www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Najgora(najruznija) pesma
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~
::  
Autor Poruka
markoP_BG
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 21 Nov 2005
Poruke: 643
Mesto: Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 13, 2006 2:46 am    Naslov poruke: Ori Mile al' duboko - Vesna Zmijanac Na vrh strane Na dno strane

Elem tj. avaj čuo sam jednu jako sofisticiranu pesmu :angel4: i nisam mogao odoleti a da je ne podelim sa Vama. Šta reći, to je jače od mene. Ne sumnjam da ćete biti oduševljeni dubokoumnošću njenih stihova, pa bih vas ljupko zamolio da kažete vaše cenjeno i uvaženo mišljenje i sa nama podelite svoj sud o njoj. Ajme meni, evo i stihova:

Mile ima volove šarene
a ja mlada obraze rumene
on i ne zna šta se njemu sprema
s' njim da orem i volove teram :166:

Ori Mile al' duboko
moj oraču, crno oko :89:
znaj dragane nema gazde
bez duboke brazde :sex:

Ti porani pa malo uzori
kad priladi ti malo odmori
s' tobom idem na njivu, zovi me
posle svake brazde poljubi me :185:

Volovima kosi travu mladu
ja ću malo prileći u 'ladu :baaaby:
dok me budiš u lugu kraj njive
opet, opet ti mladu ljubi me

Šta reći, ja kao osoba sa istančanim ukusom :angel4: slušam samo ovakve pesme, zar to nije najlepša pesma na svetu ? :nemapojma:



_________________
Da oni sto me mrze :ljutko:
Mrze jos vise :320:
Da nestane im osmeh sa lica

:greenjumpers:
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 13, 2006 2:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da li je moguce da postoji ovakva pesma?...prvo da se uverim pa cu tek onda da sudim Rolling Eyes

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
markoP_BG
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 21 Nov 2005
Poruke: 643
Mesto: Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 13, 2006 3:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa ja nisam imao pojma kakav se potencijal krije u toj pevačici. :36: Ima ona toga još:

Prazne su mi bele ruke

Učila me moja nana
pravilima svojih dana
da ja moram biti smerna
i ljubavi jednoj verna :binky:

Neće, nano, svaki momak
da napravi prvi korak
mnogi stoje kao snaše :lolj:
od cura se oni plaše :428:
zato moram, nano, vešto
da preduzmem sama nešto :smeskooo:

Ne znaš, nano, moje muke
prazne su mi bele ruke :123:
nemam momka da ga ljubim
pa najlepše dane gubim :98:

Sad je, nano, novo vreme
druge priče, druge teme
od samoće strah me hvata :329:
ostaću ti neudata :crybaby:

:405:

_________________
Da oni sto me mrze :ljutko:
Mrze jos vise :320:
Da nestane im osmeh sa lica

:greenjumpers:
 
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 13, 2006 3:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postoji, ali treba znati još nešto o toj pesmi. Napisao ju je Rade Vučković, legednda Doćola i veliki beogradki boem. A kako je pesma nastala? Pa, na početku karijere Vesna Zmijanac je tražila od Radeta pesmu, jer je znala da on piše najkvalitetnije tekstove za narodnjake.
Rade je nije ozbiljno shvatio i hteo je da se našali sa njom , pa joj je i dao ovako nakaradan tekst. Hteo je da zeza. I ona snimi tu pesmu.

btw, za neupućene Rade Vučković je kompozitor koji je napisao neke od najbljih narodnih pesama: Dva galeba bela, Danima te čekam, Dodji da ostarimo zajedno itd.
Poslušajte tekst stare Šabanove pesme " Čovek lutalica" koju je napisao Rade i onda ćete videti kakve je tekstove pisao taj čovek. Tu pesmu je Rade posvetio Šabanovoj kćerci Ildi.
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 13, 2006 11:30 pm    Naslov poruke: nick1982 Na vrh strane Na dno strane

Pesma je...tako...mislim...jeste...i sve to... Laughing Ali mnogi preozbiljno shvataju saljive pesme.Dobri pevaci kao sto je Vesna Zmijanac svesno rade takve pesme da bi se nasalili,a i da bi dooobro zaradili,jer se kic svuda najbolje placa.A i nisam siguran da je Rade Vuckovic "prevario" Vesnu,cak sta vise da ona nije htela tu pesmu ne bi je ni snimila(da je odbila to bi,sigurno,1000%,otpevala Nada Topcagic).

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 14, 2006 12:21 am    Naslov poruke: Najgora(najruznija) pesma Na vrh strane Na dno strane

Koja je po vama najgluplja,najdebilnija,najbezveznija pesma(nije bitno koji je muzicki pravac u pitanju) koju ste culi ikad?

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 14, 2006 1:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedna od najglupljih " Džip, džip".

_________________
 
Sekazauvek
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Maj 2006
Poruke: 169

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 14, 2006 1:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ima puno njih, ali najgora pesma je Bunda od Nerca!!
 
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 14, 2006 1:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, ali to se dogadja u vreme kad je Vesna Zmijanac bila anonimus i kad niko nije čuo za nju. Dakle, ona tada nije bila u situaciji da bira pesmu, kako što niko nema taj luksuz na početku karijere. A ima pevača koji bi tu pesmu sigurno, ne prihvatili kad im je pokažu kompozitori nego se pobili zbog nje. Nažalost, danas i pevači koji imaju glas i rejting snimaju sve i svašta .
Njih prenstveno interesuju pesme koje prolaze na vašarima, ciganskim svadbama, jer im je to glavni izvot prihoda uz inostrane tezge. Od autorskih prava i koncerata ovde oni ne mogu da zarade toliko za luksuzan život.
Ta Nada Topčagić je možda najboljiprimer za to. Ona je totalno operisana od ukusa kad su pesme u pitanju. Šta će njoj neki elegičan i romantičan tekst, kad peva isključivo po vašarima,svadbama i ciganskim slavljima. Zato i snima vaćaroške pesme tipa " Rodio se sin mali gospodin" i slično.

Pesma " Pozdravi je , pozdravi" je prrvobitno napisana za ženskog pevača i zvala se " Pozdravi ga, pozdravi". Ponudili su je Nadi da peva, ali je ona smatrala da je to glupost od pesme. Onda je Dragan Aleksandrić ponudio još nekoj pevačici, pa je i ta odbila.
I onda menjaju tekst kako bi to otpevao muškarac. Miroslav Ilić je jedva pristao da je snimi, a zna se kakav je bum sa njom napravio.

_________________
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 14, 2006 1:33 am    Naslov poruke: nick1982 Na vrh strane Na dno strane

Dobro,dobro:"Dzip,dzip" i "Bunda od nerca",al' paz'te ovo:


Tigrica sam dragi,ne mozes mi prici!
Nabolje bi bilo mene zaobici!
Tigrica u srcu mom napravice tebi lom!
Iako se svadjamo bice uvek sve po mom.


Pevacica se zove Tigrica(nije u pitanju Sanja Tigrica). Razz Razz Razz

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 14, 2006 1:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ima tih pesama mali milion, ali nije strašno kad to snimi neko za koga niko neće čuti i koji je poznat samo u krugu svoje familije, onda to i nije neki blam. Ja sam mislio na pesme-bisere koje pevaju poznati pevači, jer njima već ne bi smeo da se dogodi takav kiks.

_________________
 
Ivankamaza
~Ljubav i Snovi~
<font color='blue'><b>~Ljubav i Snovi~</b></font>



Godine: 38

Datum registracije: 19 Okt 2004
Poruke: 53570
Mesto: ~ Paris je t'aime ~

france.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 14, 2006 1:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Spojila sam ove dve teme jer se prica o najgorim pesmama zar ne ? Rolling Eyes

Bunda od nerca je meni najgora, mada ima jos Mad
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Domaća muzika ~ -> ~ Arhiva - Domaća muzika ~ -> Najgora(najruznija) pesma Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 1 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon