www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Jedenje sunca?
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 24, 2006 12:28 am    Naslov poruke: Jedenje sunca? Na vrh strane Na dno strane

Zanima me da li netko zna ista o filozofiji prema kojoj covjek moze zivjeti iskljucivo od sunca, odnosno bez unosa hrane?
Molila bih da napisu stogod oni koji ista znaju o toj temi.

Ja znam samo da po istocnjackoj tradiciji prana (ili energija) koja dolazi sa Sunca je najcisci oblik energije ili primarni. Nju inace biljke transformiraju i uskladistavaju u kemijskoj energiji. Posto je ta energija transformirana, ona gubi na, recimo, cistoci, i takva se naziva sekundarna energija. Nadalje, zivotinje jedu biljke i iskoristavaju kemijsku energiju pohranju u biljkama, tj. vrsi se jos jedna transformacija energije i onda ta energija postaje tercijalna. I onda neke druge zivotinje jedu te zivotinje i dolazi do jos jedne transformacije energije i onda se ta energija naziva kvartalna energija.

Cilj jogija je zivjeti na sto ciscoj energiji, jer to navodno ima vise pogodnosti, kako za tijelo, tako za um. Pa stoga se pocinje sa vegetarijanstvom.
Nadalje, ti jogi zele smanjiti potrosnju energije na minimum i zeli zatvoriti sve energetske rupe kao i omoguciti nesmetan protok energije kroz tijelo (vjezbajuci asane, pranayamu, mudre, itd.).
Radi na budjenju i dizanju kundalini energije koja je po vjerovanju energija same Zemlje. Ta energija je iznimno jaka.

E sad, ja ne znam na koji nacin se pokusava iskorisiti sama energija Sunca.
I nije mi uopce jasan koncept pretvorbe svih tih alternativnih crpljenja energija u mehanicku energiju u misicu... Confused Confused Confused



_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 24, 2006 4:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

prvi put cujem za ovo i ne kontam kako neko moze ziveti bez hrane...Bas bi voleo da upoznam osobu koja zivi samo od sunceve svetlosti i njene energije....

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
s38121rs
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Dec 2005
Poruke: 141

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 2:12 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nikad cuo da neko zivi od sunca, blago njemu, sav kes moze da da na cugu!
 
Milena Carica
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 11 Avg 2005
Poruke: 676
Mesto: Cik pogodi?! :-)

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 01, 2006 2:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da sam danas umrla, za ovo ne bi znala Exclamation 8) Laughing

_________________
Mozes da kupis:
postelju ali ne i san,
sat ali ne i vreme,
lek ali ne i zdravlje,
seks ali ne i ljubav.
Para vrti, ali sreca moze vise!!
Gde ponos dodje po svoje, tu ljubav kofere vec pakuje!
 
đavolče
little sexy devil
little sexy devil



Godine: 34

Datum registracije: 11 Maj 2006
Poruke: 9383
Mesto: pakao

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 10, 2006 4:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam čula za to,nisam ni upoznala osobu koja živi od sunca jer to je prosto nemoguće po mom mišljenju!!!Ako ima neka takva osoba mogla bi da mi se javi pa da mi pokaže kako to radi da ne trošim pare na hranu!!!

_________________
 
HAMI_LOLIC
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 34

Datum registracije: 12 Sep 2006
Poruke: 1148
Mesto: BGD,Zvezdara

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 10, 2006 4:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rizmal je napisao/la sledeće:
prvi put cujem za ovo i ne kontam kako neko moze ziveti bez hrane...Bas bi voleo da upoznam osobu koja zivi samo od sunceve svetlosti i njene energije....

slazem se sa rizmalom stvarno je maloo ne verovatno Very HappyVery Happy

_________________
hami lolic je jedno stvorenje koje zivi u prasumi i napada bubasvabe koje jede da bi preziveo i... ma lazem to je samo covek od krvi i mesa isto kao i vi i doso je ovde da se zeza Very Happy
:l: Surprised: :l: :i: :c:
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 10, 2006 6:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gledao sam jednom jednu jako dobru emisiju o fanaticnim vernicima i isposnicima iz indije..ne znam tacno kojeg su verovanja i njihov naziv, ali oni zive jako dugo i ZDRAVO..pri tome ne uzimajuci u sebe ni mrvicu hrane, osim vode..svu potrebnu energiju primaju iz sunca i vazduha ( i veci deo dana meditiraju )..bar tako kazu. cak su jednoga od njih , koji je isposnik jako puno godina, uzeli pod lupu strucnjaci u nju delhiju...on je apsolutno zdrav covek..

...kazu, sve se odigrava u glavi..

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 11, 2006 8:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

budidobar je napisao/la sledeće:
gledao sam jednom jednu jako dobru emisiju o fanaticnim vernicima i isposnicima iz indije..ne znam tacno kojeg su verovanja i njihov naziv, ali oni zive jako dugo i ZDRAVO..pri tome ne uzimajuci u sebe ni mrvicu hrane, osim vode..svu potrebnu energiju primaju iz sunca i vazduha ( i veci deo dana meditiraju )..bar tako kazu. cak su jednoga od njih , koji je isposnik jako puno godina, uzeli pod lupu strucnjaci u nju delhiju...on je apsolutno zdrav covek..

...kazu, sve se odigrava u glavi..


da, već se dugo priča o tome... indijci su spoznali kako živjeti od sunca.
što je i logično... ono sadrži svu potrebnu energiju za odvijanje života... i mnogoštošta što još ne znamo.. (zamislite samo kakav bi bio život bez sunca)

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 11, 2006 8:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam samo nacuo takve price i zvoooci mi malo neverovatno, ali...ljoodi nisoo verovali da ce kola moci da idoo preko 100-tke, a sada...

mistik29 je napisao/la sledeće:
.. (zamislite samo kakav bi bio život bez sunca)


Nije da se pravim pametan ali bez Soonca ne bi uopshte bilo zivota

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
vmirko
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 14 Dec 2004
Poruke: 409
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 12, 2006 1:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa malo je cudno da zivimo samo od Sunca, ipak mi nismo biljke.
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 15, 2006 10:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

vmirko je napisao/la sledeće:
Pa malo je cudno da zivimo samo od Sunca, ipak mi nismo biljke.


Mnogo je čuda oko nas koje smo jednostavno prihvatili kao takvima... i još mnogo ćemo ih prihvatiti tijekom vremena Very Happy

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
Ugard
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 73

Datum registracije: 09 Nov 2006
Poruke: 123
Mesto: Cincinnati

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 21, 2006 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nabit cu ga ko me odsad zovne u hladovinu!! Smile Smile
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Jedenje sunca? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon