www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Patriotizam
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 16, 2006 7:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Patriot jesam. I mnogo volim svoju malu zemljicu.
Kakva je - takva je - moja je.
Patriotizam nema veze s mrznjom prema drugima. Mrznja izmedju naroda odraz je politicke klime vremena. Nijedna mrznja nije vjecna. Priznajmo da danas postoji mrznja izmedju nas i vas (HR - SR) no to nije oduvijek niti ce zauvijek tako biti. Npr. za vrijeme Madjarske vladavine postojala je grda mrznja izmedju Hrvata i Madjara a danas je odnos izmedju ta dva naroda sasvim normalan. Vrijeme lijeci...
Ili ukratko, ne moramo se voljeti a ne moramo se ni mrziti. Sve ce to doci na svoje ali mic po mic...

Rekao sam da volim svoju zemljicu, kakva je - takva je. Samo jedno je, shvacas, mjesto u koje se vracas. Ali covjek nekad nema izbora i cisto iz ekonomskih razloga mora napusiti svoju zemlju. Nekima neka druga zemlja postane nova domovina. Da li se tu patriotizam gubi ili se samo mijenja?

Alexns je napisao/la sledeće:
Skontaj jednostavno nije bilo super, ni jednima ni drugima, da je još na početku svako otišao na svoju stranu niko nebi prolivao krv za džabe

80-ih godina je bilo ono "par-nepar", pa "nema kave, ulja, secera" itd. Jednom, ranih 90-ih, netko je napisao oglas "Mijenjam slobodu govora za slobodu kretanja" itd...
Neprirodne zajednice su dokazani izvor sukoba posebno kad ekonomska situacija nije stabilna. A nije bila... SFRJ je tad bila bure baruta koju je samo netko trebao da pripali.
Da smo poslije I ili II svjetskog rata svi bili "na svoju stranu" onog zla koji se desio 90-ih vjerujem ne bi ni bilo a i odnosi izmedju juznoslavenskih naroda bi bili puno bolji sad.



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
bojan1980
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Nov 2006
Poruke: 102

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 16, 2006 9:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam patriot i volim svoju zemlju.




edit by knknpnkn
Deo koji sam ti obrisala moze da izazove tesku raspravu na temi/forumu, tako da je morao da bude izbrisan!
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 18, 2006 4:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

veliki sam patriota. obozavam srbiju, ali to ne znaci da mrzim druge zemlje (cast izuzetcima). patriotizam se danas cesto zamjenjuje sa nekim laznim ponosom sa domovinom i predrasudama o ostatku svijeta.

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
lukamuzika
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 12 Dec 2004
Poruke: 107
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 18, 2006 10:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno da svaki covek treba da bude pomalo patriota!!!!
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 24, 2009 11:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sebe ne smatram patriotom, vec stanovnikom ove planete

i dovoljno nisam slepa od ociju da vidim i vrline i mane svoje zemlje i svog naroda, pa da kazem ono sto mislim

ja razumem da neko voli svoju zemlju ali nemoj sebe ubedjivati u nesto sto nimalo nije tacno

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 25, 2009 3:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dameski je napisao/la sledeće:
ja sebe ne smatram patriotom, vec stanovnikom ove planete

i dovoljno nisam slepa od ociju da vidim i vrline i mane svoje zemlje i svog naroda, pa da kazem ono sto mislim

ja razumem da neko voli svoju zemlju ali nemoj sebe ubedjivati u nesto sto nimalo nije tacno


Samo ne znam odakle ti da su patriote slepe i da ne vide mane svog naroda ... Budale su slepe i veruju u neke nebuloze a patriota VOLI svoju zemlju vishe od svih drugih i prihvata sve mane iste.

Patriota jesam, nacionalista jesam - sovinista nisam Smile Samo me boli sto se u poslednje vreme stavlja znak jednakosti izmedju sovinizma i nacionalizma.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 31, 2009 6:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mr. Bond je napisao/la sledeće:
Samo ne znam odakle ti da su patriote slepe i da ne vide mane svog naroda ... Budale su slepe i veruju u neke nebuloze a patriota VOLI svoju zemlju vishe od svih drugih i prihvata sve mane iste.

Patriota jesam, nacionalista jesam - sovinista nisam Smile Samo me boli sto se u poslednje vreme stavlja znak jednakosti izmedju sovinizma i nacionalizma.


Da se nadovezen jednim citatom:
Citat:
Патриотизам је љубав, оданост, поштовање, пожртвовање према својој отаџбини, а родољубље исто то према свом народу. Шовинизам је мржња, презир, непријатељство, потенцијална агресивност према припадницима друге државе или нације. Овде је ствар кристално јасна: нико здраворазуман не оспорава патриотизам и родољубље нити хвали шовинизам. Некима је споран појам национализма који представља систем вредности у коме нација има врло важно или главно место; поборници га виде као патриотизам и родољубље, а противници као прикривени шовинизам - у питању је субјективни суд и појмовна двосмисленост јер се под једним појмом подразумевају попуно различите вредности. Намеће се закључак да је национализам попуно легитиман и не може се унапред везивати за шовинизам уколико не садржи расистичке елементе већ представља тежњу да се сачува сопствена посебност.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 31, 2009 7:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim svoju zemlju i narod u njoj.Patriota....pa jesam sigurno veći od onih koji su se razbježali širom svijeta,kad im je postalo gusto.
Ne mrzim nikoga, niti sam kad mrzio.
Samo sigurno ću sledeći put kada bude(nadam se da neće još zadugo)ispit patriotizma
Da dobro razmislim šta ću da radim.Dali da ostanem ili da se zaputim širom svijeta pa gdje odem.Patriota ima dosta što se busaju u prsa i zagovaraju mržnju na osnovu naroda i države.
A kad zapne da svoj patriotizam pokaže ,oni ga pokažu tako što odu širom svijeta i onda se nama smiju.I uče nas kako treba da se vjeruje u nešto.Ali to opet poslije kad se sve završi.ufff.... : Mad Evil or Very Mad

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
nick-o
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jan 2009
Poruke: 113

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 02, 2009 11:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Volim svoju zemlju i svoj narod. Volim kada pobedjujemo u sportu, volim kada smo uspešni u nečemu što je dobro i pozitivno.
Ali volim i da se družim sa ljudima druge nacije, iz druge države, a posebno mi je drago uvek kada vidim da gradimo pozitivan odnos na opšteprihvaćenim vrednostima. Smatram da vrednost svoje posebnosti pripadnik svakog naroda (pa i ja) može da istakne samo pozitivnim duhom, i prepoznavanjem onog dobrog u drugome.
Svakome je moguće pronaći manu, ali je važnije poznavati svoje mane i raditi na njima, nego upirati prst u tudje, jer to obično ne vodi nikuda (ili pak vodi tamo gde ne treba).

_________________
Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 03, 2009 10:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da nisam patriota i da ne volim zemlju svojih predaka, ne bi imao ni zastavu ni podpis ni avatar u tom smislu... glupost.

Jesam patriota, volim iskreno zemlju svojih predaka, ali volim i zemlju u kojoj živim. Biti patriota nije ništa loše, štaviše, smatram to poželjnim. Primječujem ovdje u Sloveniji, da mladi Slovenci, nisu nimalo patrioti, nimalo ne poznaju svoju zemlju. Žalostno je to, ali je i žalostnije kad se patriotizam stavlja u isti koš sa šovinizmom.

Ovo je jako ljepo rečeno:
nick-o je napisao/la sledeće:
Smatram da vrednost svoje posebnosti pripadnik svakog naroda (pa i ja) može da istakne samo pozitivnim duhom, i prepoznavanjem onog dobrog u drugome.
Svakome je moguće pronaći manu, ali je važnije poznavati svoje mane i raditi na njima, nego upirati prst u tudje, jer to obično ne vodi nikuda (ili pak vodi tamo gde ne treba).


I kao što sam ovdje več pisao, poštuj i voli svoje, da bi mogao poštivati tuđe.

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 03, 2009 4:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Normalno je da čovjek voli svoju zemlju.Ali i da poštuje druge narode i narodnosti u njoj .
Da ne bih bio pogrešno shvaćen, svako može da misli da je patriota.Ali se to ne gleda
samo po navijanju za reprezentaciju.Ima tu još stvari.Za mene ne može da bude patriota ni jedan kriminalac ili zločinac.Mada su oni većinom hrabri ljudi i to stoji i nerijetko su u stanju i život da daju za zemlju.Ali kad pogledaš sa druge strane,zar oni ne čine zlo toj istoj državi za koju kažu da je vole.Jer ako nešto voliš onda to ne pljačkaš ili truješ.
Ovo sam morao da dodam, da neko ne bi pomislio da mislim da su patrioti samo oni koji su u stanju da život daju za državu.Patriotizam se ispoljava na više načina.Ne samo kroz rat.I nije to samo riječ koju izgovori čovjek.Treba to i da se dokaže državi.
Sad svako na svoj način,kad bi to malo pokazao ,a ne samo pričao sve bi drugačije bilo.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Patriotizam Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon