www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

cisticni jajnici
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 10:32 pm    Naslov poruke: cisticni jajnici Na vrh strane Na dno strane

imate li iskustva sa cicticnim jajnicima?


_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?


Poslednja prepravka: Crno i zlatno datum Ned Mar 18, 2007 10:42 am; ukupno izmenjena 1 put
 
whitesnake1710
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Okt 2006
Poruke: 598
Mesto: Limasol

cyprus.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 28, 2006 10:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam imala problema sa vodenim cistama. Dva puta mi se to dogodilo. No, to su ciste koje posle odredjenog vremena prsnu. Lako se saniraju tabletama. Prvi put sam imala problema sa 16 godina, a drugi put sa 29.
Sto se tice tvog slucaja, je li ti rekao jos nesto? Mozda bi trebala da ga pitas koje su opasnosti!
Sto se tice trudnoce, znam neke slucajeve gde nije bilo problema. Sad, i o tome on moze najbolje da te posavetuje.

_________________
I'm only living the Parrish bywords, looking for that "ounce of excitement", that "whisper of a thrill there is no sense living your life without".
 
PlavaRuzica
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 38

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 1036
Mesto: Tamo gde ljubav pocinje...i zavrsava

canada.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 2:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crno i zlatno je napisao/la sledeće:
rekao mi je da je to česta pojava u djevojaka mojih godina i da nije opasno, a jedina opasnost je da prijeđe u vodene ciste Exclamation
I opasnost je da mi hormoni polude, mogu se zdebljati, smršaviti, povećana dlakavost i sl. Inače, pila sam Yasmin nekih 7 mjeseci i prestala ovo ljeto...valjda je to od toga Confused


ovako, imam i ja isti taj ludi problem, ali vodene ciste nisu opasne uopste, cak one izmedju ciklusa pucaju same...jeste malo teze do zaceca, al se i to leci...i nema da brines...moja mama to ima pa izrodi troje dece Smile

_________________
Nebo za tebe sprema darove,
novu ljubav nudi ti.
Meni ostaju zime i mrazevi
da me na te sjecaju.
Da te nemam, vise nemam,
a trebam te...

 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 14, 2006 12:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Drage moje Laughing
Jajnici i jesu organ, kao što im i ime kaže ispunjeni jajašcima, koja se nalaze unutar malih mehurića tzv antralnih folikula Ukoliko jajnici nisu veći aproksimativno od 30x20mm, a u krvi nije Testosteron povećan ne treba brinuti!
Nepismeno je govoriti (odnosi se na kolegu) da to treba češće (koliko?) pratiti jer se mogu pretvoriti u cistu.
Pa svakog meseca nekoliko mehurića -folikula kreće da raste, jedan dominantni narasta do 20mm i u sredini ciklusa prska oslobađajući jajnu ćeliju tzv.ovulacija!
Ciste tumori imaju drugu etiogenezu, PCO je prema najnovijim saznanjima povezan sa dijabetesom! Te se i daju između ostalog tbl Metformin kojima se leči dijabet.

Pozdrav DR Peđa

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
EGO!
Stojke's bitch!
Stojke's bitch!



Godine: 33

Datum registracije: 25 Sep 2006
Poruke: 5644
Mesto: U svom svetu tame,ušuškana u kolevci samoće i neostvarenih želja,izgubljena u sopstvenom životu

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 18, 2006 12:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moja drugarica ima taqj problem. Levi jajnik joj je 60 cm, dok oj je drugi 30 cm. Uskoro treba da ide na neko "smrzavanje" - ne znam tacno sta. Lekari su joj rekli da ce MOZDA imati posledice.

Nemoj da se brines, sve ce biti OK! Wink

_________________
Baš je dobro biti ja,
ni sa kim se ne bih menjala,
i kad bih se opet rodila,
ja bih opet bih bila ja!

* B.I.T.C.H. 4EVER *
Exclamation Being In Total Control of Herself Exclamation

 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 18, 2006 4:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sad Ukoliko je jedan jajnik veći od drugog duplo nažalost je kriterijum za operativno razjašnjenje tj bar uzimanje biopsije!
Naravno pre toga tu su i tumorski markeri, ultrazvučni izgled npr. mešovita građa ciste, debeli zidovi itd.
Pozdrav DR Peđa

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 18, 2006 7:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja isto imam policisticne jajnike...meni se, naime, jajne celije ne razvijaju do kraja vec tako do pola razvijene ostaju u jajniku i formiraju ciste...nemam ovulacije mada mi je ciklus uredan...bila sam na hormonskoj terapiji, ali mi to samo kratkorocno sredi stanje...posle par meseci se sve opet vrati na staro...gotovo da sam i digla ruke

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 18, 2006 7:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

PedjaS je napisao/la sledeće:
Sad Ukoliko je jedan jajnik veći od drugog duplo nažalost je kriterijum za operativno razjašnjenje tj bar uzimanje biopsije!
Naravno pre toga tu su i tumorski markeri, ultrazvučni izgled npr. mešovita građa ciste, debeli zidovi itd.
Pozdrav DR Peđa


a ako je malo veći? Meni je desni veći od lijevog, a ginekolog nije spominjao operacije nego samo kontrole svaka tri mjeseca Confused

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
PedjaS
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 65

Datum registracije: 10 Dec 2006
Poruke: 39
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 20, 2006 10:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Rolling Eyes Ako ste pažljivo čitali moju prethodnu poruku uočili ste koji su sve kriterijumi potrebni za sumnju i agresivnu dijagnostiku.
Malo uvećan jajnik sam po sebi ništa ne znači! Čovek nije toliko simetričan kao što na prvi pogled izgleda.

Pozdrav i dobro zdravlje Exclamation Dr Peđa

_________________
beli mag u službi čoveka!
 
ilama
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Sep 2006
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 25, 2007 12:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cao, i ja imam polucisticne jajnike, imam ovulaciju, dolazi do pucanja 2-3 folekula a ostali se vezuju kao u neki obruc oko jajnika. Moj doktor kaze da to nije zabrinjavajuce , mada mi je lijevi jajnik malo uvecan u odnosu na desni.
S obzirom da moj muz nema dobar spremogram,a i moje stanje jajnika ja vec 4 god ne mogu da ostanem trudna.Lecim se ali uzalud. Crying or Very sad
Da li su i moji jajnici razlog za to? Crying or Very sad
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> cisticni jajnici Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon