www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Autobiografija Žarka Lauševića “Godina prođe, dan nika
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 10, 2012 5:34 pm    Naslov poruke: Autobiografija Žarka Lauševića “Godina prođe, dan nika Na vrh strane Na dno strane

Naslov autobiografije Žarka Lauševića je „Godina prođe, dan nikad“, imaće oko 450 stranica, sa 40 fotografija iz života i bogate glumačke karijere ovog izuzetnog glumca, a pojaviće se u izdanju kompanije „Novosti“. – Skrivali smo, brižno i pažljivo, ovu izdavačku tajnu. I po želji autora i po našem opredjeljenju. Ugovor o izdavanju ove izuzetne knjige potpisali smo prije više od mjesec dana sa Lauševićevim zastupnikom Vladanom Bojićem, poznatim odvjetnikom – kaže Manojlo Vukotić, generalni direktor i glavni urednik kompanije „Večernjih novosti“.

- To je dirljiva, iskrena, poštena, divno napisana ispovijest ovog sjajnog glumca, kome je, nažalost, jedna tragična noć presjekla životni put i uvela ga u vrtlog, u pakao, iz kojeg još uvijek nije izašao – kaže Vukotić, koji je dva mjeseca bdio nad ovim rukopisom.

- To nije ni prava biografija, ni autobiografija, ni dnevnik, ni kronika – a sve to jest. Pomiješano i zgusnuto, prozračno i uzbudljivo.

U 51 poglavlju Žarko Laušević je istkao svoj život u posljednje dvije decenije. S izvanrednom vještinom pisanja, velikom lucidnošću, preciznošću, znanjem i maštom, on je paralelno vodio dva toka: jedan je njegovih 455 zatvorskih dana u Beogradu i Spužu, dramatičnih do bola, a drugi su njegovi otrgnuti medaljoni života u obiteljii, filmu i kazalištu.

- Naravno, ja nisam slobodan čovjek. Čovjek koji je ubio nikada više ne može biti slobodan. Sloboda više nikada ne može biti moja riječ. Sloboda je pravo drugih da kažu šta misle o meni, sloboda je da me „slobode“, svojataju, mrze i mrcvare. A ja više i ne znam što uopće znači ta riječ? Je li to možda samo sjećanje da sam jednom kao dijete trčao oko Biljarde i bio sretan, ili je sloboda onaj trenutak kad sam odlučio da napišem ovu knjigu? -zapisao je Žarko Laušević.

- Žarko počinje svoju knjigu pričom o kobnoj noći, 30. srpnja 1993. godine u Podgorici, kada su napadnuti on i njegov brat u jednom kafiću, i kada je u stravičnom spletu okolnosti, u magnovenju, u ludilu, ispalio hice i ubio dva mladića. To je ta noć koja se nikad nije završila, čiji ga mrak i dalje guši, mori… Zato će i napisati da „čovjek koji je ubio nikada više ne može biti slobodan“. Cijelu tu sudbu Laušević je ispisao fascinantnom iskrenošću, guleći svoju kožu, ukucavajući čavle u svoje meso, dok samog sebe razapinje – ocjenjuje Vukotić.

Knjiga Žarka Lauševića, „Godina prođe, dan nikad“, u čijem podnaslovu piše „dnevnik jedne robije“, tiskat će se u nezabilježenoj početnoj tiraži – 50.000 primjeraka.

Prvi primjerci veoma lijepe i bogato opremljene knjige pojavit će se na kioscima 30. studenoga, u Srbiji, Crnoj Gori i Republici Srpskoj.

Na kraju knjige autor je napisao „kraj prvog dijela“. To, najvjerojatnije znači da Laušević i dalje marljivo, kao da mu je pisanje profesija, ispisuje stranice dnevnika. To se da nagovijestiti i iz predgovora knjige, koju je napisao redatelj Zoran Amar. Život je i tu bio nepredvidljivi režiser: Amar je 1986. godine režirao film „Šmeker“ u kojem je Laušević igrao zapaženu ulogu, a sada njih dvojica žive u istoj zgradi u prenatrpanom New Yorku.

(Novosti



_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 12, 2012 10:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sam predgovor knjige govori toliko da covjek pozeli da je procita u dahu, jer je zaista napisana sa dusom. Lausevica sam oduvijek voljela i kao glumca i kao jednu musku pojavu kojoj sam se divila sa nekom djevojackom, hajde da to nazovemo i zaljubljenoscu, tako da je bilo i za ocekivati da to njegovo djelo necu propustiti.
Knjiga je po meni dosta cista i jasna, napisana emocijama i jednostavnim rijecima tako da u svakome izazove masu osjecanja, pitanja, optuzbi i opravdanja. Pored toga sto je divan glumac, isto tako me je prijatno iznenadio i kao pisac.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
El Mero
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Maj 2013
Poruke: 12

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 16, 2013 7:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pročitao sam je... Što bi se reklo, u dahu. Zaista nevjerovatna sudbina. Confused
 
Sicva
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 27 Nov 2003
Poruke: 13261

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 17, 2014 3:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam obe knjige od Lauševića (moja mama je to kupovala). Pročitaću ih sigurno jednoga dana, ali nekako unapred mislim da mi ga je žao, ali i da je sam kriv za ono što mu se desilo u životu. Po meni nije smeo da dozvoli da mu slava udari u glavu i zato je verovatno tako prošao
 
škorpijica
~ noćna mora mnogih ~
<font color='blue'><b>~ noćna mora mnogih ~</b></font>





Datum registracije: 07 Sep 2004
Poruke: 59506
Mesto: ....tamo gde Dunav ljubi nebo...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 08, 2014 7:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sicva ti da zaista znas ko je Zarko Lausevic i sta se njemu desilo sigurno ne bi ostavio ovakakv komentar, jer njegova sudbina nema nikakve veze sa slavom i zanimanjem... Verovatno ces i sam doci do drugog zakljucka kada sednes i procitas dve pomenute knjige koje je tvoja mama kupila.


Zao mi je sto je ovakakv umetnik doziveo ovako strasnu sudbinu. Imao je iza sebe divnu karijeru, a sigurno bi se tako i nastavilo da se nije desilo to sto se desilo. Knjiga kao knjiga veoma emotivna i puna detalja, detalja na koje pbracate paznju tek onda kada imate osecaj da je za vas vreme stalo. U svakom slucaju preporucujem svima knjige Very Happy

_________________

"...dvoje ljudi koji su se voleli ne mogu biti prijatelji, jer se svaki susret svodi na previše tajanstvenih pogleda, da bi se prestali nadati..."
"Znas, crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonacnosti, ali u negativnom smislu, tako da u njima nema nicega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema cak ni tebe. U crnim rupama mozes lepo da se zezas. Lebdis iznad zemlje. Slusas rock'n'roll. Dozivas kisu ili maznes neku lepu ribu. Samo je bezveze kad se probudis."
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Autobiografija Žarka Lauševića “Godina prođe, dan nika Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon