www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Mirjana Bobić Mojsilović
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 19, 2006 2:23 pm    Naslov poruke: Mirjana Bobić Mojsilović Na vrh strane Na dno strane

Biografija

Ja sam rodjena Beogradjanka, maturantkinja čuvene I beogradske gimnazije, diplomac Fakulteta političkih nauka , odsek novinarstvo, i autorka bezbrojne povorke tekstova koje sam objavljivala dugo, u mnogim vodećim ovdašnjim novinama.
Hoću da kažem, rano sam počela svoju profesionalnu novinarsku karijeru – sa devetnaest godina.

Radila sam mnogo i na televiziji, autorske talk-show emisije.
Objavila sam do sada sedam knjiga: četiri romana, dve knjige drama, jednu zbirku kratkih priča.

Roman ''Dnevnik srpske domaćice'', objavljen je i u Francuskoj i u Italiji.
Monodrama ''Verica medju šljivama'' koju je sa uspehhom igrala Svetlana Bojković i za koju je dobila i Zlatnu kolajnu na Festivalu monodrame i pantomime u Zemunu, uvrštena je u Antologiju savremene srpske monodrame.

Drama ''Imitacija života'' objavljena je u ediciji ''Savremena srpska drama'' , sveska 20 , u izdanju Udruženja dramskih pisaca Srbije, pozorišta ''Moderna garaža'' i Kulturno prosvetne zajednice Beograda.
Jedna priča iz zbirke ''Baba, nemoj ništa da me pitaš'' uvrštena je u Antologiju pripovedaka srpskih književnica, koju je sačinio Rajko Lukač.
Drama ''Suze su O.K'' koja je sa velikim uspehom igrana u Narodnom pozorištu u Beogradu, kao knjiga - doživela je čak šest izdanja.
Proputovala sam Srbiju uzduž i popreko gostujući sa svojim komadima i knjigama, svuda gde su nas zvali.
Osim što sam sve svoje knjige sama izdala, sama sam ih, majke mi, i napisala.
Štampanje ONO SVE ŠTO ZNAŠ O MENI pomogle su kompanije DELTA M i DUNAV OSIGURANJE i ja im se još jednom srdačno zahvaljujem.
Pišem kolumne za ''Blic'' – petkom, ''TV NOVOSTI'' - sredom, ''Frankfurtske vesti'' – četvrtkom, i ''Sofiu'' – petkom. Takođe sam i glavni urednik MTS kluba, mesečnog časopisa mobilne telefonije Srbije.
Imam ćerku Milu koja je moja glavna podrška.
Imam dve sestre – stariju Gordanu i bliznakinju Zoricu koja je takodje objavila nekoliko knjiga iz oblasti komunikologije i kulturologije.
Imam crnu pudlicu koja se zove Lili.
Volim da kuvam.
Volim da slikam.
Volim sve što vole mladi.
Moj novi moto je:''Nije važno biti u pravu, važno je biti srećan.''
Nameravam da i dalje pišem, slikam, kuvam, slušam dobru muziku, gajim ruže i prijatelje.

(preuzeto sa oficijelnog sajta Mirjane Bobić Mojsilović http://www.mirjanabm.com/)



_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 19, 2006 2:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja obožavam njene kolumne Very Happy . One su me privukle njenim delima. U nedostatku vremena Rolling Eyes , nikako da se prihvatim njenog romana 'Ono sve što znaš o meni', a nameravam potom pročitati i ostala njena dela. Šta mislite o njenom pisanju i radu?

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
radiopetica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 29 Mar 2006
Poruke: 248
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 12:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li je neko procitao njenu novu knjigu "Tvoj Sam"?
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 09, 2006 3:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Da li je neko procitao njenu novu knjigu "Tvoj Sam"?


Nisam (još uvek), ali me je ono što sam u 'Bestseleru' uspela da pročitam o istoj jaaako privuklo Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
zombie noise
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Dec 2006
Poruke: 41

brazil.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 13, 2006 2:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Njene kolumne su super, takodje i njene emisije i sve što je u vezi sa novinarstvom. Medjutim, knjige su joj nekako bledunjave i prosečne.
 
pstricevic
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 66

Datum registracije: 02 Jan 2007
Poruke: 148

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 07, 2007 3:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mikica je odlican novinar pocela je u prakticnoj zeni ali kao pisac
jos nije sazrela ali mogu da kazem da otvara interesantne teme i
svidja mise sto ima pozitivno - optimisticko razmosljanje.verovatno
ce ona jos dosta pruziti i to je jos vise krasi ta njena energija.
 
ne znam ko sam
Iskusni član
Iskusni član





Datum registracije: 31 Dec 2006
Poruke: 786

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 07, 2007 4:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Davno sam procitala njenu knjigu " Happy End " i "Majke mi bajka", nemam puno vremena ali nameravam da procitam druga njena dela.

_________________
"Za sve ljude zvezde nisu iste. Za jedne, koji putuju,zvezde su vodilje. Za druge, one su samo male svetiljke. Za naucnike one su samo problemi. Ali sve te zvezde tamo gore cute. Ali ti, ces imati zvezde kakve niko nema..."
 
dialeksa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Mar 2006
Poruke: 109

bahamas.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 23, 2007 8:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Knjige koje ona pise su potpuno bezveze. Lose,lose.... jedva 2
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 03, 2007 8:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Upravo sam završila sa čitanjem 'Ono sve što znaš o meni' Wink

Jako mi se dopada ideja kojom je objedinila sudbine i način na koji je predstavila žensku i mušku psihu Wink

Od polovine knjige, nastavak priče je predvidiv i kraj se nazire Wink , ali je svejedno fabula dobro vođena Wink

Međutim, mislim da bi vokabularom, načinom izražavanja mogla mnogo više da pruži Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 16, 2007 7:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eto mene ponovo Very Happy Sa znatno boljim utiscima Very Happy

U pitanju je 'Tvoj sam' Very Happy

Već duže vreme priželjkujem da je pročitam, toliko jako da sam se bojala da neće zadovoljiti moja očekivanja...međutim, nadmašila ih je Very Happy

Mnogo kvalitetnija od prethodne, tematika odlična, jako dobro obrađena, promena stila, perspektive, način na koji su dočarana osećanja, razmišljanja...izuzetno...moćno Very Happy

Moja topla preporuka za pročitati Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
dreamwalker
*dragancee*
<b>*dragancee*</b>





Datum registracije: 06 Apr 2007
Poruke: 10118
Mesto: * in the dream *

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 28, 2007 1:57 pm    Naslov poruke: Mirjana Bobić-Mojsilović:Muškarci su u panici Na vrh strane Na dno strane



Jedna od najčitanijih autorki domaće literarne scene Mirjana Bobić-Mojsilović na ovogodišnjem Sajmu knjiga predstavila se romanom "Srce moje", pričom o muškarcu i ženi koji su se nekada voleli i onda oboje odlučili da pišu o toj ljubavi.

Miru Bobić-Mojsilović zatekli smo na štandu "Čigoje", koji je ove godine u znaku ženskih autora, i pitali je kako žive žene pisci u Srbiji:
"Celo jedno poglavlje u mom novom romanu bavi se upravo tom zabludom koja je prisutna kod većine ljudi koji misle da žene pisci ne žive životom običnih žena, da ne 'zveraju' po izlozima i ne stružu žicom zagorele šerpe", rekla je ona, dodajući: "Ja sam živi dokaz da je to samo predrasuda. Žene pisci žive kao i sve druge, ali imaju i trenutke stvaranja. Činjenica je da je tada neophodna neka vrsta monaštva, isključenja iz sveta, ali u pitanju su samo periodi, a ne stil života".

Autorka romana koji su vrlo brzo našli svoj put do čitačlaca za MONDO kaže: "Ja vodim normalan život, ali kad udjem u fazu stvaranja, onda, naravno, sedim i samo o tome mislim po ceo dan. Ipak, u principu, morate pratiti one svakodnevne životne tokove, naročito ako imate dete - veš se neće sam ispeglati i ručak se neće skuvati sam."

Na pitanje da li joj i posle toliko objavljenih romana i dalje smeta insistiranje na podeli na ženske i muške pisce, Mirjana Bobić-Mojsilović kaže:
"Naravno, mislim da sintagma 'ženski pisci' u Srbiji ima izrazito negativnu konotaciju i služi samo da bi se unapred omalovažili ženski autori, njihova dela i publika. Čini mi se, ipak, da muškarci, muški pisci to rade jer su u potpunoj panici. Literatura je, naime, poslednje muško intelektualno 'utvrdjenje' koje sve više osvajaju žene."

"Ali, verujte mi, tako je bilo i u novinarstvu pre 20 godina, ja sam bila jedna od pet novinarki, a vidite kako se situacija promenila - danas 70 odsto novinara čine žene", dodala je.

Mirjana Bobić-Mojsilović smatra da je u Srbiji dodatni problem i to što se ceo književni establišment trudi da ubedi ljude da su knjige u kojima se uživa loše, tako da je na kraju čitaocima preporučila da "ne veruju kritičarima, nego svojim očima i ušima".



Izvor: MTS-Mondo
 
krckoorashcic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jun 2007
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 06, 2007 5:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tvoj sam je predivna knjiga...Preporucujem da je shto pre procitate...
evo jednog dela iz iste:
"Bio je od nih mushkaraca koje, jednostavno, ne drzi mesto, a takvi su smrt za zene.Bar je ona tako govorila.On je govorio da mushkarac koji malo jeste tu, malo nije tu, jedini moze da usreci svaku pravu zenu, jer je momak koji odlazi i koji se vraca - poput vetra. Sa njim nishta ne moze biti ustajalo pa ni ljubav!"


Predivna je.....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Mirjana Bobić Mojsilović Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon