www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zasto su ljudi toliko zeljni senzacije
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 26, 2006 11:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Slucajni prolaznici (ne svi ne mogu to reci) onaj cas kad vide grupu ljudi ko da su privuceni magnetom guraju se da vide di, sta, kome, kuda?! Svi su zeljni da se dogodi nesto veliko bilo da je to dobro ili ne


Mislim da ove dve stvari nisu bas toliko cesto povezane jedna sa drugom. Ipak vecina ljudi dok ide ulicom ne razmislja o tome sta bi sad moglo da se desi bas tuda kuda prolaze, niti se osvrcu na sve strane u potrazi za nekim "dogadjajem". Oni koji pak pripadaju ovoj grupi, e oni su stvarno dokoni pa moraju da se potkrepljuju tudjim skandalima.
Potpuno druga grupa ljudi je ona koja ce kad se vec nesto dogodi odreagovati reflexno (radoznalost cini cuda) i baciti pogled da bi zadovoljili svoju znatizeljost i onda ili nastaviti svojim putem ili pomoci ako stvarno moze ili....sve osim da odreaguje kao ona prva grupa koja ce samo buljiti u iscekivanju daljeg razvoja dogadjaja.



_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 27, 2006 7:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni je totalno neverovatna potreba za opterecivanjem tudjim zivotom.......ali u danasnje vreme kada se senzacionalizira svaki aspekt nasih zivota......svi polako postajemo zrtve tabloidnog mentaliteta......neki su takvi zato sto njihov zivot nije dovoljno interesantan, neki zato sto u tudjim mukama beze od svojih, a neki iz ciste potrebe da sebe opterete jos jednim problemom, pa makar bio i tudji......kako je tako je.......nazalost.....i ne vidim da ce se situacija popraviti u skorije vreme....... Rolling Eyes

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
Bestija_NeOpravljiva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 188
Mesto: Banjaluka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 28, 2006 1:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo, mene bi recimo vise zacudili i cak uzasnuli ljudi koji bi mirno prosli pored saobracajke ili pored covjeka koji se srusio na ulici kao da se nista neobicno ne desava. Shocked

Kakav covjek moras biti da na nesrecu, mozda smrt neciju reagujes - tako sto uopste ne reagujes...
Pa ljudi su bili na ratistu, smrt je bila nesto kao "svakodnevna pojava", pa je svaka nova smrt bila nesto sto covjeka potrese.

A "senzacije" tipa sta je danas obukla Ceca, s kim se po*ebala Stoja i slicno uopste nisu senzacije, vec zabava za dokone...

Ja se bojim i grozim nereagovanja.
Bilo mi je jadno i tuzno to sto je djevojka u mojoj ulici zavristala jer je bila napadnuta jedno vece (jos davno, prije nekoliko godina), a izasli su samo moj otac i jos jedan komsija.

Jednog dana kad prestanemo reagovati na ljudsku nesrecu i srecu, bicemo kao roboti.

I nije tacno da ljudi zastanu samo kad se desi saobracajka.
Ljudi zastanu da vide svatove kad prolazi okicena kolona.
Zastaju da vide mladu.
I smjeskaju se.
Ne znaju ni mladu, ni mladozenju, nikog, a smjeskaju se, raduju se...

Prosto, nekako je u ljudskoj prirodi da tugu i srecu covjek zeli podijeliti s drugim covjekom. Very Happy

_________________
Zivot na Zemlji je skup, ali barem ukljucuje besplatno putovanje oko Sunca.

Bigamija - jedna zena previse.
Monogamija - takodje.
 
nektarinica
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Mar 2006
Poruke: 375
Mesto: Singidunum

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 15, 2007 3:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bestija_NeOpravljiva je napisao/la sledeće:
Evo, mene bi recimo vise zacudili i cak uzasnuli ljudi koji bi mirno prosli pored saobracajke ili pored covjeka koji se srusio na ulici kao da se nista neobicno ne desava. Shocked

Kakav covjek moras biti da na nesrecu, mozda smrt neciju reagujes - tako sto uopste ne reagujes...
Pa ljudi su bili na ratistu, smrt je bila nesto kao "svakodnevna pojava", pa je svaka nova smrt bila nesto sto covjeka potrese.

A "senzacije" tipa sta je danas obukla Ceca, s kim se po*ebala Stoja i slicno uopste nisu senzacije, vec zabava za dokone...

Ja se bojim i grozim nereagovanja.
Bilo mi je jadno i tuzno to sto je djevojka u mojoj ulici zavristala jer je bila napadnuta jedno vece (jos davno, prije nekoliko godina), a izasli su samo moj otac i jos jedan komsija.

Jednog dana kad prestanemo reagovati na ljudsku nesrecu i srecu, bicemo kao roboti.

I nije tacno da ljudi zastanu samo kad se desi saobracajka.
Ljudi zastanu da vide svatove kad prolazi okicena kolona.
Zastaju da vide mladu.
I smjeskaju se.
Ne znaju ni mladu, ni mladozenju, nikog, a smjeskaju se, raduju se...

Prosto, nekako je u ljudskoj prirodi da tugu i srecu covjek zeli podijeliti s drugim covjekom. Very Happy




Naravno da teba reagovati! Very Happy Ali pitanje je kako vecina ljudi reagujie!Upravo tako,cuju vristanje,odmah njih stotinu na prozor da 'posmatraju',da komentarisu a samo dvoje izadju da pomognu.A ovde se radi o ovoj prvoj grupi.O pasivnim posmatracima koji stvarno kao da jedva cekaju tako neki dogadjaj pa da posle pricaju o tome danima,i jos pricaju kako se to njima dogodilo!To su ti dokoni!Ljudi ne umeju da gledaju svoja posla!A su se vec fizicki zadesili tu negde onda je valjda najnormalnije dati sve od sebe da se pomogne ako treba.
Kad je saobracajka u pitanju,meni nikad nece biti jasan skup od milion ljudi koji samo bulje!Il' pomozi il' se cisti!To buljenje mi nije jasno!A jos remete sve i prave guzvu..... Rolling Eyes

_________________

 
tO2nyy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 15
Mesto: Prijepolje

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 15, 2007 5:27 pm    Naslov poruke: e tu si upravu znash to je sve kako i trweba da bude Na vrh strane Na dno strane

e tu si upravu znash to je sve kako i trweba da bude

_________________
Dje si ,kudam si.
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 15, 2007 11:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

super. jako mi se svidja prethodni post. jako je bitno da ljudi reaguju, da zele da su ukljuceni, radoznali, da zele da vide, cuju, prokomentarisu, ukljuce se, poprave, urade... to je zivot. mnogo vise me brine rastuca apatija. cuju se krici iz susednog stana...malo ljudi ce zvati policiju, pokucati na komsijina vrata...to nije nicija briga.

ono sto je strasno je sto su ljudi zeljni lazne supstitucije za zivot. lenji su i*ili uplaseni da zive, reaguju i ukljuce se pa vazdan gledaju spanske serije koje su prenatrpane jakim emocijama. zuta stampa...to su situacije kada ljudi traze adrenalin u imaginarnom svetu, umesto da se ukljuce u zivot.

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
dambolina
• Nepopravljivi romantik •
<b>• Nepopravljivi romantik •</b>



Godine: 41

Datum registracije: 18 Nov 2006
Poruke: 73140
Mesto: •● U tudjoj koži ●•

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 15, 2007 11:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je tako zato sto kod nas svi gledaju tudja posla umesto sebe,jedva cekaju da se desi nesto po mogutstvu lose da bi videli i isli naokolo da prepricavaju detalje...

_________________
 
genius25
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 43

Datum registracije: 28 Sep 2005
Poruke: 908

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 15, 2007 11:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nektarinica je pogodila bit Ok je znatizelja ali ja imam osjecaj da ljudi vise od neceg dobrog jedva cekaju nesto lose Ko da svi rade vode tudu brigu a ne svoju

_________________
...Da sam žirafa i da mi netko kaže da sam zmija,ja bih ipak znao da sam ŽIRAFA.....
 
nektarinica
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Mar 2006
Poruke: 375
Mesto: Singidunum

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 10:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

genius25 je napisao/la sledeće:
Nektarinica je pogodila bit Ok je znatizelja ali ja imam osjecaj da ljudi vise od neceg dobrog jedva cekaju nesto lose Ko da svi rade vode tudu brigu a ne svoju



Da,i ja imam taj osecaj....i ne vara me!
To je zalosno!Jako! Crying or Very sad

_________________

 
yellena_m
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 28 Okt 2005
Poruke: 49
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 9:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To je verovatno u ljudskoj prirodi,znatizelja,radoznalost...
 
Eniac
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 15 Sep 2002
Poruke: 183
Mesto: Niz Reku Zivota Plovim

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 16, 2007 10:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hrane svoje komplekse nize vrednosti... sta je senzacija nego potvrdjivanje necijih osobina, da li svrstavaju subjekte senzacija u nizi ili visi sloj nebitno, bitno je da mi nismo u njima...
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 18, 2007 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Postoji razlika između znatiželje, radoznalosti, ljubopitljivosti,...koje čak mogu da se shvate i kao pozitivne i simpatične, kao pokretačka snaga za interesovanje za raznorazne, korisne i dubokoumne teme i malograđanštine ljudi ispraznih života čije se ponašanje graniči sa nevaspitanjem, a dnevni zadatak jeste ishrana tuđom intimom Rolling Eyes mesto čitanja dobre knjige ili igre sa svojom decom/unučićima Wink

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Zasto su ljudi toliko zeljni senzacije Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon