www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Je li novac uzrok sveg zla?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 14, 2006 2:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije novac uzrok, uzrok smo mi sami. Ne postoji zlo van coveka.

 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 15, 2006 10:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne slazem se uopste sa tezom da su ljudi uzrok zla! Ljudi su pocinioci tog zla! A uzrok je novac! Definitivno! Wink

_________________


 
lambi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 08 Dec 2006
Poruke: 18
Mesto: Trebinje - Banja Luka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 15, 2006 2:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne ves ljudska glupost koja je zajedno sa svemirom jedino beskrajna

_________________
Misli glavom,slusaj SRCE!!!
 
Benna
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 16 Nov 2006
Poruke: 45

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 15, 2006 3:06 pm    Naslov poruke: odg Na vrh strane Na dno strane

novcu se daje prevelika vaznost,ali zar nije istinita ona stara
money makes the world go around
 
tayra
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Okt 2005
Poruke: 166

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 16, 2006 8:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

previse novca cini zlo, jer to ljude cini pohlepnim i nista im vise u zivotu nije vazno..
 
gric202
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 16, 2006 1:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lako je nama da pričamo o tom problemu kada novac kao sredstvo koristimo od kada znamo za sebe, a šta mislite kako bi živeli da nema novca?
 
jsavo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 01 Okt 2006
Poruke: 3

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 18, 2006 3:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitivno , ali je i nuzno zlo ... trreba znati balansirati ... ato je ponekad mnogo tesko . Confused

_________________
moje kupinovo
 
popkatapetl
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 168

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 21, 2006 11:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mhm,nije dobro imati ga malo ili nedovoljno a jos gore imati ga previse ; ali najbolja kombinacija je dovoljno u dzebu i pamet u 'glavu' Wink
 
Kezmanomania
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 28 Nov 2004
Poruke: 109
Mesto: IJmuiden

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 23, 2006 6:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nije sveg zla ali jeste velikog dela...
 
alex81
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 08 Sep 2006
Poruke: 93

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 05, 2007 9:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Predpostavljam da jeste,jer ljudi su veoma pohlepni zza novcem i sve bi ucinili da dodju do njega!
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 06, 2007 12:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Davno sam jos procitala jednu pricicu bas na ovu temu pa sam je sad ponovo potrazila...

"Jedna stara žena dospela je posle svoje smrti pred Božji sud. Kopajući po registru, Sudija nije mogao da pronađe ni jedno delo milosrđa osim jedne šargarepe koju je udelila nekom prosjaku. Ipak, moć jednog jedinog čina ljubavi bila je dovoljna da je pošalje u raj. Šargarepa je doneta na sud i uručena je ženi. Kako ju je uzela, počela je da se diže uvis, kao da je vuče nevidljivi konac. U tom trenutku, neki sirotan okačio se za skut njene haljine, za njegovu nogu okačio se neko treći, i ubrzo se formirao čitav niz ljudi koji su se peli ka raju, okačeni o šargarepu. Žena nije osećala nikakav teret, a pošto nije gledala naniže, nije ni primetila šta se dešava. Peli su se sve više i više, dok nisu stigli do samih vrata raja. U tom trenutku, žena se okrenula da baci poslednji pogled ka Zemlji i ugledala ispod sebe čitav niz ljudi, okačenih o nju. Kako je pobesnela! Pripretila im je rukom i viknula: "Marš! Dalje od mene! Šargarepa je moja!" Dok je tako mahala rukom, šargarepa joj je ispala i ona se sunovratila sa čitavom svojom pratnjom.

Samo jedan je uzrok sveg zla na Zemlji: "Ovo je moje!" "


Ne mora biti novac u pitanju...bilo koja ZELJA moze biti uzrok zla...Uglavnom sebicna zelja koja ce rezultirati sopstvenim zadovoljstvom.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
bubaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 04 Feb 2007
Poruke: 95

luxembourg.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 06, 2007 2:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da bi zivjeli na svijetu bez para, gdje svako dobija sve dzabe hehe (sanjam malo)
onda bi se svi voljeli i niko nebi se svadjo radi para Very Happy
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Je li novac uzrok sveg zla? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 3 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon