www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako lucidno sanjati?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 25, 2006 10:29 am    Naslov poruke: Kako lucidno sanjati? Na vrh strane Na dno strane

Pokušavala sam i najviše što uspijem je shvatiti u snu da sanjam. Nisam još nikada uspjela kontrolirati san. Svjesna sam da je san, pokušam vladati njime, ali on se odvija dalje bez moje kontrole. Dakle, što točno napraviti kada se želi preuzeti kontrola nad snom?

Iako sam jednom to uspjela spontano. Kažu da je dobro izabrati neki simbol kao "okidač.." Npr. dok si budan odlučiš "kad vidim zelena vrata znati ću da sanjam". Kad se nađeš u snu pred tim simbolom, tada shvatiš da si u snu i počneš lucidan san.


Zna li itko više o tome, i dali je uspio lucidno sanjati? Rolling Eyes



_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
whitesnake1710
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Okt 2006
Poruke: 598
Mesto: Limasol

cyprus.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 25, 2006 11:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Izvini sto pitam, a zasto zelis da komtrolises san? Zalis li da "putujes" zbog sebe ili drugih? San i ne treba kontrolisati kompletno. On ti i sluzi da te obavesti. Vaznije je secati ga se.

Ja ne koristim vrata, vec imam svoje mesto. Kad se nadjem na mestu koje sam vizualizirala kao polaznu tacku, cekam svoju "zivotinju moci". Ona me dalje vodi u "obavestenja". Tu prestaje "kontrola" sna. Ostatak predpostavljam da znas.

_________________
I'm only living the Parrish bywords, looking for that "ounce of excitement", that "whisper of a thrill there is no sense living your life without".
 
Pedjanbg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 20 Jan 2006
Poruke: 229
Mesto: Novi Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Nov 25, 2006 12:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm, desavalo mi se slicno, ali nikada nisam uspevao potpuno kontrolisati san. Bar ne koliko se secam. Secam se da sam nekoliko puta bio svestan da sanjam i razmisljao kako da se probudim. Par puta sam zaista osetio slobodu u toku sna upravo jer sam bio svestan da sanjam.
Nebrojeno puta mi se desilo da sebe kroz san najstrasnije prestravim. Ne znam kako da objasnim, mozda ce zvucati malo glupo. San bude "normalan", ali odjednom krece tokom koji vodi do toga da se ja budim boreci se za dah. Odjednom mi u snu sine sta bi bilo najgore da se desi, najgore da vidim, i to cu sebi iskonstruisati sigurno. To mi se desilo vise puta.

_________________
Life sucks. Then you die.
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 26, 2006 12:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

san nikako ne mozes da kontrolises jer on je slika iz nase podsvesti i traje samo sekund dve....Kad bi mogla da kontrolises san to znaci da bi mogla da kontrolises i podsvest a to bi bilo jako dobro al nazalost to mislim da niko ne moze da kontrolise...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
[duk]
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 24 Jan 2006
Poruke: 90
Mesto: bgd

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 27, 2006 3:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja mogu da kontrolišem san......prvo šta želim da sanjam, a onda i tokom sna....sve je isto...donosiš neke odluke, ali ne znaš zašto....znaš da treba nešto uraditi, i ti biraš hoćeš li ili ne......ako želim, mogu da stvorim zmaja ispred sebe....
 
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 27, 2006 5:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rizmal je napisao/la sledeće:
san nikako ne mozes da kontrolises jer on je slika iz nase podsvesti i traje samo sekund dve....Kad bi mogla da kontrolises san to znaci da bi mogla da kontrolises i podsvest a to bi bilo jako dobro al nazalost to mislim da niko ne moze da kontrolise...


rizmal, mislimn da neki postovi ovdje opovrgavaju tvoje tvrdnje. Ja sam pricala sa dosta ljudi, i znam da neki mogu kontrolirati san. Naravno, ne svaki, ali jednim dobrim dijelom mogu.
Samo, ne razumijem kako vjezbanjem (i kakvim) se moze postici takva uravnotezenost izmedju sna i jave. Jer to je neki polusan, i uzbudljiivo je. Kao da reziras nekakav film, a glavni si glumac u njemu, zar ne? Smile

_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
whitesnake1710
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Okt 2006
Poruke: 598
Mesto: Limasol

cyprus.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 8:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ametist heart je napisao/la sledeće:
rizmal je napisao/la sledeće:
san nikako ne mozes da kontrolises jer on je slika iz nase podsvesti i traje samo sekund dve....Kad bi mogla da kontrolises san to znaci da bi mogla da kontrolises i podsvest a to bi bilo jako dobro al nazalost to mislim da niko ne moze da kontrolise...


rizmal, mislimn da neki postovi ovdje opovrgavaju tvoje tvrdnje. Ja sam pricala sa dosta ljudi, i znam da neki mogu kontrolirati san. Naravno, ne svaki, ali jednim dobrim dijelom mogu.
Samo, ne razumijem kako vjezbanjem (i kakvim) se moze postici takva uravnotezenost izmedju sna i jave. Jer to je neki polusan, i uzbudljiivo je. Kao da reziras nekakav film, a glavni si glumac u njemu, zar ne? Smile


Probaj pre spavanja da medititras. Odstrani sve misli. A onda se fokusiraj samo na ono sto ta zanima. Neverovatno je koliko odgovora mozes da izvuces iz posvesti.

_________________
I'm only living the Parrish bywords, looking for that "ounce of excitement", that "whisper of a thrill there is no sense living your life without".
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 11:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ametist heart je napisao/la sledeće:
rizmal je napisao/la sledeće:
san nikako ne mozes da kontrolises jer on je slika iz nase podsvesti i traje samo sekund dve....Kad bi mogla da kontrolises san to znaci da bi mogla da kontrolises i podsvest a to bi bilo jako dobro al nazalost to mislim da niko ne moze da kontrolise...


rizmal, mislimn da neki postovi ovdje opovrgavaju tvoje tvrdnje. Ja sam pricala sa dosta ljudi, i znam da neki mogu kontrolirati san. Naravno, ne svaki, ali jednim dobrim dijelom mogu.
Samo, ne razumijem kako vjezbanjem (i kakvim) se moze postici takva uravnotezenost izmedju sna i jave. Jer to je neki polusan, i uzbudljiivo je. Kao da reziras nekakav film, a glavni si glumac u njemu, zar ne? Smile
bas bi voleo to da vidim,...jedno je pricati a drugo uspevati,ja se i dalje drzim mojih prvobinih reci jer koliko god hteo ili n ja nikad nisam mogao da uticem na neki moj san ,a jos sto je najgorre retko kad sanjam al kad saanjam u 99.99%slucajeva sanjam nesto sto ce se tek desiti..npr kao klinac u 5,6-tom razredu sam sanjaop kako sam u bolnicci i kako u krevetu preko puta mog lezi baba i doziva macku meni iznad glave...I to se i ostvarilo...U 7-om sam imao saobracajku i znaci kad sam tad zaglavio u bolnicu to sto sam sanjao see sstvarno obistinilo,to je samo 1 primer od milion,onda znaci ako ovde neki mogu da kontrollisu san ja onda mogu da kazem da je meni san medijum kojjim iscitavam buducnost ili slicno zar ne???Tipa da mi on sluzi za proricanje buducnosti jer ipak se 99.99% mojih snova obistini...E sad to onda otvara vise razlicitih vrsta ljudi:jedne koji mogu kontrolisati podsvest i druge koji pomocu podsvesti kao medijuma mogu iscitavati buducnost zar ne???!!!

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
whitesnake1710
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Okt 2006
Poruke: 598
Mesto: Limasol

cyprus.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 8:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rizmal je napisao/la sledeće:
ametist heart je napisao/la sledeće:
rizmal je napisao/la sledeće:
san nikako ne mozes da kontrolises jer on je slika iz nase podsvesti i traje samo sekund dve....Kad bi mogla da kontrolises san to znaci da bi mogla da kontrolises i podsvest a to bi bilo jako dobro al nazalost to mislim da niko ne moze da kontrolise...


rizmal, mislimn da neki postovi ovdje opovrgavaju tvoje tvrdnje. Ja sam pricala sa dosta ljudi, i znam da neki mogu kontrolirati san. Naravno, ne svaki, ali jednim dobrim dijelom mogu.
Samo, ne razumijem kako vjezbanjem (i kakvim) se moze postici takva uravnotezenost izmedju sna i jave. Jer to je neki polusan, i uzbudljiivo je. Kao da reziras nekakav film, a glavni si glumac u njemu, zar ne? Smile
bas bi voleo to da vidim,...jedno je pricati a drugo uspevati,ja se i dalje drzim mojih prvobinih reci jer koliko god hteo ili n ja nikad nisam mogao da uticem na neki moj san ,a jos sto je najgorre retko kad sanjam al kad saanjam u 99.99%slucajeva sanjam nesto sto ce se tek desiti..npr kao klinac u 5,6-tom razredu sam sanjaop kako sam u bolnicci i kako u krevetu preko puta mog lezi baba i doziva macku meni iznad glave...I to se i ostvarilo...U 7-om sam imao saobracajku i znaci kad sam tad zaglavio u bolnicu to sto sam sanjao see sstvarno obistinilo,to je samo 1 primer od milion,onda znaci ako ovde neki mogu da kontrollisu san ja onda mogu da kazem da je meni san medijum kojjim iscitavam buducnost ili slicno zar ne???Tipa da mi on sluzi za proricanje buducnosti jer ipak se 99.99% mojih snova obistini...E sad to onda otvara vise razlicitih vrsta ljudi:jedne koji mogu kontrolisati podsvest i druge koji pomocu podsvesti kao medijuma mogu iscitavati buducnost zar ne???!!!


Ne bih se slozila sa tobom kada je kontrola sna u pitanju. Ja licno imam iskustva sa kontrolom sna. To se moze i zakljuciti iz posta koji sam navela. I jedno je svesno trazenje odgovora u snu, a drugo je san koji predskazuje. Ja takodje od detinjstva imam mnogo iskustava sa snovima. Zato i znam poprilicno o tome.
Inace, nije tacno da retko sanjas. Sanjas skoro uvek, samo nisi u stanju uvek da zapamtis svoje snove. Ovo SKORO navodim zato sto nekad ne spavas dovoljno (dremnes) da bi usao u snove. I obicno, posle takvih "spavanja" se budis malo losije volje.
Ako probas da vezbas da se setis svojih snova (sto je VRLO moguce), bices zapanjen koliko snova imas u toku jedne noci!!!

_________________
I'm only living the Parrish bywords, looking for that "ounce of excitement", that "whisper of a thrill there is no sense living your life without".
 
jasko_21
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 29 Nov 2006
Poruke: 156

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 29, 2006 8:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da vam pravo kazem nikad nisam ni pokusavao preuzeti kontrolu nad snom al slazem se da je to podsvijest koja nam nesto kroz razne metafore i objekte pokusava reci il nam pokazati nesto sto mi sami nemozemo da shvatimo odnosnpo da se tome prepustimo. Al mogu vam rec da me puno zanima to sto sanjam odnosno neke sne nemogu nikako protumacit, djeluju mi potpuno besmislene al siguran sam da nose neko znacenje pa ako neko zna stranicu na kojoj bih se mogao malo bolje uputiti u tajne sna i oko toga sta koji simboli znace da mi ovdje izbaci. Hvala
 
NekiLudi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Nov 2006
Poruke: 55

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 30, 2006 12:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja se bojim svojih snova..Smile
pa sumnjam da ih mogu kontroliratii
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 10:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni se zna nekad dogodit da sanjam i onda se pocnem budit al ne potpuno i svjesna sam da sam sanjala.ako je san bio ugodan onda pozelim ponovo utonut u dubine i nastavit san.pomislim sto bi htjela da se dalje dogadja u tom snu i kad ponovo utonem za par sekundi u dubine san se nastavi bas tako kako sam zamislila.zanimljivo i ugodno iskustvo al mislim da to nije lucidno sanjanje.ne znam da li mozda ima neke veze s LS.inace nikad mi nije uspjelo da prije sna zamislim sto zelim i onda to odsanjam.isto tako ne mogu kontrolirat tijek sna ako se usred sna nisam poluprobudila i odlucila sto cu dalje sanjat.doduse bio je jedan cudan san i nikad nisam saznala sto je to bilo al ne da mi se sad o tome Very Happy

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Kako lucidno sanjati? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon