www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Naterati nekog ko ne cita da pocne to da radi
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
lara85
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2006
Poruke: 37

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 10, 2006 2:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kazes toj osobi da ce ostati plitka i ogranicena celog zivota osim ako ne pocne da cita Twisted Evil

 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 14, 2006 9:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Teško. Recimo ja sama obožavam čitati knjige i nitko se nije morao truditi oko toga, dok moj brat nikad nije pročitao nijednu uz sav trud i muku naše mame i tate! Kad neće onda neće i džaba sve....

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
Destiny_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 28

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 18, 2006 9:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mogu roditelji ukoliko to pocnu ciniti dok su djeca malena. I tad je najbolje da to pokazu svojim primjerom(to je u svemu najbolje jer su djeci roditelji uzor i model ponasanja). Mislim da je to moguce postici i u skoli u odredjenoj mjeri ukoliko je prof. zaista dobar. Odraslim ljudima je tesko usaditi tu naviku, po meni gotovo nemoguce.
 
Female Toxic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 21 Nov 2006
Poruke: 169
Mesto: Bjelovar

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 18, 2006 1:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ukoliko osoba nije zainteresirana, tesko ces je prisiliti.

Primjerice, moj decko nikada nije stekao naviku citanja... Nije citao niti slikovnice, jer mu ih roditelji nisu ni kupovali. Nikada zapravo nije ni bio u kontaktu s knjigama, osim s lektirom (ni nju uglavnom nije citao).

Ne smatram ga zato manje vrijednim, no pokusala sam ga, kao obozavatelj knjige, nagovoriti da pokusa procitati barem nesto... neko lako stivo, zanivljive radnje. Pokusao je s Harry Potterom, no svaku vecer bi zaspao uz knjigu... Na kraju je jednostavno pogledao film.

Vise ga ne silim na nista, svatko ima svoj izbor.

_________________
Dacu ti gram po gram, ti samo reci am, tvoja sam od cokolade
devojka, pod rukom lepim se, topim u ustima, to sam ja...


.
 
sasaklaric
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 20 Mar 2005
Poruke: 211
Mesto: rijeka

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 05, 2007 10:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zatvorite ga u samicu (zatvorsku) i bacite mu knjigu za nekih 3-4 dana
 
imilika
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Apr 2007
Poruke: 5
Mesto: Podgorica

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 02, 2007 1:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije nemoguce naterati nekoga prihvatiti se knjige , mada je ruzno koristiti termin terati , jer knjiga nije gonic robova pa da nekog moramo siliti da je cita. Od malih nogu treba svakome ukazivati na korisnost knjiga , poceti od slikovnica pa nadalje. Nazalost kao obavezna lektira uglavnom su manje zanimljive knjige pa se i ne citaju , a i karakter obaveznosti im umanjuje interesovanje.
U slobodno vreme treba procitati nesto , pa bio to relax roman ili neko od dela klasicne literature , manje je vazno , koliko je veoma znacajno steci naviku citanja. Takodje mislim da je bitno vratiti knjigu kao poklon , jer bi to mozda bila dodatna stimulacija za sticanje navike ali i ljubavi prema knjizi.
 
Lilly lovedoll
*GiMmE mOrE*
<b>*GiMmE mOrE*</b>





Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 3257

north_korea.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 02, 2007 3:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Paaa, ako je to dete, nemojte mu nuditi neke decije knjige, jer tad pogotovo nece hteti da cita, oni hoce da se pokazu velikim, znam po mom bratu, nego ga pustite ako zeli da procita i neku knjigu za odrasle, pa sta shvati - shvati. Rolling Eyes
 
iiivan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 06 Feb 2007
Poruke: 136
Mesto: Beograd

saudiarabia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 22, 2007 8:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A cemu to?
 
spiderwoman
diacetylmorphine
<b>diacetylmorphine</b>





Datum registracije: 11 Jan 2006
Poruke: 1670
Mesto: preko okeana

cuba.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 22, 2007 8:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmmm,to je dosta tesko,pokusavala sam to uraditi par puta,al tvrd je orah vocka cudnovata Rolling Eyes

_________________
Osmijeh na lice i bice sve ok!
 
*Black_Onyx*
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Maj 2007
Poruke: 22

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 29, 2007 7:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gvozdje se kuje dok je vruce...Stoga dok su jos mali klinci ce moci da zavole nesto sto im vi nametnete(ali ako to uradite tako da nisu svesni da je nametnuto) ako ne,onda moze samo da se ceka i vidi kako ce to "gvozdje" samo da se oblikuje...
 
sara65
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 28 Maj 2007
Poruke: 50

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 30, 2007 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je bitna razlika u tome da li neko zaista ne voli da cita ili jednostavno nema naviku. Moja najbolja drugarica, daleko od toga da ne voli dobru knjigu, ali navikla je da zivi bez toga, i ne cini joj se potrebnim citanje. Ali kad joj odusevljena donesem, upravo procitanu knjigu, i ona je bez problema procita. I tako malo po malo 'navici cu je'.

Sa druge strane neki ljudi jednostavno, pored osnovne tehnike citanja, nikad tu radnju nijesu savladali kako treba. Zamolite ih da procitaju nesto, a oni su spremni satima gledati u jednu stranicu, ili mehanicki citati. Mislim da takvima niko ne moze pomoci, osim mozda dvd club Wink

_________________
...ponekad cujem da je svijet pozornica ida svako dobija po zasluzi...
 
Lilly lovedoll
*GiMmE mOrE*
<b>*GiMmE mOrE*</b>





Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 3257

north_korea.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 09, 2007 3:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iiivan je napisao/la sledeće:
A cemu to?



Jer ga ne mozes ubediti da cita nesto za decu, ako ono hoce da ispadne odraslo. Rolling Eyes
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Naterati nekog ko ne cita da pocne to da radi Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon