www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Liberali ili konzervativci – kakvi ste?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  

Jeste li više liberalna ili konzervativna osoba?
Više sam liberalna osoba (ljevica)
50%
 50%  [ 14 ]
Više sam konzervativa osoba (desnica)
17%
 17%  [ 5 ]
Čista sam sredina
32%
 32%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 28

Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 20, 2007 3:55 am    Naslov poruke: Liberali ili konzervativci – kakvi ste? Na vrh strane Na dno strane

Dakle kakva su vaša stajališta, jeste li više liberana (ljevičarski orijentirana) ili konzervativna (desničarski orijentirana) osoba?
Naravno, svi smo mi na svoj način unikatni. Netko može biti čak i potpuno liberalan ili potpuno konzervativan ali kad malo bolje razmislimo svatko od nas može imati miješane stavove, u nekim stavovima biti više lijevo a u nekim više desno orijentiran...
Socijalno-politički za sebe vjerujem da sam više liberalno orijentiran. Zašto: zato jer mislim da npr. čovjeka od životinje treba dijeliti suosjećaj za druge, briga o onima koji su imali manje sreće, briga o slabijima. Uistinu vjerujem u jednakost spolova, religija, rasa i prakticiram isto... nije to samo fraza. Mislim da su pravednija i ljudskija državna uređenja bazirana na socijalnom pravu.
Religiozno vidim se blago naslonjen konzervativizmu mada je to vrlo teško to ispravno opisati. Vjerujem u Boga, nisam ateist. Vjerujem da je ubojstvo svakog živog bića zločin, ukljućujući tu i fetuse. Ne podržavam rat ni u kojem slučaju, bio to međudržavni, međuvjerski... Protivim se abortusu. Vjerujem u važnost porodice.
Ekonomski sam pretežno konzervativna osoba, dakle vjerujem u to da prvo treba zaraditi pa potom potrošiti. Na mikroekonomskom planu (porodica) posebno stojim uz to da se treba držati plana i budžeta a izbjegavati kredite koliko je to moguće. Makroekonomski također nisam baš za zaduživanja...
Filozofski definitvno više liberalac, mada često pragmatičar.
Humanistički naklonjen liberalizmu. Mada se mogu uputiti zaslužene kritike i desnici i ljevici za zablude i hipokriciju, konzevativizam ima puno deblji dossier. Ipak su ljudi s desnice učinili mnogo više zla protiv čovječanstva nego ovi s ljevice.
Kako vi sebe vidite?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
ekonomista87
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 20 Sep 2006
Poruke: 278
Mesto: Vojvodina, Pancevo

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 20, 2007 6:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Liberalan sam sto se svega tice
 
Nikola_BG
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 96

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jan 20, 2007 6:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U 99% slucajeva sam liberalan.
Svaka promena je kod mene dobro dosla.
Jedino ne mogu da prihvatim ni jednu promenu koja je radikalna(drasticna)!

_________________
Volim narodnjake
 
cimlia
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Maj 2005
Poruke: 61

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 22, 2007 2:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam sve u svemu apolitican tip..a kad bi se morao oprijedjeliti,onda definitivno liberalac
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 22, 2007 5:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam teski konzervativac. Cesto mislim da je trebalo da zivim u periodu od pre 100-200 godina, kada se za rec gubila glava, obraz nije mogao da se kupi, a vrednost coveka se merila na osnovu njegovih dela.
Danas, kada su homoseksualci sasvim normalna stvar, orgijanje devojcica i decaka od 14 godina svakodnevna pojava, kao i nekakva dum-dum, hip-hop, opa-cupa muzika uz koju se napucas u venu i mislis da si osvojio svet, a globalizacija progutala sve ono sto nas je razlikovalo od drugih, ja prosto ne mogu da se snadjem.
Ukratko receno, sve sto je vekovima bilo nenormalno i nemoralno, danas je uobicajeno. Za mene je to jos uvek nenormalno i nemoralno.
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 22, 2007 6:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U jednom pogledu na danasnjicu sam liberalna ali sam u vecini slucaja konzervativna

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
crna_opasna_maca
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 02 Sep 2006
Poruke: 136
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 26, 2007 12:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Liberalna u svemu.. Wink

_________________
..jer usne su mi trnje i ranice te znaj, a oci su mi crne ni pakao ni raj..
 
nektarinica
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Mar 2006
Poruke: 375
Mesto: Singidunum

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 26, 2007 2:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam neka sredina...sto se svega tice.Neke stvari me uopste ne doticu a neke tako jako da ludim!!!Zavisi od situacije.

_________________

 
~brza~
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2007
Poruke: 497
Mesto: Dubrovnik

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 26, 2007 5:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zlatna sredina 8)
ali za većinu stvari liberarna Wink
 
tamara_blabla
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 15 Mar 2007
Poruke: 766

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 15, 2007 5:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vise liberalna nego konzervativna.
 
Lilly lovedoll
*GiMmE mOrE*
<b>*GiMmE mOrE*</b>





Datum registracije: 26 Maj 2006
Poruke: 3257

north_korea.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 16, 2007 1:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Vise konzervativna-Desnica
 
sjena23
~Shadow Lady In Love~
~Shadow Lady In Love~





Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 9824

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 19, 2007 2:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zlatna sredina u svemu, negdje ću možda više ispast konzervativna , negdje liberalna, ovisi o čemu se priča, u kojoj situaciji se nađem, sve ovisi od okolnosti i različitim pogledima na život i svijet
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Liberali ili konzervativci – kakvi ste? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon