www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ljubav i voljenje
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 30, 2006 3:20 pm    Naslov poruke: Ljubav i voljenje Na vrh strane Na dno strane

Jel ljubav predhodi voljenju.

ili šta iz čega proizilazi ? Rolling Eyes


 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 30, 2006 4:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da ja mislim da ljuvbav prethodi voljenju jer ne mozete odma nekog da zavolite al mozete odma nesto da osetite a to je ljubav koja vremenom prelazi u voljenje...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
whitesnake1710
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 24 Okt 2006
Poruke: 598
Mesto: Limasol

cyprus.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 30, 2006 4:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je ljubav = voljenje. E, sad, zaljubljenost je totalno drugo. I naravno, po meni prvo ide zaljubljenost. A, onda, kada zaljubljenos prodje, ili pocinje da se voli ili se uvide osobine sa kojima nikako ne mozemo ostvariti voljenje.

_________________
I'm only living the Parrish bywords, looking for that "ounce of excitement", that "whisper of a thrill there is no sense living your life without".
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 30, 2006 4:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

whitesnake1710 je napisao/la sledeće:
Meni je ljubav = voljenje. E, sad, zaljubljenost je totalno drugo. I naravno, po meni prvo ide zaljubljenost. A, onda, kada zaljubljenos prodje, ili pocinje da se voli ili se uvide osobine sa kojima nikako ne mozemo ostvariti voljenje.
ok onda prvo ide svidjanje(neka privlacnost) ,pa zaljubljenost pa ljubav pa voljenje... Wink

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Crno i zlatno
Banovan!

Šetaj svoju štiklu
Šetaj svoju štiklu



Godine: 41

Datum registracije: 18 Okt 2006
Poruke: 2778

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 30, 2006 4:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

rizmal je napisao/la sledeće:
da ja mislim da ljuvbav prethodi voljenju jer ne mozete odma nekog da zavolite al mozete odma nesto da osetite a to je ljubav koja vremenom prelazi u voljenje...


meni je ljubav i voljenje zapravo isto...i nije mi jasno čemu ovo pitanje, a ono što odmah osjetiš to je strast a nikako ljubav!

_________________
-gledao sam sinoć zvijezde na nebu i pitam koja je tvoja, da je skinem i tebi sreću donesem, samo da budeš moja...

-ne treba meni zvijezda sa neba ja sam obična žena, meni samo treba kada se probudim netko da mi kaže: dobro jutro moja voljena, dal te itko voli kao ja?
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 30, 2006 4:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crno i zlatno je napisao/la sledeće:
rizmal je napisao/la sledeće:
da ja mislim da ljuvbav prethodi voljenju jer ne mozete odma nekog da zavolite al mozete odma nesto da osetite a to je ljubav koja vremenom prelazi u voljenje...


meni je ljubav i voljenje zapravo isto...i nije mi jasno čemu ovo pitanje, a ono što odmah osjetiš to je strast a nikako ljubav!

Absolutno isto. Samo sto je jedno konkretna a drugo zbirna imenica, cisto lingvisticki. Da li je moguce osjecat ljubav prema nekome a ne voljeti ga? MI 69!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
jasko_21
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 29 Nov 2006
Poruke: 156

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 30, 2006 8:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni je nekako uvijek bilo ovako zaljubljenost ( samo neka prva slika o osobi koja vam se svidja ) dok je ljubav odnosno voljenje sto poimam ko istu stvar vec dublji osjecaj koji proizilazi iz duzeg vremena provedenog sa nekom osobom cije mane nam nesmetaju i obrnuto i koji su spremni na odredjene kompromise u cilju zajednicke srece Very Happy
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 30, 2006 10:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i ja ne vidim razliku..zar nije nekoga voleti , ljubav ?

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
gagily
Banovan!

***UvEk U pOkReTu***
***UvEk U pOkReTu***





Datum registracije: 03 Feb 2007
Poruke: 11546

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 7:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sve se svodi na jedno te isto-ljubav Very Happy

_________________
sudbina ili hir

 
Eliot je sreda
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 1128

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 29, 2007 9:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na pocetku smo zaljubljeni...A zaljubljenost nije nista drugo do jedan veliki zbir ceznje, strasti, sexualne privlacnosti, idealizovanja partnera...Vidimo samo dobre stvari, vrline preuvelicavamo a mane zanemarujemo.
I naravno - kontamo da tu osobu vec tada volimo.

A od prave ljubavi je to daleko, uzasno daleko. Ta osoba nam je do tog trenutka samo jako draga, sto je ustvari samo zagrevanje pred istinski plamen (ako do njega uopste i dodje)
 
stimi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 57

Datum registracije: 02 Dec 2002
Poruke: 148
Mesto: off

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 04, 2007 5:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ljubav prehodi voljenu,jer bez ljubavu nema vajde.
 
young_
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 77
Mesto: Beograd

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 05, 2007 7:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ljubav i voljenje... je isto.. u stvari nije isto... ali jedno bez drugog ne ide
jer ne mozes nekog da volis bez ljubavi... niti da ima ljubavi a da ne volis nekoga znaci...
prvo ide zaljubljenost... posle voljenje a posle ljubav kad ti valjda ta osoba uzvrati e tako MR. Dovlica gleda na stvar Smile

Eliot je sreda je napisao/la sledeće:
Na pocetku smo zaljubljeni...A zaljubljenost nije nista drugo do jedan veliki zbir ceznje, strasti, sexualne privlacnosti, idealizovanja partnera...Vidimo samo dobre stvari, vrline preuvelicavamo a mane zanemarujemo.
I naravno - kontamo da tu osobu vec tada volimo.

A od prave ljubavi je to daleko, uzasno daleko. Ta osoba nam je do tog trenutka samo jako draga, sto je ustvari samo zagrevanje pred istinski plamen (ako do njega uopste i dodje)


... Shock keve mi kako si to sastavila svaka chast Smile nadam se da ces se sloziti samnom...



[Edit by Eliot je sreda: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]

_________________
Kada zivot vise ne mozes ti da zoves svojim, i kada neko drugi sudbinu ti kroji, i kada tvoji snovi vise ne budu tvoji.. mali trachak nade uvek mora da postoji...


Poslednja prepravka: young_ datum Čet Apr 05, 2007 7:33 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ljubav i voljenje Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon