www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Susjedi
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 09, 2007 3:01 am    Naslov poruke: Susjedi Na vrh strane Na dno strane

Susjedi. Ljudi s kojima zivite vrlo blizu, godinama. Nekad i vrata do vrata.

Ima jedno kazanje koje kaze da je bolje imati dobrog susjeda nego dobrog brata. Jer vece su sanse, da ako vam zatreba, susjed ce biti prvi tu da vam pomogne, prije no bi vas brat i stigao, sve i da hoce.

Najcesce je nemoguce birati susjede. Ponakad treba biti filozof prema nekima. Neki su bucni, neki tihi...

Koliko su vam vazni vasi susjedi, jeste li prijatelji s njima, idete li na kavu jedni kod drugih, volite li neke od svojih susjeda? Koliko su vam dobi vasi susjedi i koliko su vam vazni?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
~brza~
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2007
Poruke: 497
Mesto: Dubrovnik

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 09, 2007 12:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ajme meni...imam užasno primitivno susjedstvo, same babe koje sve živo zanima, vire kroz zavjese u bilo koje doba dana i noći i sve znaju! Strašno mi idu na živce i muka mi je kad moram prolaziti kraj njihovih kuća. Sa svima sam na bok, kulturno se pozdravimo, ako treba i popričamo, ali nikakvi veliki kontakti
 
ekonomista87
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 20 Sep 2006
Poruke: 278
Mesto: Vojvodina, Pancevo

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 09, 2007 12:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pola komsiluka mi je ok, normalni ljudi, a ona druga polovina je ocajna! Da bezis od njih kao djavo od krsta
 
mala_206
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 41

Datum registracije: 10 Jan 2006
Poruke: 902

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 09, 2007 1:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hm..... kao i svugdje ima i kod mene mahaluša. al nije sve tako crno, ja sam zaljubljena u jednog svog komšiju Embarassed u vezi smo već 2 mjeseca..... tako da mi moj komšiluk PUNO znači Wink

_________________
Prestaću te voljeti tek kada slijepi slikar uspije naslikati zvuk pada latice ruže na stakleni sag dvorca, koji nikada nije postojao!
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 09, 2007 11:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vrlo bitno je biti dobar sa susjedima.Nisu svu bas onako kako mi zamisljamo da bi trebali biti,ali mozda ni mi nismo onakvi kakvim bi nas zeljeli nasi susjedi.Susjed je najpreci.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
[DeNoM]
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 09 Feb 2007
Poruke: 20

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 10, 2007 12:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na susjede ni ne gledam previse jer ih rijetko kad i sretnem na koju sekundu u prolazu.
Normalno, pokusavam sa svima ostati dobar pa tako i sa susjedima ali mi nikada nece biti narocito dragi.
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 10, 2007 1:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja zivim u zgradi, dakle imam dosta susjeda s kojima se dijeli puno vise nego s onima kad zivis u kuci.meni se svidja zivjet u zgradi bas zato sto uvijek ima zivota, dok sam zivjela u kuci znala sma se osjecat ponekad ko da sam sama na svijetu.kad zivis u zgradi moze bit i problema s glasnim susjedima, al kod mene toga nema bas, niti ima nekih svadaj i prepirki.ne znam kako drugi al ja se trudim imat razumijevanja za svakoga.ako netko slusa preglasno muziku pa se cuje, ne ludim jer znam da to volim i ja radit.tako da je kad je rijec o zgradi najvaznije ne bit preosjetljiv.
sto se tice ogovaranja, traceva i svadja, ne pricanja sa susjedima. ma toga bar kod mene nema.mislim da je tako u vecim gradovima zato sto svi vode svoj zivot i nemaju vremena iskapat kojekakve traceve i zagorcavat susjedima zivote.ne znam...svi su liberalni.osim toga u vecim gradovima susjedi nisu tolko bliski, manje komuniciraju samim tim manje i tracaju.je da je u ovakvim sredinama tesko sklopit nova poznanstva.kad sam se tek doselila ovdje mislila sam d anitko i ne primjecuje da su stigli novi susjedi.to mi se svidja sto nitko ne zabad a nos u tudje poslove.a opet ako hoces mozes imat i bliske odnose ako pokazes da to zelis.npr. ja imam susjeda kojima nikad nisam rekla dobar dan a zivimo ulaz do ulaza a opet imam susjeda s kojima sam jako bliska.to je prednost grada i zivota u zgradi - mozes birat s kim ces bit doabar a da te nitko ne ocrnjuje i ne ogovara i nema svadja

_________________
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 10, 2007 1:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pošto sam se doselila tek prije dva mjeseca ovdje, ne znam nitkoga. Koliko čujem - mirni su. A koliko vidim - u pitanju su starije generacije tako da doista ne znam koliko u koga mogu da se uzdam i nije mi to jako bitno. Vidjela sam da prekoputa ima neka cura koja često pravi žurke (jedino to čujem) i jednom me čak i pozvala. Kod nje mogu otići na kavu. Ali ništa više...
 
vebija
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 07 Okt 2005
Poruke: 519
Mesto: zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 10, 2007 11:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

treba bit dobar sa svima, nikad se ne zna ko ti kada moze pomoci....

_________________
postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji neznaju
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 10, 2007 12:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kod nas se kaze kada prodajes kucu: Prodajem kucu i komsiju uz nju Very Happy


Jako je vazno imati dobrog susjeda u blizini , ali danas je takvih malo.

Ja imam srecu da sam napokon dobila susjede preko puta svoga stana koji se mogu svrstati u jako dobre komsije i zadovoljna sam. Medjutim u mome ulazu ima 6 stanara i svi su na svoju ruku..niko nikoga ne sljivi ni 1%.
Ne obaziru se na to kako ce se komsije osjecati kada oni vicu , lupaju itd. Bitno je da je njima dobro .

Nazalost to je i dovelo da sam sa svima vecinom na onome "Vozdra!"...ali ima par njih u mome okruzenju s kojima sjednem i popijem kafu i obilazimo se..mada i to rijetko.

Sve u svemu ima svega..ali nije to tako ni crno..jednostavno sa svima sam dobra , a prisna sam sa samo njih nekoliko hehehe

I sto gore neko rece mozda i ja nekome nisam po ukusu kao susjed..i ne obazirem se plaho na to..ali ni s jednim od njih nisam u zavadi Very Happy


Sto se ono kaze ako moze lijepo moze , a ako ne moze onda njima njihova vrata , a meni moja Razz

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
lukamuzika
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 12 Dec 2004
Poruke: 107
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 11, 2007 8:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zavisi....ima takvih suseda koji su nepodnosljivi..npr,. nasa komsinica sa 5 sprata...nemoguca zena u pola noci lupa,baca klikere poliva vodom nasu terasu...dere se ko manijak
 
Bestija_NeOpravljiva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 188
Mesto: Banjaluka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 11, 2007 8:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve to zavisi od samog komsiluka.

U jednom naselju sam znala sve komsije, u prilicnom krugu oko mjesta stanovanja, ja sam se druzila sa njihovom djecom (jer sam i sama bila djete), a starije sam pozdravljala, oni su se druzili sa mojim roditeljima i slicno. Tu sam i najduze stanovala. To mi je najbolje naselje, mirno, dosta parkova i normalni ljudi. Very Happy

U drugom naselju, u zgradi su svi bili generacija mojih staraca ili stariji, ali 'djece' mojih godina nije bilo (ko je i imao djecu, nesto stariju od mene, djeca nisu zivjela tu). Komsije sam pozdravljala, bila ljubazna, ti su nam ljudi dolazili na kafu, moji roditelji isli njima, ali nisu bas bili moj svijet.
Zgrada je bila velika, sa dosta stanova, ali vrata se nisu zakljucavala, svi su upadali jedni kod drugih, svi su bili kao jedna porodica i stalno su nesto festali. Very Happy
Svako donese nesto, skupe hranu i cugu, pjevaju i sale se.

Kad smo preselili opet - nasli smo se u manjoj, ali uglavnom namcorastoj zgradi. Neke komsije su bile normalne, a neke totalni manijaci. Sa svima sam u svakom slucaju ja bila samo na pozdravu pri susretu na stepenicama (i jos par osnovnih rijeci sa onim normalnim komsijama).




Sad zivim sa svojim dragim. Very Happy

Kad sam doselila shvatila sam da su tu uglavnom stariji ljudi. Kad ih sretnem na stepenicama pozdravim i tako to.

Jedna komsinica me i prepala uvalivsi mi ruku izmedju nogu dok smo se mimoilazili na stepenicama, zena koju prvi put vidim u zivotu i koja je stara kao Grcka zavukla mi je ruku izmedju nogu. Evil or Very Mad
Zastala sam u soku, a ona je brbljala gluposti, o suknjicama (bilo je ljeto i bila sam u suknjici), o komsinici koja nosi suknjice i zimi (komsinica vrata do mojih, sto sam kasnije saznala), pa se ona (ta luda komsinica) sali sa njom da ce joj se smrznuti pickica i slicne nebuloze...
Druga mi je upala u stan (ne znam kako se sa svojih 100 kg provukla kroz jedva odskrinuta vrata i nasla u mom hodniku pitajuci me za neki TV kanal, za koji sam potvrdila da mi radi, a ona je pocela pricati kako njoj komsija unutar zidova shebe kablova tako da joj ne radi taj kanal zbog toga. Bila je prilicno histericna, a ja nisam imala pojma ko je ona. Treba sam skupiti hrabrsot da prodjem kraj nje u sobu i zovnem dragog, da on to sa njom vidi (jer je to zgrada u kojoj je on odranije znao sve komsije, jer mi zivimo u stanu od njegove bake).

Kasnije sam upoznala i one normalne. Very Happy
Preko puta mene je porodica, roditelji i 3 cerke (njihova srednja cerka nosi suknje i zimi Very Happy , pa ludu komsinicu brine stanje njene pipice na toj temperaturi) . Cerke su mojih godina i mladje, a roditelji su generacija mojih roditelja.
Buduci da je taj covjek jedini u zgradi srednjih godina (nije premlad da ne zna, ni prestar da ne moze oko nekih stvari) on pomaze komsijama oko popravki, poznaje majstore kad kome nesto zatreba i sam je majstor.
Oni su mi super, sa njihovom najstarijom cerkom pijem kafu, ista smo generacija, slicna interesovanja i pogledi na zivot, pomogla sam joj naci posao pa smo skupa radile jedno vrijeme, sad kad smo obe bez posla ona javlja meni za neke oglase, ja njoj.
Njen otac je komsija na kojeg se mozes osloniti u vezi svega.
Ostatak komsija su stariji ljudi i on im zaista dosta pomaze oko nekih stvari.
Covjek je veoma sposoban i odgovoran i skuplja pare za vodu za nas i susjedni ulaz, kao i novac za odrzavanje zgrade (takodje za oba ulaza) i zaista se primjeti da taj novac dobro ulaze, zgrada je fino okrecena, ulazi takodje, sijalice se u ulazu cim pregore odmah mijenjaju, organizovao je postavljanje novih vrata na oba ulaza, uz pocetne stepenice na ulazu koje su od zida do zida i ima ih 5-6 uz jedan zid je postavljen drzac, da se stariji ljudi kojih u zgradi bas ima, mogu uhvatiti i pomoci pri penjanju...

Voljela bih da zivim u zgradi gdje ima vise ljudi mojih godina.
Ovako, ako izuzmem komsiju preko puta koji je covjek generacije mojih roditelja i njegovu suprugu, te njihove cerke, ostatak stanara su uglavnom jako stari ljudi... Sad
Ima jedan mladji lik, ali on je vecinu vremena u zatvoru jer je narkoman, pa dila, krade, obija...s njim se ionako ne bih druzila...

Medjutim, imam prijatelje na koje znam da mogu racunati.
Sa tako starim komsijama zaista ne mogu uspostaviti neki blizi odnos, prevelike su to razlike.
Ali je zgrada bar relativno mirna.
Ipak, vise bih voljela da zivim u zivljoj i veselijoj zgradi i okruzena ljudima mojih godina. Very Happy

_________________
Zivot na Zemlji je skup, ali barem ukljucuje besplatno putovanje oko Sunca.

Bigamija - jedna zena previse.
Monogamija - takodje.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Susjedi Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon