www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Kako ukloniti raznorazne fleke?
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~
::  
Autor Poruka
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 30, 2005 11:04 am    Naslov poruke: Fleke od vina Na vrh strane Na dno strane

Super slavlje, sve ide po "protokolU", ali se onda desi nesto, sto nam na momenat, navuce mrak na oci: Crno vino na nasem omiljenom stojlnaku, kosulji, tepihu..........
Nema potrebe da panicimo i upropastavamo sebi raspolozenje, jer to nije nikakav problem! Elem, samo odmah treba da na mesto, na koje smo prosuli crno vino, sipamo belo i ostavimo da odstoji! Kada vidimo da se crno vino povuklo, sve sto treba uraditi je, regularno oprati, kao da tu nije bilo crnog vina (u zavisnosti od toga, gde je prosuto crno vino, stoljnake, navlake, kosulje........ u ves masinu, a tepih, kanabe, stolica............oprati sa malo mlake vode)!
Eto, ja znam za ovo resenje, ali sigurna sam, da postoje i neka druga! Pa, da vas cujemo!



_________________


 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 30, 2005 2:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

znaci tepih strpati u masinu i gotova stvar..ma salim se...znam koje su muke skidanja fleka narocito od crnog vina npr. Svaka cast preparatima koji se reklamiraju na televiziji, ali posto me nisu platili, necu ih ni reklamirati Wink ovo za belo vino nisam cula do sada, ali sam sigurna da cu imati prilike da upotrebim Embarassed Ono sto sam ja cula jeste da se fleke najlakse uklanjaju rastvorom troprocentnog hidrogena i tečnog sapuna, pomešanih u jednakim količinama
evo jos jednog saveta:
Crno vino ostavlja ruzne i trajne mrlje na stolnjaku. To mozete izbeci ako isprljano mesto odmah pospete sodom bikarbonom ili kuhinjskom solju. Posle skidanja stolnjak isperite a potom normalno perite.

Evo jos jedan savet:

Ako je fleka sveza, treba se samo politi prokuvanom vodom i fleka ce nestati (naravno ako sam materijal podnosi tu temperaturu).

Ako je fleka starija i vec suva, to mesto treba potopiti u mleko i isprati hladnom vodom.

Drugi nacin je da se sundjer potopi u neslanu vodu u kojoj se kuvao krompir i njime istrlja mesto sa flekicom.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
PiNkLaDy
Miss Smart
Miss Smart



Godine: 39

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 14060
Mesto: Beograd/USA

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 30, 2005 4:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Fleke od vina se lako skidaju i sa kiselom vodom...fleka se prelije i ostavi 10-ak min u kiseloj vodi da stoji...

_________________
Nocu kada spavas
sanjivo te gledam
I gusim slatku ceznju
koja me nosi
I dok mazim te ja mislim
zar je moralo ovako
Menjas se i boli me
al' trpim jer volim te...
 
rimidalv
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 25 Nov 2005
Poruke: 115

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 01, 2005 5:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da je najlakse sa belim vinom jednom mi se prosulo crno vino na bele farmerke , samo sam odmah sipao belo i vrlo brzo sve je nestalo
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 01, 2005 5:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E da, ako se prospe na vas crno vino, skinite majcu i pokazite svoje zmijsko telo. Uzmite zatim belo vino i pocnite njega da pijete jer ne ostavlja fleke Laughing
Salu na stranu, ja sam cuo to za belo vino + kada pospete belim vinom onda jos i stavite soli na fleku jer ona izvlaci boju!
 
majjda
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 07 Jan 2005
Poruke: 106

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 07, 2005 7:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma samo kupis neki skuplji deterdjent i nema problema sa flekama od vina
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 11:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

majjda je zakon...pratim njene postove i svaki je odgovor strava lak Laughing nije bas tako..jeste da npr vanish dosta pomaze ali nije garancija da ce svaki preparat reklamiran na televiziji biti od pomoci..veruj reklama je cudo..ali je nekada bolje pridrzavati se nekih starinskih recepata i saveta...meni je za vecinu fleka(e sada nisam probala za ovakve fleke) pomagao domaci sapun onaj od masti sto se pravi...

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 08, 2005 11:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ah da..evo nasla sam recept za pravljenje domaceg sapuna..pa ako nekome moze biti od koristi, da ne otvaram novu temu...evo postavicu ga ovde:
Stara poslovica kaže da je čistoća pola zdravlja! A čistoće na selu nema bez starog dobrog domaćeg sapuna. Po domaćem receptu, od masnoće posle disnotora i masne sode, pravljen je u gotovo svakom vojvođanskom domaćinstvu. Hemija i moderna tehnologija potisnuli su u zaborav stare recepte, koji se prenose s kolena na koleno, ali su oni i modifikovani. Tako domaćica Slavka Števin iz Banatskog Aranđelova, predsednica mesnog aktiva žena, za potrebe svoga domaćinstva, rodbine i poznanika pravi raznobojne komade sapuna, ali ne skriva svoj recept.
Seoske domaćice su oduvek znale tajne pravljenja domaćeg sapuna, zato što je on pouzdano otklanja prljavštinu - kaže Slavka Števin. - Recept sam dobila od svoje majke u Sanadu, a posle udaje sam u Banatskom Aranđelovu, zajedno sa sestrom, malo osavremenila recepturu, uz pomoć školskih knjiga. Oduvek se kuvao beli i crni sapun, a ostajao je lug, koji je takođe imao svoju primenu u higijeni seoskih domaćinstava. Međutim, ja sve manje dobijam kvalitetan sapun.
Domaći sapun može da se pravi od svinjske masnoće, ili goveđeg loja. Slavka objašnjava da je nedavno sapun kuvala od goveđeg loja, a da su gotovi proizvodi prirodno bele, roze i plave boje, a mogu biti zeleni ili neke druge boje, ko već kako voli. Nežna roze boja je od latica ruža od lista oraha budu svetlozeleni, a druge boje dobijaju se od koprive, „plavog čoveka” ili bulki.
- Sapun se kuva tri dana, a receptura se prilagođava količini masnoće. Iz iskustva sam se uverila da nije dobro sapun praviti od mešavine svinjske masnoće i loja. Na pet kilograma masnoće dodaje se pet litara vode, jedan kilogram masne sode i šaka kuhinjske soli. Masna soda, bez obzira da li su granulama ili ljuspicama, rastopi se u vodi, doda se kuhinjska so i potom iseckana masnoća - objašnjava Slavka Števin. - Smeša se kuva i meša dok se masnoća ne rastopi, sve na blagoj vatri. Potom masna soda „radi” tri dana, uz mešanje, da se grudvice razbiju. Trećeg dana se smeša zagreva na tihoj vatri uz neprekidno mešanje, pa je potrebno da onaj ko kuva sapun ima i asistenta. Dobije se kompaktna smeša koja se brzo izliva u kalupe i izravna. Dok je sapun još topao, „umije” se vlažnim sunđerom i seče se u kocke željene veličine. Domaći sapun može dugo da traje, pa se na tavanu može čuvati i duže od dve decenije. Što duže stoji, sve je bolji.

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
vacpe
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 15 Dec 2005
Poruke: 3
Mesto: beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 17, 2005 11:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

samo odmah sipas kiselu vodu i to je to

_________________
devojkeeeeeeee
 
banelazic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 02 Mar 2005
Poruke: 167
Mesto: Belgrade

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 26, 2005 12:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

fleke od vina se najbolje skidaju tako što prospeš kontra vino, bar tako kažu. ja sam prosipao i prosipao vina po sebi ali nikad mi se nisu skidale dok baš lepo neoperem!

_________________
mislim, dakle postojim
 
NikolaKO
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 26 Mar 2005
Poruke: 332
Mesto: Kotor

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 27, 2005 7:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a ako se crno vine prospe na zid???Ima li pomoci osim da uzmem cetku,jupol,toner... Sad

_________________
The Doctor...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 30, 2005 2:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hm..dobro pitanje..verovatno je jedino resenje cetka Confused jer ma koliko kisele vode sipao ili bilo kog sredstva za skidanje fleka curece niz zid i svakako ce se sa flekom skidati i farba ispod Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Uradi sam ~ -> Kako ukloniti raznorazne fleke? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon