www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Humanitarne akcije
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 29, 2006 6:33 pm    Naslov poruke: Humanitarne akcije Na vrh strane Na dno strane

Dajete li novac u razne humanitarne akcije ili ne? Vjerujete li da putem humanitarnih akcija sav novac ide onima kojima je najpotrebnije ili mislite da netko od njih ima debele koristi?
Idete li na humanitarne koncerte, aukcije, revije, zovete li na telefone?

Dajete li ljudima koji stoje u kolicima na ulici i prose? I gluhima koji vam dođu s papirom na kojem piše da mu treba novac za bolji život? Je li vam netko došao na vrata s pričom da je bolestan i da mu treba novac za operaciju?

Evo da ja odgovorim.
Uvijek izdvojim neku svoticu za bolesne i nemoćne, ali mislim da ne ide sav novac njima nego da organizatori dobar dio uzmu sebi. Također zvijezde pjevaju na koncertima besplatno za bolesnu djecu i sl, a onda traže honorar. To me strašno ljuti pa nekad i odustanem od takve akcije jer ne vjerujem da su organizatori dobronamjerni!

A što se tiče individualaca koji prose po kućama i ulicama tu sam jako stroga! Primjerice, jedna baba dolazi u moju ulicu već nekoliko godina i kuca na tuđa vrata svaki put s drukčijom pričom. Jedne godine ima rak, druge joj je kuća izgorila, treće godine joj sin mora na operaciju...tako da bi joj najradije zalupila vratima!
Gluhima također ne dajem jer sam skontala da zapravo nisu gluhi! Jedan moj prijatelj je 'gluhoj' ženi dao nešto love, a kad se okrenula pljesnuo joj je kraj uha da je testira Laughing i žena se trznula! Evil or Very Mad

A vi?



_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 29, 2006 7:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Khm... ovisi.
Davao sam recimo za LiveSTRONG pokret (borba protiv raka). Imaju vrlo transparentno poslovanje i rade to na mudar nacin (merchandizing rather then begging).
Imam "kcerku" kod Care organizacije za djecu (children sponsorship charity). Opet zbog transparentnpog poslovanja im vjerujem kao i LiveSTRONGU.
U Hrvatskoj nazalost bas i ne vjerujem tim humanitarnim organizacijama osim mozda Crvenom Krizu (a i to darivanje je bilo u odjeci, krvi, radije nego u novcu).

Individualno - oni koji prose po ulicama dio su mafijaskog posla. Takvima ne dajem nista (javna tajna je da recimo u Zagrebu taj se biznis vodi iz Dubrave gdje zivi tzv. Kralj Prosjaka i oni koji prose po ulicama su njegovi "zaposlenici", rijetko koji da nije, cak imaju i ljude koji paze da netko ne prosi na glavnim mjestima, zato su uvijek isti prosjaci na top lokacijama kao npr. na i oko Trga Bana Jelacica...)

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Nov 29, 2006 8:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne ne dajem davao sam nekad a vise ne jer mislim da to neide onome kome je namenjeno i onome kome je potrebno,...Sto se tice prosijaka po ulici njima ne dam ni za zivu glavu jer je to cista mafija...
Najbolje je dati direktno onome kome treba i kome je potrebno...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 03, 2006 8:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Samo ako mogu nekome lično da pomognem.Do sada sam jako puno nasjeo.Ni traga on prihoda od prodatih ulaznica,tel.poziva i sl.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Milos-PFC
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 24 Dec 2005
Poruke: 263

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 03, 2006 10:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dajem novas odecu hranu zavisi sta se ima i kakva je akcija u pitanju ali uvek kad mogu i imam pomognem.
 
princess-93
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 31

Datum registracije: 03 Nov 2006
Poruke: 1321
Mesto: princess land

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 04, 2006 4:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam ucestvovala sa skolom u dobrotvornom trcanju,pa sam skupila koju sumicu Mr. Green .
ali ovi sto idu po ulicama i po kucama moleci za novac,njima ni paru ne bih dala,ni da sam najbogatija na svetu.Ljude mrze da nadju posao pa prose... Rolling Eyes

jedanput je jedan decko dosao praveci se da prodaje neke igrackice"u dobrotvorne"svrhe.on je pokazao igrackicu i kako je moja sestra pipnula igracku(plisanog medu) ono glava otpal,pa je on rekao da mi sada treba da platimo stetu( Laughing )
on se pravio nem i gluv pa je moja mama viknula da ce zvati policiju i ovaj se pokupio..... Laughing

_________________

Ovo je zeka.Kopirajte ga u svoj potpis da biste mu pomogli na njegovom putu do svetske dominacije.

BEST BROTHER-trola41!!!!!!
 
Bestija_NeOpravljiva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 06 Apr 2005
Poruke: 188
Mesto: Banjaluka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 2:19 am    Naslov poruke: Re: Humanitarne akcije Na vrh strane Na dno strane

Crno i zlatno je napisao/la sledeće:
Dajete li novac u razne humanitarne akcije ili ne?

Dajem.
Ne puno, ali dajem koliko mogu.

Okrecem povremeno humanitarne brojeve, kad cujem da je neko bolestan i da ima broj pomocu kojeg se skuplja novac za lijecenje.

Udijelim nekad i osobama koje prose na ulici (ali uglavnom znam one stalne kojima je to "posao", pa njima ne dajem), ako me i predju svojom pricom nije mi bitno.
Nekad su me zaustavljale i zene sa "pricom" o hitnom lijeku i slicno, bas prije par dana sam dala.
Starija zena (od mene), vidi se da je nekad 'zivjela bolje dane', sva izgubljena me je pitala da li imam 1,2 km da joj dam za lijek za djete, toliko joj tacno fali (rekla je i ime lijeka i zvuci mi ponzato). Brada joj je podrhtavala, pogled izgubljen, sama je zaista djelovala kao osoba sa stvarnim problemom. Pocela sam vaditi svu sicu iz novcanika, sto je ona odbila i rekla da ce uzeti samo 1,2 jer joj toliko treba za lijek, prosto se vidjelo da ju je bilo sramota, nije htjela uzeti vise, samo onoliko koliko joj je trebalo.

Stari namjestaj ili odjecu koja je nosiva (ja sam se udebljala pa mi ne pase vise ili sam dobila na poklon, a ne svidja mi se ili ko zna sta) dam nekom za koga znam da mu treba, a ne bacam.

Prije nekih 10 godina sam otisla u posjet skoli za djecu sa ostecenjima u sluhu, od svog dzeparca sam kupila flomastere, blokove i slicne djecije 'gluposti' i podijelila djeci.

Igrom slucaja danas znam dobar dio gluhonijemih osoba u svom gradu, pa me samo pozdrave i kad prodaju privjeske ne pokusavaju mi prodati nista. Ali od mene obavezno zicaju zigare. Very Happy
Oni koje ja znam ne prose.

_________________
Zivot na Zemlji je skup, ali barem ukljucuje besplatno putovanje oko Sunca.

Bigamija - jedna zena previse.
Monogamija - takodje.
 
HAMI_LOLIC
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 34

Datum registracije: 12 Sep 2006
Poruke: 1148
Mesto: BGD,Zvezdara

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 12:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma ja bi dao za izgradju neke crkve ili tako nesto ne bi davao za neke organizacije kao npr PETA i sl to su gluposti cist lopovluk Very Happy

_________________
hami lolic je jedno stvorenje koje zivi u prasumi i napada bubasvabe koje jede da bi preziveo i... ma lazem to je samo covek od krvi i mesa isto kao i vi i doso je ovde da se zeza Very Happy
:l: Surprised: :l: :i: :c:
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 12:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kada je bila velika humanitarna akcija za jednog djaka Zemunske gimnazije dao sam pare, otisao na koncert u Sava Centru i platio 150-200 dinara kartu jer sam znao ko je organizator (zapravo kod koga stizu sve pare) i znao sam da taj decko (inace drug iz kraja) nece sigurno uzeti ni DINAR jer mu je ovaj decko najbolji drug. Kada god neka skola organizuje humanitarnu akciju prikupljanja para za nekog njenog ucenika - dam pare (znam da tu retko ko ima srca da ukrade).

Sto se ovih prosjaka sto idu od vrata do vrata i po ulici tice njima ne dam ni dinar. Imao sam nekoliko iskustava sa njima:

1. Covek na ulici "nema" noge. Sutra dan ja u autobusu na tom istom mestu gde je on sedeo a on mrtav ladan useta u autobus. Ne fali mu ni mali nokat na nozi a ne obe noge.

2. Dete na Kalemegdanu je prislo kad sam bio sa drustvom i drugarice skupe nekih 200-300 dinara i daju mu. Taj mali je navodno bio nem. Kad su mu dale pare mali mrtav ladan izvali "HVALA".

ima takvih slucajeva mnogo i zato pare nedam. Nije to da ja ne zelim da pomognem tim ljudima ali nedam kad se sluze tako pokvarenim forama. Kad udju 2 Roma sa Harmonikom u autobus i krene mali da peva UVEK mu dam pare. To mi je ok, eto oni nesto rade i uzimaju pare. Kad peru sofersajbnu na ulici dam im pare al ih ZAMOLIM da ne peru jer u principu zamrljaju. Tako da .... kada su oni ok i ja sam - kad nisu nisam ni ja!
 
Alekssandra
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 31 Jul 2006
Poruke: 314
Mesto: Havaji

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 06, 2006 2:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dajem!Ali ne verijem da te pare odlaze njima ! to je nesto najgore!Na ulici malim cingancicima kuopim da jedu i tako nesto ali kad im dam pare oni to potrose ili na cigare ili im stariji cingancici uzmu!

_________________
Umeo si da budes vest da srusis sve mi kule srece gradjene i ostavis me slomljenu da ljubim stope tvoje i da lako kao pero letim,
imedju sna i jave,vecno ziveci u strepnji,da
bih sve to ponovo mogla doziveti....
 
Moytsa
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 11 Dec 2005
Poruke: 5000
Mesto: St

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 09, 2006 1:25 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prije sam davala vise... a onda sam jednom nekoj bakici dala vecu svotu jer sam bas taj dan polozila ispit i bila iznimno sretna, a bila je i zima i ona je bila zamotana u neke stare salove i bas sam mislila kako ce joj to sigurno znacit i da taj dan vise nece morat prosit na hladnoci...Ona je samo uzela novac, bez rijeci, stavila ga u dzep i bezizrazajno nastavila drzat ruku i molit druge ljude da joj daju novac za hranu... Tada sam shvatila da je to njihov 'posao'. Da ona to vise ni ne radi jer je gladna, nego jer je to njen način zivota. Kao kad je moja teta ponudila ciganki koja je drzala dijete na na rukama 100kn da dodje oprat stepenice u njenoj zgradi, a ova ju je izvrijedjala i pocela vikat kako ona nije 'pralja'!
Eto... danas u prolazu dam nesto sitnisa invalidima na ulici, a nekako mi se jos cini najbolje djeci koja prose kupit neko pecivo, radje nego dat novac kojim kasnije kupe cigarete ili nose starijima da popiju koju litru vina.
A sto se tice humanitarnih akcija koje su organizirane putem telefonskih poziva, to puno češće nazovem. Ipak se tim pozivima skupe pozamasne svote, pa nek nije ni otislo sve onima kojima je potrebno, neka je otisao i dio, pa smo opet ucinili bar nesto dobro.

_________________
~We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.~
Oscar Wilde
 
danijelavu
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 23 Maj 2005
Poruke: 233
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 17, 2006 12:47 pm    Naslov poruke: :) Na vrh strane Na dno strane

kada su razne humanitarne akcije onda zovem telefonom i tako dajem novce, isto tako i ljudima koji sede na bedonu u centru grada naravno da i njima dam koliko mogu... davala bih i vise kad bi i ja imala, jer je lepo kad osecas da si i ti na neki nacin nekome pomogao...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Humanitarne akcije Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon