www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pokusati spasiti vezu, ili?
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
Female Toxic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 21 Nov 2006
Poruke: 169
Mesto: Bjelovar

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 26, 2006 2:38 pm    Naslov poruke: Pokusati spasiti vezu, ili? Na vrh strane Na dno strane

U vezi sam dvije godine, i s deckom sam imala raznih uspona i padova. Sve u svemu, uvijek nam je bilo lijepo i nisam ni pomisljala na to da ga prevarim ili ostavim. I dalje ga volim i lijepo provodimo zajedno svaki slobodan trenutak. No, prije nekoliko mjeseci doslovce se preselio k meni, silom prilika. Naime, on zivi nesto dalje od mene, a dobio je posao u mom susjedstvu. Stoga su mu moji roditelji ponudili da bude kod nas dok ne kupi auto, jer od svoje kuce nema kako dolaziti na posao.

Mjeseci prolaze... auta jos nema na vidiku. A meni je sve teze. Imam samo 19 godina. Jos sam jako mlada i nisam spremna za zajednicki zivot. Lijepo mi je s njim, no sve cesce se prepiremo. On bi radio jedno, ja drugo... Cesto nam je nepodnosljivo biti neprestano zajedno. Pomislila sam, sve ce se promijeniti kad kupi auto i kad vise ne bude zivio kod mene, tada ce sve opet biti po starom. No s druge strane, ponekad pomislim... ako sada ne mozemo funkcionirati zajedno, hocemo li moci jednog dana uopce zivjeti zajedno? Hoce li se ista promijeniti? On me u svadama cesto vrijeda, ponekad je i grub... Kasnije mu je zao, ali nista se ne mijenja.

Uz to... prvi put nakon dvije godine pomislila sam na drugu osobu. Svida mi se netko drugi... Sto je najgore, on i moj decko se poznaju. On je jedan malo stariji i odgovorniji muskarac, netko toliko drugaciji od mog decka... Snazno me privukao, i jos ni ne mogu razluciti radi li se tu samo o fizickoj privlacnosti ili o necemu vise.Uglavnom, i ja se njemu jako svidam. A ja ne znam mogu li to.

Ne, nisam osoba koja vara... Da prevarim decka, bojim se da bih mu odmah sve rekla... A tu bi svemu bio kraj. Izgubila bih vezu koja je, iako ne savrsena, ipak cesto divna i puna razumijevanja... Vezu koju smo dugo gradili... Izgubila bih osobu s kojom dijelim divne trenutke, osobu koja me zna najbolje na svijetu... I izgubila bih i cijelo moje divno drustvo- jer oni su i njegovi prijatelji...

Vrijedi li riskirati tako nesto i prepustiti se prevari, ili pokusati spasiti vezu?


S obzirom na to da sam nova na forumu nisam nazalost ni primjetila da postoji odljeljak "Ljubav i prijateljstvo", pa sma temu smjestila ovdje.

Ispricavam se i molim nekog od moderatora da premjesti temu ako misli da je to potrebno.



[Edit by thorn: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]



_________________
Dacu ti gram po gram, ti samo reci am, tvoja sam od cokolade
devojka, pod rukom lepim se, topim u ustima, to sam ja...


.
 
Moytsa
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 5000
Mesto: St

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 26, 2006 4:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da je uvijek dobro za pocetak pokusati spasiti vezu. Ipak vi imate duboke i cvrste korijene koje nece biti lako otkinuti ako jednom prekinete. Isto tako, jednom ces se moci okrenuti i reci da si ucinila sve kako bi spasila vasu vezu i nece ti biti zao sto nisi pokusala ili si pobjegla na prvi znak nevolja, problema ili neslaganja.

Kad god ti se desi da te netko drugi snazno privukao, to je najbolji znak da nesto s tvojom vezom nije u redu, ali i ti si sama svjesna toga. Jos si mlada, i to je normalno. Zelis probati nesto drugacije, i to je normalno. Ali nikako ne bi preporucila prevaru jer ipak nisi iz velikog grada i te se stvari uvijek nekako saznaju, a sigurno ne zelis povrijediti osobe do kojih ti je stalo sto bi sigurno ucinila da stupis u 'tajnu vezu'.

Moj je prijedlog da za sada jos neko vrijeme stisnes zube, i probas sve kako bi spasila svoju vezu, ako zbog niceg drugog, onda zbog ljubavi koju ste do sada imali i zbog vlastite ciste savjesti. Razgovaraj otvoreno sa svojim momkom, reci mu sve sta te muci, ako je pravi, razumjet ce, ako te voli, i on ce probat spasit vasu vezu. Ako ni to ne upali - prekini! Nista nije vrijedno tvoje patnje ako si nesretna s nekim. Daj si priliku za srecu!! Svak je zasluzuje, pogotovo cura od 18 godina Smile

A sto se tice tog drugog muskarca, ne petljaj se s njim dok ne rijesis sve sa svojom starom vezom, jer veza gradjena na temeljima skrivanja i lazi puno je teza nego kad zapocne slobodno, polako i neobavezno.

A sto se tice tvog drustva, prihvatit ce svaku tvoju odluku i stat iza nje, ako te iskreno vole. Ako ti zamjere ista, pokusaj im dat do znanja da bi vjerojatno isto postupili u tvojoj situaciji. Ljubav ne pita, srce ne bira Wink

Jos samo nesto, kazes da bi izgubila osobu koja te poznaje kao nitko, koja te razumije do kraja... tko kaze da sve to ne bi mogla imati s nekim drugim? Mozda i potpunije?
Sretno i javi sta si odlucila Very Happy Wink

_________________
~We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.~
Oscar Wilde
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 26, 2006 7:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kao da slušam sebe prije par godina! U potpuno istoj sam situaciji bila. Imala sam 17 kad se doselio kod mene jer je studirao u mom gradu. Godinu i pol smo živjeli skupa. Jedan sekund bi se voljeli, drugi bi se čupali za kose Laughing
a što je najgore moji su očekivali da ćemo se vjenčati. Svaki dan sam sama sebi govorila da moram izdržati zbog njih. Ali nisam mogla i jednom sam samo 'pukla'. Rekla sam mu da spakira stvari i ode. Ipak je previše s tako malo godinica gledati nekoga 24 sata dnevno. Mi nismo izlazili vani kao ostali mladi, mi smo se nalazili u mojoj kući...jer nam nije bilo potrebno izlaziti.
I to je ono što te ubije, dođe do zasićenja, a uz to još i nemaš iskustva pa mu stalno ugađaš od silne ljubavi, a zapravo na kraju shvatiš da činiš samo gore....kad sam prekinula preporodila sam se

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
Female Toxic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 21 Nov 2006
Poruke: 169
Mesto: Bjelovar

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Nov 26, 2006 7:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moytsa je napisao/la sledeće:


Sretno i javi sta si odlucila Very Happy Wink


Javit cu vam, i mnogo ti hvala na ovako opseznom odgovoru. Wink Mislim da si u potpunosti u pravu.

_________________
Dacu ti gram po gram, ti samo reci am, tvoja sam od cokolade
devojka, pod rukom lepim se, topim u ustima, to sam ja...


.
 
majadim
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 36

Datum registracije: 16 Sep 2006
Poruke: 751
Mesto: nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 12:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jao pa ne znam sta da ti kazem,s obzirom da smo vrsnjakinje i da ja imam vezu od dve godine i malo jace!Mozda se i meni nekada desilo da pomislim na drugog i da se zamislim kako bi mi mozda bilo bolje da sam u nekoj drugoj vezi sa nekim drugim.
Ne vredi upustati se u nesto novo,to je kukavicluk.Ostani sa svojim deckom i raspravi sve sto imas,kazi mu sta ti je na dusi,a on ce te razumeti sigurno.
Ostani hrabra i suoci se sa svim sto donosi ta veza,jer ne moze sve da bude lepo i ruzicasto,ipak su to neke stvari u zivotu koje sa sobom donose i padove.
Sve ce se srediti kada se najmanje nadas,iznenadice te necim,desice se nesto sto ce te podsetiti na zajednicka iskustva i shvatices koliko ti znaci i da nijedan drugi nije vredan tvoje paznje.
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 12:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da imaš 40 godina i troje djece pa da pokušavaš spasiti brak onda bi shvatila, a da netko koči mladu curu od 18 godina to ne podržavam Evil or Very Mad

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 3:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nije dobro sto zivite skupa..jer premlada si za to i osjecas veliki pritisak..kao da si vec u braku a to jos ne zelis..ako ga volis nema razloga da prekidate ali moras jasno popričati s njim...i sama razlučiti sta osjecas prema njemu i da li bi mogla bez njega...dvije godine zivota nisu malo...

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
PlavaRuzica
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 38

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 1036
Mesto: Tamo gde ljubav pocinje...i zavrsava

canada.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 4:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slazem se sa medseka, jos si mlada da bi zivela sa nekim...i upravu si, ako ne mozete zajedno da zivite, kako da se ta veza napravi boljom?On ako je grub, vec sam rekla, treba da trazi pomoc, al tebe nece nikad d abude zahvalan sto si ga primila u svoju kucu.Ja bi ga isterala iz kuce i nek trazi auto od svoje kuce...

_________________
Nebo za tebe sprema darove,
novu ljubav nudi ti.
Meni ostaju zime i mrazevi
da me na te sjecaju.
Da te nemam, vise nemam,
a trebam te...

 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 05, 2006 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

medseka je napisao/la sledeće:
nije dobro sto zivite skupa..jer premlada si za to i osjecas veliki pritisak..kao da si vec u braku a to jos ne zelis..


ali to može biti dobro iskustvo jer kad idući put budeš htjela živjeti s nekim znat ćeš kako se trebaš ponašati i nećeš puno popuštati.

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
Maychelle
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 06 Dec 2006
Poruke: 45

canada.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 1:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za vezu treba do nekle da se bori, ali ako veza ima previse rpepreka onda i nije sudjena ....Previse borenja oduzima cari veze
 
Gertie
◊Poker Face◊
<b>◊Poker Face◊</b>



Godine: 37

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 5281
Mesto: Neću da ti kažem, ćelavi!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 10:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Za vezu treba do nekle da se bori, ali ako veza ima previse rpepreka onda i nije sudjena ....Previse borenja oduzima cari veze


U potpunosti se slazem! Ja sam relativno skoro raskinula sa decko posle 3 godina veze. Jednostavno doslo je do pucanja veze kad sam otisla na studije u Beograd. On nije kapirao neke stvari, koliko je to ozbiljno i vec mi je postajalo mucno i da se cujem s njim a kamoli da se vidim. Stoji to da ja njega volim i verovatno cu ga do kraja zivota voleti jer mi je u svemu bio prvi ali to nije razlog da ostanem s njim.
Ako ti ne ide, sedni pa popricaj s njim i ako resis da raskines, drzi se cvrsto toga jer on lako moze da te odgovori nekim "pricama".
PoZzz...

_________________
 
Alekssandra
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 31 Jul 2006
Poruke: 314
Mesto: Havaji

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 5:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sta kod mi da ti napisemo i kazemo,ti ces ipak presuditi jer nas je ovde dosta i svi imamo razlicita misljenja i sve gledamo drugacije!
Nije vam lako zato sto jos niste sazreli kako treba ,pricam i o sebi,a kamoli da sa nekim zivis i to duze vreme i to sa svojima,svadje su neminovne!Jednostavno svadjas se i sa roditeljima svremena na vreme i sa drugarica pa tako i sa momkom,nije to toliko strasno,sli cim pocinjes da razmisljas o drugom momku to je po meni vec znak da ljubav prestaje ili da je doslo do zasicenja i jednostavno ti je potreban period i vreme da se sadasnjeg decka zazelis,to ce ti dati pravu sliku.Idi u selo,na planinu poseti neke rodjake,tako ces videti.Ali ako ne budes osecala da ti decko nedostaje to ti je znak da vise nije nista isto.Po meni nemoj da se cimas da ces izgubiti prijatelje ,prijatelji su oni koji ce ostati uz tebe sta kod da se desi pa makar se i svet srusio!To su pravi prijatelji jer po meni bolje imati jednog ali vrednog nego deset a nijedan da ne valja!
Moras i poricati sa njim !Suvise ste vi rano usli u te puteve preozbiljne veze,jednostavno zivite zajedno pa ti se tako cini kao da ste 5 goddina u vezi a ne 2.A to sto si pocela da fantaziras o drugom muskarcu i to je normalno,pa Boze moj mlada si,i to ako imas decka ne znaci da si slepa!
Imas sto nacina za resavanje ovog problema ,ja bih pre prekinila vezu ,
nego je se posle secala kao ruzne uspomene jer ko zna dokle sve ovo moze da traje...
Bolje je se secaj kao najlepse 2 godine u zivotu a ne posle da se kajes kad sve to dublje udje i bude kasno i vise nista ne mozes promeniti....
A i mlada si nemoj da dozvolis sebi da ti se zivot svede na jednog muskarca!

_________________
Umeo si da budes vest da srusis sve mi kule srece gradjene i ostavis me slomljenu da ljubim stope tvoje i da lako kao pero letim,
imedju sna i jave,vecno ziveci u strepnji,da
bih sve to ponovo mogla doziveti....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Pokusati spasiti vezu, ili? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon