira sa horoskopskim znakom: Skorpion, Vaga, Bik, Jarac.

(Preuzeto sa drugog sajta,hvala Ani Rakic)


 
NINANENA
Veštica
Veštica





Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 1464

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 02, 2004 7:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e ono ti bas tacno-posmatrac i istrazivac i avanturista,e bas te taj pozdravlja
 
Car Dusan-Silni
Administrator i domaćin
Administrator i domaćin



Godine: 56

Datum registracije: 09 Jun 2002
Poruke: 7770
Mesto: Kraljevo / Frankfurt

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 02, 2004 9:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svasta, ovo stvarno izgleda da je tacno sto pise Smile

Ko da me poznaje covek licno pa je opisao broj dva, POKROVITELJ Razz

_________________
Obavezno procitajte [ Pravilnik ] i [ FAQ ] pre nego sto postavite pitanja.
Preporucujemo: [ Naša multimedijalna baština ] sa forumima [ Fontana zelja ], [ MP3 Riznica ], diskusije o [ Domacoj muzici ], ili za ljubitelje [ Strane muzike ] a naravno i sve o [ Online radio domaci.de ].
Opustite se na forumima kategorije [ Zabava ] uz jednu [ Trac partiju ] ili se poigrajte na [ Igrama bez granica ].
I naravno da ne zaboravimo jednu od najvecih [ Download baza ] narodne i zabavne muzike EX-YU estrade sa preko 15.000 mp3 fajlova.


 
sekula_au
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 48

Datum registracije: 28 Apr 2004
Poruke: 3603
Mesto: adelaide australija/subotica srbija

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 30, 2004 1:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

. Ako se ponasate energicno, vrlo ambiciozno i preduzimljivo, delujete kao optimista, sigurni ste u sebe i orijentisani prema jasnim -- fiksiranim ciljevima, Vi ste REALIZATOR. Korespondira sa horoskopskim znakom: Strelac, Skorpion, Ovan, Lav.

taj sam
 
sivigruja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 27 Dec 2004
Poruke: 204

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 02, 2005 9:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Fascinantno! Odlicno sastavljene kombinacije raznih tipova licnosti. Mislim da svak moze da pronadje sebe u ovome!.
 
bambinica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 20 Okt 2004
Poruke: 31
Mesto: bg

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 20, 2005 4:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da sam u godinama(22) kada jos uvek istrazujem sebe, ono sto zelim, ne zelim, trazim sebe medju ljudima sa kojima se srecem, prepoznajem okruzenje u kome se najbolje osecam...mislim da sebe jos uvek vrlo malo poznajem:)
 
sindy D
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 8
Mesto: BL

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 23, 2005 10:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pokrovitelj,realizator i romanticar,uh,ako mi hertz rikne ,jer samo sa njim funkcionisem,kako ovdje pise,nista od mene! Laughing

_________________
sta reci za proslost,sem NE OKRECI SE ,SINE!Smile
 
victory
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 60

Datum registracije: 25 Jul 2005
Poruke: 152

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 26, 2005 12:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam istrazivac.
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 04, 2005 8:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ispade da sam Romanticar, Pokrovitelj i Istrazivac
Eto to sam ja otprilike

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
maarmi_montenegro
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Sep 2005
Poruke: 1

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 16, 2005 10:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovaj opis ličnosti koji navodno odgovara horoskopskom znaku blizanci, i nije bas tacan. I nisam bas neki Posmatrac vise sam Istrazivac, ili mozda kod mene ima vise uticaja moj podznak - jarac. Rolling Eyes
 
colosos
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 04 Jul 2005
Poruke: 302
Mesto: Pozarevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 24, 2005 7:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao osoba rodjena u rak znaku u prvom redu pokrovitelj, a onda i istrazivac, posmatrac. Mada sam mishljenja da je ovo pisano tako da se u svakom tipu svaka osoba moze pronaci, barem u nekoj meri.
 
mima__
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 20 Sep 2005
Poruke: 1089
Mesto: Innsbruck/Niš

austria.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 15, 2005 11:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Realizator-ovan.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Astrologija i horoskopi ~ -> Kojem tipu licnosti pripadate? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon