www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Osvetiti se ili oprostiti pitanje je sad
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 03, 2006 11:12 am    Naslov poruke: Osvetiti se ili oprostiti pitanje je sad Na vrh strane Na dno strane

Ako vas neko toliko razocara da samo sanjate o osveti
sta uciniti?

Osoba koju si kao kucnog ljubimca mazio hranio
da bi te bolje mogli ugristi...

Dakle, svetiti se, mrziti do bola
ili oprostiti ???





[Edit by gilence: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] je zabranjeno Pravilnik-om. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako želite nešto da naglasite.]


 
Mara 82
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 41

Datum registracije: 07 Feb 2006
Poruke: 847
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 03, 2006 12:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oprostiti svakako, ne postoji jaci udarac i bolnija osveta od oprostaja. To iz iskustva znam. Ja oprastam ali ne zaboravljam tako da onom ko me povredi s vremena na vreme uz osmeh i sasvim smireno nabijam krivicu.
Sebe ne povredjujem i svoju dusu netrujem besom i mrznjom.

Oprosti mu ili njoj videces docice vreme kad ce puziti pred tobom. Da bi mogla da oprostis moras prvo sebe da smiris i volis samu sebe.

Oprostaj je vrlina ne mana.
 
tv
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 12 Maj 2005
Poruke: 428

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 03, 2006 12:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

oprostaj oprostaj... nema druge
 
Tandzi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Avg 2006
Poruke: 93

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 20, 2006 3:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bih pre ignorisala nego oprostila. Ignorisala u smislu odsekla bilo kakve veze sa tom osobom. Jednom si me povredio, ne trebas mi. Nikada nebih tragala za osvetom.
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 21, 2006 4:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve zavisi od krivice, koliko je ogromna.
Neke stvari nas teraju na osvetu.

Prastaj al' ne zaboravljaj!

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 21, 2006 5:48 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Makro je napisao/la sledeće:
Prastaj al' ne zaboravljaj!


Ako oprostis - voljenoj osobi ces nabiti osecaj krivice.
Ako ga/je ignorises - voljenu osobu ces brze navesti da zazali zbog onog sto ti je uradila.

A ako su u pitanju prijatelji i "prijatelji", evo par citata u slucaju da razocarenje preraste u mrznju:
- Osveta se servira hladna [nemam pojma ko]
- Svaki Bajin poraz je za men pola pobede [Varalic]
- Da li mu je jasno da ovo znaci rat? [D. Dugousko]
- Ovo je lista mojih neprijatelja [Mo iz Simpsonovih]
- Osveta je slatka

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
simbel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Okt 2005
Poruke: 165

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 21, 2006 11:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To se i ja pitam.. i činim sve od navedenog. Formalno jesam oprostila toj osobi, no u sebi još kujem osvetu.
 
slatka_breskvica
*samo tvoja...*
*samo tvoja...*



Godine: 25

Datum registracije: 08 Jun 2006
Poruke: 8864
Mesto: USA

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 23, 2006 1:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cemu osveta? mrznja? to samo moze da ubije coveka psihicki... mislim da smo stvoreni da prastamo,a drugi ce da sudi... ne postoji nista na svetu kome bi se ja osvetila ili nanela nekom zlo... svako zlo ima svoju cenu i taj neko ce platiti kad tad...

_________________
Happy & Married
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 23, 2006 4:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Osveta ti dodje kao ventil kroz koji izlazi nagomilan bes. Da nagomilavas taj bes u sebi, on mora negde da izidje i to ostavlja psihicke posledice, iako smo stvoreni da prastamo. Bes, uzrokovan od zivih ili nezivih objekata [voljena osoba te ispali, macka te ogrebe, lupis se cekicem po prstu...], se najcesce iskaljuje na nezivim predmetima koji su ni krivi ni duzni. Npr.: da na TV-u ne prikazu tvoj omiljeni film onda ces daljinski lupiti o sto ili ga ne bas nezno spustiti. Takva "osveta" je toliko cesta da je ni ne primecujemo. Mozda daljinski i ne prodje bez posledica, ali se onda osecamo bolje.

I slazem se, u vezi sa poslednjom recenicom, da je pravda spora, ali dostizna. I to dodje kao ventil, pa nam opet bude lakse. Tu se prirodno nadovezuje onaj citat gore> "Svaki Bajin poraz je za mene pola pobede".

A mrznja? Ona je znak da se kolicina besa nagomilanog u nama blizi kriticnoj tacki.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 31, 2006 1:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne umem da mrzim..zaista ne umem..kod mene definitivno vzi ono ko tebe kamenom ti njega hlebom.Jednostavno smatram da smo svi mi ljudi ustvari najobicniji gresnici, nista drugo.Svi mi, neko manje ,neko vise, cinimo neke stvari koje bi druge mogle navesti na mrznju usmerenu prema nama samima. Ne slazem se sa timd a ce mi osveta biti izduvni ventil.Posle osvete bi kasnije mogao naici samo osecaj krivice jer sam povredila nekoga..i to namerno..a to moze da boli mnogo vise nego ebs...ja ipak oprastam.Neki me zbog toga smatraju glupom, ali svako kad tad oseti posledice svog ponasanja..neko pre neko kasnije, ali narodski receno otuca se o glavu svakome ono sto radi.Nisam ja tu ruka pravde da se svetim ili da mrzim. Zivim svoj zivot i drzim se po strani od ljudi koji bi me mogli povrediti.A ako me i povrede, neka im sluzi na cast... Rolling Eyes

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 02, 2006 10:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

oprostiti, ali ne zaboraviti
 
Seraphim
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Sep 2004
Poruke: 190
Mesto: SRB

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 03, 2006 5:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oprostiti i kompletno sve zaboraviti pa i doticnu osobu!
Sta da se radi, zivot je takav koliko prijatelja toliko i neprijatelja.Neprijatelj postane prijatelj i obrnuto!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Osvetiti se ili oprostiti pitanje je sad Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 1 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon