www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ljudska Nezahvalnost
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
LaNa83
rizmalovo srculence
rizmalovo srculence



Godine: 40

Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 4308
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 3:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:

...Ne mogu sebi da dozvolim da se sutra prema njoj (a kamoli nekom drugom) ponasam kao sto se ona ponela! Jednostavno-to nisam ja i sigurna sam, da kad bih uradila tako nesto (postupila kao ona), osecala bih se gore, nego sto sam se osecala tada....


prvo zao mi je sto ti se to desilo... Crying or Very sad a drugo isto tako u tim momentima kada gubis uvek gubis mnogo vise nego sto izgleda...pre uskoro 2 godine izgubila sam tatu al sam izgubila i mnogo vise...poverenje u mnogo ljudi oko sebe..saznanje da ih imam kraj sebe i da mogu da racunam na njih kad mi je najteze...drugarica koju sam vukla kroz srednju i kojoj sam bila "sve" ne daj boze da se nasla da me makar pozove da me pita kako sam...nisam ja njoj trazila nista..samo da znam da nisam sama.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad u tom momentu znas i sama koliko je vazno da znas da je stalo nekom do tebe...da te drzi ..jednostavno makar da cuti kraj tebe...al kao sto ti kazes da ona meni i sada zatrazi pomoc ko sto je nasla smelosti to vec da ucini ja ne bih mogla da joj odbijem jer sam takva...jedostavno ne bih mogla nista da joj odbijem..al ponekad se zbog toga osecam kao najveca budala... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Rolling Eyes al to sam ja... Rolling Eyes Crying or Very sad



_________________

....tvoja i u dobru i u zlu....
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 4:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

dva puta.da.jako me je zabolelo..i to jos uvek na neki nacin nosim u sebi.ja sa njima nemam vise kontakte..ne zelim ni da ih vidim..moja savest je cista, ali rana koju su napravili ponekad tiho zaboli..

ja zaista dajem sebe bez ocekivanja da cu nesto dobiti nazad...ponekad pogresim..mozda sam i naivan, ali ja sebe ne zelim da menjam, jer ....drugacije nebi funkcionisao.ipak najveca vecina to prepoznaje na pravi nacin i uzima najbolje uz osmeh zahvalnosti...

tako prija osecaj da si nekome poklonio trenutak srece...ja to znam

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 4:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

LaNa83 je napisao/la sledeće:
knknpnkn je napisao/la sledeće:

...Ne mogu sebi da dozvolim da se sutra prema njoj (a kamoli nekom drugom) ponasam kao sto se ona ponela! Jednostavno-to nisam ja i sigurna sam, da kad bih uradila tako nesto (postupila kao ona), osecala bih se gore, nego sto sam se osecala tada....


prvo zao mi je sto ti se to desilo... Crying or Very sad a drugo isto tako u tim momentima kada gubis uvek gubis mnogo vise nego sto izgleda...pre uskoro 2 godine izgubila sam tatu al sam izgubila i mnogo vise...poverenje u mnogo ljudi oko sebe..saznanje da ih imam kraj sebe i da mogu da racunam na njih kad mi je najteze...drugarica koju sam vukla kroz srednju i kojoj sam bila "sve" ne daj boze da se nasla da me makar pozove da me pita kako sam...nisam ja njoj trazila nista..samo da znam da nisam sama.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad u tom momentu znas i sama koliko je vazno da znas da je stalo nekom do tebe...da te drzi ..jednostavno makar da cuti kraj tebe...al kao sto ti kazes da ona meni i sada zatrazi pomoc ko sto je nasla smelosti to vec da ucini ja ne bih mogla da joj odbijem jer sam takva...jedostavno ne bih mogla nista da joj odbijem..al ponekad se zbog toga osecam kao najveca budala... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Rolling Eyes al to sam ja... Rolling Eyes Crying or Very sad


Lana, hvala na saosecanju! Sve je to proslo, idemo dalje! Wink
Znas kako, jesi sa jedne strane u pravu, kad kazes da gubis mnogo vise, mada sa druge-nisi. Jer, sta gubis? Tj. koga? Osobu koja ce te se setiti samo kad joj trebas (sto se eto, potvrdilo i na tvom primeru, kad je dosla ponovo)? Pa to onda i nije bas neki gubitak. Ma koliko da je meni to tesko palo, tada pogotovo, sa jedne sam strane srecna, jer sam najzad upoznala tu "drugaricu" bez maske! I iskljucila je sa spiska pravih prijatelja, kako sam do tada verovala da ona to jeste! I jednostavno, od tada sam znala, da ja na nju ne mogu da racunam ni za sta, sem na zezanje! Znaci, da sam je to vece pozvala i rekla: ajde da idemo u neko zezanje, rekla bi kao iz topa-ajde. A za ovo-nije mogla. Moja baka je obicavala da kaze: pomozi mi kad placem, ne samo kad pevam, jer da pevam mogu i sama. Iliti: na muci se poznaju junaci! Sto pre nam takvi ljudi otkriju svoje pravo lice, tim pre shvatimo koliko su oni bezvredni u nasem zivotu! A nisi budala zato sto zelis da joj pomognes posle svega! Naprotiv. To je dokaz, da si plemenita, dobra i psihicki zdrava osoba! Da si postupila drugacije, to bi te izjednacilo sa njom! To sto smo mi ovakvi kakvi smo, upravo je to nesto sto nas razlikuje od tih bezvrednih stvorova! Wink

_________________


 
HAMI_LOLIC
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 34

Datum registracije: 12 Sep 2006
Poruke: 1148
Mesto: BGD,Zvezdara

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 6:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imas takvih na sve strane!! Sad
"zivimo gde zivimo u sred zakuvanog s.... al ovo je BG ajmo malo postovanja Very Happy"
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 11:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nikada nisam ocekivao da mi se neko u znak zahvalnosti za nesto sto sam ucinio klanja do patosa,ali jedno hvala nista ne kosta.Nazalost sve vise je onih kojima je cak i to tesko reci

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
senjanin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 16 Nov 2007
Poruke: 64

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 21, 2007 1:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u ovoj temi uopšte nije bitan onaj ko je nezahvalan...
važno je da se mi trudimo da ne budemo takvi...
a i ko smo mi da sudimo o drugima...
možda baš taj neki nezahvalnik ima mnogo više vrlina od onih koji se njima
hvale i trude da tu jednu vrlinu zahvalnosti drugi ljudi vide...


Poslednja prepravka: senjanin datum Sre Nov 21, 2007 6:05 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
samo_tvoj
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 20 Nov 2007
Poruke: 116

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 21, 2007 3:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mnogo je takvih ljudi oko nas, trudim se ne biti takav
 
:LOL:
>bitchy witch<
<b>>bitchy witch<</b>



Godine: 37

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 2107

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 21, 2007 3:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se kao trudim da sama dam dobar primer, da "hvala" ne bude taboo rec, da se izvinim kad treba itd itd. ne kazem da uvek uspevam u tome,ali kao imam na umu..bla bla.
Nezahvalnost, pa da.. sve se cesce provlaci kroz redove.
gomilu put sam se nasla ljudima, pomogla,zrtvovala svoje vreme, obaveze.. retko da mi je neko rekao hvala Cool ali zbog one nekolicine koja jeste, ja ne odustajem Cool
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 21, 2007 4:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:
zao mi je sto ti se to desava, ali ja ne mogu da idem sa tobom u bolnicu, jer sam se fenirala danas, da bih izasla! Crying or Very sad Rolling Eyes


E, ovo se meni prije događalo, ali stalno. Ne znam kak i zašto, bila sam okružena ljudima (odnosno sa dvoje njih) koji kao da nisu ni znali kaj sam sve činila za njih. Uvijek sam bila dobra prema njima, vjerovala im, pomagala, bili su mi bliski ma najbliži, kad god su bili u banani - ja bih odma išla kod njih ( ja ne kažem da sam to isto očekivala). A oni? Ništa. Kad bi mi bilo loše, a to se događa jednom godišnje da sam baš u nekom k* la l a, oni bi mi rekli pa znaš krivo mi je... ma bit će to okej.. moram sad ići, zovem te uskoro.

I onda stanem i pomislim - da nisam ja u dounu zbog gluposti? Pa mislim da smrt prijatelja baš i nije glupost, ne? Ništ zauzvrat nisam dobila. Nisam ni tražila, samo mi je trebao netko da me sasluša i kaže bar neku reč. Dobila sam samo riječi : a za kaj se ti sad ne javljaš? jel' si nešto ljuta??
-nisam,Srce, prošlo je 40 dana od njegove smrti pa sam tužna
- a dobro, javi se kad to prođe (Question Exclamation )


Od tad ne podnosim ljude koji ne umeju pokazt da su zahvalni.
Ponavljam, ne moraš mi to reći. Vidjeću itako u tvojim očima, gestu..
 
senjanin
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 51

Datum registracije: 16 Nov 2007
Poruke: 64

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 21, 2007 6:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

:LOL: je napisao/la sledeće:

gomilu puta sam se nasla ljudima, pomogla,zrtvovala svoje vreme, obaveze.. retko da mi je neko rekao hvala Cool ali zbog one nekolicine koja jeste, ja ne odustajem Cool


da zaista ne treba odustajati,ponekad se dobro zamislimo
kad nas ispoštuju ljudi od kojih se najmanje nadamo da bi to mogli uraditi...
sto je ljudi sto ćudi...
mi ponekad previše idealizujemo svoje prijatelje
a oni su ipak samo grešni smrtnici kao i mi naravno...
nemoguće je da nekad i sami nismo bili nezahvalnici...uglavnom nesvesno...

hvala vam na ovoj divnoj temi...
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 16, 2007 3:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imam takvih i u porodici i na fakultetu i u najblizem okruzenju...uljudnost je sve sto od mene dobijaju...ne obazirem se na njih previse...jednostavno ih maknem sebi iz vidnog polja (i bukvalno i figurativno) i teram dalje

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 14, 2008 8:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nesmatram se nezahvalnom osobom,radim u bolnici pomažem ljudima..ne trazim od njih neku zahvalnost ali opet neki znaju vrijedati,ponizavati,psovati..a mi cinimo sve za njihovo dobro..opet neke i razumijem jer to su bolesni ljudi..ali ima ih takvih a zdravih..ljudska nezahvalnost nema granice kao ni ljudska glupost

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Ljudska Nezahvalnost Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon